PDA

View Full Version : за който не обича да чете през лятото



{A}[n]{J}[i]_15f
08-22-2006, 07:37
Абе хора,има ли някой от вас(за 9 или за който и да е клас всъщност) който не е чел абсолютно нищо от списъка за през лятото(дори и 100 книги да са ви дали) и който няма никакво намерение да прочете каквото и да е до края?Аз съм така и незнам дали това ще се отрази после на ученето.

KisskilleRcHe
08-22-2006, 07:42
Аз умирам от желание да чета........ А бе как ще чета през лятото бе!!!!!!!!!!!

YouR_PoisoN
08-22-2006, 08:04
Ам не си знам списъка даже, ама тя ваканциятае за тва де, да си хойкаш не да четеш :-k Нали?

Ollas
08-22-2006, 08:04
Аз умирам от желание да чета........ А бе как ще чета през лятото бе!!!!!!!!!!!

=D> =D> =D> Това е новото поколение на България. Не ще да знае какво е книга. Само така!
Съгласна съм, че висенето по кафетата и обикалянето по улиците е много по-важно...

®©PeTq®©
08-22-2006, 08:10
Еми до 3-ти клас четох повечето ама сега вече не чета,няма никакво значение или поне при нас!Г-жите ни са толкова "отнесени" че те сами нз какво са ни дали и нито са си записали,нито нищо :lol: А и без това не се говори за прочетените книги... :D

08-22-2006, 08:12
az sam nai lesna:kupuvam si po-rano literatura i q izchitam tq e savkupnost ot celiq spisak sas 17 knmigi tva e vakanciq be hora

iNsaNE`giRL
08-22-2006, 08:33
e kakvo kato e lqto #-o az napr mn obi4am da 4eta samo deto tazi godina ni dadoha samo 3 knigi da pro4etem + bibliqta ama az neq sam q 4ela \:D/

RoyTheReaper
08-22-2006, 09:11
от 7ми клас насам не съм прочел нито една книга от списъците през лятото. Как ми се отразява на ученето ли? аз по литература не съм учил нито веднъж през петте години гимназия. само от време на време, когато даскалката започне да изпитва за съдържание аз си прочитах набързо произведението и това беше.

08-22-2006, 09:35
az si gi 4etah vsi4ki za lqtoto. Sega cheta edna koqto ne e v spisaka -
Anri Sharier - Peperudata i e strahotna

YouR_PoisoN
08-22-2006, 10:04
Sega cheta edna koqto ne e v spisaka -
Anri Sharier - Peperudata i e strahotna

И аз понякога чета гниги, които не са в списъка, ама ги чета през цялата година. Например скоро свърших То на Стивън Кинг

white_chik
08-22-2006, 10:52
ако трябва да съм честна произведенията,които изучаваме в у-ще ги, чета през учебната година,но иначе аз лично много чета (имам впредвид свободноизбираема литература).И мисля,че е адски тъпо,когато някой ми се фука,че през живота си е прочел само една книга и то не цялата и това е " Под игото".Някой каза,че ваканцията не била за четене - зависи как го погледнеш,на мен ми доставя удоволствие да чета книги на Стивън Кинг,Джаки Колинс и др.,ако за теб това е наказание - проблемът си е твой

In4iTu_
08-22-2006, 13:58
ако трябва да съм честна произведенията,които изучаваме в у-ще ги, чета през учебната година,но иначе аз лично много чета (имам впредвид свободноизбираема литература).

И аз съм така :wink:

sun4e
08-22-2006, 14:04
ем аз съм прочела почти сичко имам още 2 разказа и тва е :D

Diva4eEeE
08-22-2006, 14:08
XuuX mila...na men daje ne sa mi i davali spisak s knigi..koit trqaa dsa 4eta... :D ama i da mi bqxa dali pak nqaa6e gi pro4eta.. :D 4eta knigi samu koit sa mi po fkusa...i do sega prez si4kite tez godini...koit sa mi davali spisaci....nikoga ne sum gi 4ela...;pPpPPp

Shadow_Walker
08-22-2006, 14:39
e kakvo kato e lqto #-o az napr mn obi4am da 4eta samo deto tazi godina ni dadoha samo 3 knigi da pro4etem + bibliqta ama az neq sam q 4ela \:D/Ами аз не обичам да чета книгите от списъците....ваканция пък и това, че е "задължително" да го четеш е мн тъпо...как да е.Тая година четох...български стари работи, трагедии и Илиада....стига ми :shock: Пък и то май т`ва е почти всичко...
Библията не ми се чете нещо :) Пък и то кво ше учим от нея...три глави-к`ъв е смисъла :)
П.П. Понякога като пиша бързо и половината думи са сгрешени :lol:
И exploitedteen поне миненията ми уж са смислени :lol:

