PDA

View Full Version : Разлика м/у привличане и любов



Slave4You
08-16-2006, 16:20
Ми значи аз като видях пост-а на vlubeno_oburkana и като гледам колко мн хора(и по на 15-16) употребяват безразборно думата любов реших да направя такава тема.На колко долу горе почнахте на правите разлика м/у любов и харесване.Кога за първи път се ВЛЮБИХТЕ и как разбрахте че това е любов а не привличане.И как разбрахте разликата-с нарастването на годините и с придобиването на повечко опит в тази област,или просто прочетохте в някой форум :)
П.П.:Като правя такава тема не твърдя че на 14 години разбирам мн от истинска любов,просто искам да чуя разсъжденията на по големи хора с повечко опит.
П.П^2.:Абе темата е тъпичка ако искате я заключвайте ;)

WindWaker
08-16-2006, 16:22
pri men, pyrvata lubov koqto imah za cqla 1 godina dokat bqh na 15 - sega kat se zamislq dori i privli4ane ne e. 4isto haresvane i dobro priqtelstvo tva be6e. sega oba4e........sega na 21 znam 4e 4uvstvata sa dale4 po istinski ot togava.

648541
08-16-2006, 16:24
neznam kakva e razlikata za6toto nz dali sum se vlubvala ili sum bila privle4ena vse mi se vijda ednakvo nz az sum malko po strana na harakter i nz dali 6te me razberete :-k :wink:

Vampire_girl
08-16-2006, 16:24
lubov e kogato 4yvstvata sa spoeleni , privli4ane - demek - se kefa mn na nqkoi ama ne e sigyrno za kolko i kak

`Death`Whore`
08-16-2006, 16:25
Винаги съм правела разлика, поне така мисля. Не съм претендирала да обичам някого, ако само съм го харесвала.


lubov e kogato 4yvstvata sa spoeleni , privli4ane - demek - se kefa mn na nqkoi ama ne e sigyrno za kolko i kak
Много грешна представа имаш за човешките чувства.

Cool_Boy
08-16-2006, 16:51
Аз съм на 20 години,за първи път се влюбих на 17 но не истински беше нещо като моментно желание,незнам просто исках да бъда с нея но след месец скъсахме и неми е било гадно или нещо подобно.Но на 18 години се влюбих истински разбрах го по едно единствено нещо което неможе да се опише с думи.Бях готов да и простя всичко да направя всичко за нея.Нямаше граница която да ме спре да бъда с нея изправял съм се лице в лице с родителите и знаех че тя е моето момиче невиждах нищо в другите момичета в нея виждах всичко,виждах живота си бъдещето си незнам неможе да се каже с думи това чувство то трябва да се изпита но ако след седмица две три месец ти писне от този човек и си гото да бъдеш с друг определено не е истинска любов.Поне така аз смятам.И да оточня все още съм с мойто момиче почти 2 години сме заедно :) :D

Reich_06
08-16-2006, 16:52
lubov e kogato 4yvstvata sa spoeleni , privli4ane - demek - se kefa mn na nqkoi ama ne e sigyrno za kolko i kaknaistina gre6i6! [-X 4uvstvata moje i da sa spodeleni i pak da nqma lubov!izklu4itelno trudno e da opredeli6 koga m/u 2-ma vi ima lubov,za6toto ti moje i mn da go haresva6,za momenta da si misli6 4e deistvitelno go obi4a6,sled koeto da se razo4arova6 i da razbere6 4e vs e prosto edna krasiva luja!

iiirish
08-16-2006, 18:18
на 18 за пръв път разбрах какво значи любов. не съм я търсила, защото се бях уморила да я търся, а да не мога да я намеря. тя просто се появи, когато най-малко я бях очаквала!

аз самата разбрах, че това е любов, защото чувствата бяха някак нови, прекалено силни, прекалено замайващи ме със своята невероятност... ох, как ме е яд, че дори не мога да го обясня!
всеки трябва сам да направи разграничение между двете чувства, без чужди съвети и без ничия помощ. идва времето, когато неизменно и това става, но по пътя към любовта всеки минава през илюзиите за нея. това не може да бъде избегнато

cMeTaHka
08-16-2006, 18:41
hah,mi az malko rani4ko sm se vlubila,kato bqh na 12 trugnah s edno mom4e i hodihme 2 godini,tfa si be6e 4ista detska obi4 bih kazala no 4uvstva ima6e,sega 4 godini po kusno znam kakvo e istinska lubov,sre6tnah mom4eto na me4tite si iskam imenno toi da e do men zavinagi

CVETELLINA
08-16-2006, 20:09
ами честно казано мисля,че като се влюбиш за 1 път истински и почваш да осъзнаваш,че всичко минало е било по-скоро харесване,привличане
аз съм почти на 16 и за 1 път се влюбих тази година,истински и определено след това,вече мисленето ти става по-различно,разбираш че не всичко е любов,че не всичко е такова каквото изглежда...мисля че след като си изпитал за пръв път нещо истинско и вече цялото ти мислене става по-различно..
Определено разликата м/у харесването и любовта е огромна...и сега дори много често като се сещам за предишни момчета,които уж съм 'обичала' и се чудя на себе си как съм могла да се заблуждавам толкова..Обаче да казваш, че обичаш някой,и на следващия ден да кажеш,че си го забравил..това или не е било любов,или се залъгваш сам,че можеш да забравиш..

teen_girl4e
08-16-2006, 20:44
mi na 16 sam i ne se smqtam za golqma i opitna no tai kato tova e forum 6te pusna i moeto mnenie
privli4ane-lubov
privli4ane moje da sa6testvuva m/u vseki i to ne bi trqbvalo vinagi da se smqta samo za sexualno jelanie mn sa me privli44ali ne samo po van6nost harakter i 4ar sa6to
lubov hm ami nqmam mn opit moje bi za da komentiram no lubovta bi trqbvalo da e mn pove4e ot privli4aneto tq e mn pove4e
koga po4nah da pravq razlika li ami mn skoro moje bi predi godina sled poredica ot dramati4ni sabitiq sled koito ne samo osaznah razlikata no i razbrah kakva gre6ka e da kaje6 obi4am te pribarzano bez naistina da se zamisli6 za 4uvstvata
dali sam se vlubvala li ami ne jiveeh s izmama 4e sam vlubena i taka popadnah v kapana na edna jestoka igra m/u men i drug 4ovek
iska mi se sega da kaja 4e sam sre6tnala lubovta 4e obi4am sega6niq si priqtel no da kaje6 obi4am te ne e tolkova lesno a da si priznaq 4e sam vlubena me e strah.
P.Sne e tapa temata i po tapi ima :wink:

sladko_dete
08-17-2006, 09:13
Казвала съм "обичам те" на всички с които съм била и тогава може би найстина съм мислела че е така.Но привличането трае до мецес най много, а и не само той ти е из главата ... Сега сам влюбена истински, както никога досега и вече знам разликата. С него мога да си кажа всичко с него нещата са други, има го и привличането има я и страстта и привързаността.Преди кръшках много, а сега само мисълта че друг ще ме целуне ме ужасява до крайна степен.Той ми липсва във всяка една минута, искам постоянно да е с мен ....

LP_girl_14
08-17-2006, 10:05
За мен поне привличането повече е породено от начина по който изглежда даден човек.Започваш да се вглеждаш все повече в него,в чертите му,харесва ти чара който притежава и усещаш как все едно нещо те влече към него,кара те да бъдеш близо до него
Докато при любовта,вече не всичко се основава на външния вид.Тук се взимат под внимание поведението,характера,вътр ешния свят на даден човек.Не може да твърдиш че си влюбен в някого който не познаваш

