PDA

View Full Version : Вредна ли е пяната за коса?



08-20-2006, 17:47
Косата ми се изтощи много, тъй като доста често употребявах преса и сешоар и сега реших да я оставя да си почине малко.Та ако и слагам пяна, за да я начупвам ще я изтощя ли още повече? И когато сложа пяна трябва ли на другия ден задължително да измия косата?
П.С. Пяната ми за коса е на Nivea :)

08-20-2006, 17:58
do kolkoto znam i pqnata uvrejda kosata...za isto6tena kosa ti preporu4vam da se maje6 sus zehtin..pomaga:)predi vreme imah su6tiq problem:)
prosto izbqgvai vsi4ko koeto gori ili uvrejda po nqkukav na4in kosata ti. a ako sloji6 pqna ako ne si izmie6 kosata nqma da moje6 da q sre6e6 i 6te e v ujasen vid..
ako ti se nalaga da mie6 kosat asi po-4esto izberi 6ampoan za ejednevna upotreba,koitoda ne mu4i kosta ti dopulnitelno:)
i zapomni vsi4ko ne estestveno e vredno za ksata ti....

TSecret
08-20-2006, 18:11
vredna e .ot pqnata se polu4ava kosopad

IdiOtKa
08-20-2006, 19:57
да така е мейду другото има много други начини за начупване някои начини наистина не са мно офертни но караи ..
-с бира(не вони много дуре)
-с белтък(малко гнусно за някои )
-с захар и вода (според мен е наи дуре и не гори толкова косата ! ) имежду другото се получава много дуре !

Angel_Girl
08-21-2006, 02:38
До колкото знам пяната за коса е вредна.

Lorraine
08-21-2006, 07:34
vredna e .ot pqnata se polu4ava kosopad

dan dan dan
08-21-2006, 09:53
Да,вредна е!Но ако използваш и подходящи балсами и маски,и подхранваш косата си,може би вредата от пяната ще намали до минимум.Така че,ти си избирай.Все пак косичката си е твоя.:)

siXt_senSe
08-21-2006, 10:21
Всички пумии за коса(имам в предвид всякакви продукти от пяна за коса и гелове до вакси и лакове)са вредни за нея.Но както казва dan dan dan използвай някакви маски за коса за да я подхранваш(може и домашни,дори за препоръчване са те) :wink:

BaMBOocHa
08-21-2006, 11:16
изтощава...е,не толкова колкото сешоара и пресата,но няма да ти заздрави косата!

B@By_Sp0Rt
08-21-2006, 12:24
da ti kaja i az sam kato tebe izpolzvam presa i to mn 4esto za6toto mi e 4upliva kosata.no kogato e ostavq t1ka slagam piqna i mn 4esto izpolzvam nqmam problemi za sega nito mi kape ni6to ni6to..i ne ne trqq da se izmie na dr den kvod a ima6 piqna tq si stoi.

KaRameL_f
08-21-2006, 20:58
Da ,vredna e .Izsu6ava kosata,ni6to 4e pi6at 4e imali proteini i vitamini(po dobre bez pqna)

In4iTu_
08-21-2006, 21:47
Да, вредна е. И да, трябва да си измиеш косата на другия ден, защото от пяната тя се втвърдява и става много кофти.

LuCkY_YoU
08-21-2006, 21:50
naistina e po-dobre za kosata bez pqna,no puk izob6to ne e tolkova vredna,kolkoto q izkarahte...

selen_mischief
08-22-2006, 09:12
az pak polzvam nqkolko pati v mesetza presa, i poneje imam mn dalga kosa vinagi polzvam i se6oar, 6tot ina4e ne 6te da suhne, pqna su6to polzvam, ama kosata si mi e dobre. Neznam abe moje bi ne vsi4ki imat toq kusmet, ama ako kosata se podhranva, to np :-k :)

