PDA

View Full Version : myj jena



***
08-24-2006, 11:49
Chuvala sym myj da kazva che na jenata i trqbva boi, ebane i stybska muzika, kazvat che jenite sa glupavi...mislqt se za neshto poveche ot nejniq pol
Chuvala sym kak priqtelkata mi ridae zashtoto lubimiq i q e na*bal i si e zaminal.
Chuvam okolo sebe si za neravenstvoto mejdu maje i jeni.
Chesto po filmite maika kazva na dyshterq si'zashto ne se rodi momche, za da ti e po-lesno'
Zamislqm se i mi stava mnogo nepriqtno
Kakvo mislite vie, koe e po-dobre, za si jena ili da si myj?I ot kyde idva samochuvstvieto na myjete vekove da sa ni zatvarqli v ky6ti i da sa ni izpolzvali kato domakini i sredstvo za vyzproizvodstvo.
Chudq se zashto kogato bqh v arabskite strqni, ne vidqh nito edna jena da se usmihva, chudq se zashto myjete i sinovete se vozqt na sedalkite otpred i otzad, a jenite i dy6terite se vozqt otzad pregyrbeni sednali v otvoreniq bagajnik i .... licata im, tolkova tyjni i iztormozeni, ZASHTO?

JaYnE
08-24-2006, 12:02
tva se e zapazilo samo v islqma. tva e super bolna religiq, ili pone horata sa bolni i q razbirat po razli4en na4in,nz da neme gree. tva e mn zadulbo4ena tema i ako pita6 mene trqbva da se vodi diskusiq na jivo, 6otot tuka mn ima d ase izp6e.
o6te v dreven egipet, jenite sa bili ravni s mujete, nz posle kvo e stanao i se e stignalo do kli6eto 4e jenata stava samo za kuhnqta i legloto. mujete vur6at po tejkata fizi4eka rabota, te rabotqt i sa izhranvali semeitvoto, a jenata e trqbvalo samo d as epod4inqva za6toto e bila zavisima. to i pri jivotnite e taka, kude si vidqla primerno pri maimunite jenska da e voda54. ne stava, ot mujkiq zavisi i produljenieto na roda. v prirodata si e

JaYnE
08-24-2006, 12:04
tva se e zapazilo samo v islqma. tva e super bolna religiq, ili pone horata sa bolni i q razbirat po razli4en na4in,nz da neme gree. tva e mn zadulbo4ena tema i ako pita6 mene trqbva da se vodi diskusiq na jivo, 6otot tuka mn ima d ase izp6e.
o6te v dreven egipet, jenite sa bili ravni s mujete, nz posle kvo e stanao i se e stignalo do kli6eto 4e jenata stava samo za kuhnqta i legloto. mujete vur6at po tejkata fizi4eka rabota, te rabotqt i sa izhranvali semeitvoto, a jenata e trqbvalo samo d as epod4inqva za6toto e bila zavisima. to i pri jivotnite e taka, kude si vidqla primerno pri maimunite jenska da e voda54. ne stava, ot mujkiq zavisi i produljenieto na roda. v prirodata si e
no ne mislq 4e jenite sa po-slabi otmujete, naprotiv, v nqkoi otno6eniq sme napravo jelqzni, za razlika ot tqh.

Ollas
08-24-2006, 12:06
Мъжът е по-силният физически индивид. Той може да наложи волята си, въпреки нежеланието на околните, посредством сила. Обществото, в което живеем днес не толерира такова поведение (със сила да се налага мнение), но въпреки това такова е виждането на повечето хора. Мъжът е главата на семейството. Мъжът е по-силен. Той заповядва. Никъде не го пише това и никой не е длъжен да търпи такова поведение. Да налагаш мнението си не означава то да е правилно. Не те прави по-добър. Надявам се един ден мъжете да разберат това.
В това отношение е по-лесно да си мъж. Май и в доста други... Все пак живеем в мъжки свят. Може по закон да имаме равни права, но моралните изисквания са други. Все oщe има двоен стандарт, от който страдат предимно жените. От тях се изисква да са порядъчни. Докато от мъжете се очаква да са силни, смели и т.н. Очаква се, че силният физически е силен и психически. Но според мен едното компенсира другото. Не понасям мъже, които избиват мозъчните си клетки, за да ги превърнат в мускулни.
Разбира се не можем да имаме едни и същи очаквания и от мъжете и от жените. Ние сме различни! Но можем да приемем недостатъците си и да бъдем толерантни към тях.

totev
08-24-2006, 12:08
на главния ти въпрос "защо" мисля че не може да бъде даден изчерпателен отговор в няколко реда... това е манталитет изграждан с години.. и за да ти се даде смислен отговор, мението си трябва да даде не аз.. не ти... а някой с доста повече знания...

но моето скромно мнение е, че наистина така не е справедливо и трябва да има равенство ( което може би никога няма да има )
но остава да се надяваме...

protoss
08-24-2006, 12:10
Мъжете са най-велики. Всички велики личности са били мъже. Жена ми требе да ми готви вкъщи докато аз излизам с по-младички \:D/

JaYnE
08-24-2006, 12:32
zad vseki velik muj, stoi velika jena. istinskiq muj, znae 4e jenata e li4nost, a ne predmet za mnogokratna upotreba. dori da ne si priznavat mujete imat nujda ot nas, i to ne samo za da im gotvim.
ebati tupaka e tozi, koito misli 4e jenata vse o6te trqbva samo da sedi vku6ti da 6eta i da gleda deca. takiva slaboumnici, po-dobre da se zastrelqt ot sega!

08-24-2006, 12:55
Мъжете са най-велики. Всички велики личности са били мъже. Жена ми требе да ми готви вкъщи докато аз излизам с по-младички \:D/
:(( kolko tyjno

08-24-2006, 12:56
zad vseki velik muj, stoi velika jena. istinskiq muj, znae 4e jenata e li4nost, a ne predmet za mnogokratna upotreba. dori da ne si priznavat mujete imat nujda ot nas, i to ne samo za da im gotvim.
ebati tupaka e tozi, koito misli 4e jenata vse o6te trqbva samo da sedi vku6ti da 6eta i da gleda deca. takiva slaboumnici, po-dobre da se zastrelqt ot sega!
Imenno zashto trqbva da sme zad maja, 6to ne se kazva zad vsqka edna jena ima edin myj.Iskam da sme v sredata na scenata a ne zad kolisite, tva mislq che ninoga nqma da e realnost
evala na lezbiikite :)

princess
08-24-2006, 13:06
tva se e zapazilo samo v islqma. tva e super bolna religiq, ili pone horata sa bolni i q razbirat po razli4en na4in,nz da neme gree. tva e mn zadulbo4ena tema i ako pita6 mene trqbva da se vodi diskusiq na jivo, 6otot tuka mn ima d ase izp6e.
o6te v dreven egipet, jenite sa bili ravni s mujete, nz posle kvo e stanao i se e stignalo do kli6eto 4e jenata stava samo za kuhnqta i legloto. mujete vur6at po tejkata fizi4eka rabota, te rabotqt i sa izhranvali semeitvoto, a jenata e trqbvalo samo d as epod4inqva za6toto e bila zavisima. to i pri jivotnite e taka, kude si vidqla primerno pri maimunite jenska da e voda54. ne stava, ot mujkiq zavisi i produljenieto na roda. v prirodata si e

gledai sega ,mnogo e tapo da kazva6 4e tova se e zapazilo samo v islqma, za6toto AZ li4no poznavam jeni ,i daje moi priqtelki ,koeto sa arabki i tehnata religiq e islqma ,i si pravqt kakvoto si pojelaqt, estestveno ako momi4eto o6te ne e navar6ilo 18 godini roditelite im zabranqvat nqkoi ne6ta ,no tova mislq 4e e ne6to normalno !!! TVOITE RODITELI VSI4KO LI TI POZVOLQVAT !???


