PDA

View Full Version : Моля ви, помогнете ми



Анонимка
08-17-2006, 19:55
Искам да помогна на сетра ми, но незнам как...Преди години започна да спазва диети, а след това наште разбраха, че повръща. Последваха много скандали.Мислех, че е престанала, но скоро открих, че пак тайно повръща. Нищо не й казах от страх само да не я отблъсна, защото съм чувала,а и знам вече от личен опит, че нападките и заплахите не помагат. Моля ви, особено ако имате опит в това, кажете ми какво и как да й кажа, как да подходя...

Obitax
08-17-2006, 20:24
devoikata trqbva da ide ne lekar VEDNAGA!!!! moje da stane mnogo zle polojenieto s tiq tapi dieti .

Sophie
08-17-2006, 20:31
dosta momi4eta minavat po tozi put i prekrasno znam kakvo e use6taneto, za6toto samata az sum go izvurvqla i mai za sujelenie ako 4ovek sam ne osuznae 4e samo provalq jivota si i se obri4a na golemi muki mai nqma mnogo mnogo kak da mu se pomogne....edinstvenoto koeto mojete da napravite e da q podkrepqte, da i pokazvate 4e durjite na neq i q obi4ate i da vdigate samo4uvstvieto i

uspex

^FaiNt^F
08-18-2006, 10:47
Сама няма да можеш да помогнеш на сестра ти. Ако тя сама не пожелае да й се помогне...няма кой да го направи. Ако имаш влияние над нея-тогва шанс има...ако не...помисли за някой, от който тя наистина се влияе (в добрия смисъл на думата)...поговори с този човек и нека той да говори с нея. Важното е да не се предизвикват скандали и да я принуждавате насила....всичко е в главата й и имено оттам трябва да започне промяната!

Loshotia
08-18-2006, 15:09
Това с повръщането е много кофти- и аз съм го правила, но не по мое желание, по -скоро начина ми на живот го наложи. НО! Трябва да направиш нещо- сестра ти на колко е? 14?15?16? Толкова трябва да е. Кажи на ваште. Сигурно ще ти се разсърди тя, но щом я обичаш трябва да го направиш- за нейно добро е. По- късно тя ще го разбере и ще ти е благодарна. Щом повръща често, трябва да отиде на лекар. Ако не е често и има желание да спре нека преди ядене да гълта по един бузкулизин- успокоява стомаха. Той същност вече и е повреден. Да яде(това ако иска де) обелени ябълки повече и лекички неща- филийки с шунка, ориз- добре сварен, супички предимно- крем супата е много подходяща. Аз това правих и за две- три седмици се оправих. Но първо кажи на ваште

maybelline
08-18-2006, 17:32
Ако сестра ти си има гадже(по-точно сериозен приятел) той може много да й повлияе.Но не мисля че си в състояние да направиш нещо.Можеш само да я подкрепяш,да предлагаш помощта си и от време на време да я бъзикаш,наричайки я 'анорексичка'(това ще я подразни и тя ще се замисли над диетите си).Късмет!

Legenda
08-18-2006, 20:40
...наричайки я 'анорексичка'(това ще я подразни и тя ще се замисли над диетите си).
Не, че искам да се заяждам, но това което описа Анонимка води до булимия, а не анорексия.

А по темата-мисля, че наистина ако има гадже, той може да и повлияе. Освен това според мен ще има ефект, ако и кажеш,че изглежда добре такава, каквато е, и че не е нужно да пази диети, а повръщането води до булимия. Обясни и, че колкото по-рано спре да повръща, толкова по-малко киолограми ще качи след това (ако организмът е свикнал с повръщането, се опитва да складира колкото може повече от храната и затова ако повръща от дълго време, когато спре-напълнява), а ако не спре-булимията води до смърт. Успех!

Bisollini
08-18-2006, 23:22
mi ako e mn debela da si povru6ta

maybelline
08-19-2006, 06:01
...наричайки я 'анорексичка'(това ще я подразни и тя ще се замисли над диетите си).
Не, че искам да се заяждам, но това което описа Анонимка води до булимия, а не анорексия.

Целта е това да подразни малко момичето,а не да й се обяснява от какво(вероятно) е болна(или се разболява).А и тя едва ли се интересува много от разликата между анорексия и булимия.

ista
08-19-2006, 08:37
лекар. съмнява ме въпросното момиче да е толкова силно психически, че да се пребори само. просто отидете на лекар. кажи на ваще, но не трябва да й се карат. в никакъв случай!по скоро, отидете на лекар, без да й казвате или ваще да отидат и да говорят, да помолят за съвет. и после вече да решите какво да правите. повярвай ми - доста е сериозно. и аз имах такъв проблем вкъщи... но първо беше булимия, после анорексия... как сме се избавили, просто не питай.

ista
08-19-2006, 08:39
...наричайки я 'анорексичка'(това ще я подразни и тя ще се замисли над диетите си).
Не, че искам да се заяждам, но това което описа Анонимка води до булимия, а не анорексия.

Целта е това да подразни малко момичето,а не да й се обяснява от какво(вероятно) е болна(или се разболява).А и тя едва ли се интересува много от разликата между анорексия и булимия.

въобще няма да помогне. все едно да кажеш на алкохолик, че е алкохолик или на наркоман, че е наркоман. в първия случай ще отрича, а във втория - ще те намрази... така си е. недей да си правиш подобни експерименти. просто кажи на ваще... но пак повтарям - не бива да й се карат, в никакъв случай!

maybelline
08-19-2006, 08:47
...наричайки я 'анорексичка'(това ще я подразни и тя ще се замисли над диетите си).
Не, че искам да се заяждам, но това което описа Анонимка води до булимия, а не анорексия.

Целта е това да подразни малко момичето,а не да й се обяснява от какво(вероятно) е болна(или се разболява).А и тя едва ли се интересува много от разликата между анорексия и булимия.

въобще няма да помогне. все едно да кажеш на алкохолик, че е алкохолик или на наркоман, че е наркоман. в първия случай ще отрича, а във втория - ще те намрази... така си е. недей да си правиш подобни експерименти.[/size][/b]

Незнам...при моята сестра този метод имаше ефект.

ista
08-19-2006, 08:49
...наричайки я 'анорексичка'(това ще я подразни и тя ще се замисли над диетите си).
Не, че искам да се заяждам, но това което описа Анонимка води до булимия, а не анорексия.

Целта е това да подразни малко момичето,а не да й се обяснява от какво(вероятно) е болна(или се разболява).А и тя едва ли се интересува много от разликата между анорексия и булимия.

въобще няма да помогне. все едно да кажеш на алкохолик, че е алкохолик или на наркоман, че е наркоман. в първия случай ще отрича, а във втория - ще те намрази... така си е. недей да си правиш подобни експерименти.[/size][/b]

Незнам...при моята сестра този метод имаше ефект.

значи въобще не е била наистина болна. всичко е било или само преструвка, или само от гъзария... ама точно от гъзария.

maybelline
08-19-2006, 09:02
Добре де - сестра ми правеше същото както сестрата на момичето,което задава въпроса.Значи ако моята не е била болна,нейната също не е болна,а само от гъзария или нещо такова спазва диети.

deem (unregistered)
08-19-2006, 09:27
Наистина лекар е добро решение за момента.
Все пак ако искаш можеш да погледнеш темата' За Депресираните', която съм постнал в този клуб(в момента май е на втора страница).Мисля,че възможна причина за нейното поведение и болестно състояние е т.н. Синдром на Емоционалния Срив.Характерният му белег е петно на тила и обикновено е червено на цвят.За повече инфо може наистина да видиш какво съм написал в гореспоменатата тема.

ista
08-19-2006, 09:56
Добре де - сестра ми правеше същото както сестрата на момичето,което задава въпроса.Значи ако моята не е била болна,нейната също не е болна,а само от гъзария или нещо такова спазва диети.

гледай сега... ако тя наистина е болна от булимия или анорексия (не мога да кажа кое от двете е в дадения случай, защото не знам подробности), то тя няма да се повлияе ни най-малко от това, че ти си й казала "Ти си анорексичка/булимичка!". Добре, може да не е гъзария... може да е нещо друго, но това няма начин да стане. Прсото ми е повече от ясно. Специално с това съм доста запозната... Невъзможно е.

maybelline
08-19-2006, 12:07
Сестрата на момичето може изобщо да не е болна.Просто е решила да опита дали може да отслабне по този начин.Не може веднага да я причислим към булимички,анорексички или депресирани(както някой спомена по-горе).Вероятно си е много добре,но е във възраст в която всеки експериментира,дори със здравето си.Ето едни пушат,други се дрогират,трети пият алкохол,четвърти пък спазват драстични диети.Ако бях на нейно място вероятно бих се подразнила че поведението ми(при наличието на доста по-сериозни случаи от мен) се обсъжда по форумите и според някои съм анорексичка,според други депресирана...Момичето все някога ще се усети ако така не й е добре с диетите,няма да е цял живот така.А дори да се разболява сега не можем да направим нищо(ние от форума).Понякога човек трябва да стигне до дъното,за да разбере,че не желае да проваля живота си и да поеме в положителна посока.

Peyton
08-19-2006, 12:08
Ами значи аз лично спазвам диети в момента и на мене ми се случва понякога, но родителите ми знаят и каквото и да правя живота си е мой мисля, че най-после го разбраха. Мисля, че родителите ти трябва да научат за това, но да подходят внимателно и деликатно, а не със скандали това няма да помогне поне при мен не помогна. Но може да пробвап сама първо покажи й несъмнено,че си заслужава да живее не само за добра фигура, кажи на наи-добрите и приятелки(приятели) мисля, че ще може да оцени живота си и дали си заслужава да се погубва заради една диета. Няма перфектни хора на този свят,но за всеки влак си има пътници, ако ме разбираш. Плюс това диетата те превръща във вманиачен човек колкото повече отслабваш имаш постоянното чувство, че си дебел, че трябва още и се страхуваш да хапнеш нещо, за да не ти се лепне не задника. Просто някак си аз лично след като съм пазила диета и все оше пазя не мога да се отпусна да ям все едно диетата е нещо към което съм се пристрастила и не мога да се откажа от него. Аз често си казвам още 1 кг. после още един и така до моента съм свалила 8кг. и мисля, дори че започвам да ставам кльощава, но не мога да се откажа. Плюс това е ужасно трудна диетата болките в стомаха са убийствени имаш лошо настроени и въобще се чувстваш като парцал...(Надявам се да съм помогнала)

CrazyWitch
08-19-2006, 13:02
devoikata trqbva da ide ne lekar VEDNAGA!!!! moje da stane mnogo zle polojenieto s tiq tapi dieti .

Рискува да погуби тотално тганизма си. Отидете на лекар. Пуснете и някой филм в който се разправя за такива случай и гледайте само как ще се навие.