GothicGirl
08-22-2006, 15:54
Косата ми се изтощи много, тъй като доста често употребявах преса и сешоар и сега реших да я оставя да си почине малко.Та ако и слагам пяна, за да я начупвам ще я изтощя ли още повече? И когато сложа пяна трябва ли на другия ден задължително да измия косата?
П.С. Пяната ми за коса е на Nivea :)

всичко що е химия уврежда. :wink:

MALKA_KIKLA
08-22-2006, 23:25
PQNATA NE UVREJDA KOSATA,APUK NAI DOBRE ZA NA4UPVANETO PROBVAI S BELTUK OT IAICE DA SI E NA4UPVA6,A AKO ISKA6 PO TVURDI KADRICI SI NAMA4KVAI KOSATA S JELATIN.POLOVIN PAKET4E GO SIPVA6 V MALKO VODA I GO ZAGRQVA6 DOKATO NE SE STOPLI(VNIMAVAI DA NE ZAVRI)I KATO IZSTINE MALKO SI NA4UPVAI KOSATA.POSLE S SE6OAR E IZSU6I,TAKA 6TE IMA PO DOBUR EFEKT.PRAVI SI MASKI ZA KOSA,NAI DOBRE DOMA6NA MASKA,TQ 6TE TI VUZSRANOVI ZDRAVATA KOSA.ETO MOQ SUVET:EDIN JULTUK OT IAICE GO SMESI S BADEMOVO MASLO,KOETO SE PRODAVA V APTEKATA I TOVA GO MAJI NA KOSATA TI 2 PUTI V SEDMICATA.PRESTOQVAI OKOLO 30 MIN,IZMII Q I SAMA 6TE VIJDA6 EFEKTA,KOSATA STAVA PO MEKA,PO BLQSKATA I PO KRASIVA.USPEH MILA!

mechtaq_za_teb
08-23-2006, 10:12
mhm vredna e....

Stranna_
08-24-2006, 21:46
А я кажете нещо повече за начупването с бира?? :)

I_love_dead_people
08-24-2006, 22:14
А я кажете нещо повече за начупването с бира?? :)

Снощи, преди да се изкъпя пробвах...
Косата и стана много твърда и по-скоро начупена .Нямаше къдрици.
И започнаха да ми падат много, много, много косми =;

Stranna_
08-24-2006, 22:17
А я кажете нещо повече за начупването с бира?? :)

Снощи, преди да се изкъпя пробвах...
Косата и стана много твърда и по-скоро начупена .Нямаше къдрици.
И започнаха да ми падат много, много, много косми =;

Мерси, че ми каза.Аз мислех утре да пробвам, но се отказах. Тя косата ми и без това си капе доста, по - добре да не я подлагам на това.. :)

Sophie
08-25-2006, 00:04
А я кажете нещо повече за начупването с бира?? :)

Снощи, преди да се изкъпя пробвах...
Косата и стана много твърда и по-скоро начупена .Нямаше къдрици.
И започнаха да ми падат много, много, много косми =;

Мерси, че ми каза.Аз мислех утре да пробвам, но се отказах. Тя косата ми и без това си капе доста, по - добре да не я подлагам на това.. :)


ее стига глупости бе правя си косата с бира от година и половина, правени са и кичури а все още си имам коса и то доста хубава. При това ефектът е толкова добър, че всеки ме разпитва дали съм естествено къдрава. Друг е въпросът ти как го правиш.


taka ako iska6 priemi suveta mi, ako ne iska6 nedei, a i koito iska da ne vqrva, no rezultata e vuzhititelen : nama4kvam hubavo kosata si s bira, taka 4e da se namokri cqlata i sled tova q ma4kam s kurpa za da izpruhne malko sled koeto q izsu6avam sus se6uar i produljavam da q ma4kam. rezultata - razko6ni kudrici i golqm obem koito izdurjat 2-3 dni bez osobeno usilie

mejdudrugoto izop6to ne miri6e, kato se izsu6i po nikakuv na4in ne moje da se razbere 4e e tretirana s bira, ako ne vqrvate ne pre4i da probvate

ami pri men i na mokra se polu4ava no efekta e po slab, a sled kato e kudrava mislq 4e 6te se polu4i dosta dobre. a i osven tova kakto znaem birata se pravi po4ti izcqlo ot prirodni produkti..hmel tam nz o6te kakvo i e dosta podhranva6ta i e edin vid kato maska

това е от следната тема:

http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=51564&postdays=0&postorder=asc&start=15

Stranna_
08-25-2006, 10:56
Sophie, мерси! :) А може ли след като съм я намачкала с бира да не я суша със сешоар, а да я оставя сама да изсъхне? Ще се получи ли пак добре?

Sophie
08-25-2006, 11:21
Sophie, мерси! :) А може ли след като съм я намачкала с бира да не я суша със сешоар, а да я оставя сама да изсъхне? Ще се получи ли пак добре?

До сега не съм пробвала да не я суша но не вярвам да се получи същия ефект а и по този начин няма как да се изпари миризмата както като се третира с висока температура.

love dead people*
08-25-2006, 11:34
ее стига глупости бе правя си косата с бира от година и половина, правени са и кичури а все още си имам коса и то доста хубава.



Не са глупусти.
Има разлика между твоята и моята коса и как различно ни се отразява бирата.

Sophie
08-25-2006, 11:41
ее стига глупости бе правя си косата с бира от година и половина, правени са и кичури а все още си имам коса и то доста хубава.



Не са глупусти.
Има разлика между твоята и моята коса и как различно ни се отразява бирата.


Значи, когато човек третира косата си с химически продукт, примерно пяна, лак, гел, вакса, е далеч по-вероятно да сасипе и увреди косата си, от колкото, когато използва продукти на натурална основа- визирам бирата, в която има доста растения, включително хмел, който си е своеобразна маска. Пак казвам не знам как я правиш косата си, но ако след като е стегнала бирата тръгнеш да я решиш е повече от логично да опада не половината ,ми даже цялата, защото е фиксирана и е необходимо да се изкъпе, за да се среши.

I_love_dead_people
08-25-2006, 12:01
Aз казах- направих го за да видя дали действа преди да се изкъпя. Това с падането на много коса стана когато се къпах и след това като се реших. Но сега косата ми е добре и не капе. Беше само моментно.
Просто реших да кажа как ми се отразява на мен. Не твърдя че и на друг ще се получи така.

Sophie
08-25-2006, 12:09
Aз казах- направих го за да видя дали действа преди да се изкъпя. Това с падането на много коса стана когато се къпах и след това като се реших. Но сега косата ми е добре и не капе. Беше само моментно.
Просто реших да кажа как ми се отразява на мен. Не твърдя че и на друг ще се получи така.

Да ясно че споделяш просто но аз с повече опит..хаха година и половина казвам че не е толкова фатално

JORJIQ_*_#_*
08-25-2006, 14:59
Еми не мисля, че е мн полезна!

ProstoAz
08-25-2006, 16:06
Добре, де, на моята пяна за коса (а и на повечето останали) пише нещо от рода на: "Обогатена с овлажняващи съставки, което защитава косата ви от вредното топлинно действие на сешоара..." и т.н., което ме навежда на мисълта, че ако не точно толкова полезна, то поне пяната за коса в никакъв случай не е вредна. :roll:

malka_kukla
08-25-2006, 21:10
vij sega,vsqko ne6to e vredno kogato e prekaleno.6te ti dam edin suvet kak da si na4upva6 kosata bez da e uvrejda6.prodavat v hranitelnite magazini jelatin.kupuva6 si edno paket4e i polovinata go sipva6 v kupa s edna malka 4a6ka voda.slaga6 na kotlona da se zagree,no ne da zavri!!!posle kato iztine si na4upva6 kosata s tazi te4nost.posle se izsu6ava6 sus so6oar.taka kosata ti ne se uvrejda,puk i 4upkite stavat po tvurdi.
vtoriqt na4in e s beltuk.razburkai edin beltuk na iaice i si na4upi kosata s nego.
az li4no si haresvam kosata pove4e,kogato e pravq sus jelatin.
probvai,uspeh!