Chudq se zashto kogato bqh v arabskite strqni, ne vidqh nito edna jena da se usmihva, chudq se zashto myjete i sinovete se vozqt na sedalkite otpred i otzad, a jenite i dy6terite se vozqt otzad pregyrbeni sednali v otvoreniq bagajnik i .... licata im, tolkova tyjni i iztormozeni, ZASHTO?

i az sam bila v arabskite strani , i neznam za6to ima6 takova vpe4atlenie ot jenite tam ,za6toto az sam vijdala v arabskite strani mnogo krasivi jeni ,koeto se poddarjat ,i koeto hodqt na fitnes,po razhodki kade li ne :roll: ne kazvam 4e nqma i takiva jeni ,no mojebi ti prosto si bila v edin beden kvartal ,ili pyk si posetila nqkoe bedno selo !!! za6toto tam kadeto sam bila az vsi4ko e bilo mnogo hubavo :) !!!

JaYnE
08-24-2006, 13:22
nikoi ne kazva 4e trqbva da sme zad scenata. edna velika jena, kakto se izrazih, moje sama da se opravq. tq vinagi ima pole za izqva, i nikoi ne moje d aq spre, stiga tq da poiska da bude zabelqzana i ocenena. tva 4e jenata podkrepq muja, mi to enormalno we, vie ne go li pravite su6toto s gadjetata vi? az imam vruzka s mom4e ot 2 godini, i s epodkrepqme vzaimno, az se izqvavam tam kudeto sum nai-dobra, a toi v negova si oblast. ne moje da sme idealni v1v vsi4ko.
ne mi pozvolqvat vsi4ko, no kvo ot tva? (za roditelite imam predvid) ne se jalvam, imam normalen jivot. edno da te ograni4avat roditelite kogato si na 12-13-15 i tn do 18, i suvsem dr posle i muja ti da te komandva. evala na priqtelkite ti 4 epravqt kvot si iskat, taka i trqbva, no momi4eto dade konkreten primer za jenite koito se volzeli otzad, i az prosto komentirah

JORJIQ_*_#_*
08-24-2006, 13:38
Мъжете са най-велики. Всички велики личности са били мъже. Жена ми требе да ми готви вкъщи докато аз излизам с по-младички \:D/
Ха-ха Знаеш ли защо много (а не всички) известни личности са мъже! Защото до неотдавна се е смятало, че мъжът трябва да работи, а жената да възпитава децата! Жените не са получавали почти никакво образование и са били достатъчно заети , за да се интересуват от професия ! Вече, ако не забелязваш нещата се изравняват ! А ти явно сеи абсолютен комплексар, защото именно комплексарите имат такова отношение към жените! Съжалявам те! Никоя жена не би те оценила, добре че има достатъчно пичове

08-24-2006, 14:03
Мъжете са най-велики. Всички велики личности са били мъже. Жена ми требе да ми готви вкъщи докато аз излизам с по-младички \:D/
Ха-ха Знаеш ли защо много (а не всички) известни личности са мъже! Защото до неотдавна се е смятало, че мъжът трябва да работи, а жената да възпитава децата! Жените не са получавали почти никакво образование и са били достатъчно заети , за да се интересуват от професия ! Вече, ако не забелязваш нещата се изравняват ! А ти явно сеи абсолютен комплексар, защото именно комплексарите имат такова отношение към жените! Съжалявам те! Никоя жена не би те оценила, добре че има достатъчно пичове
right

08-24-2006, 16:49
tva se e zapazilo samo v islqma. tva e super bolna religiq, ili pone horata sa bolni i q razbirat po razli4en na4in,nz da neme gree. tva e mn zadulbo4ena tema i ako pita6 mene trqbva da se vodi diskusiq na jivo, 6otot tuka mn ima d ase izp6e.
o6te v dreven egipet, jenite sa bili ravni s mujete, nz posle kvo e stanao i se e stignalo do kli6eto 4e jenata stava samo za kuhnqta i legloto. mujete vur6at po tejkata fizi4eka rabota, te rabotqt i sa izhranvali semeitvoto, a jenata e trqbvalo samo d as epod4inqva za6toto e bila zavisima. to i pri jivotnite e taka, kude si vidqla primerno pri maimunite jenska da e voda54. ne stava, ot mujkiq zavisi i produljenieto na roda. v prirodata si e

gledai sega ,mnogo e tapo da kazva6 4e tova se e zapazilo samo v islqma, za6toto AZ li4no poznavam jeni ,i daje moi priqtelki ,koeto sa arabki i tehnata religiq e islqma ,i si pravqt kakvoto si pojelaqt, estestveno ako momi4eto o6te ne e navar6ilo 18 godini roditelite im zabranqvat nqkoi ne6ta ,no tova mislq 4e e ne6to normalno !!! TVOITE RODITELI VSI4KO LI TI POZVOLQVAT !???


Chudq se zashto kogato bqh v arabskite strqni, ne vidqh nito edna jena da se usmihva, chudq se zashto myjete i sinovete se vozqt na sedalkite otpred i otzad, a jenite i dy6terite se vozqt otzad pregyrbeni sednali v otvoreniq bagajnik i .... licata im, tolkova tyjni i iztormozeni, ZASHTO?

i az sam bila v arabskite strani , i neznam za6to ima6 takova vpe4atlenie ot jenite tam ,za6toto az sam vijdala v arabskite strani mnogo krasivi jeni ,koeto se poddarjat ,i koeto hodqt na fitnes,po razhodki kade li ne :roll: ne kazvam 4e nqma i takiva jeni ,no mojebi ti prosto si bila v edin beden kvartal ,ili pyk si posetila nqkoe bedno selo !!! za6toto tam kadeto sam bila az vsi4ko e bilo mnogo hubavo :) !!!

С извинение към принцес , обаче ти познаваш сигурно ПУМАЦИ , а не хората от исляма ... ако схващаш разликата я отиди в някое турско село до Кърджали например... да видим дали там момичетата изобщо получават образование ... Съмнявам се и да си ходила в Иран , Ирак и т.н. Там положението е много зле от страна на жените , там ако не знаеш ако не си омъжена нямаш право да излизаш , а като се омъжиш имаш право да излизаш с по възрастна жена да те пази .. също те продават още на малки годинки .. , също жените се возят отзад на рейсовете а мъжете отпред и още много примери мога да ти дам , НО това им е религията и жените там я почитат (че те имат ли друг избор) .. Колкото до равенството един се изказа че всички велики хора били мъже да ама ТЕЗИ ХОРА нямаше да ги има ако не бяха родени от ВЕЛИКИ МАЙКИ КОИТО ДА ГИ ОТГЛЕДАТ И ДА ГИ ВЪЗПИТАТ... защото едно време майките възпитавали , а мъжете осигурявали прехраната.

princess
08-24-2006, 17:38
С извинение към принцес , обаче ти познаваш сигурно ПУМАЦИ , а не хората от исляма ... ако схващаш разликата я отиди в някое турско село до Кърджали например... да видим дали там момичетата изобщо получават образование ... Съмнявам се и да си ходила в Иран , Ирак и т.н. Там положението е много зле от страна на жените , там ако не знаеш ако не си омъжена нямаш право да излизаш , а като се омъжиш имаш право да излизаш с по възрастна жена да те пази .. също те продават още на малки годинки .. , също жените се возят отзад на рейсовете а мъжете отпред и още много примери мога да ти дам , НО това им е религията и жените там я почитат (че те имат ли друг избор) .. Колкото до равенството един се изказа че всички велики хора били мъже да ама ТЕЗИ ХОРА нямаше да ги има ако не бяха родени от ВЕЛИКИ МАЙКИ КОИТО ДА ГИ ОТГЛЕДАТ И ДА ГИ ВЪЗПИТАТ... защото едно време майките възпитавали , а мъжете осигурявали прехраната.

ti kato ne me poznava6 po dobre ne govori gluposti imenno v Irak sam bila predi 3 godini i polovina ostanah tam za 3 meseca ! POZNAVAM mnogo hora tam i kakto kazah ima takiva jeni 4iito maje gi vozqt otzad na reisovete ,kolite ! no zavisi kade ,koe selo ,koq mahala !!!a ako stava vapros za obrazovanieto poznavam jeni koeto sa zavar6ili universitet i hodqt na rabota !!!

08-24-2006, 17:46
С извинение към принцес , обаче ти познаваш сигурно ПУМАЦИ , а не хората от исляма ... ако схващаш разликата я отиди в някое турско село до Кърджали например... да видим дали там момичетата изобщо получават образование ... Съмнявам се и да си ходила в Иран , Ирак и т.н. Там положението е много зле от страна на жените , там ако не знаеш ако не си омъжена нямаш право да излизаш , а като се омъжиш имаш право да излизаш с по възрастна жена да те пази .. също те продават още на малки годинки .. , също жените се возят отзад на рейсовете а мъжете отпред и още много примери мога да ти дам , НО това им е религията и жените там я почитат (че те имат ли друг избор) .. Колкото до равенството един се изказа че всички велики хора били мъже да ама ТЕЗИ ХОРА нямаше да ги има ако не бяха родени от ВЕЛИКИ МАЙКИ КОИТО ДА ГИ ОТГЛЕДАТ И ДА ГИ ВЪЗПИТАТ... защото едно време майките възпитавали , а мъжете осигурявали прехраната.

ti kato ne me poznava6 po dobre ne govori gluposti imenno v Irak sam bila predi 3 godini i polovina ostanah tam za 3 meseca ! POZNAVAM mnogo hora tam i kakto kazah ima takiva jeni 4iito maje gi vozqt otzad na reisovete ,kolite ! no zavisi kade ,koe selo ,koq mahala !!!a ako stava vapros za obrazovanieto poznavam jeni koeto sa zavar6ili universitet i hodqt na rabota !!!

Да зависи , ако са в голям град е малко по-добре , но пак си е същото не може да избягаш от произхода си ... и къде живеят и работят тези жени в Ирак ли ? Едва ли заемат високи длъжности , а чакай да те попитам като си била там носила ли си кърпа (челма мисля че беше) ? Съмнявам се да не си .. защото там държат на това! Каквото и да става там в тези страни няма да се оправи отношението към жените , никога половете няма да са равни .. това е положението

princess
08-24-2006, 17:57
Да зависи , ако са в голям град е малко по-добре , но пак си е същото не може да избягаш от произхода си ... и къде живеят и работят тези жени в Ирак ли ? Едва ли заемат високи длъжности , а чакай да те попитам като си била там носила ли си кърпа (челма мисля че беше) ? Съмнявам се да не си .. защото там държат на това! Каквото и да става там в тези страни няма да се оправи отношението към жените , никога половете няма да са равни .. това е положението
Ne ne sam nosila nikakva zabradka , i maika mi ne e nosila zabradka ,koqto dori e s rusa kosa !!!zaedno dvete sme vervqli po bazarite i ni6to nikoi ne ni e kazal !!! sega ako zamine6 za Irak, da mai 6te trqbva da se zabuli6 za6toto sega ne priemat mnogo mnogo turisti !zaradi voinata !!!i da moq poznata e zabolekarka i e 6tastlivo omajena ima si malko momi4ence i si jiveqt dobre s sapruga si !!!

