PDA

View Full Version : Вегетарианство



HopeLesss
08-31-2006, 14:07
От 2 месеца не ям никакво месо... Просто така си реших и спрях. Преди няколко дни майка ми разбра и направо пощуря. Била съм се побъркала, щяла съм да се разболея и такива глупости. Аз съм вече на 18 години а тя ми прави проблем за начина ми на хранене. Уж сега се поуспокои, но постоянно ме дразнят тъпите и коментари от сорта: "Що не опиташ от това пиленце?", "Днес ще правя кюфтенца, няма ли да хапнеш?"... Постоянно ме пита дали сериозно повече няма да ям месо и т.н. Аз я лъжа, че не знам, просто защото не издържам да ми мърмори... Някой случайно да има подобен проблем??? :-k

Amayo
08-31-2006, 14:09
Побъркала ли си се :|

08-31-2006, 14:12
ei ludo qj meso ima super mn vitamini pone pile bez koja ili pue6ko daje i riba ti si luda ako ne qde6 !!!!!!! qj da ne stane seriozno zaradi mene ina4e 6te se metna o :smt019 t legloto mi plSSSzzzzzzSSS

Kar4eto
08-31-2006, 14:49
Ами аз смятам че в това да не ядеш месо няма нищо страшно...Аз почти не ям месо напоследък ама наще едва ли ще имат нещо против ако стана вегетарианка (макар че нямам 18 години)...Скоро четох в една книга че главната причина на повечето хора да не стават вегетарианци е че се страхуват да не лишат организма си от протеини,макар че такива има и в растенията и млечните продукти и те са много по-полезни от тези в месото,защото протеините в месото са найдолнокачествените мъртви или умиращи. Така че хапвай пълнозърнест хляб,ориз,фасул,грах,леща (и др. варива),сусам,слънчоглед или други семена,съчетани с варива и дуги богати на протеини храни и т.н. А що се отнася за майка ти тя съвсем скоро ще се успокои...СПОКО!!! :P

08-31-2006, 15:16
ами аз ве4е втора година съм вегетарианец, първо и мна мен ми мърмореха и се опитваха да ме изкушават с разни мърши, ама
като мина 1 година и от тогава съвсем не могат да ме накарат дори да го помириша или да го гледам тва месо, още пове4е, 4е превръщането ми във вегетарианец разви кулинарните ми способности и сега си готвя предимно сам.
п.с. откато станах вегетарианец спрях да боледувам през зимата спрях да се ядосвам от глупостите на хората около мен и по4нах да се усмихвам по- 4есто :D

Jamalska
08-31-2006, 16:30
Вегетариянството е хубаво,но не е препоръчително за хора-спортисти...

ista
08-31-2006, 17:32
абе, тегли й една майна... от къде на къде тя ще ти казва как да ядеш?!? и й кажи да престане, щото ти сама си решаваш какво да правиш!

®©PeTq®©
08-31-2006, 18:19
Аз от много време не ям месо,сигорно 3-4 години :) и не са ми правили проблем,не съм болна,не съм била болна..просто самата храна не ми харесва а и като си представя как убиват някое животно за да ям аз :smt010 ако не ти се яде месо-не яж :wink:

08-31-2006, 19:08
значи аз съм на 17 и не ям месо от 6 години , пък не съм умрял до сега [-(

Amayo
08-31-2006, 23:07
Когато животното е убито по особено брутален начин е най вкусно защото става по крехко от изживяния ужас :P .

blood_dodo
08-31-2006, 23:13
Аз пък не мога да разбера тея дето не ядат месо... Само да подуша рибка на скара и подивявам от глад ;)

SeXyTo_f
09-01-2006, 07:37
еми и аз съм спряла да ям месо...ама не съм си казала..."са няма да ям никакво месо" а просто нещо...ми се гадеше само като го видя...и майка ми забеляза...че не ям месо...ама никакво...и само ме питаше "ама защо, защо?" предпочитам задушени заленчуци с ориз...иначе месо трябва да се яде, защото имаше там някаква болест дето я получаваш на стара възраст и не можеш да се движиш...още не ям кюфтета, пържоли...бла бла...ям дарем в дюнера има някакво месо...и е такива... 8-[ или пиле на грил...

