PDA

View Full Version : моля ви, имам нужда от съвет



Margaret
09-06-2006, 13:28
Ето какво искам да споделя с вас:
Преди няколко месеца случайно се заприказвах в чата с едно момче. Допаднахме си веднага, имахме много общи интереси, въобще, бързо станахме мн. добри приятели. след известно време съвсем случайно открих, че момчето което харесвах много отдавна, си има приятелка, и общо взето, към мен не изпитва нищо, освен че ме е използвал да се позабавлява. Бях мн.разтроена, и понеже не знаех към кого да се обърна (приятелите ми винаги ме бяха предупреждавали за това момче), взех че разказах всичко на този от чата. Той беше много мил, успокои ме, каза ми точно това, което исках да чуя... След този случай станахме още по-близки, говорехме си постоянно, пишехме си по няколко SMS-a на ден....
Мина известно време и се срещнахме. Уж само като приятели, но аз се влюбих от пръв поглед. Цяло лято излизаме, пишем си в чата, държим се за ръце, пращаме си някакви ужасно романтични песни, той винаги е толкова мил, разбира ме и мога да му казвам всичко...Но дали и той ме има за нещо повече от приятелка... Понякога ми се струва, че и той отвръща на чувствата ми, но всъщност не съм сигурна. Знам само, че АЗ съм влюбена в него, и ужасно много искам да му го кажа. Но същевременно ужасно ме е страх да не би ако той не ме харесва по този начин, да се отчуждим и да се прекъсне връзката между нас. Не искам да го загубя, но и не искам да крия повече....Моля ви, кажете ми как да постъпя!!!

cskamoni4ka
09-06-2006, 13:33
Като гледам той не е безразличен към теб,но може просто да го е страх да ти признае за чувствата си,за да не те загуби като приятелка.В такъв случай почни да флиртуваш с него,ако и той ти отвърне знаеш нататъка какво да правиш,ако пък се отдръпне прекрати всичко веднага и продължи чисто приятелските си отношения с него,за да не го загубиш като приятел.

sunflower
09-06-2006, 16:01
i az taka mislq :) deistvaj i ne se trevoji naprazno, za6toto nqma smisyl ot nere6itelnost. pyk i ako vse pak i toj izpitva sy6toto, samo si predstavi kolko prekrasno 6te byde vsi4ko!!! :wink: ako se izpla6i i te otblysne, zna4i e strahlivec i moje bi vse pak ne si zaslujava tozi 4ovek....dano samo da ne e taka. abe uspeh :smt039

Angel_eyes
09-06-2006, 16:15
Според мен и двамата не сте си никак безразлични...просто и двамката ви е страх да си признаете един на друг :smt007 Кажи му,ще ти олекне а ако и той изпитва същото :Р еха.. супер,не мислиш ли?Действай...няма да го загубиш така не се притеснявай :wink:

maybelline
09-06-2006, 16:35
Кажи му го внимателно и не всичко наведнъж.Например като кажеш,че го харесваш,не добавяй веднага колко мноооого го харесваш,а само че ще го разбереш ако не изпитва същото към теб,но искаш да е наясно с чувствата ти.Но според мен той също изпитва такива чувства към теб,така че имаш голям късмет с него;)

In4iTu_
09-06-2006, 18:56
Бъди честна с него. Кажи му какво чувстваш, ако той отвърне (в което не се съмнявам) всичко ще е Ок. Ако пък не - си останете просто приятели, в това няма нищо лошо нали? :wink:

LP_girl_14
09-06-2006, 19:23
КОгато и двамата имате чувства един към друг в безсмислено да се преструвате че гледате един на друг само и единствено като приятели!Както описа ситуацията ми се струва че между вас определено прехвърчат искри и то не са само от твоя страна!Покажи му (или му кажи) какво се случва вътре в теб!Не прикривай емоциите си и не пропускай шанса си да бъдеш с него.Много красиви връзки са започвали именно от чистото приятелство!Така че давай и не се колебай!Не може да позволиш на съмненията да ти попречат да изразиш чувствата си и не може да знаеш какво ще се случи докато не изпробваш :wink:

iiirish
09-06-2006, 19:27
когато си неприятна на един човек или той е безразличен към теб, то тогава няма основание да те държи за ръка :-s нито ще ти праща подобни "ужасно" романтични песнички [-(

отвори си очите, скъпа, и виж колко те харесва това момче. не си струва заради страха си да подминеш възможността да бъдеш щастлива

Margaret
09-06-2006, 20:14
Ами мерси много на всички, за съветите и разбирането. радвам се че мислите така. И май сте прави, така че твърдо реших да поговоря с него открито, пък дано наистина мине добре. Още веднъж много ви благодаря :D :D

teenkopele
09-06-2006, 22:30
Сложна работа...
Просто го попитай какви чувства има той към теб- открито и пряко. :wink:

Kar4eto
09-06-2006, 22:38
Ами мерси много на всички, за съветите и разбирането. радвам се че мислите така. И май сте прави, така че твърдо реших да поговоря с него открито, пък дано наистина мине добре. Още веднъж много ви благодаря :D :D

Това е най-добрият избор :) И пиши какво е станало после :-)

koalka
09-07-2006, 10:20
Най-добре ще е да поговориш с него и да се изясните.Доста близки сте и ти най-добре признай чувствата си и виж какво ще стане.Личното ми мнение е че не те възприема само като приятелка,но може би е срамежлив и за това нищо да не е предприел.

emociika:)
09-07-2006, 10:34
Хех, и аз бях в същата ситуация преди година, но той ме изпревари и приятелството се превърна в любов, която още продължава.
Не е безразличен, в това съм почти сигурна. Сигурно си има причина да не ти споделя чувствата си. Може да не иска и да избързва. Щом мислиш, че сте се опознали -> говори с него. Няма да сгрешиш. Но не го плаши с големите си чувства, като за начало кажи, че ти е много симпатичен. Успех :P

09-09-2006, 08:11
4estno, momi4e, ne moga da razbera za6to tolkova se tormozi6...Po vsi4ko li4i, 4e ste idealni edin za drug. Ako se kolebae6 o6te, naj-mnogo da provali6 vsi4ko, taka 4e deistvaj smelo :wink: Eh, ti pone ima6 nqkakvi dokazatelstva, 4e toj te haresva, dokato az... :| :cry:

CrazyWitch
09-09-2006, 08:42
Може би иска да не е ангажиран...
Или си има пречка за да ти го кажа или просто не може да го направи понеже се притеснява. Защо не действаш ти. Ако наистина пък ти е приятел няма да го забугиш туку така :) Късмет!

{sweet4e}
09-09-2006, 09:04
Действай.Правилно си решила да му кажеш,защото все пак това е риск,ако не го поемеш няма да си опитала и после ще ти бъде мн гадно.Вярвай ми знам го от опит.И пиши какво е станало