PDA

View Full Version : нека да ви питам за мнение



maini4ka_sladka
08-17-2006, 20:32
сега съм решила усилено да свалям килограми. например през деня ям само таратор. след 17.00 не ям нищо ( е може да си позволя малко грозде де) [-X правя коремни преси и упражнения за дупето и краката. днес например съм била цял ден на варени картофи и сирене.. кажете ми дали според вас ще сваля килограми и ако имате идеи за по-бързо стопяване ги приемам :-D мерси предварително :smt008

moonbeam
08-17-2006, 21:01
Лека диета
Възползвайте се от лятото за да влезете във форма. Снимка: Корбис
Aко ви делят няколко килограма от идеалното ви тегло, но все не можете да се стегнете и да ограничите храненето малко, можете да опитате тази “лека” диета, с чиято помощ ще сложите ред в хранителния си режим, без да се подлагате на унищожителен глад, след който да върнете загубените килограми.
Както ще видите, плодовете и зеленчуците присъстват мощно в хранителния план, така че се хващайте в ръце и влизайте бързичко във форма.
Закуска
1 филийка препечен черен хляб
1 сварено яйце или обезмаслено ( или с възможно най-ниския процент масленост) сирене
1 чаша чай или кафе с мляко, подсладено максимум с две лъжички захар или мед.

Обяд
Голяма салата с домати, краставици, маруля и лук, подправена с малко зехтин и лимонов сок.
3 супени лъжици сварен ориз или макарони
2 парчета нетлъсто месо или пилешки гърди или риба

Следобедна закуска
Ябълка и портокал или ябълка и два резена диня

Вечеря
1 кофичка нискомаслено кисело мляко или малко парче нискомаслено или обезмаслено сирене и 1 краставица

P.S. mislq 4e kartofite ne sa dobra ideq

Obitax
08-17-2006, 21:28
dietata trqbva da se kombinira s nqkakav sport za po golqm rezultat!!@

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-18-2006, 00:43
dietata trqbva da se kombinira s nqkakav sport za po golqm rezultat!!@

evala a i dietite ne sa polezni
btw maini4ka_sladka na kolko si?

strange__
08-18-2006, 08:46
Първо казваш,че ядеш само таратор,а после че днес си яла само варени картофи :shock: Диетата ти всъщност не е никак здравословна ии ще свалиш,но на висока цена :wink:

tainstvenata
08-18-2006, 08:54
dietata ne e polezna no i az ot dnes sam na takava .. na4i neska sam samo na zelen4uci az .. uspeh :) ;-) ... aaa i za sporta e zadaljiteno da trenirash ne6to ili nqkakvi uprajneniq zashtoto efekta e po dobar :)

maini4ka_sladka
08-18-2006, 09:27
еми на 18 години съм тази година ще се подготвям за бал. не мисля че диетата ми е нездравословна, защото това за мен не е диета а режим и е напълно съобразен с летните дни. хапвам си леки храни и освежаващи... зая спорта не ми остава време, но вдигам гирички. както казах правя упражнения за дупе и бедра и коремни преси, но не ми остава време за тичане :( е какво ще кажете???

luschka
08-18-2006, 11:48
Картофите не са много подходящи за диета (освен ако не е разделно хранене), защото съдържат много въглехидрати.

{cookie}
08-18-2006, 12:14
мисля че един диетолог може да помогне повече :roll: а и до 24 май 2007 има време не е нужно да се подлагаш на такъв глад по- добре го давай полека намали хляба и тестените храни (не е нужно съвсем да се спират) въздържай се от сладко и увели4и плодовете и зеленчуците

myni4koto
08-18-2006, 13:39
kartofite sudarjat vaglefidrati i za tova koje da gi qde6 za6toto s malko koli4estvo se nasi6ta6 moje da probva6 i s dini ili ve4er predi 17h kiselo mlqko s lut 4erven piper ili s limoni :P

tainstvenata
08-18-2006, 14:59
maini4ka_sladka am da te pitam kakvi po specialni uprejnenie pravij za bedra 4e i az trqbva da nablegna na uprajneniqta za bedra 4e...

