PDA

View Full Version : там долу..вече се панирам :(:(:(



scared
08-23-2006, 14:14
здравейте..ами ето проблема ми накратко:
момиче съм(да уточня)..Преди 4-5 дни "отдолу" ми се появи някаква малка подутина,която ме болеше малко..но не се притесних особено,понеже и друг път са ми излизали некви пъпчици-мажа ги с крем "здраве" и за 2дни минава...Обаче тва нещо започна да се подува много бързо-вече е с размера на бобено зърно и адски боли :cry: Не мисля,че е пъпка,всмисъл че не се вижда връхче или нещо такова.. :( ...и не знам какво да правя,много ме е страх-възможно ли е да е нещо злокачествено?..
моля за съвет-ако има някой,който разбира..ще съм ви благодарна!!

08-23-2006, 14:24
am mislq 4e sa hemoroidi no neka kajat po kompetentnite

krem4et0
08-23-2006, 14:25
1 съвет,който и други ще ти дадат-не го третирай с нищо,измий се и върви на доктор.Може би дерматолог,венеролог или гинеколог-не съм запозната.Ако той се съмнява за нещо ще ти назначи кръвни изследвания!Успех и не отлагай!

ffff-4e
08-23-2006, 14:26
zdr,ami i az imah takova neshto, be6e po malko ot bobeno zyrno ama me bole6e mnogo i pak be6e golqmo. i ne mi be6e syvsem dolu a nad klitora! Moje da e ot vsrastnal se kosym! Ako se brysnesh-tvyrde veroqtno e da e stanalo to4no tova!!!! Za6toto na men mi be6e ot kosam! Prosto mu sloji krem4e "zdrave", sloji otgore edna lepenka,ostavi go taka za nqkyde 2va dni - taka 4e da se spuka top4eto i da izte4e gnoita. Moje sega da ne izglejda kato pypka no sym 90procenta sigurna 4e e pypka, koqto se e vyzpalila ot brysneneto na kosmite. Nadqvam se da sym ti pomoganala. Bez panika!

ista
08-23-2006, 14:31
нещо ме съмнява да се хемороиди... те се появяват на ануса... а за това, да ти кажа честно, не знам дали е то косъм, но може да е от бертолиновата жлеза. най-добре отиди на лекар, щото иначе има опастност от възпаления и херпесзостер, което, между другото е ужасно болезнен. лекува се само с антибиотици и си ебава майката направо.

sladoled
08-23-2006, 15:13
Херпес зостер се появява по хода на нерв, който е разположен по-повърхностно.Напр. върху ребро, по лицето и др., но там дето питаш-не.

ista
08-23-2006, 15:38
Херпес зостер се появява по хода на нерв, който е разположен по-повърхностно.Напр. върху ребро, по лицето и др., но там дето питаш-не.

въпросния херпес зостер се появява при боледуване от шарка. и също така се появява от вътрешната страна на кожата или по някой орган. но има и възможност това да стане след дълга употреба на антибиотици.

sladoled
08-23-2006, 18:45
кажи мястото около подутината зачервено и топло ли е

scared
08-23-2006, 22:28
Ами всъщност не е зачервено,но е топло... :( тва май не е много добре,нали? #-o ...не знам,намазах го с йод,мисля да пробвам и с реванол

08-23-2006, 22:36
Ами всъщност не е зачервено,но е топло... :( тва май не е много добре,нали? #-o ...не знам,намазах го с йод,мисля да пробвам и с реванол

НЕДЕЙ! поне с майка си говори. пак по-добре, отколкото самодейно.

ista
08-23-2006, 22:37
Ами всъщност не е зачервено,но е топло... :( тва май не е много добре,нали? #-o ...не знам,намазах го с йод,мисля да пробвам и с реванол

НЕДЕЙ! поне с майка си говори. пак по-добре, отколкото самодейно.

и пак забравих да се логна преди да пиша мнения... #-o

malak_kukla
08-24-2006, 00:25
mila,6tom stava po zle,otidi na genikolog.ne se sramuvai nito pretisnqvai,toi si e gledal vsqkakvi,puk i toi e 4oveka,koito 6te ti pomogne!

stavrii
08-24-2006, 02:21
opishi go po podrobno i pishi na mail stavri_8@abv.bg

sladoled
08-24-2006, 15:11
Да, опитай с риванолови компреси.Но внимавай, много боядисва и не се пере.Колкото повече време държиш върху мястото напоен с риванол памук, толкова по-добре.Предполагам, че е нещо като нереализирал се цирей.Ако има връхче с косъм, опитай да го отскубнеш и като се "отвори" ще почувстваш облекчение.Но ако започне да те тресе, да вдигаш течпература, да се зачервява -на лекар!!!!Риванола е по-добре от йод. :)

naia
08-25-2006, 09:28
Ей и аз имах едно такова топченце отсрани до срамната устна но ми мина някъде сед около месец мазах го със бочко кремче и ме болеше също но само си мина даже го стиснах един път и от него течеше гной .....ше ти мине

gal4eto
08-26-2006, 01:01
moje da cirei,tva e mnogo opasno,otivai na lekar,edin pat mi izlezn takova ne6to ama na gardata i za malko da q anpotirat 6toto stana mnoo zle,tai 4e bqgai na lekar

koalka
08-27-2006, 19:24
Лекар!

Гостенин
08-28-2006, 22:27
здравейте..ами ето проблема ми накратко:
момиче съм(да уточня)..Преди 4-5 дни "отдолу" ми се появи някаква малка подутина,която ме болеше малко..но не се притесних особено,понеже и друг път са ми излизали некви пъпчици-мажа ги с крем "здраве" и за 2дни минава...Обаче тва нещо започна да се подува много бързо-вече е с размера на бобено зърно и адски боли :cry: Не мисля,че е пъпка,всмисъл че не се вижда връхче или нещо такова.. :( ...и не знам какво да правя,много ме е страх-възможно ли е да е нещо злокачествено?..
моля за съвет-ако има някой,който разбира..ще съм ви благодарна!!

щом е подутина и боли, можеш ли да седиш нормално на стол, има вероятност да е херпес зостер, ако имаш някаъв друг обрив по дупето отзад или ако тези подутини продължават по целия тръгълник....лекува се с мехлем за генитален херпес и мисля, че лекарката ти ще ти препише някакви хапчета, ако имаш добра лична лекарка няма да те праща на гинеколог.....минава доста бавно за седмица, седмица и половина зависи в какъв стадий е