PDA

View Full Version : Самокритичниост



Dr. Kazimbutt
08-25-2006, 00:04
Можете ли да се критикувате сами? Ако можете, напишете кои са отрицателните ви черти и защо ги смятате за такива.

`Death`Whore`
08-25-2006, 00:06
Истерична съм, доста често не съобразявам ситуацията и хората, които присъстват, необщителна /което не е плюс, не е и минус, но го пиша/, мрънкам, когато съм гладна, уморена, топло ми е, студено ми е...

Maranta
08-25-2006, 00:20
Хората около мен казват, че съм много дори излишно самокритична и перфектционистка. Когато започна да правя нещо искам да е идеално. Когато чистя примерно и т.н. ... Но иначе и аз доста мрънкам. За външния ми вид, за характера ми... Не съм много лесно човече. :-)

bulgarche
08-25-2006, 00:21
Интересно заглавие. Мога и се самокритикувам. Харесва ми, но когато някой го направи (да ме критикува ми е тъпо)

`Death`Whore`
08-25-2006, 00:21
Аз имам навика да се оглеждам навсякъде...не че имам невероятно голямо самочувствие /звучи тъпо да отричам/...оглеждам се в прозорците на колите например...

rosskata
08-25-2006, 00:26
:? ммм... Избягвам да се самокриткувам, защото ако почна, трябва да скоча от някой мост.
И все пак- ужасно мързелива съм , непостоянна, оставям всичко за последния момент, липсва ми амбиция, много съм избухлива и постоянно наранявам хората които най-много обичам... :cry: Просто всичко си изкарвам на тях. :oops: С хората които не харесвам, съм по-лицемерна, защото съм свикнала всички да ме харесват (или поне да се правят че е така), но за сметка на това съм ужасно откровена с близките ми хора, дори брутално откровена... Абе в общи линии кофти човек... :smt017

Е сега отидох да скачам от моста... :|

п.с Не ме мразете, аз имам и добри страни... :-s

rosskata
08-25-2006, 00:28
А, забравих, освен това съм груба, истерична, и мнго псувам, мамамудае...

totev
08-25-2006, 01:02
суетен... както казаха преди мен, оглеждам се дори в стъклата на колите...
прекалено мекушав съм...

RoyTheReaper
08-25-2006, 05:03
срамежливост :arrow: пречи ми в общуването с непознати, трудно си намирам нови приятели/приятелки.
мързел :arrow: пречи ми да уча, да работя....
леко страхлив съм

teenkopele
08-25-2006, 09:55
Често се самокритикувам...примерно, че съм прекалено доверчив и в много ситуации първо действам после мисля, което не е кой знае колко отрицателна черта, като се замисля.

Имам и други "-" черти, но ме мързи да мисля в момента.:wink:

hamilcar
08-25-2006, 09:59
Мързелив съм, което пък ми пречи на учението и, ако се занимавам с нещо друго. Смятам да го премахна този мързел, че само ми пречи.

Boot
08-25-2006, 10:05
Бахти мързелите сте всички.
И аз съм мързеливааа, супер наивна(това си го мразя най-много), истерична, шизофренична(мекекеке), много често груба и апатична.
Общо взето... за това се сещам. Но 100% има още...

ЕДИТ: Дам... ебати егоистката съм, също така.

Swinkenhoffer
08-25-2006, 10:20
първото и най-важно нещо е, че съм мързелива. и супер много ми пречи на всичко, с което се захвана, бързо губя интерес и амбиция.
не съм много комуникативна, рядко успявам да се впиша в "картинката". сигурно доста хора ме мислят за дърво :-D
+ това, аз съм гадна материалистка, но толкова ме мързи, че дори не работя, а има какво...

forrzi
08-25-2006, 10:30
пия дооста често,много позирам,държа се тъпо,заяждам се,егоист съм,ужасно мързелива

Crazy_teen4e`f
08-25-2006, 10:40
Ами много съм наивна,обоважам да се дразня с другите,падам си мързел,избухлива и аз като `Death`Whore` обичам да се оглеждам навсякъде :roll: и май тва е...

