PDA

View Full Version : Интересува ли ви света около вас??



rosskata
09-08-2006, 00:04
Мисля си напоследък колко са различни хората...Напоследък се разделям с илюзиите, че всики хора са като близките и приятелите ми и се сблъсквам с най- различни неща... Че да ви питам за едно от тях... Интересува ли ви света около вас? Пука ли ви че има война някъде, или какво е станало в Конго преди 50 години, или с какво се хранят прилепите, или въобще някакви различни неща от това какво става във вашия и на близките ви живот... Или къде ще ходите довечера, или каква музика слушате... въобще... Мислите ли си за живота, за това какво има след КОсмоса, или някакви такива отвлечени работи?

Аз винаги съм искала да знам , и винаги са ме интересували някакви такива неща... И съм си мислела доста време, че не може на човек да не му е интересно да гледа Дискавъри или да чете Нешънъл Джеографик, или да се рови за разни интересни нещица в нета. Или пък че ако не го интересуват такива неща, е някакъв адски тъп и ограничен. Сега вече знам че не е така, просто някои хора им пука, на някои не. Един мой колега, с който се разбираме, и който е всичко друго не и тъп, например не е чувал за война в Ливан... :shock:

NiKOLAN
09-08-2006, 00:16
ще кажа само да щото не ми се пише много

SinisterDoll
09-08-2006, 00:26
ще кажа само да щото не ми се пише много

rosskata
09-08-2006, 00:26
exploited, не съм казала че трябва да се интересува човек от всичко... Естествено , че не може всичко да му е интересно на човек... Но аз явно съм живеела в свой си свят, където хората не те смятат за откачен ако пуснеш Дискавъри (Както прави съквартирантката ми в момента) и не те смятат за сектант, защото видиш ли си запалил ароматна свещ в стаята и гледаш филм за индианци :? Това ,което ми беше любопитно е дали аз съм ненормална или тези хора, които смятат така... :smt017

NiKOLAN
09-08-2006, 00:30
да не говорим че ако трябва да бистрим политиката така вкъщи пред компютъра пишещи постове в некъф форум не трябва цял живот да спираме да пишем. политики се бистрят очи в очи (око за око, паста за зъби) дърдорейки със уста, знаете какафония...

rosskata
09-08-2006, 00:40
:-D Аз също не обичам да ми палят свещи. Но както и да е, стига флуд :oops: .

Amayo
09-08-2006, 01:34
Дълбините на мойто мозъчно пространство са пренаситени с въпроси подобни и безкрайно всеобхватни но безмислостно захвърлени и оставени без отговор. :roll:

brain_stew
09-08-2006, 07:43
Ами аз лично съм доста любопитна.Интересувам се от доста неща, но например никога няма да ми пука, че (примерно) някакви ненормални французойки се съблекли голи пред Айфеловата кула и скандирали "Да живее Да Винчи!" как го измислих тва не зная, по темата...Но за да се интересуваш от разни неща, според мен трябва да се запалиш от някъде, да чуеш за тях....Спомена войната в Ливан...еми интересно ми е щото баща ми е военен и може да отиде там!Ама на някой друг не му пука, щото неговият тати си стои в България, пък моя гърми наляво-надясно с автомата!
Мене ме интересува например "Властелинът на пръстените", ама има хора дето хич не им пука кой е Толкин, пък колко книги е написал, дали той е измислил езика на елфите и хобитите съществували ли са някога!
Мене не ме интересува дали човека, с който говоря слуша чалга или пънк, метъл или поп!Но има хора, които отдават значение на това.
Но за да не изброявам какво ме интересува и какво не!Исках само да дам пример, че има неща, които те интересуват, защото те засягат лично, има и неща които те интересуват или не те интересуват, просто ей-така!

HePBeH_goCagHuK
09-08-2006, 08:02
Moeто мнение е, че в любознателството, няма нищо лошо и нередно, даже напротив, много велики открития са направени точно от хора, на които им е било интересно нещо и са работили дълго и упорито за да го разберат и да го използват по някакъв начин.
Разбира се това далеч не значи, че всички хора са такива или че трябва да са такива. Както няма Държава без управляващи и управлявани, така и не може всички да са откриватели, тъй като все някой трябва да работи и да се занимава с по-простите ежедневни, но жизнено важни дейности.
Например можеш да смяташ, че хората които цял живот си се занимават с магазинчето постоянно само да го зареждат и да го поддържат и да си продават с него, и не им остава време за нищо друго за задръстени неуки и какви ли още не, но благодарение на тях, ти се снабдяваш с жизненоважните за теб хранителни и битови продукти, затова трябва да си има хора за всички, съответно и хора интересуващи се от битовите си проблеми, и такива които да се интересуват от далеч по-специализирани неща или фантазий.

RoyTheReaper
09-08-2006, 10:24
аз от малък съм доста любопитен. отначало постоянно тормозех майка ми и баща ми, както и други възрастни с въпроси като "какво означава еди-коя-си дума", "това какво е, как работи", и всякакви "как, какво, защо". след това, тъй като се научих да чета рано (5 или 6), наш'те започнаха да ми купуват детски енциклопедии, които изяждах с кориците. скоро (2-3ти клас) енциклопедиите бяха недостатъчни да задоволят глада ми за знания и започнах да чета учебниците на брат ми, който е с 10 години по-голям от мен. после се сдобих с екстри като компютър, интернет, кабелна телевизия. кабелната я използвам предимно за дискавъри (сайънс и сивилайзейшън ме кефят повече), нешънъл джиографик и ваясат хистъри понякога. интернет - постоянно търся информация за нещо; а уикипедия мога да чета с часове. интересувал съм се от география, биология, история, политика (и то някъде 2-3 клас :shock: ), химия, физика, математика, дори граматика на българския език :shock: . в последствие изгубих интерес към някои области като биология и география, а в момента все още историята, астрономията, химията са ми доста интересни.

благодарение на това любопитство имам доста знания (някои напълно ненужни) и много хора, ако ги попиташ кой съм аз, първото нещо което ще изтъкнат е че знам много (което ми напомня: в първи клас в пиесата за 24 май играх Всезнайко :lol: ). например, от 200 държави, аз знам столиците на около 100, просто защото като малък обичах да гледам географски карти. някои хора дори и столиците в европа не знаят :shock: . и така. 8)

rosskata
09-08-2006, 10:31
аз от малък съм доста любопитен. отначало постоянно тормозех майка ми и баща ми, както и други възрастни с въпроси като "какво означава еди-коя-си дума", "това какво е, как работи", и всякакви "как, какво, защо". след това, тъй като се научих да чета рано (5 или 6), наш'те започнаха да ми купуват детски енциклопедии, които изяждах с кориците. скоро (2-3ти клас) енциклопедиите бяха недостатъчни да задоволят глада ми за знания и започнах да чета учебниците на брат ми, който е с 10 години по-голям от мен. после се сдобих с екстри като компютър, интернет, кабелна телевизия. кабелната я използвам предимно за дискавъри (сайънс и сивилайзейшън ме кефят повече), нешънъл джиографик и ваясат хистъри понякога. интернет - постоянно търся информация за нещо; а уикипедия мога да чета с часове. интересувал съм се от география, биология, история, политика (и то някъде 2-3 клас :shock: ), химия, физика, математика, дори граматика на българския език :shock: . в последствие изгубих интерес към някои области като биология и география, а в момента все още историята, астрономията, химията са ми доста интересни.

благодарение на това любопитство имам доста знания (някои напълно ненужни) и много хора, ако ги попиташ кой съм аз, първото нещо което ще изтъкнат е че знам много (което ми напомня: в първи клас в пиесата за 24 май играх Всезнайко :lol: ). например, от 200 държави, аз знам столиците на около 100, просто защото като малък обичах да гледам географски карти. някои хора дори и столиците в европа не знаят :shock: . и така. 8)

:smt007 Ще се ожениш ли за мен?? :smt007

cskamoni4ka
09-08-2006, 10:32
Разбира се,че ме интересува!

psycho_girl
09-08-2006, 14:29
daaa, interesuva me, 4ovek trqbva da subira poznaniq :-D kvo drugo da pravim cql jivot 8-[

In4iTu_
09-08-2006, 14:39
Да, интересувам се, но не за всичко и всички, а за интересните неща, тези, които ме влекат и т.н.

