PDA

View Full Version : ПРИЯТЕЛСТВО СЛЕД ЛЮБОВ? е такоа животно нема!!:)



чидори
08-23-2006, 21:33
абе хора,въпросът може да ви се стори малко тъп,ама..
..къде според вас свършва приятелството и започва любовта? ..И П-ВАЖНИЯТ ВЪПРОС-има ли отбратен път от любов към приятелство(според мен НЕ) :|? бихте ли могли да сте САМО приятел с бившите си половинки,ако да кажем те са ви зарязали,или пък обратното-ще можете ли вие да ги гледате в о4ите,след като с изневяра сте им забили нож в гърба?
аз лично не бих могла да бъда приятелка с последното ми гадже(той ме заряза заради др моми4е),просто защото не мисля,че човек на който толкова съм вярвала,а ме е предал,заслужава някакво доверие и 2ри шанс..
..вие как смятате?

08-23-2006, 21:45
приятелството си е приятелство, то тръгва от нищото, и започва от един топъл поглед и една сладка усмивка. а любовта започва от чувствата - нуждата от обич, от закрила, от щастие...

според мен е почти невъзможно след една пламенна любов и дълбока връзка, да съществува приятелство. а колкото до 2-рия шанс, смятам че всеки има право на грешки и право на прошка!

KisskilleRcHe
08-23-2006, 21:49
Аиде на ба, че има.... Ходих с едно момиче.... Скарахме се.... Днес за поредна вечер илизаме заедно и си искаваме страхотно без между нас да има нещо повече отвен приятелство...... :!: :!: :!:

guns`n`roses{f}
08-23-2006, 22:48
do sq sas si4kite mi gadjeta si ostanahme mn dobri priqteli nqma nito edin koito kato se vidim da gleda na drugata strana id a se prai 4e ne me vijda [-X sys si4ki se vijdame i se 4uvame po4ti seki den i izlizame i se dyrjat mn priqtelski miii... nz spored men moje lubovta da zavyr6i s priqtelstvo

Eleonora
08-23-2006, 22:57
Е за такова животно...не знам :)

DiRTy^^SLuT
08-23-2006, 23:17
приятелството си е приятелство, то тръгва от нищото, и започва от един топъл поглед и една сладка усмивка. а любовта започва от чувствата - нуждата от обич, от закрила, от щастие...

според мен е почти невъзможно след една пламенна любов и дълбока връзка, да съществува приятелство. а колкото до 2-рия шанс, смятам че всеки има право на грешки и право на прошка!

подкрепям те =D>

GLeZoRanA
08-23-2006, 23:19
Ехххххх няма такова ЖиВотно ! Е при всеки е различно де . Но аз смятам че след една истинска голяма любов приятелство трудно може да има

strange__
08-23-2006, 23:37
А колко е била истинска тази любов....не е ли малкооо долно,когато след време се разделиш с половинката си,която безумно много си обичал,на която си доверявал всичко и си разчитал...абе вижда ми се ужасяващо тъпо да подминаваш човек,който до вчера си прегръщал и на който до вчера си се кълнял в любов....нали за някакви пламенни любови говорихте всички?! :-k За да се стигне до приятелство след раздяла трябва хората наистина да са имали нужда един от друг,от това да споделят и да са заедно.Чувствата вече ги няма,но ако този човек е бил толкова важен за теб,колкото си твърдял преди това,то би трябвало все още да е такъв....нали не можете без гаджетата си?!Как изведнъж се чувствате свободни и нямате нужда да сте с тях?! :-s На мен не ми се вижда толкова невъзможно.... :wink:

mechtaq_za_teb
08-24-2006, 06:04
Priqtelstvoto ponqkoga sv1rshva s lubov,no ne vinagi lubovta sv1rshva s priqtelstvo!
sluchvalo mi e se e s edno momche da skasame mnogo gadno.Opitahme se da badem priqteli kakto predi,no i na 2mata ni beshe predelno qsno 4e nqma da stane....i taka veche ot dosta vreme ne sme i na zdr.

koalka
08-24-2006, 06:19
Според мев зависи от това напрамимер дали по какъв начин сте се разделили с мир и по взаимно съгласие или някой някого е зарязал и той още го обича.И това"искаш ли да си останем приятели" не винаги може да бъде реалност.Ако сте се обичали страшно много и сте се разделили по някаква причина според мен не може да има приятелство.Чувствата рано или късно може да се възстановят.