maini4ka_sladka
08-18-2006, 17:47
еми, заставам на 4 крака както се вика ](*,) и започваш да повдигаш единия крак назад. така правиш 10 повторения. след това по същия начин с другия крак. като свършиш това, започваш както ти е сгънат крака да го повдигаш настрани.пак така по 10 повторения и с двата крака. и отново правиш от първото упражнение по 10 повторения за всеки крак \:D/ и така докато издържиш. имат ефект :smt016

Obitax
08-18-2006, 18:01
poleka s giri4kite i uprajneniqta 4e da ne zaqknete mnogo :lol: :lol: :lol:

08-18-2006, 18:23
predi hapvane pii po edna supena lujica qbulkov ocet,toi po burzo razgrajda hranata.

maini4ka_sladka
08-18-2006, 22:45
мисля че няма такава опасност \:D/

FlowerinesS
08-19-2006, 10:26
maini4ka_sladka ,грозде????! след 17 часааа? #-o
Знаеш ли за колко захар става въпрос тук?и то след 17 часа.

Второ-кви картофи със сирене?ако ядеш картофи-варени,без сол,без масло.иначе смесваш белтъчините с въглехидратите..не знам,аз не би направила така :wink: Пък и картофът-лека храна :shock: ,да бе :wink:

Таратора си го прави само с нискомаслено кисело мляко.
Точно в летните дни се правят страхотни диети,защото има изобилие на плодове и зеленчуци,а ти нещо май не ги предпочиташ като ти гледам диетата..? :-k

ista
08-19-2006, 11:45
сега съм решила усилено да свалям килограми. например през деня ям само таратор. след 17.00 не ям нищо ( е може да си позволя малко грозде де) [-X правя коремни преси и упражнения за дупето и краката. днес например съм била цял ден на варени картофи и сирене.. кажете ми дали според вас ще сваля килограми и ако имате идеи за по-бързо стопяване ги приемам :-D мерси предварително :smt008

никога не си прави диети ей така, както ти скимне. за всеки тип организъм си има различни диети. пробвай да се консултираш с фитнес инструктор. вярно, повечето не са надарени с много мозак, но поне разбират от тия неща. или пробвай с разделно хранене. това помага на страшно много хора. пример - Демис Русос /световно известен певец:!: :!: :!: /. човека си е хапвал по цяло пиле на едно ядене, но заедно с много плодове и зеленчуци и без никакви въглехидрати (за уточнение на незнаещите - месото е белтъчина). и е отслабнал. много.

плюс това, след осем чеса вечерта не трябва да се яде нищо. абсолютно нищо. а това за гроздето - похвално, но защо малко? ти не си болна от диабет, че да гледаш колко захар има и такива глупости... тази захар е фруктоза, не захароза.

за сиренето и картофите - забрави. едното е въглехидрат, а другото белтъчина. просто не е правилно.

успех!

ista
08-19-2006, 11:50
maini4ka_sladka ,грозде????! след 17 часааа? #-o
Знаеш ли за колко захар става въпрос тук?и то след 17 часа.

Второ-кви картофи със сирене?ако ядеш картофи-варени,без сол,без масло.иначе смесваш белтъчините с въглехидратите..не знам,аз не би направила така :wink: Пък и картофът-лека храна :shock: ,да бе :wink:

Таратора си го прави само с нискомаслено кисело мляко.
Точно в летните дни се правят страхотни диети,защото има изобилие на плодове и зеленчуци,а ти нещо май не ги предпочиташ като ти гледам диетата..? :-k

ти си някаква откачалка на тема диети, нали? щото според тебе след колко часа не трябва да се яде? по всички световно известни режими на хранене - примерно разделното хранене, индийските диети за типовете дОша не би трябвало да се яде след осем вечерта.
пък и таратор с нискомаслено мляко... и то таратор... това първо, че е гадно на вкус, второ, че няма да се наядеш. а целта на всичко това е не да гладуваш, а да се нахраниш здравословно и така че след половин час да не огладнееш пак.
а за картофите... без сол и без масло. то това си е помия. да, наистина трябва да се избягва солта, но чак ептен без хич не бива. вредно е.

ista
08-19-2006, 11:53
predi hapvane pii po edna supena lujica qbulkov ocet,toi po burzo razgrajda hranata.