BUBU_to4ka_TO
08-17-2006, 10:18
Аз съм на 20 години,за първи път се влюбих на 17 но не истински беше нещо като моментно желание,незнам просто исках да бъда с нея но след месец скъсахме и неми е било гадно или нещо подобно.Но на 18 години се влюбих истински разбрах го по едно единствено нещо което неможе да се опише с думи.Бях готов да и простя всичко да направя всичко за нея.Нямаше граница която да ме спре да бъда с нея изправял съм се лице в лице с родителите и знаех че тя е моето момиче невиждах нищо в другите момичета в нея виждах всичко,виждах живота си бъдещето си незнам неможе да се каже с думи това чувство то трябва да се изпита но ако след седмица две три месец ти писне от този човек и си гото да бъдеш с друг определено не е истинска любов.Поне така аз смятам.И да оточня все още съм с мойто момиче почти 2 години сме заедно :) :D


taka de...dobre go opisa:) az sym na 18 i makar 4e pri men i priqtelq mi ne6tata (za men) v na4aloto bqha samo privli4ane po kysno prerasnaha v ne6to mnogo po krasivo; ve4e sme pove4e ot 3 god. zaedno i tezi 4uvstva samo se zasilvat (ako ima nakyde ve4e :P ) \:D/

bulgarche
08-17-2006, 11:02
Аз не смея да заявя че знам разликата. Ама постоянно натяквам на някой че това н е любов. Мислех си за един човек преди...вярно след това...има 3-4 връзки за по месец и ми омръзваха....не беше като с нея. Сега е по-различно. Мисля че това ще се превърне в голямата любов. Почти месец сме заедно. Виждали сме се два пъти. На 240 км сме един от друг. С техните е зор, че и двамата са полицаи, но скоро става пълнолетна и ще е друго (уж). Аз не смея да й кажа "обичам те", макар че ми е идвало отвърте няколко пъти. Тя е по-различна от досегашните ми връзки. Не е някоя лигла и да незнае за к'во става дума. Макар че е сравнително малка (момичето преди нея беше и по-голяма, както и преди това) и ... ае не е като другите. С нея м,и е истински приятно. Разходки... ае... времето ще покаже :)

BeBencEto
08-17-2006, 13:03
ami az za pruv put se vliubih na 14....ama smeq da tvurdq che beshe istinsko...da i pravq mnogo dobre razlikata mejdu privlichane vliubvane i obich...s koeto se gordeq i sum blagodarna na bratovchedka mi zashtoto tq me nauchi da se borq i da cenq tova koeto imam dokato ne sum go izgubila,vupreki che neq q bivashe samo na teoriq...
a dokolkoto razlikata...znachi da ti e simpatichen nqkoi dalech ne e zadulbocheno chuvstvo...simpatii moje da namerish v haraktera,vuv viziqta v nachina na oblichane v nachina na govorene..navsqkude..smisul stiga da ti dopada neshto ot tezi..
da si vliuben e korenno razlichno....togava kogato si gotov da dadesh vsichko za dadeniq chovek..da mu budesh polezen..i nai-veche da si gotov da izstradash tolkova mnogo,kolkoto dori ne bi izstradal i za samiq sebe si..

alkobalko
08-17-2006, 13:30
Преди доста време попаднах на един текс и много ми харесва. Ето го:

Разликата между любовта и харесването

Когато си с човека, който обичаш сърцето ти започва да бие по-силно.
А с човека, който харесваш се чувстваш просто щастлива.

Когато си с човека, който обичаш зимата ти се струва пролет.
А с човека, който харесваш, зимата просто ти изглежда по-красива.

Когато глеадш този, когото обичаш в очите се изчервяваш.
А когато гледаш някого, когото харесваш в очите, просто се усмихваш.

Пред човека, който обичаш не можеш да си подредиш мислите и да кажеш това, което искаш.
Когато си с човека, когото харесваш-можеш.

Когато си с човека, който обичаш ставаш по-срамежлива.
А когато си с този, когото харесваш, можеш да бъдеш себе си.

Човека, който обичаш идва в мислите ти на всеки 2 минути.
Не можеш да погледнеш право в очите този, когото обичаш.
Но винаги можеш да се усмихваш право в очите на този, когото харесваш.

Когато този, който обичаш плаче, ти плачеш с него.
А когато плаче този, когото харесваш, ти става неудобно.

Любовта започва с поглед.
А думите пораждат харесването.

Така че, ако искаш да спреш да харесваш човек, който си харесвала всичко, което трябва да направиш е да си запушиш ушите.
Но, ако си затвориш очите, любовта ще се превърне в падаща сълза, която ще бъде запазена завинаги след това в сърцето ти.

А за себе си винаги съм правела разлика. Кефела съм се на много хора, но обичам истински само един човек. Когато си готов на всичко до човека до себе си и знаеш, че и той е готов, това е любов. Не трябва да казваш "Обичам те" на човека до себе си, само защото така трябва. Любов е когато го направиш спонтанно, без да се замисляш и без да си казваш, че така трябва.

silv
08-17-2006, 14:21
DOkato ne se vlubi6 istinski ne moje6 da si siguren 4e obi4a6...Edin moi priqtel be6e kazal ne6to:"Kogato si s edin 4ovek 9 mesec i o6te izpitva6 onazii trpka i jelanie da si s nego/neq i ne e prosto navik da se celuvate i da pravite seks,zna4i naistina obi4a6 tozi 4ovek,no trudnoto e da go zadarji6...Nqma siguren na4in da si siguren 4e obi4a6,ponqkoga se burkat privli4aneto i lubovta,koeto e dosta lo6o...No d aobi4a6 e prekrasno,mislq 4e sym (i o6te de)obi4am,no koi znae...

Freelander
08-17-2006, 18:08
poslednata mii vryzka be6e prosto krasiva luja, kakto pi6e6e gore ;)
Sre6nah istinskata liubov na 14 [predi godina i ne6to], no bqh prekaleno neopiten moje bi ii ne mojah da q zadyrja..prosto dopusnah da si omryzneme... obi4ahme se, no ve4e nqma6e kvo da pravim... ako ne q bqh sre6tnal na 14, a na 18 primerno 6te6e da e drugo i da sme zaedno za pove4e ot 6 meseca... taka si mislq az ;) Moje i da gre6a de, a i nikoi ne znae koi 6te sre6tne utre :))

miloto_girl_4e
08-17-2006, 18:18
Аз лично до сега съм била влюбена истински само в едно момче(не ми се изреждат причина защо точно мисля, че съм била влюбена в него, а не съм го харесвала само, просто знам, че беше така.. причините са доста и лични като цяло..), а останалите си гаджета просто съм ги харесвала и за това и не съм им казвала, че ги обичам, защото.. просто не го чувствам :?

sinful`girl
08-17-2006, 18:30
privli4aneto e parvi4noto 4uvstvo,a kogato opoznae6 4oveka,ako vidi6,4e ti e priatno s nego,4e ste ot edna poroda,togava si mislia,4e tva e lubovta...vapreki,4e vseki pat kato si hvane6 po-seriozno gadje si kazva6,da tva e lubov,a se okazva 4e dale4 ne e bilo taka....za mene si moga da kaja,4e tva koeto izpitvam v momenta kam priatelia mi, e lubov.....no znam li kvo 6e se okaje :|

Slave4You
08-17-2006, 18:56
Преди доста време попаднах на един текс и много ми харесва. Ето го:

Разликата между любовта и харесването

Когато си с човека, който обичаш сърцето ти започва да бие по-силно.
А с човека, който харесваш се чувстваш просто щастлива.

Когато си с човека, който обичаш зимата ти се струва пролет.
А с човека, който харесваш, зимата просто ти изглежда по-красива.

Когато глеадш този, когото обичаш в очите се изчервяваш.
А когато гледаш някого, когото харесваш в очите, просто се усмихваш.

Пред човека, който обичаш не можеш да си подредиш мислите и да кажеш това, което искаш.
Когато си с човека, когото харесваш-можеш.

Когато си с човека, който обичаш ставаш по-срамежлива.
А когато си с този, когото харесваш, можеш да бъдеш себе си.

Човека, който обичаш идва в мислите ти на всеки 2 минути.
Не можеш да погледнеш право в очите този, когото обичаш.
Но винаги можеш да се усмихваш право в очите на този, когото харесваш.

Когато този, който обичаш плаче, ти плачеш с него.
А когато плаче този, когото харесваш, ти става неудобно.

Любовта започва с поглед.
А думите пораждат харесването.

Така че, ако искаш да спреш да харесваш човек, който си харесвала всичко, което трябва да направиш е да си запушиш ушите.
Но, ако си затвориш очите, любовта ще се превърне в падаща сълза, която ще бъде запазена завинаги след това в сърцето ти.


