PDA

View Full Version : Otnosno protivoza4ata4nite



mhmmm
08-26-2006, 00:55
ima li nqkva veroqtnost teq hap4ita da ne podeistvat ???i ako ima v kakyf procent e ?

08-26-2006, 01:04
зависи кога ще ги използваш най-ефективният начин е след половият акт,а иначе до 48 часа мисля че няма проблеми,но първите 24 часа са най-ефективни,а ако е по-късно това вече не го знам там малко трудно е по сложно :-k

08-26-2006, 01:06
а иначе си действат стига да не закъснееш,а майче съм чувал когато използваш други медикаменти които ще пречат на тези мисля че тогава не са действали...

maybelline
08-26-2006, 07:36
Основната функция на противозачатъчните е да попречи на яйчниците да отделят яйцеклетка.Ако не отделиш яйцеклетка не е възможно да забременееш.Хапчето сгъстява и секрецията на входа на шийката на матката,което затруднява проникването на спермата.Освен това то изтънява лигавицата на матката ,което намалява вероятността яйцеклетката,ако е била оплодена,да се прикрепи за нея.Ако се приемат според указанията противозачатъчните имат повече от 99% ефективност.Но те не предпазват от болести предавани по полов път,затова е добре да се използват в комбинация с презерватив.

08-26-2006, 08:35
зависи кога ще ги използваш най-ефективният начин е след половият акт,а иначе до 48 часа мисля че няма проблеми,но първите 24 часа са най-ефективни,а ако е по-късно това вече не го знам там малко трудно е по сложно :-k
ti normalen li si? :shock: tova ne sa protivoza4atu4ni za redovna upotreba,a postinor,koito ne trqbva da se vzima pove4e ot 2 puti godi6no,za6toto mnogo vredi na organizma.kak moje da dava6 podobni tupi suveti.purvo zemi da popro4ete6 malko po vuprosa i togava pi6i. [-X

bulgarche
08-26-2006, 09:03
Основната функция на противозачатъчните е да попречи на яйчниците да отделят яйцеклетка.Ако не отделиш яйцеклетка не е възможно да забременееш.Хапчето сгъстява и секрецията на входа на шийката на матката,което затруднява проникването на спермата.Освен това то изтънява лигавицата на матката ,което намалява вероятността яйцеклетката,ако е била оплодена,да се прикрепи за нея.Ако се приемат според указанията противозачатъчните имат повече от 99% ефективност.Но те не предпазват от болести предавани по полов път,затова е добре да се използват в комбинация с презерватив.
Не съм много запознат. Някои от нещата ги знам, за другите...ама е права :)

`Death`Whore`
08-26-2006, 10:35
зависи кога ще ги използваш най-ефективният начин е след половият акт,а иначе до 48 часа мисля че няма проблеми,но първите 24 часа са най-ефективни,а ако е по-късно това вече не го знам там малко трудно е по сложно :-k
Ако си момче, съжалявам момичето, с което правиш секс. А ако си момиче - явно нямаш никаква представа от начините за предпазване от бременност и 100% ще забременееш скоро.

Противозачатъчните има вероятност да не подействат, ако не се вземат правилно или ако не ти понесат по някаква причина. Но все пак, трябва да се посещава гинеколог от време на време.

Chiana
08-26-2006, 11:25
Ефективността на противозачатъчните намалява, ако пиеш антибиотици, ако се появи повръщане или профузна диария 3-4 часа след приема на хапчето. Намалява и ако закъснееш с повече от 12 часа с приема на хапчето. Иначе няма вероятност, почти никаква да не подействат. :wink: