PDA

View Full Version : Как помните думи по чужд език?



d0rInd0
08-26-2006, 18:59
Бихте ли ми казали как помните думи по чужд език,защото тзи година ще уча разширено английски,а езиците много не ми се отдават?

moonbeam
08-26-2006, 19:07
ami svarzvam gi s ne6to,samoto zvu4ene na dumata ili zna4enieto,pone taka gi u4a po angliyski,ina4e po nemski ](*,) ni6to ne pomnq

luschka
08-26-2006, 19:16
Повтарям си ги многократно и ги свързвам по звучене с нещо познато. Става също и да си правиш изречения с думите, за да ги запомниш. За по-сложните е доста ефективно да си ги пишеш на листче и да си ги лепнеш на видно място, докато ти се набият в главата.
Успех с езиците!

®©PeTq®©
08-26-2006, 19:30
Просто не ги уча :lol:
Ми повтарям си ги,пиша ги,свръзвам го с нещо друго...и такам..

RoyTheReaper
08-26-2006, 19:36
в осми клас когато учех английски между 6 и 11 часа ДНЕВНО, ги учех като ги пишех по 2 реда. после като се готвих за САТ това се оказа неефективно и си правех флаш карти: изрязвам си листчета и пиша на едната страна думата, на другата значението и си ги преговарям когато скучая.

Qnchety
08-26-2006, 20:36
Ми на нас гсопожите ни казваха да пишем всяка дума по 10 реда и така наистина действа. други методи са да си свържеш с нещо или само с гледане ама за тая цел тряя имаш добра зрителна памет :-k !!!

AnN_G
08-26-2006, 20:46
Ми по принцип аз запомням лесно,ама език се учи с писане и повтаряне на думите :wink: късмет

ProstoAz
08-26-2006, 21:17
Повтарям си ги 2-3 пъти бавно и на глас. :D

come_clear
08-26-2006, 21:26
и на мене въобще не ми се отдават,но уча английски от 5 годишна,а сега уча във френската гимназия и става съвсем трудно с два чужди езика,но при мен помага *повторението е майка на знанието* и честно казано гледам доста филми без суб и това също ми помага моне на мен. важното е да слушаш и ако не си чувал некоя дума,а е била спомената в много важен момент отиваш и я търсиш в речника и поне на мен така ми се забиват в главата.

Dr. Kazimbutt
08-26-2006, 23:01
Не правя нищо, за да запомня думите - нито ги пиша по 10 пъти; нито си ги повтарям на глас. Просто ги помня...

FiSoLiNka
08-27-2006, 00:52
nikak ne gi pomnq za tova ne gi i znam :smt010

sun4e
08-27-2006, 14:48
винаги има начин да се запомни...аз попринцип по Аглийски ги пиша 4-5 реда след тва си ги повтарям още няколко пъти и така а по-сложните ги свързвам с нещо или като ги напиша вечерта преди да си легна ги препрочитам и сутринта пак и вече ги знам :)

ProstoAz
08-27-2006, 16:18
Аз пък от това преписане на думи по 3-5 реда, където ни караха да го правим в 8ми клас, нищо не научих. Толкова ми писваше в един момент и се изморявах, че преписвах думите просто механично, от което няма никакъв смисъл. По-добре да отделиш 30сек. на дума да си я повтаряш бавно на глас и да я научиш, от колкото 2-3мин. да си чупиш ръката от механично преписване, което няма никакъв ефект.
И между другото - английският е един от най-елементарните езици и не би трябвало да имате проблем с него.

I_love_dead_people
08-27-2006, 17:20
Не правя нищо, за да запомня думите - нито ги пиша по 10 пъти; нито си ги повтарям на глас. Просто ги помня...

Aз също. Ако нямаш добра памет- просто трябва да приемеш че езиците не са ти най-добрата страна, да си стягаш парцалите и да отделяш повече време на ученето ако толкова държиш на това.

JORJIQ_*_#_*
08-27-2006, 19:34
Нищо-запомням ги несъзнателно! Иначе съм чувала за мн методи! А една госпожа по английски ни беше казала да си облепим тоалетната с думите и така като ходим да ги преговаряме...... :smt005 :smt005 :smt005

bob4eto
08-28-2006, 05:36
Трябва много да си ги повтаряш, ама не механично, а да мислиш какво казваш и да се опитваш да ги запомняш.
Дядо ми като е бил малък си изрязвал малки листчета, на които пише от едната страна думата, от другата значението и като излизал с приятели на разходка примерно, вади 1 листче от джоба и ако се падне значението на думата се опитва да се сети как е на съответния език. Ако се падне чуждата дума, се опитва да се сети как е на БГ. Ако не се сети просто обръща листчето, вижда го и го оставя в джоба. И тегли ново листче \:D/

FlowerinesS
08-28-2006, 08:08
пиша ги по колкото ни кажат...по английски ги писахме по 5 реда.
След това си пишех на 1 лист примерно от 11 урок думите на английски и след това си попълвах разбъркано на български и така..но тая година ще уча немски и смятам да продължавам да си ги уча по съия начин..и с много повтаряне става-сокато ги пишеш 1 ред-произнасяш,2-ри ред-значение на бг,3 ред-произнасяш и т.н..

bob4eto
08-28-2006, 08:14
Мда, само че за немския се искат повече усилия и повече време. :wink: