PDA

View Full Version : За хората-малко философска тема



JORJIQ_*_#_*
08-25-2006, 20:11
Не мислите ли, че всеки се интересува само от себе си! Хората сме станали големи егоисти! Правим всичко с цел на нас да ни е добре! Честно казано това ме тревожи! Животът ни за нас е цялата планета! Според вас дали има начин това да се промени и как може да стане! Изобщо изкажете се по темата, ако ви интересува! ](*,)

protoss
08-25-2006, 20:24
Аз съм жив пример. Интересувам се само от себе, обстоятелствата са такива. 8)

`Death`Whore`
08-25-2006, 20:59
Казвала съм го - в края на краищата, всяко нещо се прави, защото има изгода. Аз ако правя хубаво на някого, не го правя само за да му е хубаво, а защото на мен ми е хубаво, когато на него му е хубаво. Ако той ми е противен, няма да му правя хубаво. :)

skate_warrior
08-25-2006, 21:01
В днешно време всеки гледа собсвения си гъз.Просто обсоятелствата са такива. Всичко тръгва от управниците - ако те си вършат работата като хората и не бъркат в кацата нещата ще се оправят. Докато те си правят вили и могили(гледайки само на тях да им е добре) има хора , които няма какво да облекат.. ако тия хора имат достатъчно средства ,за да живеят нормален живот, ще започнат да се раздават и няма да има толкова егоисти както сега.. поне аз така мисля... Всичко идва от управляващите.

machoka
08-25-2006, 21:05
А заради съседа ли да живея? :)

Ice_Queen
08-25-2006, 21:29
Живеем в супер лицемерен , егоистичен и вълчи свят! Всеки гледа той да се спаси без да му е еня какво ще стане с другия до него. Да мразиш , да завиждаш -това е като Добро Утро. Когато видиш че някой е щастлив- да потъпкаш щастието му - нещо съмвсем " нормално " ... а куму е нужно -много пъти съм се питала.. но смисъл няма. Няколко на милион сме дето си дават сметка колко е гнусно поведението на повечето тийнчета. Онази била дебела, била грозна , онзи бил бедняк ,бил грозен , онзи бил миризлив метал ,другия бил гнусен чалгар , онази се проебала на 12..- И КАКВО? Единствено се стараем да си ливнем вода ,вместо да се опитаме да си помогнем..кой както може.
Мн жалко е наистина.. :smt011 Ние ,света ни е жалък.

The Interceptor
08-25-2006, 21:41
Да смятам. Направо ми е писнало от егористи и лицемери, който мислят само и единствено за себе си и не оценяват никого около себе си. :smt013

psycho_girl
08-25-2006, 21:43
estestveno 4e se interesuvat samo ot sebe si, sveta ,v koito jivaam e super materialen, vseki raboti za sebe si, za po-dobriq standart na jivota si, da izkava pove4e pari, ne go interesuvat gladuva6tite deca po ulicata, vsi4ki sa kato v kolkovoz
tova se dulji na zaburzanoto ejednevie, nqmame vreme da poglednem prez prozoreca i da osuznaem, 4e nqkoi ot drugata strana ima nujda ot na6ata pomo6t, dori edna usmivka e dostatu4na da stopli surceto na drugiq, ama neee poredpo4itame da se gledame na kruv i urina :-k

Ice_Queen
08-25-2006, 21:44
" Високо, високо, високо ... високо застани. Над завист и обида, над дребните сплетни. "
;) ;) ;)

priti_kiti
08-25-2006, 21:57
" Високо, високо, високо ... високо застани. Над завист и обида, над дребните сплетни. "
;) ;) ;) Дам..много точен цитат.
Иначе хората са такива...факт. И не мисля че времето или каквото и да било може да промени това..

JORJIQ_*_#_*
08-25-2006, 22:14
Преди малко изгледах Мръсни танци1! Там взаимоотношенията между хората са такива, каквито трябва да бъдат! Е, вярно филмът е от 1987-вече хората не са такива :smt009

JORJIQ_*_#_*
08-25-2006, 22:17
А заради съседа ли да живея? :) Еми не да живееш заради него, но може да му помагаш наистина с всичко, к7оето можеш, когато има нужда, а не просто да отбиеш номера, че си му помогнал! Да не му завиждаш, да се радваш на щастието му! Ето затова ти говоря!

koalka
08-25-2006, 22:27
Не мисля,че въпроса трябва да се поставя за днешно време.Егоисти е имало и преди,и сега,и ще ги има.Жалко обаче,че нищо не можем да направим.

machoka
08-25-2006, 22:29
Не мисля,че въпроса трябва да се поставя за днешно време.Егоисти е имало и преди,и сега,и ще ги има.Жалко обаче,че нищо не можем да направим.

.. можем - и го правите.. да повдигнем света на розов пиедестал :)

MiRaCuLiXbb
08-26-2006, 00:51
Пхахаха е ти кво искаш, да следя и на другите да им е добре. Кой каквото прави за себе си го праи, къф ми е зора да гледам другите.

st1ki
08-26-2006, 01:10
точно в днешните времена никой не поглежда другия..
проста борба за оцеляване
с една заплата от 200 лв. себе си ли да храниш или да храниш и другите? отдавна съм казвал че държавата ни е скапана .. скапани са и тея които я оправляват... то не може в америка за една най-проста работа (да седиш на входа на дисниленд и да казваш добър ден) да получаваш по 12 долара на час (и тва е минималната заплата).. а тука да се трепеш като хамалин цял месец и да получаваш 250 лв.
вдигат цените на всичко, а заплатите не мърдат.. е затва ще сме егоисти и никой няма да помага на другия щото иначе няма да оцелее..http://www.cheesebuerger.de/images/more/bigs/c004.gif

MiRaCuLiXbb
08-26-2006, 01:15
Ако това разбираш под егоист, то навсякъде е така. Така е и правилно.

fake
08-26-2006, 01:18
не само в днешно, винаги е било така и ще бъде. че ако ти не се интересуваш от себе си и не се поставяш на първо място, кой друг ?
САМО от себе си и да искам не мога да се интересувам, имам и други близки хора, за които давам всичко(там ми е грешката, знам го много добре, но съм такава и не мога да се променя...а и не искам)

JORJIQ_*_#_*
08-26-2006, 09:09
Пхахаха е ти кво искаш, да следя и на другите да им е добре. Кой каквото прави за себе си го праи, къф ми е зора да гледам другите. положението е отчайващо

white_chik
08-26-2006, 09:23
Ами напоследък и аз станах пълна егоистка.Преди наистина се замислях за другите,но не видях нищо добро и затова вече гледам на мен да ми е добре.Да много гадно звучи,но само така се оцелява за сйжаление :wink:

FiSoLiNka
08-26-2006, 13:57
Ne se interesyvam samo ot sebe si opredeleno .... v tozi period ot moq jivot nai vajni sa priqtelite mi i bih dala vsi4ko za tqh...e ima momenti v koito sam egoist no vsi4ki sme takiva

SweetBunny
08-26-2006, 14:30
съвсем наскоро четох "Новият завет" ............. колко, колко далече е той, в сравнение със сегашната реалност. Да правиш добро на ближния без да очакваш нищо в замяна (дори и да не си го помисляш), да вършиш добро, без другите да разбират, да се жертваш за чуждо щастие.....................Да простиш на най-големите си врагове....
Да, да.....друг път............... :?
Всички малко или много сме лицемери...и гледаме на нас да ни е добре, за сметка на някой друг....
Кфо да се прави :)

`Death`Whore`
08-26-2006, 14:32
А кой от вас, които казвате, че трябва да правим добро на другите, не е егоист? Наистина ли бихте жертвали себе си за друг? Не трябва да го правите. Всеки трябва да се стреми да опази себе си и да бъде щастлив.

Obitax
08-26-2006, 14:37
spored men 4ovek trqbva da si gleda interesite si :)

just_a_kid
08-26-2006, 15:01
Според мен всички са егоисти и винаги е било така, въпросът е до каква степен си го признаваш. Да се стремиш да оцелееш е заложено от природата, затова съзнателно или не /по-често съзнателно/, всеки го прави. А когато човек направи нещо хубаво за друг, то е по негово желание, т.е. пак става дума за това, което той иска.
Не мисля, че е лошо да си егоист, защото ако хората не мислеха за себе си, нямаше да оцелеят досега.

JORJIQ_*_#_*
08-26-2006, 16:49
А кой от вас, които казвате, че трябва да правим добро на другите, не е егоист? Наистина ли бихте жертвали себе си за друг? Не трябва да го правите. Всеки трябва да се стреми да опази себе си и да бъде щастлив. Аз бих жертвала себе си за всеки, който наистина обичам и наистина трябва да гледаме и себе си, но трябва и да си помагаме! Ужасно е да чувстваш, че няма кой да направи нещо за теб в труден момент!

IKisseDAGirL
08-26-2006, 17:31
истината е, че ако не си малко егоистичен, нагъл и лицемерен, няма как да постигнеш нещо в този живот :roll: ако мислиш как на другия да му е хубаво, няма да имаш време да направиш хубаво на себе си, колкото и безчувствено да звучи
защото в днешно време когато си добър, веднага започват да те използват и мачкат - ти помагаш на някого, а накрая той те изоставя и не прави нищо за теб :|
за това, защо да си от губещите, след като можеш да си от печелещите? :?

FiSoLiNka
08-26-2006, 20:15
А кой от вас, които казвате, че трябва да правим добро на другите, не е егоист? Наистина ли бихте жертвали себе си за друг? Не трябва да го правите. Всеки трябва да се стреми да опази себе си и да бъде щастлив.
bih se jertvala za nqkoi ,koito e mnogo skap za men ..tai kato znam 4e na tozi svqt ima hora koito biha napravili sa6toto za men

techCandy
08-26-2006, 21:29
offtopic
Silvester, отивай в АМЕРИКА, тогава, какво правиш още тук, е моя
въпрос?
Иначе подкрепям `Death`Whore, всеки трябва да гледа себе си, да е щастлив, въпросът е от там нататък да не се старае да съсипе живота на околните. Не виждам проблем, някой да е егоист, стига да не пречи на останалите, пък и да не прекалява с тоя егоизъм де, всичко с мярка в крайна сметка....

Vampire_girl
08-27-2006, 20:50
offtopic
Silvester, отивай в АМЕРИКА, тогава, какво правиш още тук, е моя
въпрос?
Иначе подкрепям `Death`Whore, всеки трябва да гледа себе си, да е щастлив, въпросът е от там нататък да не се старае да съсипе живота на околните. Не виждам проблем, някой да е егоист, стига да не пречи на останалите, пък и да не прекалява с тоя егоизъм де, всичко с мярка в крайна сметка....

=D> =D>