чидори
08-24-2006, 07:44
аз лично бях скептично настроена..но ето,че ми се случва..разделих се с човека,когото безумно обичах..поради ред причини и най-вече мрънкане и недомлъвки не се бяхме разбрали и аз бях толкова обидена,че бях решила да скъсам всякакви взаимотношения с въпросния човек..за да не ме боли..за да мога да започна на чисто като замина,а не все да се обръщам назад..само че поговорихме и стигнахме до извода,че и двамата сме си специални един за друг по мн особен начин и че имаме нужда да знаем,че когато 1ният е в беда,другият ще му помогне винаги.мен лично ме е страх от това положение,защото не знам дали любовта ще изчезне и на нейно място ще остане приятелство..не че е лошо,това е най-добрият вариант,ама нз дали го искам..от него специално винаги съм искала и съм получавала само любов,в замяна на моята..нз,може би така е най-добре за сега...
...другият извод,до който стигнахме,е че въпреки тези дълбоки чувства,които и 2мата усещаме,може би просто не е настъпил моментът за НАС,може би не ни е още времето..най-добре е,когато човек не знае как да постъпи, да остави нещата просто да се случват и ако те вземат,че не му харесат,да се намеси:)
...това е...любов....

kiss_4eto
08-24-2006, 08:11
аз лично бях скептично настроена..но ето,че ми се случва..разделих се с човека,когото безумно обичах..поради ред причини и най-вече мрънкане и недомлъвки не се бяхме разбрали и аз бях толкова обидена,че бях решила да скъсам всякакви взаимотношения с въпросния човек..за да не ме боли..за да мога да започна на чисто като замина,а не все да се обръщам назад..само че поговорихме и стигнахме до извода,че и двамата сме си специални един за друг по мн особен начин и че имаме нужда да знаем,че когато 1ният е в беда,другият ще му помогне винаги.мен лично ме е страх от това положение,защото не знам дали любовта ще изчезне и на нейно място ще остане приятелство..не че е лошо,това е най-добрият вариант,ама нз дали го искам..от него специално винаги съм искала и съм получавала само любов,в замяна на моята..нз,може би така е най-добре за сега...
...другият извод,до който стигнахме,е че въпреки тези дълбоки чувства,които и 2мата усещаме,може би просто не е настъпил моментът за НАС,може би не ни е още времето..най-добре е,когато човек не знае как да постъпи, да остави нещата просто да се случват и ако те вземат,че не му харесат,да се намеси:)
...това е...любов....


i az i moq biv6iq si mislehme taka......i v na4aloto stava6e,no v kraina smetka mislq 4e e nevazmojno!!!!toi me zrqza zaradi druga...i vseki pat kogato go vidq kolenet emi se raztrepervat i o4ite se nasalzqvat!!!!!mislq 4e e nevazmojno!!i nie si kazvame 4e sme mn specialni edin i za drug i 4e toi iskal da bada do ego kato priqtel za6toto mn me obi4al,no az ne smqtam 4e sam gotova,opiah no ne se polu4ava!!moje bi nqkoi dale4en den,kogato sre6na 4ovek koito da obi4am pove4e ot nego................ahh...KAK ME BOLIIIIIII !!!!!!

dEnIsTy
08-24-2006, 08:37
човек на който толкова съм вярвала,а ме е предал,заслужава някакво доверие и 2ри шанс..
..вие как смятате?
ако наистина си му вярвала и си го обичала..нормално е да дадеш 2ри шанс..било то в приятелството или във връзката:)
лично аз винаги си оставам приятелка с бившите...и много ми помагат,както и аз на тях:)

чидори
08-24-2006, 10:09
бях останала с грешно впечатление..казах ви за недомлъвките и т.н.той не ме е оставил заради друга,а просто защото не ни е времето.и като се замисля е напълно прав.остава ми да се надявам,че нещата между нас ще си останат същите,ако не и по-хубави,независимо дали в близко или далечно бъдеще 'ще се догоним':)

krem4et0
08-24-2006, 10:15
Приятелството може да завърши с любов,но любовта с приятелство-НИКОГА! Има и 1 песен по въпроса:
Искаш със теб да останем добри познати -
как да разбирам това, как да разбирам това?
Длани, които до болка се стапяха сляти,
да се здрависват едва, да се здрависват едва.

