PDA

View Full Version : Зайци от АCS?



Любопитна
08-27-2006, 16:12
Здравейте хора! Чудно ми е в този форум дали има някой бъдещ заек в Американския колеж! И ако има бързичко да си признава! :D :smt006 :smt006

08-27-2006, 17:08
az taq godina sym zaek v acs s edna moq priqtelka :)

MiRaCuLiXbb
08-27-2006, 17:45
Да ви е честито пропадналото училище. :lol: Я само ви питам как сте по английски и ще ви кажа как ще протекат първите ви 2 години.

Тя
08-28-2006, 11:47
Ти от личен опит ли знаеш, или от чуто-недочуто отту :? к-оттам

08-28-2006, 11:51
Абе колежът не е много цвете, ама честно казано предпочитам там откоето и да е друго даскало. 4та година ще се мъчим но честно казано си е купон. ::: ::: :smt004

Snap
08-28-2006, 11:53
тва отгоре бях аз забравих да се регна :D

пак тя
08-28-2006, 12:26
тогава да питам- ако влезеш с високо ниво на английския- реално високо, не просто сравнено със съучениците- какво ти се случва?... и изобщо кой е по-добрият стартов вариант- да знаеш английски или да не знаеш в началото?

Snap
08-28-2006, 12:44
тогава да питам- ако влезеш с високо ниво на английския- реално високо, не просто сравнено със съучениците- какво ти се случва?... и изобщо кой е по-добрият стартов вариант- да знаеш английски или да не знаеш в началото? така ситуацията е следната:
В началото на годината (18 - 19 септември) всички зайци полагат тест който определя нивото на английски. Спрямо резултатите от теста се дормират и групите (класове). Има 8 класа и общо взето в различните класове се бачка на различно ниво на английския. В най-слабо владеещите английски класове подготовката бива най-интензивна (по принцип така казват но всъщност нещата не стоят точно така), а в най-силните групи се набляга на английския за TOELF i SAT. Абе общо взето програмата е направена така, че след 8ми клас всички да са на горе-долу 1 ниво (всяка година класовете се сменят, и то не на ниво английски, а на профил - физика, математика, химия, хуманитарен, компютри .. и тн.) така че често се случва след 8ми клас човек от най-слабите владеещите английски групи да е в клас със други от най-силните.

Тя
08-28-2006, 12:57
10x
ако не ти досаждам- как е положението с 2-я език- аз искам испански.
можеш лш да го научиш и но кокво ниво?

08-28-2006, 13:06
на досаждаш :-) ами вторият език започва 9ти клас имаш избор мисля от 3: френски, немски и испански. Не мога да ти кажа кой е на по високо ниво аз съм немски и нещата вървят и то в добра посока. Имаш също възможност след 9ти клас да записваш electives (нещо като СИП или ЗИП в които има допалнителна подготовка) и можеш да си избереш пак испански или руски, италиански и тн и тн пиши ако имаш други въпроси. Зайче ли ще бъдеш? :P

Тя
08-28-2006, 13:17
10X
4АО
ДО УТРЕ :?

MiRaCuLiXbb
08-28-2006, 15:33
Учих там 2 години после се преместих, щото въобще не ми харесваше обучението. Гледай да попаднеш в напреднала група английски. 6-та е най-напреднала, после 5, 1, 3, 4 и 7 са най-зле. Смятай първите 2 години ще научиш нещо само ако си в 5, 6 или 1. Строги са учителките, но поне си струва. Иначе следващите години пак се делите в зависимост от езиците. Ще останете разочаровани от химия, биология, история, георгафия. Преподават пълни некадърници. По химия и георгафия е 1 учител и тъкмо беше завършил университет. Аз знаех повече от него. :shock: И ви преподават пълни тъпизми, но хубавото е че точно тия тъпизми ще ви трябват после ако ще кандидатствате и учите в Америка. По физика е що-годе. По математика имаше мноооого забавни учители, ще има се посмеете няколко години. По български има неква зла вещица, дано не попаднете при нея. Имена не ви казвам засега, като се запознаете с учителите лично може да продължим...дискусията. :) Иначе в ACS се държи не толкоз да ти налеят маса знания, а да си точен, последователен и т.н. Общо взето си мислят, че изграждат характери, но аз лично не останах очарован.

08-28-2006, 17:12
Учих там 2 години после се преместих, щото въобще не ми харесваше обучението. Гледай да попаднеш в напреднала група английски. 6-та е най-напреднала, после 5, 1, 3, 4 и 7 са най-зле. Смятай първите 2 години ще научиш нещо само ако си в 5, 6 или 1. Строги са учителките, но поне си струва. Иначе следващите години пак се делите в зависимост от езиците. Ще останете разочаровани от химия, биология, история, георгафия. Преподават пълни некадърници. По химия и георгафия е 1 учител и тъкмо беше завършил университет. Аз знаех повече от него. :shock: И ви преподават пълни тъпизми, но хубавото е че точно тия тъпизми ще ви трябват после ако ще кандидатствате и учите в Америка. По физика е що-годе. По математика имаше мноооого забавни учители, ще има се посмеете няколко години. По български има неква зла вещица, дано не попаднете при нея. Имена не ви казвам засега, като се запознаете с учителите лично може да продължим...дискусията. :) Иначе в ACS се държи не толкоз да ти налеят маса знания, а да си точен, последователен и т.н. Общо взето си мислят, че изграждат характери, но аз лично не останах очарован. Miraculix нещата не стоят точно така както ги изкара. Не знам кой випуски си, вярно е, че имаше некадарни учители в колежа (Каху, Маси, Елис и тн.) но инфото ти е малко старичко ;-) Миналата година смениха голяма част от учителския колектив некадарни останаха само 1-2 и те си трагнаха тази година. Групита отдавна са 8 не 7 и няма такива истории като 1 учител по 2 предмета. Вярно е, че география няма да се научи (Рашкова no comment ама поне няма никога да огладнееш при нея). Смениха се и учителите на 8ми клас и горе долу нещата с ученето се поизмениха. Групите са поизравнени, но си прав, че в 5 и 6 е най голямо натоварването. И не знам коя е вещицата по бг ако искаш сподели на лично. Айде Greets! :smt006 :smt006 :smt004

Snap
08-28-2006, 17:14
Това горе съм аз нещо ме изплюва при писане на отговорите :roll:

MiRaCuLiXbb
08-28-2006, 18:49
Учих там 2 години после се преместих, щото въобще не ми харесваше обучението. Гледай да попаднеш в напреднала група английски. 6-та е най-напреднала, после 5, 1, 3, 4 и 7 са най-зле. Смятай първите 2 години ще научиш нещо само ако си в 5, 6 или 1. Строги са учителките, но поне си струва. Иначе следващите години пак се делите в зависимост от езиците. Ще останете разочаровани от химия, биология, история, георгафия. Преподават пълни некадърници. По химия и георгафия е 1 учител и тъкмо беше завършил университет. Аз знаех повече от него. :shock: И ви преподават пълни тъпизми, но хубавото е че точно тия тъпизми ще ви трябват после ако ще кандидатствате и учите в Америка. По физика е що-годе. По математика имаше мноооого забавни учители, ще има се посмеете няколко години. По български има неква зла вещица, дано не попаднете при нея. Имена не ви казвам засега, като се запознаете с учителите лично може да продължим...дискусията. :) Иначе в ACS се държи не толкоз да ти налеят маса знания, а да си точен, последователен и т.н. Общо взето си мислят, че изграждат характери, но аз лично не останах очарован. Miraculix нещата не стоят точно така както ги изкара. Не знам кой випуски си, вярно е, че имаше некадарни учители в колежа (Каху, Маси, Елис и тн.) но инфото ти е малко старичко ;-) Миналата година смениха голяма част от учителския колектив некадарни останаха само 1-2 и те си трагнаха тази година. Групита отдавна са 8 не 7 и няма такива истории като 1 учител по 2 предмета. Вярно е, че география няма да се научи (Рашкова no comment ама поне няма никога да огладнееш при нея). Смениха се и учителите на 8ми клас и горе долу нещата с ученето се поизмениха. Групите са поизравнени, но си прав, че в 5 и 6 е най голямо натоварването. И не знам коя е вещицата по бг ако искаш сподели на лично. Айде Greets! :smt006 :smt006 :smt004
Добре поне че се е пооправил малко. Аз съм випуск 2006. Брат ми завърши acs 2003 и са учи в Америка. А тия парцали Ulrickson-културиста и плувеца и Маккиин още ли са там? :lol: Ulrickson дет разбираше биологията на ниво 5 клас и го беше базе се състезаваме по плуване. :) И Маккиин дет не мое обясни нищо по химия и ни кара да учим неверни неща и да му вярваме. Още за Динков се сещам. Там е nc ако го познаваш. :lol: А вещицата е Барух, тая как ме мразеше малии. Не че не съм изкарвал само 6 при нея, ама само ми спори и кат я затапя вика аз ще проверя после, са не ми прекъсвай часа. :) Ей и Маринката по физическо беше образ. :) Познаваш ли ги тия?

Snap
08-29-2006, 09:08
Улриксън и Маккийн си заминаха още 2004. От българите всичките които спомена са ми преподавали, Динков даже ми беше класен преди 2 години (видях му очите 2пъти точно през цялата година). Маринката продължава да пуска стари лафове и да задява ученички, а Барух.... айде няма да коментирам, че ме боли сърцето. ](*,) 8-[

MiRaCuLiXbb
08-30-2006, 19:42
Значи е станало much better. :) Е Динков не е ли уруд. :lol: Дека ще намериш дубликат. А за Барух не разбрах какво имаш предвид. :)
А сега разбрах че много са увеличили таксата. Май и те го обръщат на печелбарство...