PDA

View Full Version : деца-проблеми



08-31-2006, 12:59
Здравейте,незнам дали темичката е за тук или за друг раздел на форума,но реших да я сложа тук.Много от нас се възмущават,че родителите ни постоянно ни се карат,че пушим,че си пийваме,че закъсняваме и не се прибираме по цели нощи.Аз също правя всички от изброените неща-пуша,пия,но не се хваля с това и не смятам,че би трябвало човек да се хвали с такова нещо.Живот и здраве след време повечето от нас ше имат деца-първо те ще са сладки малки бебенца,после дечица,после тинейджъри.И ето тук идва място за моя въпрос.Как искате да възпитате децата си.Бихте ли ги наказвали заради това,че пият и пушат или няма да ви прави впечатление.Пред вас децата ви ще имат респект или ще им бъдете ,като приятели с които те ще могат да пушат и да пийват по малко.Ще им налагате ли вечерен час,ще се месите ли в личния им живот прекалено много.
Знам,че е рано да се мисли за деца,но нека поне веднъж се замислим,какво им е на родителите ни.Как всяка вечер ни пускат със свито сърце.Баща ми ми разказа,как на времето,когато времената са били малко по-спокойни,се сърдел,защо баба ми много много не го пуска до много късно и ми каза,че като станал родител разбрал какво е.Давайте,вие сте

08-31-2006, 13:06
ex hubava tema pozdravleniq i az naposled1k mislq dosta za tova za6toto vijdam kak na6te se d1rjat s nas to nali e za dobroto ni de no predpo4itam sama da si patq za da ne pravq sled tova gre6ki a ne ste li zabelqzali 4e to4no kato kajat:nqma da izliza6..da pu6i6..pie6 i t.n.t. to4no obratnoto pravim osobeno ako e podneseno s nepodhodq6t ton.taka 4e mislq 4e az ako sled vreme imam d16terq naprimer ot malka 6te govorq s neq za sex za alkohol i cigari..za da moga da znam neinoto mnenie po v1prosa za da s1m blizka s neq da me 4uvstva kato neina priqtelka da spodelq i ako naprimer re6i da pravi sex s1m 100% 4e nqma da e na 12-16 godini a po-k1sno za6toto 6te s1m i kazala mn ne6ta i nqma da e ot lubopotstvo:} kakto i za mn dr ne6ta...6te se m14a da ne pravq s16tite gre6ki kato na6ite kolkoto i da se trevoja za neq jivota i 6te si e nein i tq re6ava kakvo da pravi a ot men podkrepata !

LSD^Lady
08-31-2006, 13:35
I men adski mnogo mi haresa temata BRAVO !!! =D> Ami i az ve4e dosta 4esto se zamislqm po tozi vupros.Opredelno deteto mi kogato stane tineijar 6te pogovorq na vsi4ki temi s nego... za cigari,alkohol,sex,narkotici,ve4eren 4as.... Iskam deteto mi da ne me misli za zlata maika koqto ne pozvolqva ni6to... iskam da mu buda priqtelka i da moje da govori s men otkrito za vsi4ko koeto go vulnuva... I na 100% 6te pravq vsi4ko po silite si da ne prejivee tova koeto prejivqh az.... sled tova koeto mi se slu4i na men me e mnogo strah za deteto mi nqkoi den....

cecko_boy
08-31-2006, 13:36
ex hubava tema pozdravleniq i az naposled1k mislq dosta za tova za6toto vijdam kak na6te se d1rjat s nas to nali e za dobroto ni de no predpo4itam sama da si patq za da ne pravq sled tova gre6ki a ne ste li zabelqzali 4e to4no kato kajat:nqma da izliza6..da pu6i6..pie6 i t.n.t. to4no obratnoto pravim osobeno ako e podneseno s nepodhodq6t ton.taka 4e mislq 4e az ako sled vreme imam d16terq naprimer ot malka 6te govorq s neq za sex za alkohol i cigari..za da moga da znam neinoto mnenie po v1prosa za da s1m blizka s neq da me 4uvstva kato neina priqtelka da spodelq i ako naprimer re6i da pravi sex s1m 100% 4e nqma da e na 12-16 godini a po-k1sno za6toto 6te s1m i kazala mn ne6ta i nqma da e ot lubopotstvo:} kakto i za mn dr ne6ta...6te se m14a da ne pravq s16tite gre6ki kato na6ite kolkoto i da se trevoja za neq jivota i 6te si e nein i tq re6ava kakvo da pravi a ot men podkrepata !

mn gotino mnenie haresa mi ;)

08-31-2006, 13:54
misi ™.::CeCkO®BoY::.™ :} poznavame li se?

morski_o4i4ki
08-31-2006, 14:29
cat^girl^{P} podkrepqm mnenieto ti.Drugo ne znam kakvo da kaja,osven,4e temata e mnogo hubava,smislena(naposleduk ima mnogo nesmisleni temi)i e to4no za tozi razdel!

maybelline
09-01-2006, 07:37
Определено няма да ги възпитавам с наказания,забрани,критики и т.н.Да,ще бъда нещо като приятелка,но няма да пуша и да си пийвам с тях(аз и сега не пуша и пия,камо ли после с децата ми).Ако решат да го правят,добре.Това ще е техен избор за техния живот.Аз няма да ги предпазвам от собствените им грешки,иначе те няма как да се научат да живеят самостоятелно.Ще ги оставям да изпитат последиците от собствените си избори,но винаги ще бъда на разположение,ако искат да споделят някой проблем,който ги мъчи и ще ги окуражавам сами да намерят разрешение на проблема.Долу-горе така виждам възпитанието на тийнейджъри(които после няма да се превърнат в бунтари заради наказанията и вечерния час).Не бих искала да си хабят силите,за да се бунтуват срещу някое наказание или да измислят лъжи,за да ги пускам на купони и т.н.Предпочитам да изразходват енергията си в по-полезни занимания(например някой спорт).Така или иначе ако един тийнейджър иска да отиде някъде,той отива,независимо дали е наказан или не.Поне моите деца няма да има нужда да ме лъжат.Освен това не искам да се превърнат в изцяло зависими от родителското одобрение хора.Това е гледната ми точка за възпитанието.