PDA

View Full Version : MAturi



Bisollini
09-02-2006, 22:09
MATURI I SI4ko POKRAI TQH ??? OT koi DO Koi Nabor 6te VKLIU4VAT POSLEDNO?

09-03-2006, 09:37
Някой може ли да ми каже какво представляват матурите? Чух че 2007/2008 ще ги въведат :smt010 а пък аз съм роден 1989 значи ги хващам! Та...какво е матура? :-k

ruso_angelche
09-03-2006, 09:41
i az iskam da znam http://smilies.sofrayt.com/%5E/j0/clever.gif aide ako nqkoi znae kakvo predstavlqvat da ni obqsni.... molq viii http://smilies.sofrayt.com/%5E/q/crying.gif

strange__
09-03-2006, 10:18
Ми най-общо казано матурите са вид изпити :wink: Нещо като зрелостните изпити,които е имало преди години с тази разлика,че въпросните матури са само по литература и математика....пишеш тема и решаваш задачи.Самата идея никога не съм я разбирала,тъй като няма стимул да изкараш висока оценка,защото после не можеш да кандидатдтваш с нея.... :roll: Дам,та държиш изпити в края на средното си образование,за да се проверят знанията ти.Нямам представа за другите випуски,но последната информация,която имам е че випуск 2009 няма да има :mrgreen: А в крайна сметка нищо не се знае...тазгодишните абитюренти до март месец не бяха на ясно ще имат ли,няма ли да имат :?

cskamoni4ka
09-03-2006, 10:21
Ако си 90 набор ще ги хванеш ли?

kudravoto
09-03-2006, 10:22
Ми най-общо казано матурите са вид изпити :wink: Нещо като зрелостните изпити,които е имало преди години с тази разлика,че въпросните матури са само по литература и математика....пишеш тема и решаваш задачи.Самата идея никога не съм я разбирала,тъй като няма стимул да изкараш висока оценка,защото после не можеш да кандидатдтваш с нея.... :roll: Дам,та държиш изпити в края на средното си образование,за да се проверят знанията ти.Нямам представа за другите випуски,но последната информация,която имам е че випуск 2009 няма да има :mrgreen: А в крайна сметка нищо не се знае...тазгодишните абитюренти до март месец не бяха на ясно ще имат ли,няма ли да имат :?


da be6e mnogo gadno za6toto do kraq neznaehme dali nqma da ni gi turqt i na nas teq maturi ma se oturvahme

macka123
09-03-2006, 10:52
виж...
те ги сменят постоянно
никой не може да каже

meri88
09-03-2006, 18:33
Ми най-общо казано матурите са вид изпити :wink: Нещо като зрелостните изпити,които е имало преди години с тази разлика,че въпросните матури са само по литература и математика....пишеш тема и решаваш задачи.Самата идея никога не съм я разбирала,тъй като няма стимул да изкараш висока оценка,защото после не можеш да кандидатдтваш с нея.... :roll: Дам,та държиш изпити в края на средното си образование,за да се проверят знанията ти.Нямам представа за другите випуски,но последната информация,която имам е че випуск 2009 няма да има :mrgreen: А в крайна сметка нищо не се знае...тазгодишните абитюренти до март месец не бяха на ясно ще имат ли,няма ли да имат :?
am ta da ti kaja ne sa samo po matematika i literatura.V ezikovite gimnazii ednata matura e ezika koito u4i6 ,a drugata ti e literatura

miloto_girl_4e
09-03-2006, 19:25
Ако си 90 набор ще ги хванеш ли?

ми..по последни данни - не :)
Защо?
Защото министърът обясни,че не може след като вече сме почнали средното си образование да въведат матури(т.е някакви промени), затова ги хващат първи 91ви набор(те още не бяха 9ти клас ..,т.е да започват средното си образование)...ние се измъкнахме на косъм, защото по едно време ние бяхме първите "щастливци"...

niGGa
09-03-2006, 19:33
Ако си 90 набор ще ги хванеш ли?

ми..по последни данни - не :)
Защо?
Защото министърът обясни,че не може след като вече сме почнали средното си образование да въведат матури(т.е някакви промени), затова ги хващат първи 91ви набор(те още не бяха 9ти клас ..,т.е да започват средното си образование)...ние се измъкнахме на косъм, защото по едно време ние бяхме първите "щастливци"...
Така е...Има обаче още много съмнения..Пускат се разни слухове чак за 2014-та година..Плюс това точно тогава ще се смени правителството, остава ни да се надяваме новият министър(ако има нов, разбира се) да ги отмени...За сега статистиката показва, че всеки нов министър удължава срока...Дано =) не ми се ходи на матура...

Communist
09-03-2006, 20:04
Пускат се разни слухове чак за 2014-та година..Плюс това точно тогава ще се смени правителството... Е как пък 2014-та :smt017 това правителство се сменя 2009, а следващото 2013-та... както и да е, дано 88-ми,89-ти и 90-ти набор да нямат :)

cskamoni4ka
09-04-2006, 07:37
Уф!Дано да не ги хвана,че... :roll:

Jenninka
09-04-2006, 12:43
Нали преди години се съдеше Министерството на образованието?Защото нито са съобщили формата ан амтурата нито са ни казали със самото влизане в съответното училище какво е това матура едва ли не.Тъпо е щот не може да пишем тема по някой автор,който сме учили през сичките 5години...трябва да си скъсаме задниците от "преговори"(частни уроци,естествено),за да вземем матурата ако е тема.Дне научих за решението на министъра ан образованието.Единственот ,което ми идва наум,защото и аз съм 89 ,е да му се изсерам (с извинение)!

DEMENSIA
03-08-2007, 07:05
:cry: NAISTINA W1PROSA S MATURITE E MNOGO OB1RKAN I NEPRAWOMERNO SPORED MEN E WIPUSK 2007-2008 DA SA PODLOJENI NA TOZI ZRELOSTEN IZPIT!LIPSATA NA PODGOTOWKA I PREJIWENIQT MOMENT NA IZNENADA....TOWA E NEDOPUSTIMO! :evil: TA NIE NQMAME WREME DORI DA SE PRIMIRIM S FAKTA ,4E NAJ-WEROQTNO 6TE SME SK1SANI......NEKA SE ORGANIZIRAME I NAPRAWIM NE6TO PO W1PROSA...STIGA SME SE PRIMIRQWALI S GLUPOOSTTA I KAPRIZA NA OBRAZOWATELNATA NI SISTEMA!!!!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: