PDA

View Full Version : НАИСТИНА ВАЖНО!!!



bodil4e_f
09-07-2006, 08:41
Искам да ви попитам има ли тук хора,чиито родител е интруктор(дава шофьорски курсове)...Моля ако има да пише,че имам много важен въпрос...

YouR_PoisoN
09-07-2006, 08:48
Искам да ви попитам има ли тук хора,чиито родител е интруктор(дава шофьорски курсове)...Моля ако има да пише,че имам много важен въпрос...
Мойто тати, преди 4-5 годинки беше, ама сега не е вкъщи, ако търсиш незабавна помощ :|

machoka
09-07-2006, 09:16
Двама мои братовчеди са инструктори, пък аз също съм минавал през трети. Ако мога лично да ти помогна, защото те 'не са ми под ръка', питай тука. :)

bodil4e_f
09-07-2006, 10:08
надявам се,че ще можеш
вече от много хора чувам,че при навършени 17 години можеш след курсове да караш кола до 550кг (т.е. трабант,лада,тико и смарт (мн ясно,че смарта :wink: ) ) .Даже 1-2 приятели на мои приятели така карат...
искам да знам дали е вярно наистина и ако е така да почвам да карам курсове...
мерси

siXt_senSe
09-07-2006, 10:14
При всички случаи трябва да навършиш 18 за да ти дадат книжка и да караш каквато и да е кола :wink:

Novkov
09-07-2006, 10:27
Тия 17 годишните, които зимат книжка е за категория B1(както каза коли до 550кг). Но за В трябва да имаш 18 и пак да се явиш на изпит

machoka
09-07-2006, 10:28
Имаше такова предложение, но към момента не можеш ;)

Към момента си е по 'старо му' - трябва имаш 17 години и 9 месеца за да започнеш курсове, ако ги изкараш по-бързо и минеш изпитите, трябва да изчакаш до 18 за да си получиш книжката )

Sexislav4o_Kasmetliiski
09-07-2006, 10:44
Мацка ... при всички случай ти трябват 18 годинки ... само при някой мотори може и над 16 да ги карашш ... ебаси зора за 1 година и ще си караш нормална кола ... зачакай .. http://www.cheesebuerger.de/images/midi/froehlich/a025.gif

st1ki
09-07-2006, 15:34
надявам се,че ще можеш
вече от много хора чувам,че при навършени 17 години можеш след курсове да караш кола до 550кг (т.е. трабант,лада,тико и смарт (мн ясно,че смарта :wink: ) ) .Даже 1-2 приятели на мои приятели така карат...
искам да знам дали е вярно наистина и ако е така да почвам да карам курсове...
мерси

много ще ми е интересно каква ще е тая лада дето е под 600 кила? :shock: просто няма такава...

ся по темата... според мен няма никакъв смисъл от това... първо да си намериш кола до 550 кг. после да даваш пари за курсовете и т.н. като можеш да изчакаш още една година и всичко да стане наведнъж...

мачок :) това дето е за 17 и 9 месеца тогава можеш да почнеш само го говорят.. на практика не е така.. можеш да почнеш и преди тоя срок... изкарваш всичко и като станеш на 18 отиваш и си подаваш документите и си чакаш книжката...

bodil4e_f
09-07-2006, 18:43
Тия 17 годишните, които зимат книжка е за категория B1(както каза коли до 550кг). Но за В трябва да имаш 18 и пак да се явиш на изпит


ето за тва говорех!!!ама вярно ли е наистина тва за В1 за 17г. , Novkov?

DetE-Idi0t
09-07-2006, 19:49
Вярно е да. След 01.01.2006 влязоха в сила подкатегории А1 и Б1, като за мен и двете са пълни глупости. А1 - в книжката пише А, в случая ако не гледат лична карта можеш да минеш и с много по голям от 125 сс мотор. После що ми се утрепа детето. Б1 - Можеш да караш само с придружител навършил 18 и имащ книжка с категория Б. Килограмите не са 550, а са 800. Колата трябва да е малолитражна и по бегли спомени мисля, че беше нещо 1 или 1,2. Специално за Б1 си трай 18-те годинки, защото заради ей такива стават най-големите мелета по пътищата и заприличват на гробници!

bodil4e_f
09-07-2006, 19:56
стават мелета при тези,които се имат за голяма работа и току-що взели книжка вече се имат за голяма работа...
а преди малко говорих с един инструктор...каза,4е това го има и е законно,но трябва да те учат на такава кола (до 550 кг),а във Варна нямало такава услуга(курсове с такава кола) следователно-не става :x

някой си...
03-25-2007, 13:36
напротив, САМО във варна има такива курсове ... Но няма кола под 550 кг ... смарта се приближава до 700, фиат чинкуеченто е 600, трабанта е 615, полското фиатче също е повече ... курсовете във Варна са на фиат чинкуеченто 0.7, който може и да е по-малко, 600 кг е 0.9 литровия ...
а мелетата по пътищата стават заради някои които се мислят за гъзарчета като си карат беемвенцата и мерцедесчетата или по-скоро голфчетата и кадетчетата (в частност астричките) и си мислят, че са безсмъртни ... или заради някоя жена, която без да погледне в огледалото ти сече пътя и ти се набиваш в нея ... това последното много пъти съм го виждал...

Momchence
03-25-2007, 16:12
Хей хей по-полека...значи чуй ме какво аз ще ти кажа..
Това за което говориш е подкатегория В1 и нямам никаква идея как и къде точно в България се получава документ за правоспособност от тая категория..знам само че ти дава право да управляваш автомобил до 550кг с максимална конструктивна скорост до 45км/ч
Такива коли съм виждал в Холандия и ги ползваха предимно инвалиди. Имаха право да се движат само по алеята за велосипеди а не на пътя...абсурд за автомагистрала или извънградско...
Така че стой си кротко изчкай там да си навършиш годините и си изкарай нормална книжка..