PDA

View Full Version : за пукането на пръсти...



vladi_addict
09-03-2006, 14:45
сигурно има такава тема, ама не ми се търси :oops:
кажете как да спра да си пукам пръстите (ако въобще е възможно) дали има някакъв крем или нещо подобно ?
пробвал съм да не ги пукам 1 ден, ама не издържах. като не ги пукам, мисля само за това и целите ми пръсти са схванати такива и не мога да правя нищо.. общо взето си пукам и 20-те пръста, 2та лакатя и капачките на краката. преди време си пуках и гръбнака, но спрях, щото ми се струваше прекалено рисковано.

вие пукате ли си ги? от кога? спирали ли сте? как? кои пукате?

Moderated by ^npocTo^a3^f^
1 точка от правилника!
Благодаря!

09-03-2006, 14:52
ЦЕНЗУРА!!!

.: machoka :.

09-03-2006, 14:54
ami az si pukam dosta ne6ta-vsi4kite prusti,laktite,vrata,grubnaka i sega za drugo ne se se6tam.nai-mnogo po 1-2 puti na den.mislq,4e ne e opasno.prosto e navik.znam,4e kato ostaree6 zapo4vat da ti treperqt prustite ako si gi pukal mnogo.ama naistina e gadno kato si sviknal i posle i 1 den ne moje6.men mi se 6te pone prustite da ne si pukam,no ne znam kak da spra.i vse pak edva li e tolkova stra6no.

ShaDoW^ZonE
09-03-2006, 16:05
кремове за тва няма...
иначе и аз си пукам пръстите на ръцете, а лактите и китките от време на време са започнали да изпукват сами :shock:
иначе щом чак до там са започнали да ти се схващат - лекар. даже не знам и тва дали ще помогне.

vladi_addict
09-03-2006, 16:16
кремове за тва няма...
иначе и аз си пукам пръстите на ръцете, а лактите и китките от време на време са започнали да изпукват сами :shock:
иначе щом чак до там са започнали да ти се схващат - лекар. даже не знам и тва дали ще помогне.
ами едва ли ще помогне, защото лекаря ще ми каже да не ги пукам... то щом няма крем за това, значи всичко зависи от мен. ще спра ако мога .. :)

snooppy_f
09-03-2006, 16:27
Аз също си пукам пръстите
Кофти навик...
Пукам си всичките пръсти на ръцете, китките ми постоянно си пукат, врата си пукам от време на време, както и гръбнака, глезените ми пукат понякога когато ходя, понякога си пукам и пръстите на краката...
Знам, че не е хубаво, но какво да се прави...навици...
Опитвала съм да спра, но понякога нарочно се подпирам с все сила на стена или където и да било с ръцете и си ги изпуквам...след 10-15 мин. пак....

CRaZy_IKT
09-03-2006, 16:38
Винаги съм се чудела на хората които си пукат пръстите.Естествено че е опасно и на старини ще треперите.Защото всяка става си има специална смазка която при пукането се износва и става много кофти...

Novkov
09-03-2006, 18:37
Всичко опира до навик. Опитай се да се отучиш, че не е хубаво, чел съм, че предразполага за артрит

09-03-2006, 18:51
Преди пуках всеки ден сичко де мога... Ама като стана супер оплътнена програмата ми забравих за това... и ся от 3-4 месеца не съм се сещал, че може...

Sarabi
09-05-2006, 22:51
Пхххх не си бях пукала пръстите на ръцете от седмица и нещо май и като я прочетох тая тема не можах да пропусна.Иначе и аз пукам на всички пръсти и горе и долу,гърба,врата,китките,гл езените(мога да щракам с кокалчета,няма как да пропусна да се изфукам :-D :lol: )кръста и раменете...бахти аз съм ПУКАЛО :shock: (който е чел Пратчет-Въоръжени мъже ще зацепи какво имам предвид).Не е полезно,ама като не си ги изпукам се чувствам супер схваната и имам чувството,че съм изсъхнала някак си :lol:

GLeZoRanA
09-06-2006, 00:51
Аз пък нямам такъв проблем :mrgreen: Пукам си ги само като ще млатя някой :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Novkov
09-06-2006, 04:03
Аз пък нямам такъв проблем :mrgreen: Пукам си ги само като ще млатя някой :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

После да не се чудиш защо като си пукаш пръстите няма никой около теб :D

az_slunceto
09-06-2006, 06:00
emi kvo da vi kaja ni6to novo.az moga da si pukam prustuite i go pravq. :mrgreen: a vie mojeteli? :shock:

`Death`Whore`
09-06-2006, 07:20
Аз не мога и знам, че е много вредно.

®©PeTq®©
09-06-2006, 07:30
Аз преди много си ги пуках...ама като разбрах че е много вредно..и започнах малко по-малко да поспирам и накрая не си ги пуках вече...сега ги пукам ама мн мн рядко :wink:

miloto_girl_4e
09-06-2006, 11:14
Преди си пуках пръстите на ръцете, но постоянно ме боляха като ги пукам, та успях някакси да спра :wink:
Сега идва въпроса, че си пукам постоянно врата и ако не го изпукам ... ме боли, такаче това не мога да спра да го правя, а и не умирам от желание :wink:
А гаджето ми си пука ... толкова много неща :mrgreen: Само ръцете си ги изпуква по 7-8-9 начина, аз не знаех, че има толкова кости там, той изпуква всичко :mrgreen: И не само ръцете,гърба,врата,лакти .. и кой знае още какво :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

FUNKY_MONKEY
09-06-2006, 13:04
[-X ба ми аз пък никога не съм си пукала пръстите шот знам че е супер вредно и кат малка попаднах в един учебник на един ръката на кфо е заприличала от пукане на пръсти... пък и то нема смисъл да ги пукаш,тфа си е просто некъф досаден навик.....