Погледи, дето до дъно се пиеха жадни,
леко да се поздравят, леко да се поздравят.
Устни, които се пареха, безпощадни,
дружески да си мълвят, дружески да си мълвят.

Не, ние не можем да бъдем добри познати -
няма среда в любовта, няма среда в любовта.
Бяхме най-близки, за туй от сега нататък
ще сме най-чужди в света,
ще сме най чужди в света.

Погледи, дето до дъно се пиеха жадни,
леко да се поздравят, леко да се поздравят.
Устни, които се пареха, безпощадни,
дружески да си мълвят, дружески да си мълвят.

Искаш със теб да останем добри познати -
как да разбирам това, как да разбирам това?
Бяхме най-близки, за туй от сега нататък
ще сме най-чужди в света,
ще сме най чужди в света.
Ще сме най-чужди в света.
нямам какво да добавя повече!

FiRe_LaDy
08-24-2006, 10:20
Do sega sys sichki sam si ostanala v dobri otnusheniq.Izlizame zaedno i si prekarvame super.

Freelander
08-24-2006, 10:28
pesenta me nakara da se zamislq... mii s edna biv6a sme frends i vse pak ako q vidq s dr gadje 6e otka4a, vypreki, 4e skysahme predi pove4e ot godina.. s poslednata-ne isam da q vijdam to4no za6toto mi razviva6e teoriqta, 4e e vazmojno... dryn dryn

08-24-2006, 10:37
koq e tazi pesen,kaji na kogo e :)[/i]

krem4et0
08-24-2006, 16:11
на Искра Радева и Михаил Белчев-Добри познати.

ElinoR
08-24-2006, 16:46
Глупости...никой не може да каже със сигурност как биха се развили нещата след една раздяла,защото всичко зависи от човека,от тези глупави предрасъдаци и чувства.

Atika
08-24-2006, 17:21
Az ne vqrvam na podobni gluposti che sled liubovta nqma priqtelstvo, ot poveche i ot godina sme razdeleni s nai dobriq mi priqtel ako moga taka da go nareka.. da vqrno e , nie nikoga ne sme bili samo priqteli ,nito v chuvstva ,nito v otnosheniq , no chovekyt na koito nai mnogo razchitam i vqrvam e toi, vypreki vsichkite mu greshki i gluposti vyv vryzkata i sled tova, ne go obicham kato myj ili priqtel, obicham go kato chovek...

08-24-2006, 17:27
Има един такъв период когато са гледаме криво и няма за кво да говорим ама си оставаме приятели и постепенно сичко са оправя. При мен е така.

luda`flirtajika
08-24-2006, 18:57
ti pa shte kajesh,4e nqma.S purvoto mi gadje... hodih malko vreme,skusahme...i posle toi m istana nai dobriq priqtel,no ve4e ne e...shtoto nqqm priqteli i vse pak moje ;)

xqxqxq
08-24-2006, 22:50
ae mom4eta moje da kazvat 4e ne iskat nishto pove4e ot priqtelstvo no tova ne e taka(osven ako mom4eto ne e gei ili si ima seriozna vryzka)
ot li4en opit znam 4e "priqtestvo" m/u mom4e i momi4e nqma !!!
v pove4eto slu4ei mom4eto hlytva po momi4eto...i pri mene beshe tui ami mi provyrvq :)

The Interceptor
08-24-2006, 23:10
Адски трудно се получава според мен

Chiana
08-25-2006, 11:16
Няма такова животно! Не искам да виждам нито един от бившите си, пък камоли да съм приятелка с него! =;

B@By_Sp0Rt
08-25-2006, 11:41
ami za6to ne vsi4ko e minalo...az primerno sam si otvam pr sas starite si gadjeta..izlizame na kafe 4atim si na plaj hodem..no naistena sled izvestno vreme nemoga vednaja akot skasame i da ostana pr s tqh....za6toto mi e gadno imali sme mn ne6ta a sega smao pr i zatova akot mine vreme ne mi puka hi4...i sii izlizame zaedno

sherry
08-25-2006, 11:46
Ако е момче, към което вече не изпитвам нищо, да...Но с момчето, с което сега ходим и се обичаме, бяхме скъсали един път,казвахме си,че трябва да се разделим,защото много се карахме.Обичахме се много,но просто нещата не вървяха.Аз му казах да си останем поне приятели.И двамата не издържахме един без друг.Уж приятели щяхме да бъдем,но се ревнувахме ужасно много и като си говорехме,просто го усещах как се измъчва да е близо до мен,а да не ходим.Накрая каза,че не може повече така и че между нас не може да има само приятелство.Сдобрихме се.С него специално едва ли бихме могли да бъдем приятели, но с момче,за което не харесвам вече,може.

DiabolicAngel
08-25-2006, 14:30
Глупости...никой не може да каже със сигурност как биха се развили нещата след една раздяла,защото всичко зависи от човека,от тези глупави предрасъдаци и чувства.
=D> =D> =D> =D>

BeBencEto
08-25-2006, 21:02
ima priqtelstvo sled liubov...daje tova e nai shistoto priqtelstvo!!!

Crawling_Soul_f_
08-25-2006, 22:20
Приятелството може да завърши с любов,но любовта с приятелство-НИКОГА! Има и 1 песен по въпроса:
Искаш със теб да останем добри познати -
как да разбирам това, как да разбирам това?
Длани, които до болка се стапяха сляти,
да се здрависват едва, да се здрависват едва.

Погледи, дето до дъно се пиеха жадни,
леко да се поздравят, леко да се поздравят.
Устни, които се пареха, безпощадни,
дружески да си мълвят, дружески да си мълвят.

Не, ние не можем да бъдем добри познати -
няма среда в любовта, няма среда в любовта.
Бяхме най-близки, за туй от сега нататък
ще сме най-чужди в света,
ще сме най чужди в света.

Погледи, дето до дъно се пиеха жадни,
леко да се поздравят, леко да се поздравят.
Устни, които се пареха, безпощадни,
дружески да си мълвят, дружески да си мълвят.

Искаш със теб да останем добри познати -
как да разбирам това, как да разбирам това?
Бяхме най-близки, за туй от сега нататък
ще сме най-чужди в света,
ще сме най чужди в света.
Ще сме най-чужди в света.
нямам какво да добавя повече!

тази песен каква е? и от къде мога да я изтегля? мислех, че това е стихотворение някакво... а по темата смятам, че наистина няма приятелство след любовта...ако е било любов.... [-(

ThePainIsReaL
08-25-2006, 22:53
Двама приятели могат да станат любовници , но обратният път е невъзможен . Говорим за приятелство , а не за това дали се поздравявате след раздяла или не.

Samotnik
08-26-2006, 14:17
Абе тука пишете, че сте оставали приятели с някои от бившите си гаджета.Но темата не е това, а дали има приятелство след любовта.Ако връзката ви е била сериозна, ако сте се обичали много, ако не сте можели един без друг, то тогава приятелството е абсолютно невъзможно.Когато е имало любов между двама души и в един момент те се разделят то никога не е по взаимно съгласие.Винаги единият е наранен и винаги на единият ще му е страшно гадно.Не може любовта да изчезне едновременно и при двамата.След това да си приятел с този човек е равно на мазохизъм, защото най - ужасният начин да ти липсва някой е той да е точно до теб и да не може да го имаш.Може след това да се поздравявате, да си говорите...но единият винаги ще има някакви дори минимални симпатии към другия и желание да бъде с него.А това вече не е приятелство.

08-27-2006, 16:27
NEVYZMOJNO!!! :!:

PLAMENKO
08-27-2006, 16:55
Има иМа!!!

