PDA

View Full Version : Киста



bob4eto
08-28-2006, 13:26
Какво представлява кистата? Защото баща ми май има и всички ся са мн стресирани или нз как да го кажа...и аз ги питам "Ще ми обясните ли какво е това?" и те..."Отивай си в стаята..." ??? :shock:

П.С. Извинявайте, но май темата трябваше да я постна в "Здравни проблеми и венерически болести" :roll:

Moderated by ^npocTo^a3^f^
1 точка от правилника, както и сама се досети! :wink:

krem4et0
08-28-2006, 13:59
Аз имам киста на яйчника.Представлява тънка ципа,пълна с течност.По принцип повечето кисти са доброкачествени и не са опасни.Лошо е ако притискат важни органи.В моя случай притиска яйчника и той не функционира нормално.Има и кисти,които са по-опасни 1 вид ракови образувания са,но те са редки.Киста може да стане на всякъде.Стига де не е до жизнено важен орган не е опасна.лекува се оперативно-кистата се пука и изтича течността в нея.може и друго лечение да се приложи,но до сега по този начин са ми махали 3 кисти.Скоро предстои и 4-тата да махнат!

bob4eto
08-28-2006, 14:08
Мерси много за инфото :roll: А от какво се появяват?

krem4et0
08-28-2006, 14:39
Моите лично са си вродени-просто яйчникът ми е предразположен към кисти и няма оправия.Иначе не са о болест или неправилен начин на живот-просто се появяват.потърси из нета подробности,защото аз повече не знам.И не се шашкай-лечимо е и не е кой знае какво.За справка-30% от жените имат кисти на яйчниците и от там идват сума ти менструални проблеми.Повечето от тях даже и не знаят,че ги имат и не им пречи на нормалния начин на живот.А на баща ти къде е кистата-чувала съм че често се срещат в стомаха и по крайниците!

bob4eto
08-28-2006, 14:44
Ами на него му е точно до ухото :shock:

sladoled
08-28-2006, 16:55
по-добре влез в някой здравен сайт и потърси там информация.

SwEeT_pAiN_F
08-29-2006, 08:42
Zdravei, kistata e dobrokachestveno obrazuvanie, ili otvyn na kojata ili otvytre. I az imam kistichki na qichnika, no za sega ne mi se nalaga operaciq. Opasnoto pri kistite e ako se spukat ili obvivkata im se kalcira, zashtoto moja i da se razvie rak. No ako e v nachalen stadii spokoino, shte q izrejat i bashta ti shte se opravi.
Uspeh ti pojelavam i ne se panirai!
Pishi kakvo e stanalo. :)

krem4et0
08-29-2006, 09:11
Абе не винаги са доброкачествени-мен ме изследваха за рак,когато ми се появиха кистите.Радвам се,че не се налага операция,но моите са доста големички и много притискат яйчникът.резултатът е непрекъснато кървене-365 дни в годината.По-добре операция,а не да търпя това нали?

SwEeT_pAiN_F
08-29-2006, 09:12
taka e :) pojelavam ti ksmet na operaciqta!

krem4et0
08-29-2006, 09:17
Благодаря.Очертава се да е скорои вече ме хваща яко шубето!

SwEeT_pAiN_F
08-29-2006, 09:19
Ei, nedei taka. Trqbva da se dyrjish. i na men moje bi shte mi se ochertae operaciq (ako te interesuva mojesh da prochetsh temata Molq vi pomognete mi! Na krystopyt sym!) Spokoino tova e rutinna operaciq. I da pishesh kak e minala :)

krem4et0
08-29-2006, 09:56
Е то даже не е точно операция-просто ми пукат кистата като навлизат през влагалището и матката,тръбите и до яйчника.Правили са ми го вече 3 пъти.Гадно ми е излизането от упойка-обикновено е съпроводено с припадъци и гадене.При мен де!

SwEeT_pAiN_F
08-29-2006, 09:57
pri men beshe samo s gadene, s pylna ili mestna upoika i kolko dni shte stoish v bolnicata?

krem4et0
08-29-2006, 10:01
Мисля,че е само местна,ама и приспивателно ме дават,че не искам да гледам.Излизам от упойката за 1-2 часа.даже последния път не се наложи да преспивам в болницата.Иначе е добре да лежа 1 ден.

