PDA

View Full Version : Четете ли книги и колко?



Gangsta_zone
08-28-2006, 13:09
Четете ли книги и колко? Аз лично не

RudeBunny
08-28-2006, 13:11
ами много рядко .... най-много лятото да прочета по 2 книги горе-долу ... тва лято прочетох илиада ии две на английски

Dr. Kazimbutt
08-28-2006, 13:12
Да, редовно чета книги.

NaDuFcHe
08-28-2006, 13:13
Mmm po skoro ne otdavna en sum chela

Mo6no
08-28-2006, 13:14
От време на време.

Swinkenhoffer
08-28-2006, 13:16
четенето си е същънска радост. чета, да.

hamilcar
08-28-2006, 13:17
Ако чета то това са енциклопедии. Напоследък ми се наложи да почета доста.

just_a_kid
08-28-2006, 13:17
Чета разбира се.

I_love_dead_people
08-28-2006, 13:19
Естествено, че чета! Не съм изпростяла толкова, че да не го правя.
Четенето на интересна книга е много увлекателно.

ProstoAz
08-28-2006, 13:22
Не чета... :-k
Най-много по 1-2 книги на година (като ме перне сачмата)...

Gangsta_zone
08-28-2006, 13:23
Естествено, че чета! Не съм изпростяла толкова, че да не го правя.
Четенето на интересна книга е много увлекателно.
Абе никога не съм изпитъл тва одоволствие :D защото кат седнба да чета най-много 5 мин чета и разбирам какво чета и минат ли тея 5 мин вече започвам да си мисля за какви ли не глупости и избщо не знам какво чета та и тази е причината да не чета защото в моя случай е само губене на време

priti_kiti
08-28-2006, 13:29
Чета,ама само такива дето ми харесват и аз си ги избирам..
Тия от даскало са ми толкоз противни,че няма накъде.. нищо,че са класика,особено на Вазов много трудно ги чета.. :|

I_love_dead_people
08-28-2006, 13:29
Естествено, че чета! Не съм изпростяла толкова, че да не го правя.
Четенето на интересна книга е много увлекателно.
Абе никога не съм изпитъл тва одоволствие :D защото кат седнба да чета най-много 5 мин чета и разбирам какво чета и минат ли тея 5 мин вече започвам да си мисля за какви ли не глупости и избщо не знам какво чета та и тази е причината да не чета защото в моя случай е само губене на време

Много зависи на каква книга си попаднал.
Ама със сигурност си много разсеян =P~

just_a_kid
08-28-2006, 13:30
Естествено, че чета! Не съм изпростяла толкова, че да не го правя.
Четенето на интересна книга е много увлекателно.
Абе никога не съм изпитъл тва одоволствие :D защото кат седнба да чета най-много 5 мин чета и разбирам какво чета и минат ли тея 5 мин вече започвам да си мисля за какви ли не глупости и избщо не знам какво чета та и тази е причината да не чета защото в моя случай е само губене на време
Личи си, че не четеш.

Gangsta_zone
08-28-2006, 13:40
Естествено, че чета! Не съм изпростяла толкова, че да не го правя.
Четенето на интересна книга е много увлекателно.
Абе никога не съм изпитъл тва одоволствие :D защото кат седнба да чета най-много 5 мин чета и разбирам какво чета и минат ли тея 5 мин вече започвам да си мисля за какви ли не глупости и избщо не знам какво чета та и тази е причината да не чета защото в моя случай е само губене на време
Личи си, че не четеш.
И по кво си личи че не чета. А че съм яко разсеян важи само за четенето и като съм в даскало а по принцип за сичко друго съм си много съсредоточен особено като съм пред компа

just_a_kid
08-28-2006, 13:42
По правописните ти грешки. Не казвам, че тези, които четат книги пишат перфектно, но все пак повечето би трябвало да забелязват начина, по който се пишат някои думи. Ти очевидно не знаеш как.

I_love_dead_people
08-28-2006, 13:45
А че съм яко разсеян важи само за четенето и като съм в даскало а по принцип за сичко друго съм си много съсредоточен особено като съм пред компа

Е, да, разбира се, пред компютъра... Ех, този компютър... какво ли не направи...

YouR_PoisoN
08-28-2006, 13:53
И аз чета, ама не каквото трябва. Наъ-много чета книги на Стивън Кинг

krem4et0
08-28-2006, 14:43
Чета книги и то не малко.Ама по колко-зависи от настроението ми,а и от книгите де.сега ако са на Агата Кристи може да обърна и 2-3 на ден.Ама те са по 150-200 странички и се четат бързо.Ако е по-сериозен ромен меже и седмица да отнесе!

