PDA

View Full Version : Оврежда ли се зрението от стоенето пред компютара и какво е?



BigOloga
08-20-2006, 00:55
Оврежда ли се зрението от стоенето пред компютара и какво е?

hamilcar
08-20-2006, 06:57
Зависи от минитора, но попринцип се уврежда.

Just_One_Girl
08-20-2006, 07:55
Уврежда (бе мама му стара научете го тоя български не е толкова труден! :evil: ) и още как. И аз си мислех, че тея плоските по-малко вредят и дразнят, ама не би. Вкъщи съм с LG Flatron, айде той ми е ясен, че лато седя повечко пред него почва да ми трепери, то няма как. На работа съм с някви Acer, LCD монитор, дето уж не вредят. Не вредят ли... по цял ден пред него ела да видиш дали не ти се завива свят. Брррр...
Та няма безвреден монитор, кой повече, кой по-малко, всички дразнят, така че мили деца недейте се зомбира пред компютъра, 'щото не е много полезно :)
То ако е въпрос и от телевизора ефекта е същия, ама всички имат телевизори :) Обаче аз докато седна пред телевизора и почвам да го виждам как трепери, затова и не гледам много телевизия, да не кажа хич. Пък и каквото ме интересува нали мога да си го сваля... що да се мъча да го ловя по ТВ-то :P

Ku4eNcE
08-20-2006, 08:09
Yvrejda no i to e kakto vsqko drygo ne6to nezavisimo kakvo e koeto se priema v golemi koli4estva :roll:

Master_88
08-20-2006, 09:23
Няма монитор,който да не уврежда. Разликата е,че някой увреждат повече, а други по-малко.

HakeR
08-20-2006, 09:55
за да не трепка и да се намали вредното въздействие е добре да се увеличи опресняващата честота на монитора (refresh rate),oт 75 Hz и нагоре вече не се усеща трепкането,сложете я на максимума който позволява монитора,но на по-малко от 75 е изключително вредно щото се вижда как екрана трепка и много натоварва очите

Just_One_Girl
08-20-2006, 14:18
за да не трепка и да се намали вредното въздействие е добре да се увеличи опресняващата честота на монитора (refresh rate),oт 75 Hz и нагоре вече не се усеща трепкането,сложете я на максимума който позволява монитора,но на по-малко от 75 е изключително вредно щото се вижда как екрана трепка и много натоварва очите

Как да ти кажа, на максималната честота съм и пак след известно време почвам да го виждам. Просто очите се уморяват много и се увреждат.

hamilcar
08-20-2006, 14:53
за да не трепка и да се намали вредното въздействие е добре да се увеличи опресняващата честота на монитора (refresh rate),oт 75 Hz и нагоре вече не се усеща трепкането,сложете я на максимума който позволява монитора,но на по-малко от 75 е изключително вредно щото се вижда как екрана трепка и много натоварва очите

Как да ти кажа, на максималната честота съм и пак след известно време почвам да го виждам. Просто очите се уморяват много и се увреждат.

Ти по колко часа седиш пред компютъра ?

За да не ви се Увреждат(благодаря, че ме поправи по-горе), си вземете предпазен екран или очила за компютър.

KingOfEdge
08-20-2006, 17:45
razbira se 4e se uvrejda no nz as s moq monitor nqam problemi sedq po 12 4asa pred nego i ne me bolqt o4ite izob6to

08-21-2006, 03:12
моя монитор е на 60 hz и неможе повече щот стар иначе имам предпазно стъкло....стъклото компенсира ли херцовете?

Angel_Girl
08-21-2006, 03:21
Еми и аз знам, че мониторите увреждат очите.

KisskilleRcHe
08-21-2006, 07:41
Не... Наште се изръсиха некфи пари за цайси с анти-рефлекс, но наистина има разлика.......

nick0190
08-22-2006, 12:24
razbira se 4e se uvrejda no nz as s moq monitor nqam problemi sedq po 12 4asa pred nego i ne me bolqt o4ite izob6to

Kakyv ti e monitora?Az sym s predpazitel i nqmam problemi no 4ak pyk cql den...