Мале според тези работи аз трябва да съм истински влюбена,пък съм на 14 :oops: защото почти всяко от тези работи се случват при мен...възможно ли е да съм влюбена?

Nasindo
08-17-2006, 19:03
Ми значи аз като видях пост-а на vlubeno_oburkana и като гледам колко мн хора(и по на 15-16) употребяват безразборно думата любов реших да направя такава тема.На колко долу горе почнахте на правите разлика м/у любов и харесване.Кога за първи път се ВЛЮБИХТЕ и как разбрахте че това е любов а не привличане.И как разбрахте разликата-с нарастването на годините и с придобиването на повечко опит в тази област,или просто прочетохте в някой форум :)
П.П.:Като правя такава тема не твърдя че на 14 години разбирам мн от истинска любов,просто искам да чуя разсъжденията на по големи хора с повечко опит.
П.П^2.:Абе темата е тъпичка ако искате я заключвайте ;)

Ami razlikata m/u haresvaneto i lubovta e adski golqma... no ne6toto koeto gi razdelq nai-mnogo - tova e vremeto... preminavaiki prez haresvaneto i dostigaiki do vlubvaneto i samata lubov :wink: tva e spored men

You are the Freestyler
08-17-2006, 19:41
Не прочетох менението на всички от вас,но аз тук имам едно мнение.За мен любовта не е да си с някой месец или година ами да си с някой цял живот,останалото е просто привличане!Не може да си с някого седмица и понеже сте неразделни вече да се обичате!!!Просто попринцип любовта не угасва!Ако обичаш някого го обичаш цял живот,а не една година!!!Това е моето лично мнение!

JuLiTo0o0o
08-17-2006, 20:00
na 15 sum i moga da tvurdq 4e sum obi4ala samo edin 4ovek {az i oshte go obi4am de} no znam 4e ne e samo privli4ane zashtoto sum takuv 4ovek 4e obiknovennite uvle4eniq burzo mi omruzvat a tova mom4e mi vleze pod kojata i me nakara da zabravq vsi4ko ostanalo i makar 4e naistina ne sum mnogo opitna v tezi neshta az znam 4e razlika mejdu privli4ane i obi4 opredeleno ima! privli4aneto e da iskash da si s nqkoi na momenta , a obi4ta da si s nego ve4no!mojete da kajete 4e sum malka i ne razbiram no za men neshtata stoqt imenno taka! =; :roll:

Krem4eto
08-18-2006, 18:09
На колко долу горе почнахте на правите разлика м/у любов и харесване.Кога за първи път се ВЛЮБИХТЕ и как разбрахте че това е любов а не привличане.И как разбрахте разликата-с нарастването на годините и с придобиването на повечко опит в тази област,или просто прочетохте в някой форум :)

И аз съм колкото теб!И все пак то не е до годините,а до житейския опит :wink: ! Немога да кажа точно кога съм започнала да правя разлика,то просто си го почувствах.Първата ми "Любов" в него наистина яко се влюбих и бях влюбена (нз дали е било любов,ама толкова време...) 2 години и още като си спомня за него ми става мн приятно!А има едно момче,което просто немога да си го избия от главата,а е от друг град и дори още си го сънувам... :smt009 И все пак може би разтоянието прави така,че да не си мисля за него...Но понякога направо ми се плачи той беше перфектен :smt010 :cry: :smt089

sherry
08-18-2006, 18:13
Огромна разлика има да харесваш някого,да ре привлича и да го обичаш.Обичта идва с времето,когато опознаеш човека,когато преминете заедно през някакви трудности,когато този човек стане част не само от живота ти,но и от теб самия.Когато харесваш някого,ти го поставяш на пиедестал,не знаеш какви са недостатъците му,но не те и интересува.Просто физическо привличане.Аз смея да твърдя,че знам какво е да обичаш,запознах се с това момче,когато бях на 13,но започнах истински да го обичам доста по-късно,когато се опознахме,започнахме да се доверяваме един на друг и да се справяме с трудностите.

CrazyWitch
08-18-2006, 21:28
Беше уместно да се напише разликата, но там е работата, че те си знаят - Флюбени сме и точка!

Разлика.. Какво да им обяснявате.. Те сами, ще я почувстват някой ден :)