Axel_f
08-28-2006, 15:05
Естествено,че чета! Защо в анкетата има само такива,хмм "тъпи"отговори?! Защо няма отговор "Чета с удоволствие"?!?! :evil:

ПП Ей,автора,много ли се гордееш с това,че не отваряш книга :?: :!: Поне аз с такова впечатление останах...Много ми е интересно как смятат да се оправят в живота такива като теб... :shock: Мисля,че всеки разбира защо... :-#

08-28-2006, 15:42
Абе хора книгите са старомодно нещо 21бек смее бека на технологийте е са сам трагнал да чета при наличието на толко технолагиа :lol:

Gangsta_zone
08-28-2006, 15:49
Абе хора книгите са старомодно нещо 21бек смее бека на технологийте е са сам трагнал да чета при наличието на толко технолагиа :lol:
ЕЕЕ ти си мой човек

luda`flirtajika
08-28-2006, 15:50
bih popitala kfo e tfa kniga,no za sujalenie znam :D mi rqdko 4eta... poe4e 4eta spisaniq ot roda"xai club";"bravo";"love"...

goddes_of_the_death
08-28-2006, 17:00
4eta ama samo knigi det mi haresvat :!: nikoi nemoje da me nakara da pro4eta kniga koqto ne mi e interesna.zatva i ne pro4itam dosta ot knigite koito ni davat za u4ili6te :lol: ,no ina4e 4eta, da

skate_warrior
08-28-2006, 17:10
Ми не чета много, а трябва, защото литературата ми трябва за ВУЗ :-s

DarkSanctuary
08-28-2006, 17:39
Чета, не е като да не чета!
В момента съм подхванала "Седемте смъртоносни чудеса". =)

Boot
08-28-2006, 18:46
Ми, чета, ебати. Кеф ми е.
Сега чета "Тютюн" (която от много време влача и честно казано по задължение я чета) и намерих в нас една стихосбирка "Трима френски поети" - Верлен, Бодлер и Рембо.
Бодлер е ЗЪЛ!!!

Правописа, бтв, няма общо с четенето.
Автора е смотан.

white_chik
08-28-2006, 19:11
На мен много ми се чудят,като казвам,че чета,а аз наистина чета досто.Примерно този месец съм прочела 2 книги по околко 400-500 страници.Но чета свободноизбираема литература и наистина ми доставя удоволствие.

protoss
08-28-2006, 19:14
Абе хора, вие наистина не сте излязли от средновековието.... както каза някой 21 век сме, моля ви се ](*,)
Аз лично не съм прочел нито една книга (максимум 2-3 страница от задължителните, и то като бях дете). И какво от това? Вижте ми всички постове досега, нито пиша неправилно, нито нищо. И освен това знам повече за международната и българската политика, история и култура от повечето в този форум - пак без да съм чел

francheska_baby
08-28-2006, 19:14
Чета, когато книгата ми е много интересна.

alkobalko
08-28-2006, 19:36
Да, чета книги. На месец, по 2-3, зависи от книгите.

techCandy
08-28-2006, 22:24
Gangsta zone, то си ти личи, че не четеш, зверски неграмотен си, а и ти
е доста беден речника, но карай да върви, не си единствения....
Разбира се, че чета

YouR_PoisoN
08-29-2006, 07:47
абе книгите са прозорец към света и никаква технология не може да ги замени...
Ама някои се правят на културни и минават през вратата...иначе аз съм през прозореца, така де чета си :D

miminia
08-29-2006, 07:52
da 4eta haresvami

Gangsta_zone
08-29-2006, 07:53
абе книгите са прозорец към света и никаква технология не може да ги замени...Абе мани ти книгите да са прозорец към света. Интернета си е баш прозорец към света. Ето 1 пример тоя форум в него разбираш доста неща (например как да си пуснеш 2 скайпа или как да си ъпдейтнеш DVD-то и е такива куп други неща) е тва убий ме ама ако го търса в книги ша ми отнеме няколко дена

®©PeTq®©
08-29-2006, 08:05
Нямам време :lol: а и не ми е любимото занимание-четенето,предпочитам на компютъра или навън...Но понякога чета(ама мн рядко..)

