PDA

View Full Version : ЛЕВСКИ ПРОСТО Е №1!!!



miminia
09-04-2006, 10:03
Когато фактите говорят опонентите мълчат! Мълчат дълго. Мълчат сгушени някъде там, в тъмното. Знам, че живеем на Балканите, а тук тишината не е на особена почит. Но…Всички трябва да признаем, че най-популярният роден футболен клуб Левски е №1 в България! Това е.

И ако някой продължава да си мисли различно, значи не разбира много нещо от великата игра. И понеже казах, че тишината не е на почит на Балканите се сетих за една случка от преди няколко години. Ден преди Литекс да отпадне от Зимбру бяхме в един хотел с отбора на Цървена звезда в Кишинев. Сърбите ги очакваше протоколен реванш с един от местните отбори, но всички в тяхната делегация бяха повече от напрегнати.

Оказа се, че проблем на звездашите беше … Партизан. Малко преди полунощ стана ясно, че воденият от Матеус тим се класира за групите в лигата. Просто ужас в щаба на Звезда. Славолюб Муслин (той водеше бившия европейски шампион тогава) и помощниците му с часове обикаляха хотела сякаш беше църква по Великден. Много трудно им беше да преглътнат успеха на Партизан. Това са Балканите. Ала да оставим настрана проблемите на сърбите и на тези, които снощи са се пукали от яд.

Най-важното е, че България има повече от достоен участник в Шампионската лига. Един тим, който попадна в семейството на големите (там, където исторически е неговото място) не по принципите на случайността. Левски мина по най-трудния път за да стигне до върха. А много помогнаха с поведението си всички “синини” ръководители през последните 15 години.

Когато Стоян Хранов лансира Томас Лафчис за президент, малко след промените през 1989 година, феновете възкликнаха “Не. Нищо общо с МВР”. Но не бяха прави. Именно Лафчис направи най-трудното. Той постави още тогава основите на сегашния триумф. Гъркът не разполагаше с финансова мощ, ала успя по-най-бързия и правилен начин да преобразува клуба от тоталитарен в организация, която може да се развива още по-добре при законите на пазарната икономика (у нас е пазарен хаос, но все пак).

Разбира се без пари нищо не става и логично дойдоха Чорни и Грашнов. И те сториха много. Или най-малкото след техния опит за пробив на международната сцена се разбра, че не всичко е пари на този свят. Това сигурно си го е натяквал снощи и Абрамович след резила на Челси на “Ривърсайд”. Така логично диригентската палка на “Герена” пое друг тип ръководител.

Адвокат Батков може да е голям запалянко, но със сигурност разбира от управление. А това означава не само влагане на пари. Та било то и разумно. Батков потърси силата в самия клуб. Там, където тя е най-голяма. И се получи. Един млад треньор, който 23,50 часа в денонощието мисли за Левски. Двама изключителни футболисти за негови помощници. И един … велик Сираков. Ключовата фигура в успеха.

В същото време Батков може много да говори ( в интерес на истината, това, което е казал все е ставало досега), но очевидно може и да слуша. Да слуша Сираков и треньорите и да не се изхвърля с безсмислени скъпи трансфери. Да залага на школата и на доказани играчи. Вярно – имаше пробойни с Бандаловски и Ивелин Попов. И още нещо важно – Батков не се полакоми да продаде при първото позвъняване нито Домовчийски, нито Топузаков (той пък показа, че е истинския капитан, предпочел Левски пред торбите с пари в руската тайга), нито дори Емил Ангелов.

По-важното е, че Батков позволи на Мъри да се развие като голям треньор. Защото само един треньор с огромен потенциал може да направи това, което стори Стоилов за две години и половина. Но наставникът имаше спокойствието да реализира своите идеи. Имаше спокойствието промени манталитета на доказани играчи, да вдъхне сила на младите, да приземи звездобройците, да върне към големия футбол бижутера от Своге, да направи от Бабангида международен играч… Мъри имаше спокойствието и времето да наложи тактиката на сериозните отбори.

За пореден път казвам, че Левски единствен в България се доближава до международните стандарти като поведение на терена! И това не е от вчера. Само един стойностен отбор може да направи тази серия вече от 18 качествени мача в Европа за година. Снощи беше истинско удоволствие да се наблюдава играта на “сините” във Верона. Това е всичко друго, но не и игра на случаен тим.

Така ще бъде и в Шампионската лига. Сигурен съм. Просто защото Левски вече не може да играе по друг начин. Левски е №1, защото постигна грандиозния успех без да има зад гърба си мощта на държавния апарат. Това е истинският Левски – отборът на милиони българи по свеeta

09-04-2006, 11:00
Снощи ли?Абе,като копираш нещо поне го прегледай,че глей кво става....

cecko_boy
09-04-2006, 11:16
LevSkI NAd Si4ko .... Levski sa nomer 1 nqma kvo da govorim

skate_warrior
09-04-2006, 11:29
хаххаах верно като копираш нещо, поне го прочети цялото..

YouR_PoisoN
09-04-2006, 11:32
LevSkI NAd Si4ko .... Levski sa nomer 1 nqma kvo da govorim
Цецко не така моито момче, а така
LevSkI NAd Si4ko .... Levski sa nomer 1 nqma kvo da govorim :smt023

PR0
09-04-2006, 14:36
SAMO LEVSKI

skate_warrior
09-04-2006, 14:44
SAMO LEVSKI
довършвам цитата: "в Б група" 8)

adi_crazy
09-04-2006, 15:57
Е-Е-ЕЕЕЕ СИНИ БОГОВЕ ЦЯЛАТА ЗЕМЯ ПРЕД ВАС НА КОЛЕНЕ

teenkopele
09-04-2006, 16:24
SAMO LEVSKI
довършвам цитата: "в Б група" 8)

Можеш само да си мечтаеш за това. :wink:

Novkov
09-04-2006, 17:28
Аз викам да се направи една тема "Плювалник: Левски - ЦСКА" и там да спорите :)

CrIsTiaNo_
09-04-2006, 17:30
SAMO LEVSKI
довършвам цитата: "в Б група" 8)

Можеш само да си мечтаеш за това. :wink:

vijdam 4e ima spor mejdu va s za levski i cska no dali levski 6te moje da vzeme titlata i dokade 6te sdignat cska v evro turnirite ? :O

мечтател
09-04-2006, 20:41
SAMO LEVSKI
довършвам цитата: "в Б група" 8)

Можеш само да си мечтаеш за това. :wink:

vijdam 4e ima spor mejdu va s za levski i cska no dali levski 6te moje da vzeme titlata i dokade 6te sdignat cska v evro turnirite ? :O
ами като българин ми е неприятно да го кажа, но ЦСКА ще яде бешикТАШАКА

skate_warrior
09-04-2006, 20:43
По-скоро го казваш като левскар, отколкото като българин ама айде...

мечтател
09-04-2006, 20:48
По-скоро го казваш като левскар, отколкото като българин ама айде...
не бе човек. така си мисля. и Литекс има добър жребий, би трябвало да бие чуфутите. с Локо положението е трагично - с Фейенорд нема много шансове. с вас нещата стоят по съия начин. пък за Левски нямам кво да коментирам. просто нямаше как да се паднат по-тежки отбори - двата най-добри в Европа в момента + най-добрия в Германия... единствения ни шанс е да станем трети и да играем в УЕФА напролет.

skate_warrior
09-04-2006, 20:55
с играта която показаха ЦСКА последния мач срещу Хайдук Кула по смъртно няма да бием Бешикташ.. обаче аз съм на мнение, че срещу трудните отбори се играе по-лесно( и дано съм прав). Когато един отбор атакува се отварят повече пространства за контра атаки и е много по-лесна играта, отколкото 10 човека да си застанат в наказателното и да не мърдат оттам... е вярно последния мач се поизложихме може би ги подценихме, но дано срещу Бешикташ всичко е наред.. А Левски има много добър шанс да се "комерсиализира" като покаже добри игри срещу отборите в групата си.. че няма да се класират напред е почти сигурно, но ако паднат с достоен резултат и покажат истинска игра ще спечелят доста ...

GLeZoRanA
09-04-2006, 21:51
ДА сте живи и здрави
по темата -> Мухахахахахахаххасхахахах ахахахаха Айде сега да ви видиме :)

мечтател
09-04-2006, 22:02
с играта която показаха ЦСКА последния мач срещу Хайдук Кула по смъртно няма да бием Бешикташ.. обаче аз съм на мнение, че срещу трудните отбори се играе по-лесно( и дано съм прав). Когато един отбор атакува се отварят повече пространства за контра атаки и е много по-лесна играта, отколкото 10 човека да си застанат в наказателното и да не мърдат оттам... е вярно последния мач се поизложихме може би ги подценихме, но дано срещу Бешикташ всичко е наред.. А Левски има много добър шанс да се "комерсиализира" като покаже добри игри срещу отборите в групата си.. че няма да се класират напред е почти сигурно, но ако паднат с достоен резултат и покажат истинска игра ще спечелят доста ...

като българи можем само да се надяваме че четирите ни отбора ще се представят добре. но имайки предвид съперниците...

teenkopele
09-04-2006, 22:22
SAMO LEVSKI
довършвам цитата: "в Б група" 8)

Можеш само да си мечтаеш за това. :wink:

vijdam 4e ima spor mejdu va s za levski i cska no dali levski 6te moje da vzeme titlata i dokade 6te sdignat cska v evro turnirite ? :O
ами като българин ми е неприятно да го кажа, но ЦСКА ще яде бешикТАШАКА

Ще махна клубното пристрастие настрана и ще кажа, че според мен, ЦСКА ще поднесе изненада на този мач. Забелязал съм, че в последно време играят на приливи и отливи- понякога много добре, друг път много зле.

Пожелавам им успех. :wink:

мечтател
09-05-2006, 08:23
SAMO LEVSKI
довършвам цитата: "в Б група" 8)

Можеш само да си мечтаеш за това. :wink:

vijdam 4e ima spor mejdu va s za levski i cska no dali levski 6te moje da vzeme titlata i dokade 6te sdignat cska v evro turnirite ? :O
ами като българин ми е неприятно да го кажа, но ЦСКА ще яде бешикТАШАКА

Ще махна клубното пристрастие настрана и ще кажа, че според мен, ЦСКА ще поднесе изненада на този мач. Забелязал съм, че в последно време играят на приливи и отливи- понякога много добре, друг път много зле.

Пожелавам им успех. :wink:

дано, и аз се надявам, макар да съм левскар. но си мисля, че бешикташ ще бие. дано не съм прав, защото ЦСКА все пак представят България.

50 Cent
09-06-2006, 17:11
никога не са били и няма да бъдат както е и сега вижда се кой е номер 1 :)

http://i.data.bg/06/09/06/64154_orig.jpg

Класирането е към дата 06.септември.2006г.

BloodyMoon
09-07-2006, 19:39
Спорет мен преименувай темата на Фен Тема:Левски -> за да не предизвикваш скандали :wink:

az_slunceto
09-07-2006, 19:57
LEVSKI E ISTINATA! SAMO LEVSKI 6AMPION LEVSKI E SAMATA ISTINA!!!!!! :-D SURCETO NI BIE :smt054 ZA LEVSKI. :smt054 :smt059 :smt054