PDA

View Full Version : Дусикусия:На колко години човек узрява за да прави секс?



08-20-2006, 22:23
Дискусия:На колко години човек узрява за да прави секс?
Тема:Според някои специалисти влизането в пубертета означава че даденият индивид е съзрял достатъчно за да почне да води полов живот.Според други-точно тогава започва самото полово съзряване.Друг е въпроса дали даденият индивид ще влезе на 13 или 16 години във фазата наречена "пубертет" заради което не е изключено 13 годишни деца да са по готови да правят секс от 15 годишните момчета и момичета.Напоследък съм забелязал че се е увеличил броят на индивидите които започват да правят секс от 13-14 годишна възраст.Очаквам вашите мнения относно този важен въпрос за развитието на младото поколение в България.

Lumidee
08-20-2006, 22:50
Vseki sam reshava koga e gotov i koga ne.. mnogo xora reshavat , che ne sa gotovi sled kato vednuj veche sa sugreshili ;) tova e vupros na lichnno mnenie i chuvstvo.. vajnoto e poloviq jivot da e vupros na licheno jelanie ,a ne nasilstveno..Vse pak jiveem v edin ne normalen svqt i e normalno 13-14 da iskat da opitat ot vsichko.. az na tezi godini sum imala dr misli v glavata mi, no koq sum az da sudq ili za da zadavam takiva vuprosi?!?!VFseki sam reshava!!

WindWaker
08-20-2006, 23:13
bezmisleno da kumintirami tazi tema. tq nqma krai i pobediteli nqma da ima - koi prav koi kriv - nqma prosto. nai-mnogo pak da po4nem da se zaqjdame.

BaMBOocHa
08-21-2006, 00:06
Vseki sam reshava koga e gotov i koga ne.. mnogo xora reshavat , che ne sa gotovi sled kato vednuj veche sa sugreshili ;) tova e vupros na lichnno mnenie i chuvstvo.. vajnoto e poloviq jivot da e vupros na licheno jelanie ,a ne nasilstveno..Vse pak jiveem v edin ne normalen svqt i e normalno 13-14 da iskat da opitat ot vsichko.. az na tezi godini sum imala dr misli v glavata mi, no koq sum az da sudq ili za da zadavam takiva vuprosi?!?!VFseki sam reshava!!
Като цяло съм съгласна с мението ти,но има и друго...Не смятам,че едно ДЕТЕ на 13 години дори и да се чувства готово е редно да започва полов живот,защото най-малкото едва ли 13-14 годишните(или поне повечето от тях)са достатъчно зрели за това...Сексът е едно психическо израстване и най-малкото поне заради това не смятам за нужно да се бърза с това...И ВЪПРЕКИ ВСИЧКО-не се опитвам да спра никой,нито пък да наложа да не се прави нещо(независимо какво),а най-малкото съм искала да обидя някой...Просто помислете преди да направите нещо,преди да е станало вече твърде късно!

WindWaker
08-21-2006, 01:23
Vseki sam reshava koga e gotov i koga ne.. mnogo xora reshavat , che ne sa gotovi sled kato vednuj veche sa sugreshili ;) tova e vupros na lichnno mnenie i chuvstvo.. vajnoto e poloviq jivot da e vupros na licheno jelanie ,a ne nasilstveno..Vse pak jiveem v edin ne normalen svqt i e normalno 13-14 da iskat da opitat ot vsichko.. az na tezi godini sum imala dr misli v glavata mi, no koq sum az da sudq ili za da zadavam takiva vuprosi?!?!VFseki sam reshava!!
Като цяло съм съгласна с мението ти,но има и друго...Не смятам,че едно ДЕТЕ на 13 години дори и да се чувства готово е редно да започва полов живот,защото най-малкото едва ли 13-14 годишните(или поне повечето от тях)са достатъчно зрели за това...Сексът е едно психическо израстване и най-малкото поне заради това не смятам за нужно да се бърза с това...И ВЪПРЕКИ ВСИЧКО-не се опитвам да спра никой,нито пък да наложа да не се прави нещо(независимо какво),а най-малкото съм искала да обидя някой...Просто помислете преди да направите нещо,преди да е станало вече твърде късно!

vij sq........6tom golemite go praqt na4i i te mogat da go praqt. tva e

ton1
08-21-2006, 01:48
На който когато му хареса ве ... Едно е да се проебеш на 14 с гаджето си който 'обича',друго е да станеш курва на 14 дето да се ебе на лягане и ставане ...

Novkov
08-21-2006, 09:09
Тъпа тема. Индивидуално е!

[BG]Fen`
08-21-2006, 09:43
Kogato ve4e moje da hodi prav !

the_man
08-21-2006, 09:54
mda e za seki si e razli4no ama ne po rano ot 14... pone taka mislq az 6tot se pak na 13 mom4etata specialno o6te si izbirat koli4ki f magazinite. bahti ne staa nekfo pi6lemence na 12-13 da tr1gne da la6ka devstvenoto si gaje kat izrod i posle ot neq da stane 4eovek...