LunaTriCk
09-08-2006, 18:12
интересувам се само от това, което ме засяга косвено или може да ми е полезно след време.

alkobalko
09-08-2006, 18:16
Интересувам се от доста неща, но разбира се не от всичко.

soul
09-08-2006, 18:34
Аз съм на моменти.Понякога ме обхваща силна жажда за знания и
всяка тема,независимо в коя област,може да ми бъде интересна!
Но друг път не ми се слуша нищо,не ми се гледа или чете,просто искам да си лежа и да се наслаждавам на тишината!

Но мисля,че си зависи от човека!Някои хора са толкова обсебени от себе си,че не могат да се огледат и да осъзнаят,че около тях има много красиви и интересни неща!

teenkopele
09-08-2006, 21:59
Интересувам се от много други неща, освен от живота на мен и на моите близки. Както вече беше споменато, не може всичко да е интересно за определен човек- в случая мен. Има неща, за които искам да науча повече, да науча как са били създадени, развити и т.н ...просто ме влекат.
Има и неща, за които дори и да не знам кой знае коко,даже въобще, няма да ми пука особено.
Според мен, поне една част от всичко това зависи от заобикалящата го дадия човек среда, от начина му на живот, колко и странно да звучи на някои хора. :wink:

techCandy
09-08-2006, 22:02
И аз като Lake Bodom по същия начин, като малка задавах много
въпроси на наще, по цял ден, всевъзможни глупости за устройството на света :wink: След това по същия начин беше и с енциклопедиите. Оня ден четох някакви неща за мозъка, които изобщо не биха ми били полезни, ама пък ми се струва смотано, да не знам за какво иде реч. Към някой неща губя интерес, към други нови свери имам, и така....Роска, аз ше се оженя за тебе, само тряя да прескочим до Холандия :lol:

koalka
09-09-2006, 21:14
Ами ако е нещо важно естествено,че ме интересува.

Bonbonenata
09-09-2006, 21:21
soul, като теб съм.

Естествено, че ме интересува околният свят, оставаше и да не ме интересува. Говоря за различни знания. Обща култура, образование, опит и други. Обичам научно-популярните програми, предавания и списания (макар да смятам сп. „National Geographic“ за доста скучно и елементарно). Но те не са единствените знания.

LunaTriCk
09-09-2006, 21:25
колко много кандидати за "Стани Богат" има тук, не е истина :shock:

macy_day_parade
09-10-2006, 07:56
Moeто мнение е, че в любознателството, няма нищо лошо и нередно, даже напротив, много велики открития са направени точно от хора, на които им е било интересно нещо и са работили дълго и упорито за да го разберат и да го използват по някакъв начин.
Разбира се това далеч не значи, че всички хора са такива или че трябва да са такива. Както няма Държава без управляващи и управлявани, така и не може всички да са откриватели, тъй като все някой трябва да работи и да се занимава с по-простите ежедневни, но жизнено важни дейности.
Например можеш да смяташ, че хората които цял живот си се занимават с магазинчето постоянно само да го зареждат и да го поддържат и да си продават с него, и не им остава време за нищо друго за задръстени неуки и какви ли още не, но благодарение на тях, ти се снабдяваш с жизненоважните за теб хранителни и битови продукти, затова трябва да си има хора за всички, съответно и хора интересуващи се от битовите си проблеми, и такива които да се интересуват от далеч по-специализирани неща или фантазий.

