PDA

View Full Version : Думи за SAT



mariana'
08-22-2006, 11:06
Здравейте,
искам да попитам тези които се подготвят или някога са се подготвяли да карат SAT 1, как са учили всичките думи? Имам един речник с около 3000 думи и просто седя и ги повтарям, уж ги запомням но ме съмнява дали ако ги видя в контекст ще ги разбера...засега надеждата ми е че от много много подтаряне все ще запомня повечето, но исках да попитам ако някой има опит с по-ефикасен метод? :wink:

TaRaNTyLa
08-22-2006, 11:16
S povtarqne ne stava.ISKA MNOGO, MNOGO, MNOOOGO PISANE! ](*,) ](*,)

unfaithful
08-22-2006, 11:54
Imam priqteli, koito se gotvqt za SAT i mi se struva, che nablqgat poveche na uprajneniqta, a dumite gi uchat paralelno, kogato gi sreshnat v nqkoi tekst. Pri vsichki sluchai e mnogo trudno da uchish dumite v rechnika; po-dobre gi svyrji v nqkakyv kontekst, za da gi zapomnqsh po-lesno. Drug nachin za uchene e kato svyrzvash sinonimi i antonimi...
Uspeh! :)

RoyTheReaper
08-22-2006, 12:11
да ги хванеш от речника да ги учиш подред е невъзможно трудно. най-добре е като видиш непозната дума в някой текст или в sentence completion, да си я подчертаеш и да видиш какво означава. така почти веднага я запомняш, защото има контекст.

друго което може да направиш е да си намериш 500те най-срещани думи на Kaplan или 1000та най-срещани думи на Barrons. Тях може да учиш като ги пишеш на листчета, от едната страна думата, от другата значението. Тези листчета ще носиш навсякаде със себе си и ще ги преговаряш постоянно. често срещаните думи ще запомниш лесно, защото... са често срещани. :lol:

забрави този речник с 3000 думи. за един стабилен резултат ти трябва да научиш не повече от 1000 нови думи, стига да са често срещани.