forrzi
08-25-2006, 10:56
Живея,за да дразня...
Говоря и после мисля...или въобще не мисля
Егоист(непоправим,невероят ен,гаден)съм
Пълен нихилист съм...
Трудно ми е да говоря сериозно..
Иии...Понякога съм неоснователно груба
Но въпреки тая "самокритика" това са неща,които не мога да отрека,че харесвам в себе си...Защото те изграждат прекрасната ми личност,в която съм влюбена :mrgreen:
хахаха
ама тя и скромна... :mrgreen:

sherry
08-25-2006, 11:07
Лесно избухвам. Понякога съм доста дразнеща, когато съм нервна,
Понякога съм мързелива.
Закъснявам.

rPo3HoTo
08-25-2006, 11:16
Ъъ така. Да-самокритична съм...доста....е пробвам се да става по-малко...
-Мързелива съм. Ама много. Гледам че не съм сама все пак :Д
-Инат съм.
-Винаги държа на своето-даже като знам че не съм права пак се пробвам да убедя другия в грешното :mrgreen:
-Прекалено съм рязка....и то с най-близките ми хора. И все пак тази черта не я мразя толкова....предпочитам да им казвам истината в очите, колкото и да ги обиждам понякога...
-Изпадам си в някви....тъпи състояния...мога да си седя 1 месец в нас без да излизам и изобщо да не разбера как е минал, като мисля само за едно нещо...да си зациклям в една точка за часове и някви такива...депресарски истории
-Мноого псувам :smt013

Тва за оглеждането и аз го правя и то от много малка-де що има витрина или стъкло....лелейй. Даже си няям идея защо вече го правя... :-s

siXt_senSe
08-25-2006, 12:12
Понякога плашещо истерична,
злобна,егоистка,перфектцио нист(за мен тва е гадно качество)
не винаги съм естествена,
често ме интересуват чужди мнения на хора,които дори не са ми приятни,мързелива съм и много наивна
Абе общо взето май лошите ми черти са повече от добрите

П.П.като заговорихте за суетноста и аз обичам да се оглеждам във витрините,даже си мисля че вече това се превърнало в мания или по-скоро болестно състояние

In4iTu_
08-25-2006, 12:24
Мързелива съм, винаги искам да става това, което на мен ми е удобно и хубаво, както аз поискам...Има моменти, в които с мен не може да се говори (просто си мисля за нещо;не искам да ме прекъсва никой) и, ако някой ме заприказва, аз избухвам, почвам да викам и да заповядвам : "Млъкни, мисля!"

beB_
08-25-2006, 12:35
apfpfp hubava tema


Golqm draznitel sum,ama mnogo golqm
i az purvo govorq i sled tova mislq a kakto Whisskas dorui ponqkoga ne mislq.
Egoistka sum..
I mnogo golqma licemerka ponqkoga
Izbuhliva sum...
Inat
A nai-mnogo v sebe si mrazq Tfa 4e ponqkoga ne se suobrazqvam i sum prejkaleno direktna i iskrena (lo6o)
A puk i na si4koto otgore sum perfekcionist


:smt017 stranna li4nost sum

beB_
08-25-2006, 12:44
da dobavq i 4e mnogo lesno si smenqm nastroenieto :S

machoka
08-25-2006, 13:31
тцъ, аз съм перфектен. 8)

machoka
08-25-2006, 15:09
Така е, аз не се въртя около слънцето, ТО се върти около мен :shock: 8)

macy_day_parade
08-26-2006, 10:18
t1pa,otka4ena,isteri4ka,patka,idiotka,m1rzel,inat, ustakiarka,ne si haresvam tqloto,ne si haresvam liceto...
Abe obratnoto na WHISSKAS:
moqta ujasna li4nost,ot koqto s1m tolkova otvratena :evil:

CooL_CheRRy
08-26-2006, 10:32
ами мноо съм мързелива :smt011 и мисля че имам много голямо самочуствие и понякога много се правя на голямата работа ](*,)

Briseis
08-26-2006, 12:24
Еми...
Мързелива съм
Влюбена съм в себе си
Държа се доста гадно, без причина
Много ревнувам
Когато някой ми омръзне просто го заебавам
Обичам да ме боготворят
Често се опитвам да въртя хората на малкия си пръст
Обичам да доказвам колко повече съм от даден човек
Непоправима егоистка
Цинична съм
...

just_a_kid
08-26-2006, 15:12
Интересна тема...
Аз съм преди всичко прекалено голяма егоистка. Освен това съм мързелива /това не е толкова лоша черта понякога :lol: /, голям инат /това също/ и ми липсва дисциплина. И да не забравя невероятното удоволствие, което ми доставя това да дразня околните :-D :lol: както и че понякога говоря без да мисля.