всякакви луди ги има... по-добре пий артистичен чай. купува се от всяка билкова аптека. леле... оцет... ужас...

Axel_f
08-19-2006, 12:04
Ха-ха FlowerinesS,голяма глупост изтърси с това грозде :smt005 Ти да си чувала случайно някой да е надебелял от грозде??Или от какъвто и да е било плод???

Иначе идята цял ден на картофи или таратор е абсурдна [-X По-добре повече спорт и здравословно хранене,което според мен включва разнообразни и богати на витамини и белтъчини продукти...И освен това най-важното - недей да мислиш непрекъснато за яденето,нито да броиш всяка калория,защото целта не е да си съсипеш целия 12 клас,заради няколко "излишни" килца на бала,нали? :wink:

krem4et0
08-19-2006, 14:00
до бала ти има много време и не прави диети.така и така си почнала просто намали храната.Като количество и избягвай сладкото.Ако намалиш с 1/4 приема на храна не само с времето ще отслабнеш,а и ще свикнеш да ядеш по-малко за цял живот.Ставай леко гладна от масата,не се тъпчи с нищо между храненията-най много 1 плод.Пий 3 литра течности дневно и след 18 часа не яж.Ако ти пригладнее-парче кашкавал или сирене,малко мек плод или домат.Ако сега правиш диета след като я свършиш ще напълнееш пак.За това просто ограничи.Моята сестра свали 15 килограма само като намали хляба,сладкото и месото.и го постигна за 6-7 месеца без упражнения и без да умира от глад.А след това да е кечила 1-2 килца.Едва ли ти имаш нужда от толкова,за това 2-3 месеца без сладко,хляб и месо в ограничени количества ще издържиш!

teen^baby
08-19-2006, 14:11
еми на 18 години съм тази година ще се подготвям за бал. не мисля че диетата ми е нездравословна, защото това за мен не е диета а режим и е напълно съобразен с летните дни. хапвам си леки храни и освежаващи... зая спорта не ми остава време, но вдигам гирички. както казах правя упражнения за дупе и бедра и коремни преси, но не ми остава време за тичане :( е какво ще кажете???

emi... az mislq 4e 6te yspee6 ....qde6 malko,sportyva6...kakvo pove4e moje da se iska... :mrgreen:

Legenda
08-19-2006, 14:40
сега съм решила усилено да свалям килограми. например през деня ям само таратор. след 17.00 не ям нищо ( е може да си позволя малко грозде де) [-X правя коремни преси и упражнения за дупето и краката. днес например съм била цял ден на варени картофи и сирене.. кажете ми дали според вас ще сваля килограми и ако имате идеи за по-бързо стопяване ги приемам :-D мерси предварително :smt008
Когато аз спазвах диета, майката на 1 фр, която е диетолог, ми беше казала, че както бананите и пъпеша, гроздето също е тежка храна. :wink:

`Death`Whore`
08-19-2006, 14:42
Прекаляваш според мен. Прави упражнения, яж 3-4 пъти през деня по малко, но не само плодове и зеленчуци...поне веднъж яж като хората!

maini4ka_sladka
08-19-2006, 17:33
мерси на всички за съветите, давайте още, отворена съм за всякакви съвети =D>

Peyton
08-19-2006, 18:33
Да ще отслабнеш в началото и то бързо, но ако не приемаш минималните за деня калории,мазнини и въглехидрати после ще се получи мастен запас и организма защитава "пази" мазнините си като не се храни. Трябва да хапваш и малко по-сериозна храна щом тренираш.
И не забравяй едно от най-важните неща храни се колкото можеш по-бавно! Успех O:)