PDA

View Full Version : iskat da probvat kakvo e da pu6i6



*Adelina*(16)
08-25-2006, 09:53
Az sym na 16.Jiveq i u4a v drug grad,a na6ite sa si v rodniq.Trite mi sestri sa E.(na 14),K.(na 11) i R.(na 10).Naskoro E. mi razkaza(v Skype) 4e vidqla K. i R. s kutiq cigari i gi pitala kakvo pravqt s neq.Te kazali 4e iskat da probvat,za da vidqt kakvo e,za6toto nqkakva syu4eni4ka na K. i kazala,4e pu6eneto bilo mnogo hubavo.E. im vdignala golqm skandal i izhvyrlila cigarite v ko6a za bokluk,zaedno sys zapalkata.Dosta im se qdosala i zapla6ila 4e ako o6te vednyj gi vidi s cigari,6te kaje na mama i tatko.Tova vsi4koto be6e predi po-malko ot sedmica.Ne iskam sestrite mi da stanat kato onova stado ovce,koito na po 11-12 godini pu6at i se pravqt na golqmata rabota,da ne govorim 4e 6te sa zavisimi ot nikotin i t.n.Kakvo da pravq?

®©PeTq®©
08-25-2006, 09:57
Еми мисля че щом не живееш и не учиш в родния си град и си отделена от тях не можеш нищо да направиш.А и те ако искат могат да пробват по всяко време.И знаи че забранения плод е най-хубав,затова колкото повече им казваш да не го правят,те ще искат все повече да прабват и ще го направят...знам че не съм ти помогнала особено но..

BaMBOocHa
08-25-2006, 10:06
Може просто да им кажеш това,което каза на нас...

*Adeline*(16)
08-25-2006, 10:10
Da,znaq 4e az veroqtno ni6to ne moga da napravq,no sestra mi E. moje li da gi spre po nqkakav na4in?Tq pone e pri tqh.

BaMBOocHa
08-25-2006, 10:18
Ами обясни на сестра си следващия път като говорите,че това,от което най-много се боиш е малките ти сестри да започнат да пушат и да заприличат на по-голямата част от пушачи на тяхната възраст...нека тя им каже същото,но го направете така,че да не изглежда,че твърдо им забранявате...просто може да кажете,че ще до няколко години ще дойде времето,когато наистина ще осъзнаят какво става и много ще съжаляват ако са започнали...

IdiOtKa
08-25-2006, 14:53
ами колкото и да обясняваш фаида няма .... но се пак им кажи може да чуят нещо от това което казваш ... !

Heili
08-25-2006, 15:02
Най-добре да поговориш с тях,а не да им забраняваш или да им се караш.Нали знаеш забранения плод е най-желан и дано сестрите ти се осъзнаят