WiNNeR_In_WhItE
08-22-2006, 16:18
От тия книги от списъците нищо не съм прочела, няма и да прочета. Дори нямам идея кои точно са тия книги. Чета си други книги, които на мен си ми харесват :D

didenceto_
08-22-2006, 16:32
абе като сме си ваканция, не ми е ясно за кво ни дават да ги 4етем тея тапи книги! :-k

strange__
08-22-2006, 21:04
абе като сме си ваканция, не ми е ясно за кво ни дават да ги 4етем тея тапи книги! :-k
За да не пишеш после,че книгите са тАпи........ :roll:

KingOfEdge
08-24-2006, 23:16
tazi godina ne sum pro4el nito edna murzi me :-D no do sedmi klas po4ti vsi4ki knigi koito sa ni davali sum gi 4el

`Death`Whore`
08-24-2006, 23:17
След време ще попрочетете някоя и друга книга от тези, които се учат в училище, и ще си кажете, че е било тъпо да не четете нищо. :)

ista
08-24-2006, 23:34
аз по-начало си чета, ама книги дето са ми на мене интересни. а иначе от списъка... нищо не съв прочела- сега съм за 11 клас. някои от книгите съм ги чела, ама преди време... и то просто щото са ми харесали. а мога да кажа, че даже не съм чела "Под игото"... въобще не ми хареса - голямо простотия. и е отживелица...

`Death`Whore`
08-24-2006, 23:35
Какво се учеше в 11-ти клас?

Boot
08-25-2006, 09:40
Ботев, Вазов, Алеко, Славейков, Яворов, Елин Пелин и Дебелянов.

mechtaq_za_teb
08-25-2006, 09:43
xaxax az sam za 9 klas i daje si izhv1rlih spisaka s knigi! :D nqmam nikakvo namerenie da gi 4eta...

navits
08-25-2006, 11:01
никога ама никога [-( \:D/ :roll:

08-25-2006, 11:30
Аз чета единствено книги които ми харесват и обикновено повечето книги от списъка ми харесват и си ги прочитам.
А за хората, които не искат да четат през лятото мога да кажа, че те просто не обичат да четат и правят голяма грешка. Четенето на книги трябва да е един вид развлечение, а не задължение.

JORJIQ_*_#_*
08-25-2006, 14:24
Аз по принцип обичам да чета, но тези задължителните ги чета много трудно -не са ми много интересни с малки изключения! Сега съм за 10! Прочетох Хамлет (той определено ми хареса), но тоя Дон Кихот-едвам едвам го чета! :?

08-25-2006, 14:58
Книгите за задължителен прочит са ужасно скучни. Ако се навия да прочета някоя книга, то със сигурност няма да е от списъка! става дума за книгите за 9 клас.

DeSiTo0o
08-25-2006, 20:03
аз съм за 9 клас и изобщо нито една книга не съм пипнала това лято!
Тя даже и даскалката по БЕЛ не ни даде кво да четем.... :lol: ама и да ни беше дала,едва ли щях да чета.... :mrgreen:

CutiE
08-28-2006, 13:04
Не съм про4ела нито една книга,но не от мързел,а просто защото са ужасно тъпи и ску4ни ](*,)

ProstoAz
08-28-2006, 13:05
Аз съм за 10кл. и яко ме мързи, а пък и списъка нямам...Запоследно четох лятото за 5ти или 6ти клас...

Axel_f
08-28-2006, 14:06
Аз пък сега чета "Илиада" и честно казано не е толкова ужасно,колкото си мислех че ще е... Естествено не мога да кажа,че ми харесва,първо щото мразя произведения в "мерена" реч,още повече преведени на български изобщо не звучат добре :evil: и второ гледала съм "Троя" поне няколко пъти и песните на Омир изобщо не са ми интересни ](*,) ....Като си помисля,че ме чакат и "Прикованият прометей" и "Антигона" направо... :smt010 ....Ебаси винаги съм си мислела,защо в програмата не са включени малко по-интересни книги...нищо чудно,че тийновете не четат :!:
Иначе аз всяко лято прочитам поне по-важните задължителни творби...всъщност хмм поне 1/3 от тях :-D

ПП Верно ли за 9 клас трябва Библията?!Моят даскал явно я е отрязал :roll: Чудо голямо чела съм детската Библия

08-28-2006, 20:37
:D :D :d teia 4etat knigi :D :D :D

zoben_pitbul
08-28-2006, 22:02
Аз умирам от желание да чета........ А бе как ще чета през лятото бе!!!!!!!!!!!

=D> =D> =D> Това е новото поколение на България. Не ще да знае какво е книга. Само така!
Съгласна съм, че висенето по кафетата и обикалянето по улиците е много по-важно...
Абе не е много по-важно,но аз лично не чета поради простата причина,че са ни дали около 20 книги и всичките са супердебели и супертъпи.Не бих ги прочел доброволно,а и като са ни ги дали от даскало това няма да се случи.На мен лично не ми се отразява на ученето(даже в 7 клас НИТО едно произведение не бях прочел :lol: но това не ме провали на изпитите).Бе въобще през лятото не ги чета книгите за даскало,след като и без тях се справям значи няма нужда да си губя времето.

