PDA

View Full Version : АКНЕ?!



Аз съм си аз
08-21-2006, 13:59
Какво ще препоръчате против лека, но МНОГО неприятна форма на младежко акне??? На 17г. съм, момче. Всякакви препарати, терапии и съвети. Моля ви!

the_snake`
08-21-2006, 14:10
Бирена Мая
Салицилов Спирт 3-4 пъти на ден
И секи път като видиш чешма да си изплакваш феиса (задъжително със студена вода)
Няма смисъл да зимаш разни скъпи кремове и т.н. които имат ефект само докато се мажеш с тях.
Повечето от пъпките се получават от мръсотия (прах, мръсен въздух и т.н.) за това е много важно да си миеш често лицето.
Ааа и ако можеш всяка вечер да се миеш с сапун от тея със зрънцата (експолиращи).
Ако правиш сичко това ти гарантирам че пъпките ти ще намалеят доста. Е.... ще останат тези който се образуват заради хормоните (една от причините поради който се образува акне е заради хормоните, произвеждани по време на пубертета)

macka123
08-21-2006, 14:24
ми има един препарат
amrita той е с розмарин
също така и teen clean deeply cleanising peeling mask
тийн клийн се нанася около 2-3 пъти седмично и наистина мн освежава кожата
а 1-вия я изсушава
аз използвам тези 2-та и съм доволна от тях

maybelline
08-21-2006, 18:35
С разни глупости измислени за едната реклама или със спирт(изсушава кожата много) няма да постигнеш желания ефект.Вземи си един пакет хума и ще видиш какво значи лице без пъпки.Докато я ползваш,не стискай пъпките в никакъв случай,иначе ефектът ще е нулев.Ако просто изпълниш указанията на опаковката и НЕ стискаш пъпките,след седмица ще имаш лице ако не без,то почти без пъпки.

the_snake`
08-21-2006, 19:19
една от причините за получаване на пъпки е точно мазната кожа. така че ако не се изсуши ще си има пъпки докато е жив.

maybelline
08-21-2006, 19:48
една от причините за получаване на пъпки е точно мазната кожа. така че ако не се изсуши ще си има пъпки докато е жив.

Не е така.Ако кожата се изсуши,мастните жлези ще се активират още повече и ще му излязат много повече пъпки.Повярвай,борила съм се с пъпките 5 години и ми е ясно какво действа и какво не.Хумата почиства кожата без да я изсушава и пъпките се разкарват.За появата на пъпки е нужно мазнина + мръсотия.Мръсотията се маха с хума,а мазнината е нещо естествено по кожата и не бива да се разкарва изцяло.Салициловия спирт НЕ помага(ползвала съм го доста време и зная ефекта му).Нито Лептен(и това съм ползвала,ефект нулев),teen clean(----//----),кремове,мазила,глупости... акво ли не!Единствено хумата има бърз и траен ефект.

MiRaCuLiXbb
08-21-2006, 19:53
Има бая такива теми, разрови се.

08-22-2006, 10:27
Купуваш си от аптеката:
1. Акне Оут Ацтиже
2. Пакет Хума
3. някъв почистващ гел за лице
4. Крем Бочко

Акне оут-а се нанася сутрин и вечер след почистването с гела. Маската от хума се прави през ден-2. С крема се мажеш когато усетиш чр кожата ти става прекалено суха. Не смея да гарантирам 100% успех....но смятам че ще останеш поразен от ефекта

deem(unregistered)
08-22-2006, 12:33
Понеже каза,че приемаш всякакви съвети и терапии, може да погледнеш тук:

http://esotherica.freecom-int.com

Ако това,което е написано там ти изглежда правдоподобно и мислиш,че може да ти помогне има и телевизионно предаване по телевизия М-САТ. Казва се 'Въпроси в ефир'.

maybelline
08-22-2006, 18:36
Купуваш си от аптеката:
1. Акне Оут Ацтиже
2. Пакет Хума
3. някъв почистващ гел за лице
4. Крем Бочко

Акне оут-а се нанася сутрин и вечер след почистването с гела. Маската от хума се прави през ден-2. С крема се мажеш когато усетиш чр кожата ти става прекалено суха. Не смея да гарантирам 100% успех....но смятам че ще останеш поразен от ефекта

Да,ще остане поразен,защото ако през лятото се мажеш с крем по лицето,то се изпотява и предизвиква още пъпки(знам от опит).Aкne Out Active може и да действа там с гела,ако се смесят и с прилагането на маската,ефектът ще бъде просто едно голямо нацапване и ефект почти никакъв.Не е разумно да се смесват различни средства срещу акне(освен по лекарско предписание),защото някои прецакват действието на други.Най-добре пробвай първо само с хума.Ще ти се разкарат пъпките и после като се изчисти лицето ти,започни ако искаш да го мажеш с разни глупости и като ти излязат пъпки отново,пак малко с хума и така.Успех!

IverSsoN
08-23-2006, 00:30
Abe da ti kaja nidei da izpolzvash spirt toi nai-mnogo da ti razdrazni kojata i da ti poniknat oshte pypki ... nai dobre spored men e da izpolzvash krem zdrave ... no predi tova trqbva da sii izmiish hubavo liceto ! ... I ne qj mnogo shokoladi i sladkala .... i ot tqh ponikvat dosta pypki ... [-X [-X [-X