PDA

View Full Version : СВЕЩИЧКИ



LilAngel
08-29-2006, 07:13
някой ползвал ли е свещички? понеже от доста време насам ме 'човръка' мисълта да пробвам с тях. ето малко инфо, което имам:

Patentex oval N (Patentex GmbH)
Свещичките са интравагинално противозачатъчно средство.
1 песарий съдържа 75 мг. от активната съставка nonoxinol9 /INN/
Песарият се разтваря от топлината на тялото, като независимо от количеството на вагиналния секрет се образува фина, приятна пяна, която оптимално разпределя във влагалището субстанцията, която блокира действието на сперматозоидите.
Нежелани лекарствени реакции:
Patentex oval N е добре поносим. В отделни случаи може да се наблюдава преходно чувство на затопляне.
Patentex може да се прилага непрекъснато и продължително, като се използва само когато има действително от какво да се предпазвате. Продължителната му употреба е безвредна.
Надеждната защита с Рatentex oval N е сигурна едва когато активното вещество е разпределено оптимално. Това се осъществява в рамките на 10 минути.
Особено подходящ е за :
http://www.teenproblem.net/forum
· -жени, които искат да се предпазят от забременяване само тогава когато действително е необходимо такова предпазване
· -млади жени с нередовен полов живот
· -жени с нестабилен цикъл
· -жени, които независимо от партньора искат да се предпазят от забременяване
· -жени които са прекъснали терапия с други противозачатъчни
· -жени, които не понасят хормонални противозачатъчни
· -жени, които приемат едновременно лекарства, които могат да понижат действието на хормоналните противозачатъчни средства
· -жени, при които в резултат на приложението на други методи на предпазване могат да възникнат рискове или да съществуват противопоказания за тяхното използване.
Да не се прави вагинален душ в продължение на 6 до 8 часа след полов акт, като външен тоалет с много вода е възможен непосредствено след полов акт.


ще се радвам на малко споделен опит \:D/

Grubiqnin
08-29-2006, 21:17
ibe6 li maaamu deazn ne sam zapoznat s tez sve6ti4ki ako razbera ne6to 6a spodelq profesionalnoto si mnenie

Zlat4eto
08-29-2006, 22:31
:smt017 za purvi put 4uvam.....

WindWaker
08-29-2006, 22:32
az polzvam sve6ti4ki.....
... kato spre toka

LilAngel
09-01-2006, 07:35
az polzvam sve6ti4ki.....
... kato spre toka

не питам за тока :) а за вагинални :mrgreen:

09-04-2006, 15:05
Скъпа, с бившата ми приятелка започнахме да ползваме свещички след като тя забременя и направи аборт.
Мисля, че са ефикасно средство:
1.По химичен начин убиват сперматозоидите
2.Получава се механична бариера пред спермата
3.Когато свещичка се разтопи от естествената топлина на вагината, се получава овлажняване
Свещиката трябва да се сложи в путинката 3-4мин. преди акт.

ninsy
09-04-2006, 15:57
Скъпа, с бившата ми приятелка започнахме да ползваме свещички след като тя забременя и направи аборт.
Мисля, че са ефикасно средство:
1.По химичен начин убиват сперматозоидите
2.Получава се механична бариера пред спермата
3.Когато свещичка се разтопи от естествената топлина на вагината, се получава овлажняване
Свещиката трябва да се сложи в путинката 3-4мин. преди акт.
аха :)

09-04-2006, 18:09
Това наистина беше отдавна, но мисля че около 4лв./бр.

shadow4e
09-04-2006, 21:10
доколкото знам на Фарматекс са по-евтини ,а ефикастността е една и съща

CrazyWitch
09-04-2006, 21:13
Струва ми се интересно. Чувала съм за тоя медот против забременяване, но без бодробностите. А, мерси за инфото, карай че няма ко друго да ти кажа. :)

ELiTyYy
09-05-2006, 00:27
Интересно