PDA

View Full Version : "рийдърс дайджест" и тяхната томбола



08-28-2006, 18:55
Някой знае ли нещо за томболата, организирана от "Рийдърс дайджест"?За тези, които се чудят за какво говоря, ще поясня.Получих в пощенската си кутия писмо от "Рийдърс дайджест", на което имаше печат "Строго конфиденциално" , а адресатът беше "Живеещщият еди-къде си".
С две думи в писмото ми предлагат да участвам в томбола за 60 хилядарки, че съм преминал първите два етапа (селектиране на адреси, изготвяне на документи) на томболата и че тя не е обвързана с покупка. Единственото, което трябва да направя е да изпратя обратно, попълнените от мен документи, които ще получа по-късно, в определен срок. Веднага ми замириса на някаква измама,но от друга страна, това издателство е световно известно.
Ако някой знае нещо по случая и е получил такова писмо,моля да сподели. :smt017

stoika1
08-28-2006, 19:02
baba mi poluchi sushtoto tova pismo i tq poneje e mn naivna si kupi gotvarska kniga za 50 lv.ama tq si misli che moje da specheli neshto.haha.tva sa gluposti spored men.ponqkoga i az vqrvam no 60 hilqdi sa si mn pari i ne vqrvam da gi dadat toku-taka.ima neshto gnilo !!!

08-28-2006, 19:15
i az poluchih takowa ama mn mn ne im wqrwam ako stawa duma na poshtata mi w yahoo mi bqha pisali che sym spechelila 500 000 liri ama de takyw kysmet de tui che kwoto iskat da si prikazwat aide

sherry
08-28-2006, 22:09
И майка ми получи такова... Кой знае колко хора още се получили...Тва е лъжа за мене

machoka
08-28-2006, 22:17
Измама е.

http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=932248

08-31-2006, 19:09
Ние също получихме това писмо,дори две на нашият адрес.Питаме се цялото семейство трябва ли да върнем отговор,за да участавме в томболата.Каква ли е тази измама?на какво да вярва човек?Толковае истрадал българският народ,моля Ви не го мамете повече с някякви томболи !

Янка
08-31-2006, 19:11
Ние също получихме това писмо,дори две на нашият адрес.Питаме се цялото семейство трябва ли да върнем отговор,за да участавме в томболата.Каква ли е тази измама?на какво да вярва човек?Толковае истрадал българският народ,моля Ви не го мамете повече с някякви томболи !

Mo6no
08-31-2006, 19:11
И аз получих такава глупост.

bulgarche
08-31-2006, 21:12
Сестра ми получи незнам си колко такива писма. Пращаше няква де да я знам. Купихме книгата. Майка каза че е готина, щото я четеше. Има вид, картинките са яки :smt006

розовата_пантерка
09-07-2006, 17:07
[color=red]И аз получих такова. Не се връзвайте - как може човек да спечели томбола, в която не се е включвал? Вярно е, че издателството е световноизвестно, ама все пак не е задължително писмата да са оттам. А и да са, това е някаква зарибявка - нали знаете - в 50 писма ти обясняват как ще спечелиш милиони и като се вържеш ти казват: "Айде сега дай 50лв"

miminia
09-07-2006, 17:38
i az i az po lu4ih i posle polu4ih vtoro sus taloni i takiva raboti i stikeri i vtre s dva plika da i ne i razni broshuri nqkoi dr pulu4il li e 4erveniq plik ?

JORJIQ_*_#_*
09-07-2006, 17:56
И аз и баба ми и дядо ми получиха! Много е съмнително! Разбирасе и аз и те имаме ключ от най-скъпата кола и пълен брой звездички, за да се почувстваме големи късметлии! Сигурно на всички е така! Опитват се да влияят на хората психологически! Нещо за мн малоумни ни взимат! Я, да измислят по-честен начин да си продават книгите!

miminia
09-07-2006, 17:58
i az imam klu4 i 3 zvezdi4ki :smt016

fallen
09-07-2006, 18:37
Ми и ние получихме. Какво съвпадение, че и нашия ключ беше за най-скъпата кола :-s И все пак не смятаме да пращаме нищо..

P.S.Останах с впечатлението, че не е задължително да купуваш нещо? :-k

Just_One_Girl
09-07-2006, 22:00
Майка тая вечер се прибра със списание National Geographic (май така беше :roll: ) и отвътре изскочи тоя плик със всичките му стикери и глупости, а аз от вас чувам, че вървяло и по пощата. Може и да има нещо вярно в цялата работа, обаче наградите при случайни хора ме съмнява да отидат :roll:

WILD__BOY
09-07-2006, 22:21
Получавам трето такова..

Ollas
09-07-2006, 22:22
Братовчетите ми са получили такова писмо. Аз даже го прочетох. Луда работа!

In4iTu_
09-08-2006, 16:39
Дам, получих такова писмо. Даже книгата си купихме (абе интересна е, само да ти се чете), ама не очаквам награда да ми донесат.

01-13-2007, 08:42
dobre we maimuni kvo tolkova mogat da vi izmamat da ne bi trqaa da prashtatee pari prostoo koito iska i vqrva u4astva nishto ne mu struva kvo tolkova she vi izmami nqkoi ili ne 4akaite tva moje da e nqkva mafiq ot tiq poshtenskite det prodavat plikove predstavete si seki ot nas kat si kup po edin plik eheee hahahha smotan narod na vratata da vi 4uknat i da vi furlat sto lea u rutcete pak nea gi zemete shtot e izmama zaebi samo tva mi obqsnete za kvo kura mi komentirata nqkva preebavka i izmama kato ot vas ne se iska da pravite nishto

Disorder
01-13-2007, 09:30
Играта си е съвсем легална, дори човека, който спечели ми е съгражданин и го дават по телевизията.

DetE-Idi0t
01-13-2007, 11:06
...Може и да има нещо вярно в цялата работа, обаче наградите при случайни хора ме съмнява да отидат :roll:

Естествено! Колата ще отиде при този, който си я е купил. Парите при този, който си ги има в сметката... Пълна глупост и разигравка са за мен всички томболи.

Just_One_Girl
01-13-2007, 11:36
... Пълна глупост и разигравка са за мен всички томболи.
Мда... Живият пример са томболите на Пепси навремето (Поне за тогава имам сигурна информация) Някакви капачки имаше и всеки ден теглеха по един номер по БНТ. По капачките е имало всякакви номера, с изключение на тези, които са теглели. Знам го от вътрешен човек. Нямало е награда, правено е с цел реклама... И то доста успешно. И повечето томболи са подобна простотия. Тази също е с цел популяризиране на издателството.

Ултра Чалгарчето
01-13-2007, 11:53
Съмнява ме да мамят с наградите. Просто малка е наградата. То разпращанията на толкова много писма с всякакви глупости като ключ например им излиза много по-скъпо от самата награда. Това просто е много евтин начин за реклама. Страшно много хора говорят за издаделството имено заради томболата, ако я нямаше нея, а просто пращаха най-обикновени реклами нямаше да е така. Томболата е истинска, но шансът да спечелиш е много малък...

KoRn
01-13-2007, 12:20
mi kfo da ti kaja И два мармота завиват станиола в шоколад..Не, не! Станиола завива мармотите в шоколад..

bungle
01-13-2007, 13:12
Съгласна съм, това е една много успешна реклама.

kudravoto
01-13-2007, 16:34
mi i na men mi pratiha!

Briseis
01-13-2007, 19:57
Aз пък си събирам ключовете и си слагам на ключодържателя \:D/ Иначе не сме пращали никакви писма...