SeXyTo_f
09-01-2006, 07:40
Аз пък не мога да разбера тея дето не ядат месо... Само да подуша рибка на скара и подивявам от глад ;)
риба ям само на Николов ден...или кво беше там...

HopeLesss
09-01-2006, 17:14
абе, тегли й една майна... от къде на къде тя ще ти казва как да ядеш?!? и й кажи да престане, щото ти сама си решаваш какво да правиш!

Не е толкова лесно, колкото звучи... Аз съм инат и в никакъв случай няма да ям месо, само защото тя ми казва... Проблема е, че тя не ме разбира... Сега даже ми каза че щяла да ме води на психиатър, постоянно ми задава куп въпроси, на които не знам как да и отговоря... Как да и обясня, че просто вече не ми е вкусно да ям месо, че не ми се яде и т.н. Каза ми, че ако и дам основателна причина нямала да ме закача повече... Какво да и кажа? Имам едноседмичен срок :mrgreen: На мен ми е смешно чак, но като я познавам нищо чудно да ме замъкне при психиатър ](*,)

SeXyTo_f
09-01-2006, 18:17
абе, тегли й една майна... от къде на къде тя ще ти казва как да ядеш?!? и й кажи да престане, щото ти сама си решаваш какво да правиш!

Не е толкова лесно, колкото звучи... Аз съм инат и в никакъв случай няма да ям месо, само защото тя ми казва... Проблема е, че тя не ме разбира... Сега даже ми каза че щяла да ме води на психиатър, постоянно ми задава куп въпроси, на които не знам как да и отговоря... Как да и обясня, че просто вече не ми е вкусно да ям месо, че не ми се яде и т.н. Каза ми, че ако и дам основателна причина нямала да ме закача повече... Какво да и кажа? Имам едноседмичен срок :mrgreen: На мен ми е смешно чак, но като я познавам нищо чудно да ме замъкне при психиатър ](*,)
prosto i kaji tva deto kaza na nas 8-[

az_slunceto
09-02-2006, 07:53
ista e prava q i tegli edna,az po4ty ne qm meso,a ,ako xapna primerno na sedmica pove4ko meso i po4vam ili mi izliza obriv ili se razbolqvam ei takiva naprimer vui4omi i vuinami sa vegitarianci ot pone edno 20 godini i kvo ni6to im nqma. [-X az daje mislex da stavam vegitarqnka.e verno ,4e kato otide6 na picariq nqma golqm izbor s picite bez meso ama vse pak ima vegitarianski nali taka..... ima kvo da qde6,nqma da umre6 ot glad. [-X

dessi___
09-02-2006, 10:12
хаха да ти кажа аз сам си вегетарианка от 4-5годишна :mrgreen: сега сам на 14 значи горе долу от 9-10години не сам яла месо :shock: но пък се чувствам много добре!така сам си свикнала даже по едно време помня 4е бях хапнала малко месо и после няколко дни ми беше ужасно лошо и бях много зле :smt087 и сега не ям месо и ми е СУПЕР :-)

cskamoni4ka
09-02-2006, 11:02
Аз не бих станала вегетарианка :-D

navits
09-02-2006, 11:24
ми то ако престана да ям месо :smt117
няма за кво да живея 8-[

<<sHe>>
09-02-2006, 11:53
стига бе,суперско е да си веги!!аз от година и нещо не хапвам,добре ми е.. :-D е,естествено в началото майка ми се опита да ме изкушава с някакви "вкусотии",ама бързо се предаде 8) 8) ама тя винаги си ми угажда,така че.. :-) но официално се призна за победена когато питала личната ми лекарка и тя казала,че няма по-хубаво от вегетарианството :mrgreen: ...
...та предлагам ти да говорите заедно с лекарката ти,с надеждата тя да се застъпи за теб :wink:
не се предавай!!

cS_LaMeRkA
09-02-2006, 12:46
:o Ти ми дай кебапченце :mrgreen: , кърначенце, кюфтенце, мм пиле на грил, :mrgreen: да видиш нема ли да го оправя за нула време :smt016 Еми :roll: к'во да ти кажа не нямам такъв проблем а и да имам наще нищо няма да ми кажат :smt016 , защото аз си решавам к'во да ям [-( , даже не ми гледат 'в паницата' O:)
Ако някога кажа на мама да ми сготви нещо разбира иначе, карам на к'вот намера :smt005 ... в хладилника!?! :roll: :P

09-03-2006, 15:57
em az s1m na 14 i do sq samo kato bebence s1m vkusvala meso kogato sa me hraneli no ot kakto s1m si proqla sama mesce ne vkusvam i tai kat gledam ne s1m anemi4ka,ne pripadam i umiram...daje s1m si extra..vseki orgazniz1m e razli4en no az li4no ne podkrepqm mn vegetarqnstvoto pri men e taka za6toto kogato hodih na hudojestvena gimnastika ni karaha da qdem po edna qb1lka za cql den i ot togava otviknah meso a i poprincip ako hapna malko princesa ( sandvi4 s kaima) i mi prilo6ava 6toto qvno organizma mi e otviknal:{

CrazyWitch
09-03-2006, 18:09
Зеленчуците са храната на истинската храна..
Не е ли мъртво животно...не е храна :mrgreen: :mrgreen:

Я някое професорско изказване. хаХАха .. Хареса ми.

az_slunceto
09-03-2006, 18:24
:evil: edna frendka, mi vika "az ne moga edin den bez meso",ebaty idiot4tinata ](*,) :evil: spored mene tq malko :---) poslugva. :roll: e dobre,de neka si xapva meso,no da ne moje edin den bez meso :-k 8-[ mai ne6to poslugva. :-D vie kak mislite,az naprimer kato primerno qm edna sedmica malko pove4e qica,meso takiva ne6ta cqlata stavam v 4erveni golemi pluski. :-& mnogo nepriqtna rabota. :smt013

katrin ivanova
07-19-2012, 17:37
az sam na 9 i sam vegitarqnka ot dnes i se chuda kak da kaja na na6ite ne obicham meso no vnas samo ima bihte li mi kazali kak da kaja na na6ite

BreakingDawn
07-19-2012, 18:32
az sam na 9 i sam vegitarqnka ot dnes i se chuda kak da kaja na na6ite ne obicham meso no vnas samo ima bihte li mi kazali kak da kaja na na6ite
1-во темата е от 2006! 2-ро Ти си на 9 годинии! Нуждаеш се от месо за да може тялото ти да се развива както трябва! 3-то Ако е заради някакви тъпи диети-недей! Няма смисъл..
Все пак момичето което е писало темата е било на 18,а ти на 9..
сега ако и 5 годишната ми братовчедка започне да пише тук,не знам...

Angel^^
07-20-2012, 14:01
Аз съм на 14 години и съм вегетарианка от две години, мога да кажа че се чувствам отлично. Стереотип е, че месото е нужно за нормалното развитие. Майка ми в началото беше скептична, но сега и тя отказа месото.
Не позволявай да ти казват какво да ядеш, какво ти е нужно, и какво не, а слушай тялото си - така няма да сгрешиш. Прочети различни материали, книги и аргументирай решението си, но не се отказвай!

lion69
07-23-2012, 20:19
аз съм на 15 години и не ям месо,като малък много пъти съм се опитвал да хапна,но просто ми става гадно и не мога да го преглътна.Напълно нормален съм си като ръст,килограми,телосложени е и т.н.Не знам дали има някакво значение,но баща ми е ветеринар.Нашите много пъти са ме карали да ям месо,даже и насила,но накрая се примириха :)

Jaune
07-23-2012, 21:08
знам, че темата е стара, но в месото няма никакви витамини, направо е изумително какви глупости са се писали :Д