In4iTu_
08-24-2006, 19:06
Не се чувствам засенчена от никой мъж, затова ще ви лиша от моя коментар по въпроса. Просто мисля, че мнението ми няма да е особено обективно.

MimityYy
08-24-2006, 19:25
tva e gadnoto 4e predi jenite naistina sa bili izpolzvani za vazproizvodstvo i za domakisnstvoto ...sega e po-dobre za6toto jenata postepenno stava po-silniq pol ..ve4e raboti i v mnogo slu4ai izkarva pove4e ot maja si ..koito otnovo v mnogo slu4ai stoi v ka6ti ,4isti i gotvi ! taka trqbva ! :D

08-24-2006, 19:39
tva e gadnoto 4e predi jenite naistina sa bili izpolzvani za vazproizvodstvo i za domakisnstvoto ...sega e po-dobre za6toto jenata postepenno stava po-silniq pol ..ve4e raboti i v mnogo slu4ai izkarva pove4e ot maja si ..koito otnovo v mnogo slu4ai stoi v ka6ti ,4isti i gotvi ! taka trqbva ! :D
Феминизма ви промива мозъците много от рано ве "момиченце"

protoss
08-24-2006, 19:43
Горния пичага съм аз. :wink:

rosskata
08-24-2006, 22:37
:? За ислямските страни- без коментар. Просто нямам думи...

Иначе аз не се чувствам дискриминирана. Вкъщи готви баща ми, и двамата с мама работят. Домакинската работа се дели и т.н. Не ми се е случало да ме подценяват заради това, че съм жена. Не ми пука че се очаква да съм порядъчна и не си го слагам на сърце като някой започне да наражда жените. Хора, които се мислят за нещо повече от теб въз основа на пол, раса, или религия са толкова ограничени, че не заслужават да се ядосваш заради това, че не те оценяват :smt018

КОлкото до миналото- жените наистина са били в по- неизгодна позиция, но не са го приемали като нещо кой знае колко негативно. КОгато нямаш алтернатива, когато светът е устроен по даден начин, не ти прави впечатление- или поне аз така си мисля. Не може да ти липсва нещо, ако не знаеш че съществува и че може да го има.

И дори от дадена гледна точк светът е бил по- уреден тогава. Сега жените работят, както и мъжете, по- равностойни са от преди, но пък им харесва , когато са ухажвани, когато им се кавалерства, или когато мъжът играе ролята на силен и защитник. Мъжете от друга страна също не са се отърсили от хилядолетната си роля на глави на семейството- както често от жените се очаква да са домакини и порядъчни, така и от мъжете се очаква да изкарват пари , да бъдат силни, и дори да бъдат "мачовци" ако щете. КОгато една жена псува като каруцарка, защото така и е на сърце, на нея се гледа с лошо око. Същото се случва с един примерно слабохарактерен, страхлив, или облечен в розово мъж... :?

И понеже стана дълъг поста- хич да не ви пука. Бъдете себе си, няма никакво значение дали си жена-мъжкарана, или мъж- женчо, или каквото и да било. Дискриминация има и ще има винаги- към пол, към раса, към религия. Единствения начин е да си непукист и да живееш както ти харесва- доколкото не вредиш на другите около теб... :smt023

*Sumerian_Haze*
08-24-2006, 23:17
Абе преди не са смятали жената за човек . Големи идиоти са били ... Радвам се че не съм живяла преди век и нещо примерно ...
А сега се радвам че няма такова нещо ... И въпреки че в наше време двата пола са напълно равни , пак има глупави клишета , като това,че мъжете не трябва да си показват чувствата , защото са уж по силния пол ...или пък , че мъжа трубва да е главата на семейството ( въпреки , че на много места това вече не е така - жените издържат семеиството )

Boot
08-25-2006, 09:21
Мъжеее, жени - същия шит, различна опаковка. :evil: