PDA

View Full Version : ne s1m sigurna kakvo iskam v momenta!



х
08-23-2006, 08:01
a vie? kakvo iskate ot jivota si...
naqsno li ste s1s sebesi...kakvo 6te sledvate, k1de, s kakvo, s kakvo vi se zanimava. smeq da tv1rdq 4e s1m postoqnen 4ovek po princip, no tazi godina zav1r6vam u4ili6te i ve4e s1m v panika-koga? k1de? kakvo 6te se slu4i s men ottuk natat1k, i podgotvena li s1m az? :smt017 :smt012

Dr. Kazimbutt
08-23-2006, 08:20
И на мене това ще ми е последната година в училище. Искам да следвам психология, но повече ми се занимава с музика. Ако имам възможност да избирам дали да стана музикант или психолог - ще избера първото, колкото и да е несигурно. Жалко, че това никога няма да стане реалност...

Нали не знаеш дали си готова за предстоящето? Никой не е подготвен за него, защото никой не знае какво ще бъде то.

machoka
08-23-2006, 08:31
Ако не си учила в тясно специализирано училище, което предполага и висшето, съвсем нормално и в реда на нещата да си на кръстопът. Мен ако питаш - съчетай това, с което ти се занимава /ако има обособено такова/, с това, с което би могла да се реализираш и евентуално да си изкарваш хляба. Защото има много специалности, които са страхотни, но в БГ няма реализация с тях, да не говорим за финансови постъпления.

х
08-23-2006, 08:50
Ако не си учила в тясно специализирано училище, което предполага и висшето, съвсем нормално и в реда на нещата да си на кръстопът. Мен ако питаш - съчетай това, с което ти се занимава /ако има обособено такова/, с това, с което би могла да се реализираш и евентуално да си изкарваш хляба. Защото има много специалности, които са страхотни, но в БГ няма реализация с тях, да не говорим за финансови постъпления.

nap1lno si prav! az dosega s1m u4ila moden dizain v u4ili6te, i si misleh do skoro 4e 6te prod1lja da se zanimavam s tova, no realizaciqta e nuleva! pri vnos na drehi ot turciq za po 4 lv kilograma d1nki, a se prodavat tuka po 50-70lv tiq s16tite d1nki, prespektiva nqma!
sega si mislq za jurnalistika, ama mn trudno se vliza, a az s1m i s kofti ocenki v u4ili6te, i ne s1m ot nai staratelnite, no kato 4eli v tv mi se raboti, no nz...


Dr. Kazimbutt, za6to smqta6 4e nqma da uspee6 v muzikata. kakto vinagi s1m kazvala ako mojeh da peq, 6tqh da stana pevica :mrgreen: , no...s1m p1lna skr1b! trqbva ti dob1r menidj1r i tova e! ne s1m se interasuvala ot muzikalni kompanii, koito izdavat...kak1v stil iska6 da pee6/sviri6? pi6i mi ls, da si pogovorim, 4e me zaintriguva! [-o<

TSecret
08-23-2006, 09:09
iskam da kaja na Dr. Kazimbutt 4e dokato sam ne si povqrva 4e moje da stane muzikant naistina nikoga niama da stane!
potemata-i az sam za posledna godina \:D/ i se orientiram kam 4ujbina-tuk obrazovanieto e na nulevo nivo i otgore na vsi4ko niama6 realizaciq-kolkoto do specialnost neznam o6te no iskam da e v sferata na modata-grim,kozmetika,moden dizain ne6to ot sorta no ne sam orientirata o6te!

machoka
08-23-2006, 09:17
Казимбуте, за да станеш музикант просто трябва да носиш музиката в сърцето си. Не ти трябват дипломи и други хартийки. Аз щото за повече от 12 години специализирано музикално обучение накрая се преборих за такава хартийка - диплом за преподавателска дейност на деца.. повече музикант ли съм според теб?
Едни от най-големите джаз музиканти/импровизатори нямат музикално образование.

Ако наистина го желаеш - хващай се сериозно. Намери си свестен учител, сам се интересувай от нещата, чети, практикувай.. 'Бог' помага на трудолюбивите, нали знаеш. Рано или късно ще ти се усмихне съдбата, бъди СИГУРЕН в това.

Само преследвай мечтите си и един ден ще забележиш, че от яростното преследване вече си ги достигнал, просто не си го осъзнал ;)

Dharma
08-23-2006, 09:29
oho i az sum za poslena godina v daskalo;Vsi4ko,koeto ti minava prez glavata mi e napulno poznato,normalno e da si zadade6 vuprosa"ami sega na kude?" 6te6e da bude lesno,ako nqkoi moje6e da ti otgovori,no samo vremeto 6te pokaje :wink: . Btw i az misleh da u4a psihologiq,no govorih s 1 momi4e,koeto u4i to4no tova v SY i ne ostanah mnogo o4arovana. Sega sum se sprqla na "turizum",no bala e mn. visok i 6te trqbva qko u4ene. Vsu6tnost ako mojeh da izbiram bih zaminala v 4ujbina,no na tozi etap nqma da stane.

TSecret
08-23-2006, 09:33
Dharma do predi niakolko dena i az iskah turizam,no osaznah 4e az ne sam 4ovek,na koito mogat da mu se ka4vat na glavata razni tupi turisti i da me praat na maimuna!

Dr. Kazimbutt
08-23-2006, 09:38
Казимбуте, за да станеш музикант просто трябва да носиш музиката в сърцето си. Не ти трябват дипломи и други хартийки. Аз щото за повече от 12 години специализирано музикално обучение накрая се преборих за такава хартийка - диплом за преподавателска дейност на деца.. повече музикант ли съм според теб?
Едни от най-големите джаз музиканти/импровизатори нямат музикално образование.

Ако наистина го желаеш - хващай се сериозно. Намери си свестен учител, сам се интересувай от нещата, чети, практикувай.. 'Бог' помага на трудолюбивите, нали знаеш. Рано или късно ще ти се усмихне съдбата, бъди СИГУРЕН в това.

Само преследвай мечтите си и един ден ще забележиш, че от яростното преследване вече си ги достигнал, просто не си го осъзнал ;)
Аз вече упорито преследвам мечтата си, но нали знаеш, че винаги човек се нуждае и от малко късмет, за да му се усмихне щастието? :wink:

Composure
08-23-2006, 09:41
незнам :) аз догодина ще кандидаствам в пмг с англииски и информатика след това се омитам отивам при чичо в америка :wink: тук пари няма

machoka
08-23-2006, 09:48
Vsi4ko,koeto ti minava prez glavata mi e napulno poznato,normalno e da si zadade6 vuprosa"ami sega na kude?" 6te6e da bude lesno,ako nqkoi moje6e da ti otgovori,no samo vremeto 6te pokaje

По-добре ще е да си отговориш сам, а не да се оставиш на произволната вълна на времето, която не знаеш в кой ли бряг ще те разбие ;)

x, за някоя чуждестранна модна агенция не си ли мислила?

Казимбут - естествено, има голяма доза късмет, но той се усмихва на кадърните хора. Не знам как успява 'късметът' да ги различни - но им се усмихва ;)

Boot
08-23-2006, 23:22
Само аз ли от 9ти клас не съм си променила мнението и знам какво искам ада уча?

х
08-24-2006, 07:12
Само аз ли от 9ти клас не съм си променила мнението и знам какво искам ада уча?

i az bqh taka, dokato ne stanah 12 clas! sled d1lgo umuvane re6ih- jurnalistika v sofiiskiq i nito st1pka po-nadolu :-D .


blagodarq na vsi4ki dali mnenieto si! 6te se radvam na o6te! =D>
uspeh vi pojelavam! radvam se na ambiciqta vi! borete se, i 6te postignete vsi4ko koeto re6ite! i pravete smeli planove! 4ovek e tolkova golqm, kolkoto sa golemi me4tite mu!

nerazbiram kakvo se slu4va s tozi forum! za6to temata za 4algata s1bra 400 mneniq, a temata za na6ite planove i b1de6te edva 10-tina? ](*,)

iiirish
08-24-2006, 08:08
аз също съм последна година. мисля да кандидатствам във варна в икономическия, така и така това съм учила до сега! като цяло това са "професионалните ми планове", колкото до личните... времето ще покаже :D

Boot
08-24-2006, 09:11
Само аз ли от 9ти клас не съм си променила мнението и знам какво искам ада уча?

i az bqh taka, dokato ne stanah 12 clas! sled d1lgo umuvane re6ih- jurnalistika v sofiiskiq i nito st1pka po-nadolu :-D .

Еми кфоооу, и аз сега ще съм 12 клас... след някъф месец. Иначе... айде успех със журналистиката, но не е лесно ;)

Dr. Kazimbutt
08-24-2006, 19:42
nerazbiram kakvo se slu4va s tozi forum! za6to temata za 4algata s1bra 400 mneniq, a temata za na6ite planove i b1de6te edva 10-tina? ](*,)
Защото хората, които кроят планове за бъдещето си, са малко. А и в темата за чалгата е по-лесно да напишеш мнение - просто трябва да оплюеш опозицията.

`Death`Whore`
08-24-2006, 19:44
И обясняваш, че е нормално момиче, което не знае дори какво иска да учи, да ходи с мъж? Другият път помисли дали си зряла, преди да спориш.

rosskata
08-24-2006, 23:48
:lol: `Death`Whore`, да си зрял за връзка, и да знаеш какво искаш от живота са две различни неща. Хората се развиват страшно различно, и това какво става в главата ти не зависи от възрастта...

КОлкото до плановете- аз също се лутам наляво- надясно и не мога да си намеря място под слънцето. Уча туризъм,сега ще съм втори курс, и не че е кофти, но не съм сигурна въобще с какво искам да се занимавам... Честно казано, предпочитам да съм сервитъорка, или работник на Червения кръст в някоя африканска държава, отколкото да се забия в някакъв офис, да се заривам с документи от 8 до 5, да се обличам с гнусни делови и официални дрехи и да говоря умни неща с колегите си- сухари... :cry: Не, наистина, не знам какво да правя... Не знам какво искам...
Всъщност знам, искам да съм на 5 :oops:

`Death`Whore`
08-25-2006, 00:02
За да си с човек над 20 години, който се предполага, че знае какво иска от живота, трябва и ти да го знаеш.

rosskata
08-25-2006, 00:20
За да си с човек над 20 години, който се предполага, че знае какво иска от живота, трябва и ти да го знаеш.

"предполага се"... МНого точно го каза... И къде пише, че трябва да знае? Или как определи 20 като абсолютна граница? Хората са толкова различни, животът е толкова сложен и светът е толкова голям, че въобще не е ясно дали някога ще знаеш със сигурност какво искаш, камо ли да си задължен да знаеш като станеш на 20. Аз съм на 20 и не знам. ПОзнавам ужасно много хоеа над 20 които не знаят.
Всъщност познавам само двама души, за които може да се каже че знаят какво искат от живота, и те са над 35.

rPo3HoTo
08-25-2006, 11:25
Малко е далече това време от мен. И все пак имам някакъв план...или мечта..както и да е. Искам да се занимавам с фармация. Не да работя в аптека, а да се занимавам с разбработването на нови лекарствени продукти или медицинска козметика. Не смятам да работя в България...всъщност зависи....и тук имаме добри компании за козметика и лекарства....ще видим...и все пак не искам тия езици да ги пропилявам....Ще е трудно, но наистина го искам!

aBeP4eTo
08-25-2006, 14:20
:-D И аз съм в клуба на завършващите :-D
Аз доскоро бях убедена какво искам, но само доскоро!
Какво се получава ходя от февруари на уроци по История и Литература сещате се какво искам да кандидатствам :-D Мисля да кандидатствам само в София :mrgreen: обаче изведнъж една слънчета сутрин отварям вестника и с големи букви пише "...В УНСС вече с тест..." :smt010 както и да е аз вече половината теми съм ги написала :mrgreen: Но естествено какво им пука на хората? Поне СУ не е с тест само, че ако трябва да бъда честна не чувствам, че имам толкова умствен багаж за там 8-[ С няколко думи съм отчаяна!
Другото, което е не искам да завършвам, да имам бал, изпити, да трябва да се местя 8-[ Няма нищо по-хубаво от гимназията :( Това ще бъде посленият ми "Първи учебен ден" :( Стига, че се депресирах не съм подготвена за нищо още :( Просто искам да ме върнат в 1ви клас :evil:

ErinEverly
08-25-2006, 15:40
Аз имам още 3 години да му мисля. Искам право, но няма да стане. Оттам-нататък смятам руска фиология, но и там си е бая зор. Абе където-там. Може и в УНСС....

JORJIQ_*_#_*
08-25-2006, 22:37
Нормално е да си задаваш такива въпроси-трябва да кандидатсваш, а с това ти се решава по кой път ще поеме професионалното ти развитие, а това се отразява на целия ти живот! Но все пак , каквото има да се случва ше се случи-ти просто следвай сърцето си! Мн, ама мн успех!