~*~OtK@4eN@t@_M@Ck@~*~
08-27-2006, 17:17
samnqvam se da ima :-k

charli_f
08-27-2006, 17:25
В много рядки случеи има, но всичко зависи от двойката....

mnogomili4kata-sf
08-27-2006, 17:31
тва,че ти не си го преживяла...не значи,че няма...аз си имам 2 такива приятелства...особено едното момченце,с което преди 2-3 месец пак бяхме заедно,си останахме като брат и сестра в момент.Той е с друго момиче,но не ме забравя и си излизаме и всеки си знае,че се обичаме като брат и сестра вече.много държим един на друг,даже се разделихме,защото отношенията ни един към друг са много по-ценни като приятели,а другите-се разпадаха.

come_clear
08-27-2006, 22:23
ами положението наистина е малко сложно и объркано,но например при мен се получи така:започнах да харесвам най-добрият ми приятел и се оказа,че и той ме харесва като нещо повече от приятелка и решихме да опитаме.Бяхме по малко от месец заедно,защото аз реших,че предпочитам неговото истинско приятелство пред любовта му и скъсах с него.Той ме отбягваше известно време,но при първата възможност която имахме да поговорим го направихме и сега отново сме си най-добри приятели и ако на някой му се случи нещо хубаво или лошо отива веднага при другия и споделя. Поне за мен винаги е бие по-важно с момчето с което излизам да сме в приятелски отношения и дори след като скъсаме се постараваме да си ги възтановим,ако в някой етап са се изгубили.

belluci
08-28-2006, 08:02
Spored men zavisi ot horata,ot haraktera i na dvete strani i ot obstoqtelstvata okolo tqhnite otno6eniq.

чидори
08-28-2006, 09:42
разбира се,че е хубаво да останеш приятел с бивше гадже..само че аз не говоря за това..аз говоря за приятелство след ЛЮБОВ,а не след увлечение..когато обичаш някого,поне според мен,не може да сте приятели,ако не сте заедно,просто защото гледаш на този човек с други очи,мислиш си за други работи като се видите..абе аз мисля,че е невъзможно,щом има желание за нещо повече от приятелство..такова чувство не може дасе подтиска дълго,рано или късно избива и ситуацията се утежнява неимоверно...

08-28-2006, 10:42
Първо зависи многог от начина по който сте се разделили, какви са били отношенията ви и колко време е проължила връзката ви! Може би чак добро приятелство НЕ, но повечето под фразата "нека останем просто приятели" разбират да си останете в добро отношения като добри познати, а не да се псувате като се разминете по улицата. Ако сте ходили много време с твоето момче разбира се приятелство не може да има веднага, но след време като отминат чувствата....Имам познати, които след връзка си остават доста добри приятели! Но все пак нали знаете поговорката....Едно приятелство много често може да завърши с любов, но една любов с приятелство - рядко! \:D/

CutiE
08-28-2006, 11:42
Със вси4ките ми бивши сме в добри отношения-поздравяваме се,сменяме някоя и друга приказка,4атим от време на време,но не бих казала,4е сме приятели и не смятам,4е може да бъдем такива...по-скоро сме си добри стари познати :wink:

CVETELLINA
08-28-2006, 13:44
според мен,90% от връзките,започват първо с приятелство..това е страшно важно,защото така чувстваш човека до себе си по-близък,имаш му доверие...

а след любовта,ами да може да съществуват някакви приятелски отношения,но в никакъв случай няма да е същото както е било преди...ако раздялата не е била заради изневяра или някакво предателство,мисля че могат да се запазят добрите отношения..но нищо повече..
защото в повечето случаи момичето или момчето остават влюбени в приятеля/ката си (вече бивш/a)и е трудно.. :?

ZaViNaGi^nEsHtAsTnA
08-28-2006, 15:53
Много ясно че има тва па да не сте приятели е много тъпооо ебахти до вчера да сте били толко близки и после хоп айде и едно здрасти да си не каате се едно се не познавате тва е много глупаво много ясно че има приятелство между бивши

Krem4eto
08-28-2006, 20:54
абе хора,въпросът може да ви се стори малко тъп,ама..
..къде според вас свършва приятелството и започва любовта? ..И П-ВАЖНИЯТ ВЪПРОС-има ли отбратен път от любов към приятелство(според мен НЕ) :|? бихте ли могли да сте САМО приятел с бившите си половинки,ако да кажем те са ви зарязали,или пък обратното-ще можете ли вие да ги гледате в о4ите,след като с изневяра сте им забили нож в гърба?
аз лично не бих могла да бъда приятелка с последното ми гадже(той ме заряза заради др моми4е),просто защото не мисля,че човек на който толкова съм вярвала,а ме е предал,заслужава някакво доверие и 2ри шанс..
..вие как смятате?

Според мене има,когато хората са скъсали без причина,или пък ако още се харесват има приятелство след любов...И все пак някои просто са точни хора и си остават френдове!