GLeZoRanA
09-06-2006, 23:48
Аз пък нямам такъв проблем :mrgreen: Пукам си ги само като ще млатя някой :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

После да не се чудиш защо като си пукаш пръстите няма никой около теб :D Вече взех да свиквам :) :lol:

ShaDoW^ZonE
09-07-2006, 01:50
Преди си пуках пръстите на ръцете, но постоянно ме боляха като ги пукам, та успях някакси да спра :wink:
Сега идва въпроса, че си пукам постоянно врата и ако не го изпукам ... ме боли, такаче това не мога да спра да го правя, а и не умирам от желание :wink:
А гаджето ми си пука ... толкова много неща :mrgreen: Само ръцете си ги изпуква по 7-8-9 начина, аз не знаех, че има толкова кости там, той изпуква всичко :mrgreen: И не само ръцете,гърба,врата,лакти .. и кой знае още какво :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: че аз за батко ми все едно чета бе :smt005 той е същата работа и ако не се изпука всичко го боли... коофти

ledenata_kralicA
09-07-2006, 13:42
Пукането на пръстите води до артрит....и аз се пукам-пръстите,лактите,коленете, ърба,врата,глезените и т.н.
За пръстите-въпрос на навик е
За кремове не съм чувала

bodil4e_f
09-07-2006, 21:33
и аз си ги пукам много
цялата пукам де :evil:
ама за пръстите-мъча се мъча да спра,защото не е вярно,че на старини чак ти треперят-моите вече почнаха малко да треперят,ужасно е
ама като не си ги изпукам както казвате си ги чувствам схванати и сухи такива...ама ся се старая почти да не ги пукам и да спра

koalka
09-10-2006, 12:13
Чувала съм,че не е добре.Аз не си ги пукам.

rash00
09-10-2006, 15:31
а бе и аз го имах този навик сигурно 5 години и зех да треперия и отвикнах да го рпавия схтото го правех някиолко пъти на ден . отвикването става бавно но славно, просоот то ти идва отвъртерее ударии си един шамар когато ти се доиска да си ги спукаш

Nen0RmalniK
09-20-2006, 14:54
az si pukam cqloto tqlo no neznam kak da sprq ne sam i mislil:D

FiRe_LaDy
09-20-2006, 19:37
Pukam si prystite na racete,vrata,grabnaka,krysta,laktite,kitkite i kolenete :lol: Ne sma opitvala da spra da gi pukam,ama i nqmam namerenie.Tova mi prai kefa osobeno ako nqkoi mrazi i narochno go praq pred nego :smt019 Ama ako ne sa pukam i sa shvashtam i ma boli i samo dokato mrydna i pukam :lol:

piritmon
09-25-2006, 07:24
Otidete na lekar za tova pukane. Samo shte vi kaja kakvo stava pri pukaneto: vsi4ki stavi pomejdu si imat vyzduh, koito predpazva pomejdu triene. Kogato pukate, vie go unishtojavate i stavite ostavam bez vyzduh. Zapo4vat da se triqt i iznosvat. Elasti4nostta im se gubi i sled godini NAISTINA zapo4vate da treperite. Predpazete se maximalno byrzo ot tozi ujasen navik. uspeh!

10-18-2006, 14:19
това е на психологическа основа според мен.и аз си ги пукам и аз мисля че ми се схващат но пробваи да издуржиш два три дни и ще го забрайш.тва е нещо като цигарите и наркотиците - един вид пристрастяване ... ;-) бтв и аз реших да се опитам да спра щтото оня ден например целия ми клас възкликна "Аууууу" като си ги изпуках и сички ми казаха че като остарея мн ще ме болят пръстите

10-21-2006, 21:41
Аз също си пукам пръстите
Кофти навик...
Пукам си всичките пръсти на ръцете, китките ми постоянно си пукат, врата си пукам от време на време, както и гръбнака, глезените ми пукат понякога когато ходя, понякога си пукам и пръстите на краката...
Знам, че не е хубаво, но какво да се прави...навици...
Опитвала съм да спра, но понякога нарочно се подпирам с все сила на стена или където и да било с ръцете и си ги изпуквам...след 10-15 мин. пак....

hehe! s16tata rabota s1m! :lol:

10-21-2006, 21:43
Pukam si prystite na racete,vrata,grabnaka,krysta,laktite,kitkite i kolenete :lol: Ne sma opitvala da spra da gi pukam,ama i nqmam namerenie.Tova mi prai kefa osobeno ako nqkoi mrazi i narochno go praq pred nego :smt019 Ama ako ne sa pukam i sa shvashtam i ma boli i samo dokato mrydna i pukam :lol:

hahahaha :smt044 neznaeh 4e ima pr1sti i na vrata, i na grabnaka, i na laktite, i na krysta, i na kolenete i na kitkite! ;) :P

Łĭ&
10-22-2006, 12:50
Така...да започнем с обяснението.При това пукане не ви пукат костите...Пукат се едни балончета с една течност,дето и аз не й знам името,дето се събира.Когато искате да си ги пукате,мислете за нещо по-важно...например за гаджето си,ако нямате пък,мислете за нещо друго.Или пък просто си представете Какво пукате и по какъв начин....иу,гадно а?Ако всичко тва не помогне-поискайте съвет от личен лекар.Ако си пристрастен от пукането ще се откажеш....всяко нещо с времето си..Ей ся кат пиша тва си пукам пръстите :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D .....

jony
10-23-2006, 01:53
лелеле супер противен навик.. как бих искал да се откажа.. ама тва освен с воля с друго няма да стане!