PDA

View Full Version : Празник ли е Свети Валентин?



patty_ncet0
08-20-2006, 13:59
Празник ли е Свети Валентин?Кой празик празнужате Свети Валентин или Трифон Зарезан?

08-20-2006, 17:20
Празник ли е Свети Валентин?Кой празик празнужате Свети Валентин или Трифон Зарезан?

Трифон Зарезан FTW!

TheMaggie
08-20-2006, 18:05
Празник ли е Свети Валентин?Кой празик празнужате Свети Валентин или Трифон Зарезан?
Според мен е празник,ако има с кой да празнуваш-ако не,за мен е ден в който да обмисля защо съм сама и какво да направя по въпроса за в бъдеще.

dEnIsTy
08-20-2006, 18:08
Празник ли е Свети Валентин?Кой празик празнужате Свети Валентин или Трифон Зарезан?
Според мен е празник,ако има с кой да празнуваш-ако не,за мен е ден в който да обмисля защо съм сама и какво да направя по въпроса за в бъдеще.
:cry: :wink:

TSecret
08-20-2006, 18:08
Az praznuvam Sv.Valentin i ako niamam s koi da go praznuvam kakto trqba otivam na disko s priqteli i se zabavlqvame

LP_girl_14
08-20-2006, 18:08
Зависи дали имаш яовек до себе си.Ако си имаш половинка,обикновено е един макък празник на влюбените,когато си подарявате нещо символистично и прекарвате Свети Валентин заедно.Но от друга страна Трифон Зарезан си е типично български празник,който повечето пъти се празнува в компания

Atika
08-20-2006, 18:09
Taka i tazi tema e ima ... no kakto i da e ti si nov .. ama sega sme 20 avgust .. i vaubshte ot kyde ti hrumna da pishesh podobna tema ??? #-o

mil4eto_
08-20-2006, 18:09
Аз си празнувам и двата празника! :D


оффтопик:има още доста време до 14 Февруари.....

BeBcHeTo
08-20-2006, 19:54
Za mene e praznik......

®©PeTq®©
08-20-2006, 20:02
Хаха и двата ги презнувам :P

alkobalko
08-20-2006, 20:53
Аз уважавам и двата празника. Този 14 февруари го прекарах невероятно. Първо с моите роидтели и родителите на приятеля ми празнувахме Трифон Зарезан, а след вечеря с приятеля ми заминахме на хижа в планината за 3 дни, където през цялото време си беше Свети Валентин. :smt007

IdiOtKa
08-20-2006, 20:55
xaxaxaxaxaxa празник ...мно ясно че свети валио не е празник тва е католически ли там кво се води за мен тва са глупости .... специален ден блабла пълни шитове ..... определено предпочитам трифон зарезан !
Трифон Зарезан Forewer !!!!!!!!!!!!!

cskamoni4ka
08-20-2006, 20:55
Празник е разбира се,ако имам човек до мен празнувам Свети Валентин,ако пък не Трифон Зарезан,въпреки че до сега само Свети Валентин съм празнувала :D

gery_to
08-20-2006, 20:58
po proncip praznuvam Sv.Valentin,no ako niama s kogo da go praznuvam estestveno che shte se sabera s kompaniq za da otbelejim i Trifon Zarezan! :lol:

08-20-2006, 21:11
xaxaxaxaxaxa празник ...мно ясно че свети валио не е празник тва е католически ли там кво се води за мен тва са глупости .... специален ден блабла пълни шитове ..... определено предпочитам трифон зарезан !
Трифон Зарезан Forewer !!!!!!!!!!!!!

Наздрай' :smt030

strange__
08-20-2006, 21:16
Какъв Свети Валентин ви гони на 20.08?! :-s Малко е рано :-D
Но по принцип няма нищо лошо в това да има един ден,който да е обявен за ден на любовта...все пак има ден на труда(международен),ден на писмеността(българската книжнина и тн),на детето,на майкате/жената и тн...защо да няма и на любовта?!Но,това си е чисто католически празник и не мисля,че е редно да се празнува,но поради липса на друг...а и забързаното ежедневие прави така,че все по-малко пъти в годината се сещаме да направим нещо мило за любимия.Абе като цяло съм за такъв ден,но то така дайте да честваме и Курбан-Байран(който пък си е на турците..нз точно кво просто пример..)....православни християни сме все пак,не католици :wink:

Obitax
08-20-2006, 22:01
За мен е тапо да има празник на любовта . защото ако си влюбен за теб всеки ден с любимия човек ще е празник .

Angel_Girl
08-20-2006, 22:12
Много ясно, че е празник. Аз си празнувам Свети Валентин

vlubchivo
08-20-2006, 22:57
св. Валентин е още от древен Рим и е празник на любовта. На римските войници не им е било позволено да се женят и този Валентин им е помагал тайно да сключат брак. В същото време на тази дата от древни времена се празнува Деня на плодородието. А в средновековна Англия на този ден младите момци теглели момичешко име от една шапка. Въпросното име го закачвали на себе си и търсели момиче със същото име, за да се оженят после за него. Колкото до валентинките... те са сравнително нова традиция... ако не бъркам от ХІХ век... По традиция момичето подарява на момчето шоколад, а момчето трябва да подари нещо равно на стойността на шоколада (това горе-долу около измислянето на шоколада и е било доста скъпо). Св. Валентин е е католически празник на любовта. Трифон Зарезан е празник за виното... Не на всичкия алкохол, а специално за виното. Ако не бъркам той е от Гърция (всъщност сигурно бъркам). По-точно за червено вино... Не знам от кога е този празник... За което мн съжалявам...

Krem4eto
08-21-2006, 09:27
Празник ли е Свети Валентин?Кой празик празнужате Свети Валентин или Трифон Зарезан?

Хммм...миналата година едно момче ми прати валентинка беше си яко и си прекарах супер!А тази година само едно смотано момче ми даде валентинка честно направо щях да се разплача супер тъпо ми беше,че точно на Свети Валентин не го карам с никой а сама...

Трифон Зарезан не го празнувам...