Приятелството свършва по прекалените срещи и близостта!От там вече започва любовта!

Е след изневяра определено няма да има приятелство...Макар , че едно момче ми беше изневерило и си останахме френдове,ама след няколко месеца окончателно се скарахме...

08-29-2006, 03:13
Всичко е възможно. Аз примерно съм приятелка с първата си любов, която ме заряза преди година. Не се виждаме често, не излизаме, но започнахме да си споделяме и да си говорим за доброто старо време и да си призная ми е много приятно, че човек, който знае целия ми живот все още ми има доверие. Така, че скъпа всичко си зависи от човека. :smt006

playful_baby
08-29-2006, 07:38
Мне!Много ми се иска след любовта да си останем приятели ама не става!Но след приятелството любов може да има!

LilAngel
08-29-2006, 07:39
според мен приятелството си е приятелство, а любовта е любов и не е мн добре да се срещат [-X :wink:

contessa
08-30-2006, 13:10
spored men e nevuzmojno..imalo li e lubov,ne moje da ima ni6to drugo,ako tq prosto ne izchezne ednovremenno i pri dvamata..ako vse o6te ima chuvstva ot 1ta ili ot 2te strani i obstoqtelstvata ne pozvolqvat razvitie na vruzka,to togava e o6te po-trudno i tezi hora ne mogat da budat pove4e ot poznati.

macka123
08-30-2006, 15:18
начи.......първо че приятелство след любов има
второ любовта започва,когато осъзнаеш че дадения човек не просто е печен за теб,не просто му имаш доверие а те привлича..
аз скоро започнах да гледам едно момче по др начин....и съм сигурна в думите си

Cypu
09-11-2006, 13:21
friendship ---------> love :smt050 :smt057

love >--<-<-<-<-<-<-<-<-friendship :smt068 :smt097 :smt099

nqma nachin spored men :!: :(

kobrichka
09-11-2006, 14:55
Аз мисля че не може любовта да прерасне в приятелство,обратното да ама така не.Някои каза че всеки заслужава втори шанс да така е аз лично с едно бивше гадже аз го зарязах но продалжаваме да излизаме в компания на по кафе но нищо повече,но не мога да кажа че сме приятели,а с бившето ми гадже той скъса с мен не заради друга поради други обстоятелства но не сме приятели дории на кафе не ходим прекъснахме отношения и за мен е по добре,аз смятам че няма такова животно приятелство след любов [-X

voaiora
09-11-2006, 15:45
obi4am mnogo edno momi4e,ludo vliuben sym v neq,hodihme predi dosta vreme,skysa me,molih q da ostanem priqteli,prodyljihme da si izlizame i t.n. ... oba4e az prodyljavah da si q obi4am i da iskam ne6to pove4e,stradah...i to mnogo!Na nqkolko pyti se my4ih da spra da q vijdam no ne se polu4ava6e!Eto sega opitvam za poreden pyt...prosto i kazah - obi4am q mnogo,tq dyrji mnogo na men kato na priqtel,no az nemoga da prodyljavam da se vijdam s neq,za6toto me boli adski mnogo ... i kato ne q vijdam 6te me boli...no 6te mine!I vypreki vsi4ko tq pak obvinqva men 4e edin vid predavam priqtelstvoto ni i 4e ne dyrja na neq

sexy_monitata
09-12-2006, 00:19
mn si zavisi dokolko darji6 na nego kakva vrazka ste imali i kolko dobri fr ste bili!no az li4no bqh gadje s nai-dobriq mi fr i posle si ostanahme pak no tova se sly4va mn mn mn rqdko mojebi za6toto vinagi samy4yvstvieto na ediniq e ppo-golqmo !no ako darji6 na nego kato na fr za6to pak ne

Bisollini
09-12-2006, 00:27
Е за такова животно...не знам :) Az Sum tipi4en SLu4ai za tekova Jivotno

ABSOLUTme
09-12-2006, 13:18
то си зависи от хората...аз попринцип съм супер дружелюбен и приятелски настроен човек и винаги съм искала да поддържам някаква връзка с бившите си приятели...само последния не ща и да го чувам! :lol: та както казах,зависи от хората и от обстоятелствата около раздялата.