BaMBOocHa
08-21-2006, 11:01
Vseki sam reshava koga e gotov i koga ne.. mnogo xora reshavat , che ne sa gotovi sled kato vednuj veche sa sugreshili ;) tova e vupros na lichnno mnenie i chuvstvo.. vajnoto e poloviq jivot da e vupros na licheno jelanie ,a ne nasilstveno..Vse pak jiveem v edin ne normalen svqt i e normalno 13-14 da iskat da opitat ot vsichko.. az na tezi godini sum imala dr misli v glavata mi, no koq sum az da sudq ili za da zadavam takiva vuprosi?!?!VFseki sam reshava!!
Като цяло съм съгласна с мението ти,но има и друго...Не смятам,че едно ДЕТЕ на 13 години дори и да се чувства готово е редно да започва полов живот,защото най-малкото едва ли 13-14 годишните(или поне повечето от тях)са достатъчно зрели за това...Сексът е едно психическо израстване и най-малкото поне заради това не смятам за нужно да се бърза с това...И ВЪПРЕКИ ВСИЧКО-не се опитвам да спра никой,нито пък да наложа да не се прави нещо(независимо какво),а най-малкото съм искала да обидя някой...Просто помислете преди да направите нещо,преди да е станало вече твърде късно!

vij sq........6tom golemite go praqt na4i i te mogat da go praqt. tva e
АМА НЕ Е НОРМАЛНО!!!те че могат могат,но защо???давай защото големите го правили да си провалят детството,а? :smt018 ](*,)

maybelline
08-21-2006, 11:07
'Узряват' когато са наясно какво е контрацепция,защо и как се прилага,какви са полово-преносимите болести и начините за предпазване от тях и най-вече когато изпитват истинско желание да правят секс с любимия човек(а не с кой да е).

`Death`Whore`
08-21-2006, 11:08
[quote="maybelline"]'Узряват' когато са наясно какво е контрацепция,защо и как се прилага,какви са полово-преносимите болести и начините за предпазване от тях и най-вече когато изпитват истинско желание да правят секс с любимия човек(а не с кой да е).[/quote
И пред това - физически узряват не в началото, а години след започване на пубертета.

[BG]Fen`
08-21-2006, 12:36
za sexa nqma vuzrast granici......ve4e samo vnimavaite !!!!!!!!!!!!!

rPo3HoTo
08-21-2006, 13:51
Съгласна съм, че това е строго индивидуално...и все пак не мога да приема 13 годишни момичета да правят секс...една близка приятелка го е направила на 12. Онзи ден плака по този повод. Чудеше се как е могла така да си пропилее детските години. Ядосваше се сама на себе си за глупостта й. Сега е на 17. Спомням си, че и аз на 13 се имах за мнооооого голяма и зряла и смятах, че едва ли не няма да се развивам повече като 'личност' ( :mrgreen: )...но от мисленето ми тогава до начина ми на мислене сега-разлика от небето до земята! Личното ми мнение е че най-добре е 15+. Познавам и доста момичета, направили го на 13. Сред тях има както умни момичета, които в никакъв случай не може да се каже, че са 'пропаднали', така и боклуци-наистина боклуци! ](*,)

didenceto_
08-21-2006, 18:57
ne kogato moje6, a kogato si gotov

Lumidee
08-21-2006, 19:49
Xora iskam da vi pitam neshto.. koi sme nie da opredelqme koi e maluk i koi e golqm za polov jivot?!?!? moga da vi kaja , che ima 13 godishni momicheta,koito izglejdat kato 19-20 godishni i ne samo zaradi drexite i grima,a i zaradi fizikata si..sled kato tqloto im e razvito zashto da sa malki da pravqt seks?!?!?Trqbva da sme po liberalni i da prestanem da lepkame etiketi..!!!

Nasindo
08-21-2006, 20:27
Четох само заглавието на темата и ще кажа ,че при всеки е различно...при някои ,половата зрялост настъпва по-рано ,при други по-късно :-({|=

Crawling_Soul_f_
08-21-2006, 22:33
Xora iskam da vi pitam neshto.. koi sme nie da opredelqme koi e maluk i koi e golqm za polov jivot?!?!? moga da vi kaja , che ima 13 godishni momicheta,koito izglejdat kato 19-20 godishni i ne samo zaradi drexite i grima,a i zaradi fizikata si..sled kato tqloto im e razvito zashto da sa malki da pravqt seks?!?!?Trqbva da sme po liberalni i da prestanem da lepkame etiketi..!!!

абсолютно съм съгласна! :) когато му дойде времето човек осеща и тогава всичко е по лесно и по яко :lol:

`Death`Whore`
08-22-2006, 08:58
Аз мога да усетя, че съм адвокат, но дори да не изкарам изпитите, нали? Да искаш и да можеш са две коренно различни неща. Да искаш и да не съжаляваш после - също. Тийнейджърите са доста объркани емоционално, забравяте това.

gal4eto
08-22-2006, 12:14
tai kat gledam ve4e na 10

GothicGirl
08-22-2006, 12:23
смятам, че човек усеща. Трябва да е влюбен, да обича и да бъде обичан. Но истински. Само тогава може да се говори за секс като едно върховно изживяване, носещо радост, истинско удовлетворение и душевен оргазъм.За мен секса трябва да е придружен с любов, иначе просто изпитвам гадост само при споменаването на секс за една нощ или подобни. Когато ти обичаш някого толкова силно, че си готов да дадеш живота си за него на мига и искаш да го направиш щастлив, тогава няма нищо по-приятно от секса - правенето на любов.Тогава освен телата и душите ви се преплитат, а усещането не може да се опише с никакви средства. Моля ви, ако вие сте от хората които смятате, че сте задръстени или сте аутсайдери, понеже според другите сте `изостанали` - не се водете по това мнение. Бъдете себе си и не слушайте никого за това. Ако имате принципи и сте романтици - не се погубвайте заради една прослойка хора, които са безразсъдни и не осъзнават как профукват вълшебството за да са в крак с модата...

08-24-2006, 14:19
Момичетата озряват за секс на 12-13, а момчетата на 15-16

macka123
08-24-2006, 14:29
ми според мен не е нормално 13-14годишни да правят секс.на тази възраст мн малко имат сериозни връзки в които наистина има любов.и така се правръщат в курвета без дори да осъзнават