ROKER_KRIS
08-28-2006, 22:21
Аз съм за 11 и сум прочел 2 книги по 500 стр.

за 9 клас бях чел повече от 6 книги , наи-кратките. Ако даскала е точен няма да има проблем че не си чела. Тази година ни се падна една овца , ако не си чел книгата ти пише 2, ако кажеш да те пита някакъв въпрос за еди кои си герои и пак имаш2. Така целия клас имахме 20 двойки ама накрая остави само на 5 човека. ужас

playful_baby
08-29-2006, 08:11
az ne sam 4ela nito edna kniga ot spisaka 6tot prosto nemam takav!pak i da imah predpo4itam da si 4eta dr knigi koito sa mi interestni

sunny_girl16
08-29-2006, 08:32
Ei hora mn mi e interesno zashto opredelqte nqkoi knigi kato tupi [-X Vqrno e ,che v spisucite vsichki knigi ne sa ot suvremenni avtori, no vsqka kniga si nosi ideite na vremeto i sudurja mn istini! Kak sled tova shte razberete ideite, zalojeni v po-novite knigi, kato tezi idei idvat imenno ot knigi kato Bibliqta ili Drevnogruckata mitologiq :-k Vqrno e ,che nqkoi sa po-golemi kato obem, obache imame nujda i ot obshta kultura vse pak , nali :!:

jenny_e
08-29-2006, 10:12
az sa 5e sam 8kl i ne sam pro4ela nito 1 ot knigite, no za smetka na tova pro4etoh 1 kniga na Bram Stoker na angliiski i sa zapo4vam 2-ra pak na angliiski.

gabi.pencheva
09-13-2012, 12:55
bahti zadastenite kak moje da vi e interesno da 4etete i a si pro4etoh po4ti vs knigi ama ne moga zapomnq poslednata po4vam q 4eta 5 pati ot na4aloto stigam do sredata i n6 ne pmnq

tori
09-13-2012, 13:08
ако трябва да съм честна произведенията,които изучаваме в у-ще ги, чета през учебната година,но иначе аз лично много чета (имам впредвид свободноизбираема литература).И мисля,че е адски тъпо,когато някой ми се фука,че през живота си е прочел само една книга и то не цялата и това е " Под игото".Някой каза,че ваканцията не била за четене - зависи как го погледнеш,на мен ми доставя удоволствие да чета книги на Стивън Кинг,Джаки Колинс и др.,ако за теб това е наказание - проблемът си е твой
Правилно. Учебната литература - през учебната година. Свободноизбираема - по всяко време. Лятото, и в частност ваканцията, е за почивка. Да почетеш каквото ти се чете, а не да мислиш само какво ще учиш и така нататък...

Едит: Изумявам се колко хора казват, че не четат и не им е интересно. А някои пък казват, че книгите са тъпи и се изумявам още повече, ако това въобще е възможно... Стига де, има толкова много хубави задължителни книги и разкази... Стига само да успееш да вникнеш в тях, не само да те дърпат за кафета, срещи и така нататък. :дд

scrooper
09-13-2012, 13:27
Аз пък сега чета "Илиада" и честно казано не е толкова ужасно,колкото си мислех че ще е... Естествено не мога да кажа,че ми харесва,първо щото мразя произведения в "мерена" реч,още повече преведени на български изобщо не звучат добре :evil: и второ гледала съм "Троя" поне няколко пъти и песните на Омир изобщо не са ми интересни ](*,) ....Като си помисля,че ме чакат и "Прикованият прометей" и "Антигона" направо... :smt010 ....Ебаси винаги съм си мислела,защо в програмата не са включени малко по-интересни книги...нищо чудно,че тийновете не четат :!:
Иначе аз всяко лято прочитам поне по-важните задължителни творби...всъщност хмм поне 1/3 от тях :-D

ПП Верно ли за 9 клас трябва Библията?!Моят даскал явно я е отрязал :roll: Чудо голямо чела съм детската Библия
9 клас беше голяма простотия. Нищо лошо няма в древногръцките митове, но да се учи толкова много в училище е безумно. Така не остава почти никакво време за руската и за западната литература, които са в пъти по- стойностни и интересни. Класика, не някакви си легенди.

kitty02
09-13-2012, 20:31
2006, но нищо .. Нещо не ме влечат книгите напоследък :( Не съм чела нито една книга от списъка (не, че ни го дадоха)
П.С.: За 8 клас съм :)

elito0o0o0
09-13-2012, 20:39
Така или иначе материала от книгите за през лятото се учи в училище -> не ги чета.
Но чета книги каквито на мен ми се искат. Примерно сега съм се захванала с "Игрите на глада". :)