PDA

View Full Version : много е малка,но дали не ревнува?



Julia_15
09-01-2006, 07:49
На 15 съм.Родителите ми са разведени(не съм виждала баща си от 4-5 години),живея с майка.Нямаме близки роднини(тя не е от България,а не можем да се преместим в родната й страна).Преди две години си намери приятел,с който станаха много близки и сега имат бебе(момиче,на 11 месеца).Разбира се,вече скъсаха и той изобщо не се грижи за детето,макар че редовно плаща издръжка.Аз имам приятел(на 15 също) и често се виждаме у тях.Обаче майка ми наскоро се върна на работа(досега беше в майчинство) и трябва по цял ден да се грижа за сестра си.Не мога да водя гаджето си у нас(няма да обясня защо,просто не може) и се виждаме у тях,но аз трябва да взимам и бебето.Нямаме проблеми,и двамата се грижим за него,а после го слагаме в количката и двамата си се гушкаме...Майка няма нищо против да взимам бебето с мен.Притеснява ме обаче,че то много често плаче,иска много внимание и въпреки че му отделяме много време,ние имаме сериозна връзка с гаджето ми и искаме време за някои неща...Възможно ли е сестра ми(на тази възраст) да ревнува или нещо такова?Защото тя е много привързана към мен(нали само аз я гледам през деня).И дали това може да й се отрази психически?

®©PeTq®©
09-01-2006, 07:53
Не,не мисля... :-k На мен майка ми е казвала че постоянно съм ревала и пискала като малка..Така че мисля че няма да и се отрази психически...Нека и другите да изкажат мнение,но аз така мисля :-k :)

BeBeTo_F
09-01-2006, 08:32
Az Mislq,4e e dosta glupavo da revnuva6 ot edna godi6nata si sestra....tq mnooo razbira kvo stava okolo neq ti za revnost govori6 :smt005

maybelline
09-01-2006, 09:00
Az Mislq,4e e dosta glupavo da revnuva6 ot edna godi6nata si sestra....tq mnooo razbira kvo stava okolo neq ti za revnost govori6 :smt005

Напротив!Дори бебета могат да изпитват ревност от бащата(който много мило се отнася с майката и отнема от времето й с бебето).А детето е вече на 11 месеца.Защо мислиш,че не разбира?Това че след години няма да помни почти нищо,не значи че сега не разбира.А до авторката,не мисля че сестра ти ревнува,все пак от думите ти стана ясно,че й е притно когато е с вас двамата.Мисля че няма защо да се тревожиш;)

marina star
09-01-2006, 09:50
Az Mislq,4e e dosta glupavo da revnuva6 ot edna godi6nata si sestra....tq mnooo razbira kvo stava okolo neq ti za revnost govori6 :smt005

Напротив!Дори бебета могат да изпитват ревност от бащата(който много мило се отнася с майката и отнема от времето й с бебето).А детето е вече на 11 месеца.Защо мислиш,че не разбира?Това че след години няма да помни почти нищо,не значи че сега не разбира.А до авторката,не мисля че сестра ти ревнува,все пак от думите ти стана ясно,че й е притно когато е с вас двамата.Мисля че няма защо да се тревожиш;)

az sa6to imam molki sestri4ki daje dve i znam mn dobre za kvo stava duma
naistina tozi period ne e ot nai priqtnite za teb imai v predvid 4e skoro 6te prohodi i 6te ti se ebe maikata otvsqkade ama ne moje6 da go izbegne6 malkite deca prosto si revat kolkoto i tapo da zvu4i i iskat vse pove4e i pove4e vnimanie
no prosto trqbva da ima6 tarpenie 4e kato pootrasne 6te te slu6a pove4e,no da znae6 moite sa na 5 i pak me vbesqvat,no ima i dobra strana i mislq 4e sama se dose6ta6 za neq
pojelavam ti pove4e spokoistviei zdrava psihika(6te ima6 nujda) :lol: :lol: :lol: :lol:

sladoled
09-01-2006, 17:21
Работата съвсем не е в това.Просто детето иска грижи и внимание, които ти не можеш да му дадеш, защото и ти още си дете.Бебето не ходи ли на ясла?Все пак това е ангажимент на майка ти, не ти си виновна за появата на бебето. Говори с нея, помисли за варианта да се свържеш с баща си и го помолиш за съвет.

DrCIH
09-01-2006, 19:54
Ще ми хареса да развие комплексна електра към приятеля ти :) ако е момиче де. Еми да може да ревнува но не се притеснявай най-много да вземе да го вриема за баща а теб повече като майка.

Tempestjuji
09-01-2006, 21:25
имам сестра на 1 година..баща ми като се връща от работа по традиция първо мене целува..и сестра ми като види започва да реве здраво............................... ако тва не е завист нз какво е..мисля, че е възможно да ревнува....

Briseis
09-01-2006, 21:44
Имам братче на годинка и 2 месеца.И да, сестра ти опредлено ревнува.Малките деца постоянно имат нужда ако не от грижи, то от внимание.Изходът е да я приспиш.Така тя няма да усетли липсата на внимание.И успех с гледането, като проходи ще е чудо :-D

az_slunceto
09-02-2006, 06:51
i az mislq ,4e revnuva,za6toto i bebetata use6tat kakvo stava

Julia_15
09-02-2006, 09:34
Тя вече прави опити да ходи и може да мине 2-3 крачки без да я държа за ръката.Както и да е.Не,не може на ясла(по лични причини),а с баща си не се разбирам,затова и той отпада.Тя ляга да спи към 13:00 часа и се събужда след час или два.После иска да си играе,но когато аз и приятелят ми "си играем" тя ни наблюдава и се смее.Но често иска и тя да се включи.Разбира се,не правим секс,когато тя е будна,но любовната игра е позволена;)

sladoled
09-02-2006, 20:14
Ами като тръгнеш на училище кой ще я гледа?

ThePainIsReaL
09-06-2006, 17:44
Имам братче на годинка и 2 месеца.И да, сестра ти опредлено ревнува.Малките деца постоянно имат нужда ако не от грижи, то от внимание.Изходът е да я приспиш.Така тя няма да усетли липсата на внимание.И успех с гледането, като проходи ще е чудо :-D

Даам , права си . Не само чудо ще е .. горката кака .
А бтв няма как да й е свършило майчинството на майката , защото се получава до 2 годишна възраст на детето. Явно е грешка на авторката .. :roll:

13lack_Sheep
09-15-2006, 20:53
май най-добре е да хвьрлите бебето от високо и после да се самоубиете така много 6те зарадва6 маика си! :roll: