PDA

View Full Version : Защо не говорите с вашите?



Slave4You
08-17-2006, 11:03
Като гледах филма "Да предпазим децата си" майката каза нещо на 13-годишната си дъщеря : "Значи можеш да разкриеш душата си пред напълно непознат в интернет но не можеш и пред мен."Тогава се замислих: защо за тези проблеми които ги пишите в интернет по разни форуми не говорите с родителите си?Не говоря за проблеми от сорта "Бременна ли съм?!" :lol:,или пък за любовни проблеми,защото аз също не си споделям проблемите които имам с разни момчета на майка си,да не говорим на баща си,ами говоря за тези в раздел "Училище и приятели" или да говорите с тях за цигарите,дрогата,мензиса,р звитието и т.н.?Но като се замислих забелязах че аз също не го правя.Трябва да се науча(и не само аз) че родителите са най-мъдрите ни съветници,те са минали през този път през който ние сега минаваме....и че те могат да ни помогнат по тези въпроси мн по успешно от нашите връстници,с които разговаряме свободно по тези теми.Не бива да ни е срам да ги питаме защото като си били и те на 14-15-16 и те са си задавали тези въпроси.Наистина странно е да пиша тази тема при положение че аз самата не говоря за нищо с нашите...но си кажете вие мненията :)

Sophie
08-17-2006, 11:13
spored men nqkoi roditeli ne umeqt da predrazpolagat decata si da govorqt i da spodelqt s tqh, naprimer sled rabota te sa tolkova umoreni 4e nqkak si kolkoto i da si obi4at decata ne mogat da se koncentrirat i varhu tehnite problemi...a ima i dosta drugi faktori koito ni spirat da spodelqma. naprimer kogato trugna da kazvam ne6to na na6ite i vijdam 4e ne dopuskat vuzmojnost az da sum prava, te dori ne me slu6at, 6tom te sa si vtulpili ne6to po nikakuv na4in dori ne iskat da poglednat ot moqta gledna to4na..e kaji mi togava kakuv e smisula da si trovq nervite..

Slave4You
08-17-2006, 11:20
spored men nqkoi roditeli ne umeqt da predrazpolagat decata si da govorqt i da spodelqt s tqh, naprimer sled rabota te sa tolkova umoreni 4e nqkak si kolkoto i da si obi4at decata ne mogat da se koncentrirat i varhu tehnite problemi...a ima i dosta drugi faktori koito ni spirat da spodelqma. naprimer kogato trugna da kazvam ne6to na na6ite i vijdam 4e ne dopuskat vuzmojnost az da sum prava, te dori ne me slu6at, 6tom te sa si vtulpili ne6to po nikakuv na4in dori ne iskat da poglednat ot moqta gledna to4na..e kaji mi togava kakuv e smisula da si trovq nervite..

Хмм...това вече си е до родителите.Но аз не говоря за спорите с тях,което съм сигурна че всички правим,ами да питате нещо примерно..има доста теми за цикъла,за гърдите и т.н.Не виждам какво можете да не сте прави в такива теми.Иначе е вярно,и моите родители като се върнат не им е мн до приказки и са изнервени... :)

Sophie
08-17-2006, 11:25
e az primerno za cikula i za seksa sum si prikazvala nadulgo i na6iroko s maika mi...za drugite nz

CVETELLINA
08-17-2006, 11:25
spored men nqkoi roditeli ne umeqt da predrazpolagat decata si da govorqt i da spodelqt s tqh, naprimer sled rabota te sa tolkova umoreni 4e nqkak si kolkoto i da si obi4at decata ne mogat da se koncentrirat i varhu tehnite problemi...a ima i dosta drugi faktori koito ni spirat da spodelqma. naprimer kogato trugna da kazvam ne6to na na6ite i vijdam 4e ne dopuskat vuzmojnost az da sum prava, te dori ne me slu6at, 6tom te sa si vtulpili ne6to po nikakuv na4in dori ne iskat da poglednat ot moqta gledna to4na..e kaji mi togava kakuv e smisula da si trovq nervite..да..явно моите са такива... :?
аз със тях не споделям почти нищо лично,само някакви общи неща...по принцип ме е страх така да се каже да им споделям лични неща...защото незнам как ще реагират,а и вскичките пъти,в които съм се опитвала те все почват да ми дават безсмислени съвети,въпреки че аз просто искам да споделя...
затова приятелите ми ме познават много по-добре от наще...мисля че не е правилно,но... :|

Slave4You
08-17-2006, 11:46
spored men nqkoi roditeli ne umeqt da predrazpolagat decata si da govorqt i da spodelqt s tqh, naprimer sled rabota te sa tolkova umoreni 4e nqkak si kolkoto i da si obi4at decata ne mogat da se koncentrirat i varhu tehnite problemi...a ima i dosta drugi faktori koito ni spirat da spodelqma. naprimer kogato trugna da kazvam ne6to na na6ite i vijdam 4e ne dopuskat vuzmojnost az da sum prava, te dori ne me slu6at, 6tom te sa si vtulpili ne6to po nikakuv na4in dori ne iskat da poglednat ot moqta gledna to4na..e kaji mi togava kakuv e smisula da si trovq nervite..да..явно моите са такива... :?
аз със тях не споделям почти нищо лично,само някакви общи неща...по принцип ме е страх така да се каже да им споделям лични неща...защото незнам как ще реагират,а и вскичките пъти,в които съм се опитвала те все почват да ми дават безсмислени съвети,въпреки че аз просто искам да споделя...
затова приятелите ми ме познават много по-добре от наще...мисля че не е правилно,но... :|

Пък аз не им споделям неща за разни момчета защото чисто и просто не искам да ми знаят за проблемите :)

maldini
08-17-2006, 12:26
Като гледах филма "Да предпазим децата си" майката каза нещо на 13-годишната си дъщеря : "Значи можеш да разкриеш душата си пред напълно непознат в интернет но не можеш и пред мен."Тогава се замислих: защо за тези проблеми които ги пишите в интернет по разни форуми не говорите с родителите си?Не говоря за проблеми от сорта "Бременна ли съм?!" :lol:,или пък за любовни проблеми,защото аз също не си споделям проблемите които имам с разни момчета на майка си,да не говорим на баща си,ами говоря за тези в раздел "Училище и приятели" или да говорите с тях за цигарите,дрогата,мензиса,р звитието и т.н.?Но като се замислих забелязах че аз също не го правя.Трябва да се науча(и не само аз) че родителите са най-мъдрите ни съветници,те са минали през този път през който ние сега минаваме....и че те могат да ни помогнат по тези въпроси мн по успешно от нашите връстници,с които разговаряме свободно по тези теми.Не бива да ни е срам да ги питаме защото като си били и те на 14-15-16 и те са си задавали тези въпроси.Наистина странно е да пиша тази тема при положение че аз самата не говоря за нищо с нашите...но си кажете вие мненията :)
Донякъде си права затова,което каза,но все пак като цяло не съм съгласен от написанотото,добре родителите са минали през този път,ясно ми е могат да ни дадат по-добър съвет от деца на нашата възраст,но пък не винаги те са най-верните спътници,защото всеки греши и това което им се е случвало на тях е било преди около 30 години.Мислиш ли,че те всичко помнят?Докато на хората на нашата възраст им се случва точно сега или преди година две и те също могат да ти дадат много полезни съвети,понякога по полезни и от родителите ти.Аз много рядко споделям нещо с майка ми,гледам да съм самостоятелен и да пробивам сам в живота,защото ако те трябва да ми помагат,е все едно донякъде да ме контролират,което няма определено да ми хареса.Всеки трябва да бъде сам в този живот и да пробива сам,родителите са за да ни помагат и да ни дават съвети,но не винаги те знаят кое е най-правилно в дадена ситуация.

08-17-2006, 14:20
Според мен не говорим с нашите, защото са твърде опитни и вече са помъдрели и се мислят за жсезнаещи... Което пък нас уйасно ни дразни, защото не искаме да си признаем, че сме малки. От друга страна родителите все гледат кое е правилно, а не как ще ни е по-добре на нас. А и ние живеем в доста по-различен свят от този на родителите ни. И и най-либералният родител не е либерален колкото на нас ни се иска. А и на мен лично винаги приятелки са ми давали по-добри съвети, отколкото майка ми. Защото тя не познава нито психиката на учителите, нито на момчетата, нито на останалите м,омичета, нито дори моята. Ние просто си живеем в един наш си свят с наши правила, които те не разбират, камо ли да одобряват.... С една дума пропастта между поколенията си казва думата.

ycMuBkaTa
08-17-2006, 21:05
Честно казано съм се замисляла много пъти по този въпрос и съм си дала отговор за себе си. Аз не говоря с майка ми, за да не я обременявам допълнително...Тя е твърде анагажиран човек и едва ли би имала време да ме изслушва всеки ден...Споделям доста с нея, но признавам си - не съм я допуснала до себе си или по-скоро вътре в себе си нито за миг. Когато нещо ми тежи предпочитам да го споделя с листа или да го напиша някъде отколкото да ида и да й го кажа...Съмнява ме, че би ме разбрала...Не че няма да опита, но има ли смисъл освен всичките й грижи да трябва да се пита защо се случва това в главата на дъщеря й...И един ден, когато имам деца основната ми задача ще бъде да ги накарам да казват всичко на мен, а не на непознати...

09-15-2006, 16:23
:smt012

mechtaq_za_teb
09-16-2006, 06:23
tazi tema me nakara da se zamislq naistina zashto ne spodelqm tezi neshta s roditelite si.moje bi zashtoto ne o4akvam 4e 6te me razberat.opitvala sam se da spodelqm s tqh po takiva problemi,iskah savet,no neznam....po lesno mi e da spodelq s nqkoi koito e na moqta vazrast i koito ima sashtite problemi,zashtoto vse pak roditelite mi otdavna sa minali tazi vazrast.prosto ne moga da spodelqm s tqh vsi4ko.

AssKicker
09-16-2006, 07:43
Pf az tolkova puti sam se opitvala da spodelq ne6to naistina vajno s roditelite si,no te vinagi mi davat nqkfi tupi suveti.Izob6to ne mi vlizat v polojenieto,a se po4vat da mi se karat s izre4eniq ot sorta: "Emi ti si si vinovna,kato si napravila takava prostotiq se opravqi sama..." i tn.Ve4e se otkazah izob6to da govorq s tqh osven za nekfi ob6ti temi...

BeBencEto
09-16-2006, 08:16
mi az pochnah da si lafq s maika mi za tova za onova....smisul za moi si lichni neshta i naistina tova,koeto mi kazva tq e hilqda procenta po pravilno ot impulsivnite mi postupki...

niGGa
09-16-2006, 08:37
аз с почти никой не споделям личния си живот, освен със най-близките ми приятели, които са 1-2-ма на брой.Със родителите - ЪпсурТ да споделя..от всякъде ще се отворят некви ненормални големи усти за разнищване на въпроса/проблема.Ще трябва да се погледне от всички възможни точки, което е тъпо.Квото ти дойде първо на ум, това правиш в ситуацията.Няма смисъл да му мислиш..Койт' играе пичели, койт' не играе - не пичели

maybelline
09-16-2006, 10:10
Ключът е в това,че за 'напълно непознатия' ти също си напълно непознат.Като пишем по форумите,ние(поне повечето) нямаме представа чии са проблемите,нито кой отговаря на тях.Например мен - аз съм maybelline за всички вас,но никой не може да излезе на улицата,да ме види и да каже "А,това е момичето дето имаше този проблем...дрън-дрън...".Или ако някой познат в момента чете мненията ми,не може да се досети кой е човекът под името "maybelline".Така е и с другите.Искат съвет от хора,които са преживели нещо подобно,но никой не иска другите да знаят кой е той всъщност.Така хем ще се справят с проблема,хем никой няма да разбере за съществуването на този проблем у определения човек.А като кажат на майките си,освен че в 95% от случаите ще бъдат засипани с упреци,критики, неодобрение,унижения и т.н. после ще им бъде натяквано за това още дълго.А и майките ни са от друго поколение.Те също са били тийнейджъри,но тяхното юношество се различава от нашето,защото времената се менят.Когато във форума попиташ "Ако момчето е свършило в мен,но после съм пила Постинор,има ли вероятност да съм бременна?",ще получиш адекватен и компетентен отговор от момичета на които също се е случвало.Представете си обаче физиономиите,които ще направят майките ви,ако им зададете същия въпрос!Най-много да си изпросите лекция,наказание,бой или някоя такава глупост,а и да си спечелите неодобрение и подозрение.

siXt_senSe
09-16-2006, 11:06
Не споделям с нашите,защото моите проблеми на фона на техните(пари,работа и т.н.)са едно нищо.За тях аз съм просто подрастваща и ми предстоят още много неща да се случат.Избягвам да приказвам с тях за любов,защото мислят че съм малка да се влюбя.А когато все пак спомена нещо за нас с гаджето,мама ми казва "е какво толкова,да не е единствен",а това въобще не ми помага :smt009 Темата за секса си е тема табу,не може и да ства на въпрос че "момиченцето им" прави такива неща.Toчно всичко си зависи от родителите-много пъти съм искала да споделям,но те не ме предразполагат,за което понякога страшно много съжалявам

mon4eto
09-16-2006, 14:39
Mi az ne pi6a takiva temi za6toto spodelqm s mika mi razni raboti ama ne 4ak tolkova taka4e az samo davam mneniq.Nai dobre govorete s roditelite si za tez raboti a ne po forumite [-X