PDA

View Full Version : За зъбите



За зъбите
08-18-2006, 06:36
Видях в търсачката и открих точно 2 теми... искам бели зъби :) обаче не мога да дам 200-300 лв за избелване друг начин да знаете .. чувала съм с кори от лимон или нещо такова беше ..

FlowerinesS
08-18-2006, 07:33
Можеше да имаш бели зъби,ако не пушеше,просто предполагам :wink:
Ако не пушиш-извинявай за обидата.Иначе аз такъв евтин метод не знам,май бях чела нещо за содата..обаче не ти препоръчвам да правиш квото и да е,най-много да вземеш да си направиш нещо на зъбите..защо не посъбереш малко и да отидеш при специалист?Пък и избелването не е 200-300 лева,май в блясък бях чела,накрая на рекламите,че правят някъде за 20.. :-k

sun4e
08-18-2006, 08:36
най-ефтиния начин е да не пушиш да не пиеш кафе и да си миеш зъбите редовно най-малко 2пъти на ден :roll: а за такива други ефтини начини незнам 8-[

Пък и избелването не е 200-300 лева,май в блясък бях чела,накрая на рекламите,че правят някъде за 20..
аз съм чувала че след тея ефтините избелвания зъбите стават още по-жълти :|

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-18-2006, 10:37
Ето ви една рецепта за по-бели зъби: с парченце лимон енергично "измийте" зъбите. Изплакнете с хладка вода и повторете процедурата. Същия ефект бихте могли да постигнете, ако натъркате зъбите с ципа от домат. Доматът има силно избелващо действие върху кожата, можете да го ползвате и за маска. Имайте предвид, че доматът, както и картофът съдържат множество алкалоиди – внимавайте да не прекалите с времетраенето на процедурата или с площта й. Още един начин за избелване на зъбите е да поставите сода за хляб върху четката си за зъби. Процедурата не трябва да се прави често поради опасност от нараняване на зъбния емайл.


aide uspeh :)

luschka
08-18-2006, 11:45
Относно лимона - не знам, дали има ефект за избелването, но вреди на зъбите. Изтърква се емайла. Майка ми е зъболекар и винаги ми е казвала да не ям лимони, камо ли да си ги мажа по зъбите.
Колкото до евтиния начин за избелване - дори и да има такъв ще навреди на зъбите ти. Единственото по-скъпите процедури (направени от професионалист естествено) могат да доведат до желания резултат, без да навредят.

{cookie}
08-18-2006, 12:06
моите по рождение не изглеждат като изпрани с Ариел, но ги четкам усърдно понякога и по три пъти на ден иии постигам резултати :-D

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-18-2006, 12:13
Относно лимона - не знам, дали има ефект за избелването, но вреди на зъбите. Изтърква се емайла. Майка ми е зъболекар и винаги ми е казвала да не ям лимони, камо ли да си ги мажа по зъбите.

moqta sushto e zubolekar i tova mi go e kazvala no tova namerih v neta... taka pisheshe ..........

luschka
08-18-2006, 13:14
Ми то не винаги това, което пише в нета е вярно... и полезно.

Loshotia
08-18-2006, 15:15
Това за содата обаче наранява и изтънява емайла- за лимона и домата не знам. Аз използвам сега вадемекум експрес уайт 10. Има резултат при мен, а мойте зъби много нямат нужда от избелване. Така че пробвай с тази паста- 3лева е горе- долу.

I_love_dead_people
08-18-2006, 15:53
A артистите какво правеха за по-бели зъби, че забравих... и колко струва това нещо?

luschka
08-18-2006, 16:35
Артистите или се избелват, или си слагат фасети.

ElinoR
08-18-2006, 18:23
...Това със содата е опасно,дори избелващите продукти,защото до колкото знам от моя зъболекар причиняват въспаления и нараняват венците.Тъка че давайте по стандартния начин с някоя добра паста за зъбки търкайте по минимум 2 пъти на ден.

^sladyranka`
08-18-2006, 19:21
най-ефтиния начин е да не пушиш да не пиеш кафе и да си миеш зъбите редовно най-малко 2пъти на ден :roll: а за такива други ефтини начини незнам 8-[

Пък и избелването не е 200-300 лева,май в блясък бях чела,накрая на рекламите,че правят някъде за 20..
аз съм чувала че след тея ефтините избелвания зъбите стават още по-жълти :|

Mm da tova e kratkotraino izbelvane ... ina4ee miite si zabkite po-4esti4ko

djonkyto0o
08-18-2006, 21:21
От многото таркане сас сода се получава парадунтоза-НИКОИ ДА НЕ ИЗПОЛЗВА чЕСТО ДА 2-3 МЕСЕЦА ВЕДНАЖ

FlowerinesS
08-19-2006, 10:42
A артистите какво правеха за по-бели зъби, че забравих... и колко струва това нещо?
Да,прави се с фасети.И е доста скъпо :wink:
В един форум една потребителка питаше дали ще й стигнат 10 000 $ ,но не помня отговора #-o

radiante
08-22-2006, 17:22
Вчера отидох до аптеката и си купих пудра за зъби на докторс.Струва 1.80.Тя е точно за избелване.Още не съм видяла да има особен ефект,ама толкова бързо едва ли ще се прояви.

SwEeT^hIlArY
08-22-2006, 19:06
Zdraveite mili4ki :lol: KaK ste ? Ko praite? \:D/ Taka po temata zna4i dneska tykmo bqh na zybolekar i pitah za izbelvane.Zybolekarkata mi kaza da si po4istvam zybite s marli4ka i 3% kislorodna voda tova izbelvalo zybite .Nz za vas no az smqtam da go probvam i dori dnes ve4e si vzeh edno 6i6ence.Struva stotinki mislq 4e ni6to ne vi kostva da probvate nali:) Aide uspeh i celuvki ot men :)

Feshanka
09-29-2006, 10:30
Mi az polzvam Izbelva6t prah za nepu6achi makar che pu6a 6tot na6te ako vidqh "sMokerS'.....ta nqma znachenie.Predlaga se po aptekite i e na mn dostypna cena - 1 lv .Predi da si izmie6 zybite gi izmiva6 s tozi prah i sled tova s pasta.I sled okolo sedmica zybite stavat po beli i taka do postiganena jkenalniq rezultat

09-29-2006, 10:37
ami tyka nqkoi spomena 4e tva izbelvaneto z a200 300 kinta ne bilo vredno da da tva stava s lazer i ti sasipva emaila mn pove4e ot vsqkakav dryg vid izbelvane izpolzvai pasta elgydium i voda elgudim 6te nameri6 v aptekite :) a tva s prah4eto i tva s marlqta s kislorodnata vod a6te go opitam verno 4e sig deistva 6toto kislorodnata voda izrysqva kosmite ama da ne zeme d aizrysi i zabite 4e da stanat o6t po jalti! :) :lol: