PDA

View Full Version : ispanski ezik



lolaaaa
08-16-2006, 17:19
zdr! nqkoi ot vas u4il li e ispanski ? vob6te truden li e za6toto mislq da zapi6a to4no nego za vtori ezik truden li e mnogo ?? o4akvam otgovori plsss :|

ProstoAz
08-16-2006, 17:21
Отначало не е никак труден, ама после...абе, кофти език си е. За най-елементарен език съм признала английския... :lol:

RoyTheReaper
08-16-2006, 17:36
учил съм го, доста е лесен. единственото трудно е глаголната му система, има разни наставки и трябва да се зубрят, но не може съвсем без трудност. според мен този език си заслужава.

08-17-2006, 17:51
Знам, че въпросът ми не е за тук, но мисля, че няма смисъл да правя нова тема, която да пълни форума. Така че ... искам да питам:
Някой знае ли дали Испанската гимназия (164 ГПИЕ) има практика да работи с частни ученици - както 1 АЕГ? В смисъл - да организира курсове и изпити за владеене на езика и след това да издава дипломи/сертификати

Извинявам се, че пускам въпроса си за втори път, но късно забелязах темата "Испански език" :)

piece0Fchocolate
08-17-2006, 20:12
аз уча испански-не е труден, ако си го учиш редовно, според мен граматиката на английския език е по-трудна макар че уча английски език от 5 години, а испански едва от 2. Аз имам голям мерак да го науча, но не става така лесно, все пак с мн упражнения, превеждане и четене поне с говоренето се справям. Пожелавам ти успех :smt023 а между другото и аз се интересувам дали някъде мога да се явя на изпит по испански и да получа сертификат. Ако някой има някаква информация да пише :) мерси предварително :)

копче
08-26-2006, 14:44
Някой знае ли дали Испанската гимназия (164 ГПИЕ) има практика да работи с частни ученици - както 1 АЕГ? В смисъл - да организира курсове и изпити за владеене на езика и след това да издава дипломи/сертификати


...а между другото и аз се интересувам дали някъде мога да се явя на изпит по испански и да получа сертификат.

Никой ли не знае или просто темата се измести назад? :P

strange__
08-26-2006, 21:04
Сертификати вероятно се взимат по същия начин,както по английски...нещо като изпитите на кембридж,не знам точно...попитайте някоя учителка по испански ;-)

минаващ от тук
08-28-2006, 09:01
Сертификати за владеене на испански език- пълната информация може да получите на http://sofia.cervantes.es/Portada_905_10.htm
или по-добре отидете лично в центъра Сервантес да се информирате, само че след 1 септември, защото сега са във ваканция.
в 164 не се провежда обучение на частни ученици, но можете да се явите на изпит за всяка учебна година
Канцелария: 946-18-22

Помощник директор:946-11-71



Може да се поинтересувате и в 157- Сесар Вайехо

white_chik
08-28-2006, 11:11
Ами аз уча в испанската и мога да ти кажа,че този език изобщо не е лесен.Има мноо времена,ударения и тем подобни,но пък според мен е най-готиният език що се отнася до благозвучие и мен си ме кефи :wink:

08-28-2006, 12:49
... в 164 не се провежда обучение на частни ученици, но можете да се явите на изпит за всяка учебна година
Канцелария: 946-18-22 Помощник директор:946-11-71

Благодаря, това исках да знам. Щом може да се явиш на изпит, значи има практика за работа с частни ученици. А как ще се подготвя.... ще му мисля като му дойде времето. :)

NaDuFcHe
08-28-2006, 12:51
Mmm az ucha ispanski kato 2ri ezik i mi se struva super gaden shtoto 1viq mi e italianski ia dski mnogos e burkat a + tfa uchitelkata mi e malumna i nihsto nemoje da se nauchi..Incahe sa mi kazvali che ne e chak tolkova slojno ako go uchish primerno s nagliski ili enshto takova

martinka_91
09-16-2006, 19:47
Обожавам испанския, страшно много ме кефи, но не го уча в училище за жалост...Натресоха ни тъпия немски (а преподавателката ни е най-загубената даскалица, дето може да съществува!)...Знам някои думи на испански от един канал...покрай баба ми се налага да го гледам хихих (сами се сетете кой...абе да не ви мъча...ще ви кажа, ама без да се смеете ей...Романтика! :oops: )Надявам се само да накараме класния за едно СИП-че по испански, мнг ще се зарадвам, ако стане тая работа :))

gostqnin
09-18-2006, 15:01
Отначало не е никак труден, ама после...абе, кофти език си е. За най-елементарен език съм признала английския... :lol:
аз съм на абсолютно същото мнение . На мене също от начало ми се видя лесен(както всички разправят) ама после тез времена ми зеха ъкъла :smt012 иначе ако мислиш , че ще ти е интересен го записвай :D