InHell
08-26-2006, 15:41
Много съм мързелив, що се отнася до домакинска работа, никога не проявявам егоизъм(а понякога трябва и го приемам за -), не следвам правила, защото обикновено ме забавят и правят постигането на дадена цел безмислено трудно. Предпочитам около мен да е хаос.......защото нищо не е където трябва и както трябва, но от моя гледна точка е някак си подредено. Навик, от който се опитвам да се отърва - правя заключения на базата на минимално количество информация. Бързо се уморявам от хората около мен.

Не всичко е такова каквото изглежда.

SweetBunny
08-26-2006, 16:12
На мен наистина ми е трудно да се самокритикувам и да обсъждам отрицателните си черти...Все искам да съм перфектна, някак си подсъзнателно мразя да ме поучават и във всичко аз съм си права, ама нА, не съм :lol:
:arrow: Дам, туй е едно от лошите ми качества, първо виждам чуждата вина, а аз "почти не съм виновна" :roll:
:arrow: Лесно избухвам и си го изкарвам на някой и не мисля какво говоря...най-често на гаджето; миличко, знам, че ще прочетеш това...съжелявам, че понякога съм толкова гадна... :cry:
:arrow: песимистка съм на моменти, мързелива съм...но сякаш преди бях повече....сега съм по-добре
:arrow: никак не съм упорита.......и прекалено много ми пука за чуждото мнение (но работя по въпроса :D )
Със сигорност имам и ооооооще лоши черти...като се сетя, ще пиша :-D
П.П. инат съм си, понякога проявявам голяма гордост.....
Малееее, ужасна съм станала :shock:

IKisseDAGirL
08-26-2006, 16:52
eм случва се да съм самокритична.. знам си лошите качества ама не си ги натяквам мн сама на себе си щото просто няма смисъл :mrgreen:
1.непоправим ужасен инат (мога света да обърна, но ще стане на моето)
2.егоистка - все мисля как на мен ще ми е най-добре
3.искам всички да ме харесват
4.мога да мина през трупа на някого само и само за да постигна целта си :?
5.супер голяма актриса, мога да изиграя ролята си на каква ли не идеално
6.обичам да въртя хората на малкия си пръст и докато им изглежда, че съм напълно невинна, да ги прецакам мн гадно
7.материалистка
8.случва се да правя на хората това, което изобщо не би ми харесало, ако го направят на мен
9.задължително трябва да се доказвам пред всеки, за да си мислят, че съм по-силна от тях
10.обожавам да правя мръсно на хората, които са ми неприятни, и то по такъв начин, че да изглежда случайно и непредумишлено, а всъщност съвсем незабелязано да съм им направила живота черен :?
11.докато някой си мисли, че напълно ме контролира и съм в ръцете му, накрая се оказва, че е точно обратното и не съм била чак толкова доверчива, колкото е изглеждало (хм, това нз дали е към лошите или към добрите качества :-k)
12.все ми се струва, че винаги аз съм правата, че моето мнение е най-правилното и ако другите не го споделят, значи грешат.. мн ми е трудно да си признавам някаква вина, да се извинявам, да изразявам чувствата си
13.избухлива съм и ако не съм в настроение целият свят ми е крив
14.не понасям да ми казват какво да правя и винаги държа на своето даже да не е правилно

иии така, май си казах всичко, само не ме мразете :-)

Boot*
08-26-2006, 17:14
Хората са ебати гадните същества.

IKisseDAGirL
08-26-2006, 18:24
Хората са ебати гадните същества.
дам, така изглежда, когато не познаваш добрите им страни :roll:

techCandy
08-26-2006, 20:46
offtopic
valantain_love, мисля че преклено много се превънасяш относно
собствената си личност, в некви филми си се вкарала доста сериозно, при това. Aко си прочетеш поста сама, и се опиташ да не бъдеш себе си за 2 мин, ще видиш и кво си написала, не че интересува кво мисля аз разбира се, но да си кажа.
По темата, не мога да бъда обеквтивна, но все пак, самокритична, критична към другите, цинична, иронична, злобна, несериозна, безотговорна, непукистка, шизофренична, понякога инфантилна, айде стига толкова. Аааа да и съм нарцисистка.... И въпреки това си имам самочувствието и се обичам.

RedChil
08-26-2006, 20:51
Изнервям се адски бързо,избухвам и в такива моменти ставам цинично-ироничен,понякога се държа ужасно с хората,държа се гадно с хора,които са ме разочаровали по някакъв начин,егоист съм(което всъщност не е много лошо) и съм мързел.

machoka
08-26-2006, 20:55
Тука всеки си признава грешките. Едната фаза от нещата е завършена - осъзнавате им. Обаче само с това не става. Въпросът е кой до колко се стреми да ги премахне.

Dr. Kazimbutt
08-26-2006, 21:43
Та и аз да си кажа моите кофти черти...

На моменти ставам доста избухлив, тоест ще се развикам на някого без никакви причина. Много голям инат съм, а това понякога ми прави проблеми, така че съм и самоунищожителен. Понякога ме обзема пълна апатия, която се примесва и с песимизъм. Ако нямам подходящ стимул, ставам много муден и се размотавам. И за капак на всичко (колкото и да ми е неприятно да го кажа) - понякога си налагам мнението.


Така е, аз не се въртя около слънцето, ТО се върти около мен :shock: 8)
И да не забравяме, че ти не се мислиш за Господ. Господ се мисли за тебе.

Sid
08-26-2006, 21:45
Mraza horata :R samo pre4at

machoka
08-26-2006, 21:51
Dr. Kazimbutt,
надявам се долавяш крещящата ирония? :roll: :wink:

GLeZoRanA
08-26-2006, 22:04
Бе аз мога ама няма да ти кажа кои са ми отрицателните черти по добре да не се знае иначе не е интересно ;)

Dr. Kazimbutt
08-26-2006, 22:19
Dr. Kazimbutt,
надявам се долавяш крещящата ирония? :roll: :wink:
Естествено, че я долавям! Просто забравих емотиконката! :wink:

DetE-Idi0t
08-26-2006, 22:49
Рядко ме мързи, но като ме домързи ме мързи здраво. Раздразнителен съм, пълно мрънкало, прекален перфекционист, мърморя си, малко досаден. Ако нещо не стане на моята ставам много гаден. Обичам да се дразня с някой.
:-D
ЗАБЕЛЕЖКА! Всичко зависи от настроението и този, с който съм.
:-D

The Goodbye Girl...
08-27-2006, 19:25
Мекушава съм.
Вълнувам се от чуждото мнение.
Напоследък взех да се сдухвам за глупости.

Но по-важно е, да се опитам да се поправя, а не да се самокритикувам.

fake
08-27-2006, 19:30
Прекалено лесно се връзвам на глупостите, които ми говорят...оттам следва, че съм и прекалено лесно ранима(както се беше изказал един приятел, мъжете оставят дълбоки белези по сърчицето ми) :smt017

Понякога целият свят ми е крив и си го изкарвам точно на хората, на които най-много държа...добре, че са ми свикнали вече :smt012


иии почвам да си мисля, че имам прекалено високо самочувствие за пред другите, но вътрешно не е чак такова...

Vampire_girl
08-27-2006, 20:48
obi4am da govorq ne6tata v liceto na horata! ne sum licemerna , malko sum murzeliva, ne ymeq da pro6tavam .

08-27-2006, 22:08
obi4am da govorq ne6tata v liceto na horata! ne sum licemerna , malko sum murzeliva, ne ymeq da pro6tavam .

И да пишеш на Български език. =D>
`Върви народе възрдени...` \:D/ \:D/ \:D/

08-27-2006, 22:16
obi4am da govorq ne6tata v liceto na horata! ne sum licemerna , malko sum murzeliva, ne ymeq da pro6tavam .

И да пишеш на Български език. =D>
`Върви народе възрoдени...` \:D/ \:D/ \:D/