PDA

View Full Version : komers ili ne



LaPd_KoRn
08-21-2006, 20:11
kakva muzika obi4ate da slu6ate komersialna ili ne
az li4no predpo4itam nekomersialna no za jalost ve4e lubimite mi grupi stanah komers

Crazy_Vamp
08-21-2006, 20:17
мразя комерсиалната [-X

Mo6no
08-21-2006, 20:23
Слушам хубава музика. Музиката, която ми харесва. Не е лошо един музикант или група да са комерсиални, но до една степен.

Защото следният тип за правене на "музика" е направо смешен:
Сформира се една група чрез конкурс. Членовете и не са се познавали преди.Певиците се избират не по гласови данни, а по външен вид. Примерно се избират една чернокоса, другата русокоса, третата червенокаса. Друг им пише текстовете, дрег им измисля инструментала, друг им казва как да пеят и какво да говорят. Песните се правят на принципа какво се слуша вмомента, няма значение какво мислят музикантите относно мелодията, слага се идна тъпа мелодийка колкото да зарадва феновете. И готово песента е на пазара. Това вече не е изкуство - това е комерсиален търговски продукт.

priti_kiti
08-21-2006, 20:30
kakva muzika obi4ate da slu6ate komersialna ili ne
az li4no predpo4itam nekomersialna no za jalost ve4e lubimite mi grupi stanah komers Корн ли визираш ?
Аз слушам квото ми хареса,без значение дали е комерсиално или не.
Но се дразня,когато едно парче стане 'страшен хит' и всички са луднали по него,а след две седмици дори и не се сещат кой го е изпълнявал..Демек не се кефа не еднодневни 'хитове'.

Sophie
08-21-2006, 20:35
kakto be6e kazano nqma ni6to lo6o v komersialnata muzika, stiga da e v opredeleni granici. az, kakto i vseki normalen 4ovek, haresvam HUBAVA muzika, bez zna4enie ot tova dali e suzdadena kato ma6ina za pari ili prosto kato udovolstvie za du6ata.

MidnightScream
08-21-2006, 20:43
kvo za vas e komersialna be? chalgata i pop? to veche sichkooo e komersialno i Punka i Metula i DnB i sichko ebi mu maikata ...

KaRameL_f
08-21-2006, 21:02
Az slu6am hubava muzika - komersialna ili ne za mene ne e ot zna4enie

AliceSw
08-21-2006, 21:47
за мен комерса съсипва вси4ко, до което се докосне
въпреки 4е зву4и невероятно по4ти вси4ки са слу6али последните албуми на Korn, Green Day и SOAD а те са изцяло повлияни от комерсиалната музика :smt018
мн малко от хората които са слу6али "American idiot", "See you on the other side", "Mezmerize" или "Hypnothize" знаят песни като When I Come Around, Redutant, ADIDAS, Here To Stay, Spiders, Forest и други мн мн велики песни на тея групи :smt097

LostDemon`
08-22-2006, 00:15
Слушам всичко което ме кефи, но съм против комерсиалната музика. [-X

Swinkenhoffer
08-22-2006, 00:19
Слушам хубава музика. Музиката, която ми харесва.

+ 1.

може да е най-мазния комерс, а може да е супер ъндърграунд... хич не ми пука. да ми хареса, тва е просто. кат се замисля, обаче, май слушам главно некомерсиална музика. ба ли го. не ме грее.

Paduan`
08-22-2006, 00:21
po princip slusham tochno NEkomersialna muzika , moje bi se vodi underground

tva vkluchva house , trance , rock ... baladi
:)

Mo6no
08-22-2006, 06:32
Също да добавя, че като се замисля комерсиална музика да някаква степен е по-добре от некомерсиалната такава (крайнастите никога не се били хубаво нещо).

Ще дам за пример Еминем. Той е комерсиален - да, но за разлика от повечето комерсиални музиканти вкарва идеите си в песните си. И по-този начин всеки достига до идеите му, може и да не ги разбере, но ги чува. Какво щеше да стане, ако Еминем не беше комерсиален, а излагаше само и единствено идеите си без никакво доза комрсиалност. Щеше да е известен само в ъндъграунд обществото и толкоз, а можеше даже и там да не е известен. Идеите му нямаше никога да бъдат чути от страшно много, включително и от мен. Така идеите му достигат да всички.

RoyTheReaper
08-22-2006, 11:26
Комерса не познава граници откъм стилове и в момента е доста представен дори и в дет и блек метъла. От нещата които слушам има доста комерсиални. Но не бих приел някои брутално-комерсиални изпълнения като линкин парк, мерилин менсън, грийн дей и т.н.

И мен ме е яд за Корн, хубава група бяха, но последния им албум направо смърди.

LaPd_KoRn
08-22-2006, 15:26
Lake_bodom mn sum saglasen s tebe
ima i qki komersialni pesni verno oba4e komersa razvalq hubavata muzika

N.C.L
08-22-2006, 15:52
Също да добавя, че като се замисля комерсиална музика да някаква степен е по-добре от некомерсиалната такава (крайнастите никога не се били хубаво нещо).

Ще дам за пример Еминем. Той е комерсиален - да, но за разлика от повечето комерсиални музиканти вкарва идеите си в песните си. И по-този начин всеки достига до идеите му, може и да не ги разбере, но ги чува. Какво щеше да стане, ако Еминем не беше комерсиален, а излагаше само и единствено идеите си без никакво доза комрсиалност. Щеше да е известен само в ъндъграунд обществото и толкоз, а можеше даже и там да не е известен. Идеите му нямаше никога да бъдат чути от страшно много, включително и от мен. Така идеите му достигат да всички.

Така е но има разлика да си комерсиален тоест известен и да си комерсиален в текстовете да не говорим за двете знаедно, Еминем е показал добри песни с много смисъл и съответно са станали хитове, но жалкото е че примерно той говори за смърта или гетото примерно и ние скачаме и се кефим на тая песен, макар, че повече хитове стават не до толкова хубавите му песни. Другия вариант е да се пее как някой ти такова майката и ти пак да скачаш на тая песен и да се кефиш и това всичкото като не го разбираме няма никакъв смисъл тоест не си се насладил на музиката и то въобще поне така е според мен. И аз съм сигурен че поне едно 90 % не се заслушва в текстовете само е важното да има някакво ритъмче да си друсаш гърдите ( момичета ) *уя ( момчета ) 2pac също е комерсиален особено след като беше убит, но това не го прави лош изпълнител като 85 стинки напримерно, напротив показва, че все още има хора които знаят какво да слушат макар, че има продажби заради интереса от какво ли толкова е казал, че са го гръмнали. Предполагам има и нещо такова и в другите стилове аз говорих за Рапа които се е променил до такава степен, че вече ме е срам да казвам че слушам това, защото веднага ме питат " Оле и аз слупам Рап особено 50 cent, а ти ? " И тогава направо ми става лошо, че трябва да казвам имена на покоини до име на меко казано ТАПАК, ТИКВАР, НЕБЛАГОДАРНИК ....

IdiOtKa
08-23-2006, 11:09
"Оле и аз слупам Рап особено 50 cent, а ти ? "
еи тва като го чуя или нещо от този сорт напраау ми иди да се откажа от рапа .... тва е супер дразнещоо ! напрау ми изпушва всичко ! блаа ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

TikvenaElhichka
08-23-2006, 11:24
Слушам и от двата типа. Какво значение за мен има дали е комерс или не, важното е да ми допада.

N.C.L
08-23-2006, 22:42
Слушам и от двата типа. Какво значение за мен има дали е комерс или не, важното е да ми допада.

Мда права си :)