SwEeT_pAiN_F
08-29-2006, 11:03
e tova e dobre che moje i da ne lejish. :)

mayamateva
09-11-2006, 08:47
Здравейте:) И аз имам този проблем - вече от година имам киста на яйчника/незнам може и да е по-отдавна,защото тогава за първи път бях на гинеколог/. размери 3,5 на 3,3. Последно лекарката ми каза че след като не се повлиява от лекарствата/регулон,ясмин/ ще е най-добре да се махне оперативно. Тя ми каза за операция,но доколкото разбирам кистата на Кремчето я пукат през влагалището без операция? Така ли е или съм разбрала грешно? Моля ви да споделите опита си. Ще ми е полезно:) Благодаря!

SwEeT_pAiN_F
09-11-2006, 12:32
Здравей, значи този вид премахване на кисти е за предпочитане.Но вече всеки хирург-гинеколог си решава това. При мен целият десен яйчник е в малки кистички. Това пре мен няма да свърши работа, ако се наложи операция. В момента пия Дуфастон за норм. на цикъла. Надявам се при теб също да не се наложи операция. А все пак ако се наложи успех и не се притеснявай.Това е рутинна операция.
Относно тази операция на кремчето става ако не си девствена, иначе долу ниско на корема се прави един малък разрез.
Ако нещо друго те интересува, питай:) :)

09-11-2006, 13:04
imam edin vapros-moje li edno momi4e da razbere po nqkakaf na4in 4e ima kista bez da se naloji da hodi na lekar....smisal ima li nqkakfi simptomi ili ne6to takova...neka tezi koito kazaha 4e sa imali ili imat da spodelqt kak po to4no se 4uvstvat (smisal ne6to pre4i li im tazi kista,imate li bolki gadene i t.n)

SwEeT_pAiN_F
09-11-2006, 15:22
дравей, значи както писах по-горе имам малки кистички. Без преглед само можеш да гадаеш че имаш...понякога боли яйчника който е кистозен но понякога не. Така че най-сгурно е с ехограф. Ако имаш съмнения тичай, щото може да се окаже сериозно.
Да кистите понякога пречат, защото както каза кремчето, притискат важни органи.
Ако от друго се интересуваш, питай.

mayamateva
09-13-2006, 09:24
Благодаря много за отговора:) Ходих на друг гинеколог и той ми каза че няма да ми прави операция на този етап и че ще пробваме още три месеца с лекарства. Това което сега ме интересува е какви са страничните ефекти на Примолут-нор?
Благодаря!

MTV_GIRL
09-13-2006, 13:30
AZ IMAH KISTA DO PREDI 7 DENA NESKA DAJE SE VARNAH OT BOLNICATA ... BQH OPERIRANA ... I SEGA DAJE MNOGO STRADAM KAK DA ZALI4A BELEGA SUS KAKVI TO4NO KREMOVE DAJE SUM PUSNALA TEMA :smt010 :smt010 :smt010 !!!

SwEeT_pAiN_F
09-13-2006, 14:29
Отговорих на темата ти там.

Tesinka
09-13-2006, 15:35
sestra mi su6to ima na opashkata!daje vmomenta e v bolnicata.ne e tolkova opasno.nqma za kakvo da se pritesnqvate.neka da otide v bolnicata i da mu q mahnat,poneje s vremeto tq se razsrastva ...! Ne e nikak slojna operaciqta.Samo sled tova 1-q den shte go boli ama to si ima upoiki i bolkouspokoqvashti za tazi rabota.A i tova shte e saom purviq den.Sled 1 sedmica shte si e jiv i zdrav.:) Kaji im go tova... ili im pokaji mneniqta! ;)

krem4et0
09-13-2006, 20:53
А моята киста 40 на 40 милиметра се махна от Диане 35 само за 2 месеца.не мога да повярвам направо!До сега нищо не е помагало само това,което описах.Но гинекологът ми каза,че е от хапчетата и от редовния секс.Иначе за манипулацията не е нужно да си спала с момче-когато ми правеха не бях.Просто ми се бие 1 лекарство,което отпуска химена и през отворът му се манипулира.И в крайна сметка си оставаш девствена,ако искаш де.Ако ли не-докато си под упойка ти махат химена и няма д се мъчиш.Но майка ми не пожела от морални съображения!