krem4et0
08-29-2006, 09:27
Абе хора, вие наистина не сте излязли от средновековието.... както каза някой 21 век сме, моля ви се ](*,)
Аз лично не съм прочел нито една книга (максимум 2-3 страница от задължителните, и то като бях дете). И какво от това? Вижте ми всички постове досега, нито пиша неправилно, нито нищо. И освен това знам повече за международната и българската политика, история и култура от повечето в този форум - пак без да съм чел
Линературата те обогатява не толкова със знания.По-скоро нейната цел е да обогатиш речника си,да се научиш да се изразяваш по-правилно,да можеш да създаваш смислени изречения.Освен това развива и въображението и ти помага да разбереш различните хора.Литературата не ти казва какво да мислиш,а как да го мислиш.Аз оприличавам 1 книга като 1 рамка,в която ти рисуваш сам картината.тя просто те ориентира!

krem4et0
08-29-2006, 09:59
Да така си е-книгата има душа.А и за мен е най-релаксиращо да седна с книга в скута и да чета-сякаш попадам в друг свят!Привърженичка съм на високите технологии-даже това уча,обаче компютърът не ми дава усещането за спокойствиеи не провокира фантазията ми!

Boot
08-29-2006, 10:03
Аз пък чета по корем обикновено...
И ми доставя ебати кефа да си легна с книжка и да си се въртя докато не си намеря най-удобната поза.

ThePainIsReaL
08-29-2006, 18:26
Да, редовно чета книги.

ахам и аз така

Amayo
08-29-2006, 18:30
Два пъти съм бил в пирогов - две книги съм прочел. Мога ли да ходя друга работа си имам. Не се учя от книгите а от живота.

`Death`Whore`
08-29-2006, 18:39
Браво, че се учиш от живота. Явно си две прочел доста глупави книги, за да мислиш, че книгата е само за да те научи на нещо. Най-много да те научи на правопис /ако е издадена преди 90-та година/.

RedChil
08-29-2006, 19:11
Чета доста често.В момента чета "Тайната на Артемис Фоул" на Оуън Колфър.Четенето ми доставя удоволствие,а и ако не четях,сигурно правописа ми щеше да бъде като на служител в каменоломна.

bai_joran_4uka
08-29-2006, 19:16
хммм нет, я не чета книги.... [-X

648541
08-29-2006, 19:31
mi poslednata kniga koqto pro4etoh be6e v 7 klas i be6e "Nemili nedragi" i mn mi haresa i vseki den si vikam 4e 6te q pro4eta pak i ne mi ostava vreme ](*,)

brain_stew
08-29-2006, 19:50
чета и още как!ако нямам книга в ръцете не мога да заспя!А като няма ток или нет няма кво да правя и чета!последното което прочетох е "Горещи страсти в рая" на Сандра Браун!Но мой фаворит е "Прелъстяване в смъртта" на Нора Робъртс!Чета най-много по две книги на седмица!Зависи и от кбигите!Ако е нещо от сорта на "Властелинът на пръстените" или "Диамантен меч. дървен меч" само тях чета щото иначе се бъркам, но ако е нещо леко на Сандра Браун или някой друг чета по две-три ан седмица!Аз винаги чета!Боже!Радвам се че учебниците не чета с такава страст че в зубър щях да се превърна!

TheMaggie
08-29-2006, 21:02
Естествено, че чета! Не съм изпростяла толкова, че да не го правя.
Четенето на интересна книга е много увлекателно.
100% съм съгласна.Обичам да чета-всеки ден отделям известно време за да почета.Най-много харесвам фентъзито и творбите на БГ автори,като Вазов,Елин Пелин и Ботев. :smt016

`Death`Whore`
08-29-2006, 21:04
Вазов не поставя запетая преди "като" като теб.

the^one
08-29-2006, 22:41
Четете ли книги и колко? Аз лично не

Чета книги ,но не ги чета на килограм :).Сега съм на "Портретът на Дориан Грей" на Оскар Уайлд.

krem4et0
08-30-2006, 09:05
Четете ли книги и колко? Аз лично не

Чета книги ,но не ги чета на килограм :).Сега съм на "Портретът на Дориан Грей" на Оскар Уайлд.
Хубава и поучителна книга-страшно много ми хареса.Изобщо Оскар Уайлд е много добър!

teenkopele
08-31-2006, 08:33
То не е за хвалене, ама не чета книги....за сметка на сайтове, вестници и т.н. :wink:

Ollas
08-31-2006, 08:56
Чета си. Даже в даскало... по история, защото ми е скучно или по БЕЛ, защото четем произведенията в час, пък аз съм ги чела ваканцията. И вкъщи чета. Само да не ме мързи. И на работа... само мерак да имам :)

Ollas
08-31-2006, 08:58
Чета книги ,но не ги чета на килограм :).Сега съм на "Портретът на Дориан Грей" на Оскар Уайлд.

Чела съм я. Идеята на книгата е много интересна, но стила на писане не ми допада много. Въпреки това - добър избор :) =D>

soul
08-31-2006, 20:56
Да,чета!Проблемът при мен е,че мога да почна една книга и да я зарежа посредата,защото не ми е интересна или понеже познат чете друга книга,която ми се струва по-интересна!

SeXyTo_f
08-31-2006, 21:18
Ами да, чета...ама не такива дето са ни дали от училище...(те са ми изключително безинтересни) а някакви научни фантастики...приключенски... даже приказки.... 8-[ като няма кво да правя...и в нета не намирам нищо интересно...чета някоя книга...или преди да заспа...(после го санувам :smt005 )

MiRaCuLiXbb
08-31-2006, 21:24
Имам си по-добри занимания от четене. Пък и се затъпява. :)

bulgarche
08-31-2006, 21:36
През живота си съм чел много малко книги. От месец насам започнах да чета. До леглото ме чакат още 2 книги, една ще ми даде приятелката ми като я прочете и още 5-6-7-8-10 които съм решил да си купя.

BroKeN^DreAmZ`f
09-01-2006, 11:27
Мммм не много рядко когато се наложи :oops: Ама ся съм си взела "Дяволът носи прада" и доста ме заинтригува и ще зема да я прочета :P Нече тва е най-подходщата книга за четене, но все пак е нещо :-D И междувременно ще тряа да почна и с английската литература, щото тая година кво ме чака :smt119 :smt089

Anabella
09-01-2006, 16:52
Mnoogo rqdko ;) trqbva naistina da sum ostanala bez rabota za da cheta kniga :D

psycho_girl
09-01-2006, 17:16
daaa, 4eta sega 4eta edna nemska ot daskalo i s o6te 2 fr 4etem seilum's lot na stivun king

midian
09-01-2006, 19:49
daaa, 4eta sega 4eta edna nemska ot daskalo i s o6te 2 fr 4etem seilum's lot na stivun kingЪъъ Сейлъм'с Лот е мноого добра.Скоро я свърших.Сега чета Гробище за домашни любимци,на Кинг.Ей тоз човек е велик.
Обикновено не чета много.Но все пак чета...

miss_match
09-01-2006, 19:57
Не е като да не чета , но зависи в какъв период съм.Понякога само това правя , а друг път ме обзема мързелът и нямам никакво желание да чета каквото и да е.Ако много ми се спи и не мога да заспя ,почвам да чета и веднага се унасям.

[B]a[N]D[i]T[k]a
09-01-2006, 20:33
da 4eta... kogato mi e sku4no otvarqm nqkoq knijka i si 4eta 8)

WILD__BOY
09-02-2006, 07:19
Да, чета. Нужно е за развитието на всеки един човек. Научна (предимно) и художествена литература.



daaa, 4eta sega 4eta edna nemska ot daskalo i s o6te 2 fr 4etem seilum's lot na stivun kingЪъъ Сейлъм'с Лот е мноого добра.Скоро я свърших.Сега чета Гробище за домашни любимци,на Кинг.Ей тоз човек е велик.
Обикновено не чета много.Но все пак чета...

хаха мноого е велик Кинг - за да напише един роман трябва да си избие всичките герой. Иначе определено си е титан в трилърите. (добре че се ограничава до книги и филми по тях).

drawers
09-02-2006, 21:02
Чета. И живея в X|X век. Дааа...

Communist
09-02-2006, 21:24
Като няма кво друго да се прави...

Kar4eto
09-02-2006, 22:30
Аз чета учебници и някоя друга книжка през зимата...А иначе лятото по принцип дста чета и първо списъка с книгите от училище си прочитам (Е,някои не са интересни ама не мога да разбера докато не ги прочета или поне почна да ги чета де :wink: )За една книга не мога да кажа още от първите страници че не е интересна...Иначе тфа лято по-малко чета-от 1 до 3 часа на ден . :lol:

teardrop
09-02-2006, 22:56
Ооо много обичам да чета!! Почти всеки ден си чета по малко като имам време. Ама нещо напоследък не съм чела много...

