PDA

View Full Version : problem...cigarite



08-20-2006, 01:07
Hora,imam golqm problem i tyrsq pomosht.Na 16god. sym i Ot okolo 2 godini pu6a.Ne redovno,no vinagi kogato moga,zapalwam.Roditelite mi,ili po to4no maika mi,ne znae.A az ne iskam ve4e da se kriq.Do dnes bqhme na kurort i tam bqhme obgradeni samo ot pu6a4i,no az ne pusheh za da ne me razkrie maika mi.No az postoqnno mislq za cigarite i kak mi se pu6i,a ne moga,i tova mn me podtiska.Molq vi kajete mi,kak da kaja na maika mi,4e iskam da pusha,bez da se kriq.:) Pls midaite nqkakyw sywet

NaDuFcHe
08-20-2006, 01:23
Mi prosto i kaja che she pushish i ima dva variqnta tq da znae i da ne trqbva da se kriesh ili da ne ti razreshava da pushish pred enq i da trqbav da se kriesh i na neq da i e gadno sveki put kogato te vidi s cigara

maybelline
08-20-2006, 10:01
На 16 си.След 2 години ставаш пълнолетен.Това предполага,че можеш сам да решаваш дали да пушиш или не.Майка ти е в състояние да се ядоса,да ти забрани с думи и...нищо повече.Ако искаш да пушиш,ти ще го направиш със или без нейното съгласие.Обясни й го по подходящ начин(без скандали).Не очаквай да бъде въодушевена от решението ти.А аз единствено се надявам да си наясно с опасностите,които крие пушенето(разни болести,рак на белия дроб,кашлица и други такива...).Да не говорим колко пари се харчат.Е,аз лично предпочитам да си харча парите за готини работи като CD-та,разни работки за компютъра,ваучери или да спестя за нещо по-голямо и по-яко,вместо да си харча парите все едно за ядене(цигарата я изпушваш и вече я няма),но всеки сам си решава.Късмет!:)

RoyTheReaper
08-20-2006, 10:18
Molq vi kajete mi,kak da kaja na maika mi,4e iskam da pusha,bez da se kriq.:)

Ще кажеш следното: "Мамо, аз пуша." :wink:

LilAngel
08-21-2006, 09:48
Hora,imam golqm problem i tyrsq pomosht.Na 16god. sym i Ot okolo 2 godini pu6a.Ne redovno,no vinagi kogato moga,zapalwam.Roditelite mi,ili po to4no maika mi,ne znae.A az ne iskam ve4e da se kriq.Do dnes bqhme na kurort i tam bqhme obgradeni samo ot pu6a4i,no az ne pusheh za da ne me razkrie maika mi.No az postoqnno mislq za cigarite i kak mi se pu6i,a ne moga,i tova mn me podtiska.Molq vi kajete mi,kak da kaja na maika mi,4e iskam da pusha,bez da se kriq.:) Pls midaite nqkakyw sywet

замисляла ли си се дали не можеш да ги спреш? аз също бях пушила толкова време, но от 7 месеца с гордост мога да ти кажа че не пуша! всичко е въпрос на воля и амбиция. трудно е наистина.понякога подивяваш просто, но като си помисля (не живея при нашите), че съм имала моменти, в които не съм имала и 5ст. и съм била без цигари, как ми се е пушело и какво ли не съм пушила, просто ме хваща срам.

AnnGi
08-21-2006, 13:02
съгласна съм със maybelline Ти си на 16 години и е нормално да пушиш вече си голям за това по-добре отиди и и кажи Виж може да ти се поскара малко ама след месец ще го е забравила и ти ще си пушиш спокоино :mrgreen: :smt033

FiSoLiNka
08-21-2006, 15:42
kaji i go po sledniq na4in "Zna4i maiko az pu6a ......... ne6to problem li ima6 aA?AA?A :))

BaMBOocHa
08-23-2006, 14:08
Molq vi kajete mi,kak da kaja na maika mi,4e iskam da pusha,bez da se kriq.:)

Ще кажеш следното: "Мамо, аз пуша." :wink:
мда...това поне изглежда най-лесно,а? :) :smt028