In4iTu_
09-03-2006, 11:32
Чета, когато имам време :P Няк'ви романчета много ме радват :mrgreen: Обаче бях 7 клас и четях теми, не книги. Сега съм 8 клас и сигурно пак няма да имам време, защото ще наблягам много на френския и.... 8-[

iv4enceto
09-03-2006, 12:20
Аз мнооого обичам да чета :) Особено в някоя студена вечер наи-обичам да се сгуша в топлото одеалце и да си чета...а принципно мн обичам трилър романчета,да има някви загадки,мистерии,такива неща :)

Gangsta_zone
09-03-2006, 21:32
Абе хора добре ли сте бе? :shock: :shock: :shock: Кво е тва "Без книга не заспивам" или "ми да чета, интересно ми е" или па тва каде правописа ми е лош щот не чета книги по принцип по цял ден чета разни неща по некви сайтове по весници страшно мнооооого гледам филми и там чета субтитрите и ако от четене ти се оправя правописа щех да пиша по-добре от сички вас на куп бе :-D :-D :-D ебати а правописа ми е лош щото доста си чата и не пиша запетайи точки и секви такива глупости а неква беше писала че най-обича некоя студена зимна вечер да се згуши и да си чете кви са тия глупости бе съвземете се малко не е ли по-добре тихата вечер да си легнеш и да си гледаш некой филм или телевизия или квот си искаш отколкото да я четеш тая книга

drawers
09-03-2006, 21:36
Абе хора добре ли сте бе? :shock: :shock: :shock: Кво е тва "Без книга не заспивам" или "ми да чета, интересно ми е" или па тва каде правописа ми е лош щот не чета книги по принцип по цял ден чета разни неща по некви сайтове по весници страшно мнооооого гледам филми и там чета субтитрите и ако от четене ти се оправя правописа щех да пиша по-добре от сички вас на куп бе :-D :-D :-D ебати а правописа ми е лош щото доста си чата и не пиша запетайи точки и секви такива глупости а неква беше писала че най-обича некоя студена зимна вечер да се згуши и да си чете кви са тия глупости бе съвземете се малко не е ли по-добре тихата вечер да си легнеш и да си гледаш некой филм или телевизия или квот си искаш отколкото да я четеш тая книга

Не, не е по-добре. Извинявай, не искам да те обиждам, но ти си идеалният пример за едно изпростяло момче. Много си готин като не четеш, нали?! Съвземи се ти!

vra4ka
09-03-2006, 21:44
Чета непрекъснато някакъв класически роман. Сега съм на вълна френски автори. :wink:

teenage_drama_queen
09-03-2006, 22:01
чета от време на време, даже в момента пребродвам Дяволът носи Прада, не съм гледала филма зашото искам първо да допрочета книгата, смятам че ше ми е по-интересно така :wink:

Psycho Realm
09-03-2006, 22:03
Абе хора добре ли сте бе? :shock: :shock: :shock: Кво е тва "Без книга не заспивам" или "ми да чета, интересно ми е" или па тва каде правописа ми е лош щот не чета книги по принцип по цял ден чета разни неща по некви сайтове по весници страшно мнооооого гледам филми и там чета субтитрите и ако от четене ти се оправя правописа щех да пиша по-добре от сички вас на куп бе :-D :-D :-D ебати а правописа ми е лош щото доста си чата и не пиша запетайи точки и секви такива глупости а неква беше писала че най-обича некоя студена зимна вечер да се згуши и да си чете кви са тия глупости бе съвземете се малко не е ли по-добре тихата вечер да си легнеш и да си гледаш некой филм или телевизия или квот си искаш отколкото да я четеш тая книга

да си тъп е призвание за теб...
Мдам, той и още около 70% от user-ите тук изграждат тандема на простотията...
Заебете книгите, друго си е гангстерлъка...

Eleonora
09-03-2006, 22:08
Да, ама само виртуални :lol:

DetE-Idi0t
09-03-2006, 22:24
Абе хора добре ли сте бе? :shock: :shock: :shock: Кво е тва "Без книга не заспивам" или "ми да чета, интересно ми е" или па тва каде правописа ми е лош щот не чета книги по принцип по цял ден чета разни неща по некви сайтове по весници страшно мнооооого гледам филми и там чета субтитрите и ако от четене ти се оправя правописа щех да пиша по-добре от сички вас на куп бе :-D :-D :-D ебати а правописа ми е лош щото доста си чата и не пиша запетайи точки и секви такива глупости а неква беше писала че най-обича некоя студена зимна вечер да се згуши и да си чете кви са тия глупости бе съвземете се малко не е ли по-добре тихата вечер да си легнеш и да си гледаш некой филм или телевизия или квот си искаш отколкото да я четеш тая книга

да си тъп е призвание за теб...
Мдам, той и още около 70% от user-ите тук изграждат тандема на простотията...
Заебете книгите, друго си е гангстерлъка...

Рядко тъпо парче... Все пак и некадърници трябва да има, но това вече е прекалено!