mnogo m1dro kazano :-D

х
09-10-2006, 08:21
mene ni6to ne me interasuva, za6toto s1m t1pa i ograni4ena! neznam za6to! to4no obratnoto na Lake_bodom, az nikoga za ni6to ne s1m pitala! 4eteneto ot 1 klas mi e po-skoro zad1ljenie otkolkoto udovolstvie! prosto s1m neuka i prostovata! ama i takiva hora ima! rosskata neznam za6to ne e zabelqzala 4e ima takiva hora pri polojenie 4e sme "s1kvartirantki", po-to4no sestri ot 18 godini! sestra mi, spoko be 4ovek, ima mnogo hora kato men na toq svqt!!! :mrgreen:

p.s. AZ NEZNAM I KOI D1RJAVI SE NAMIRAT V EVROPA, TI ME PITA6 ZA STOLICI... ](*,) ](*,) ](*,) :-k [-( \:D/

BAD_GIRL{P}
09-10-2006, 08:28
Естествено,че ме интересува.Трябва да знам каква става със нашия свят...накъде отива

reason
09-10-2006, 13:16
Не може да не те интересува нищо друго,освен това,което се отнася за теб и близките ти.

no_martyr
09-10-2006, 18:21
Да, интересувам се. Но съм на моменти. Понякога обръщам толкова голямо внимание на задълженията си, били те училищни или не, че просто не ми остава енергия за това. Понякога ми се случва да нямам достатъчно търпение, за да се концентрирам като хората. Понякога дори не мога да отдам нужното уважение на книгата, която до вчера е поддържала интереса ми. Зависи от много неща. Понякога направо се ядосвам на себе си, че ми е нужно толкова време, за да се настроя на правилната вълна.
Мои познати изказаха съмнението, че, когато съм била малка, родителите ми са ме изпуснали в енциклопедията и затова съм станала това, което съм. Други са ме наричали "самоходен речник". Не споменавам тези наименования, за да се изтъквам по някакъв начин; по-скоро се опитвам да разсъждавам над тях. Всичко е интересно - и в най-прозаичното занимание човек може да потърси някаква закономерност. Всеки занаят, всяка наука си има своите тънкости и особености.
Относно проблема за "света около мен", войните, събитията. На мнение съм, че това е един наистина сложен въпрос, който е пряко свързан с глобализацията, със скъсяването на разстоянията между хората - в почти всеки смисъл. Въпреки че всички ние сме свързани, много неща ни делят. Сведенията за военни конфликти, за бедствия, за болести в други части на света (вън от въпроса доколко са достоверни) ни поставят в крайно неудобно положение. Редица неща ни пречат да помогнем, да осъзнаем за какво действително става дума. В такъв смисъл - интересувам се, съчувствам, възмущавам се, разсъждавам върху данните, с които разполагам, но твърде често усещам и някакво напрежение, породено от знанието, че съм с вързани ръце, а информацията приижда на потоци. Хората не са единни - и на този етап няма как да са; някои не желаят да помислят за друго, освен за собствените си проблеми (много от тях няма как да виня), на други се дава погрешна информация, трети са убедени, че трябва да направят нещо, но не знаят какво, четвърти използват объркването на останалите за свои собствени цели - и така нататък.
Не знам защо, но се сетих за речта на бръснаря от края на "Великия диктатор". Може би не би трябвало да я поствам тук по този начин, отделно от филма, а и, за съжаление, я намерих само на английски. Въпреки това ще оставя линк.
http://imdb.com/title/tt0032553/quotes

[B]a[N]D[i]T[k]a
09-10-2006, 18:49
Да, интересувам се, но не за всичко и всички, а за интересните неща, тези, които ме влекат и т.н.

i s men e taka

StrangeGirl
09-10-2006, 20:43
Който не го интересува е ..... ограничения човек. Аз си купувам Нешънал Джиографик, гледам отвреме на време Discovery science и Discovery. Не знам защо, но Аnimal Planet въобще не ми е интересно пускам го само докато има някакви гнусни животинки за да дразня дядо си :twisted: :mrgreen: Наскоро прочетох Шифара на Леонардо, Цифрова крепост, Шестото клеймо. В момента чета на Агата Кристи Загадачният мистър Куин. Много си падам по науката и особено по изчанчени хипотези. Наскоро гледах филм за леонардо :shock: наистина на тоя човек му свалям шапка =D> \:D/ Това се казва човек с всестранно развити интереси.Направо е бил ненормално умен. :smt119 И от много други неща се интересувам, ама засега толкоз. :wink:

WILD__BOY
09-10-2006, 21:10
Светът като понятие е доста обширно нещо ;) За това не се интересувам от него. Специализирал съм се в много (няколко хиляди) сектора, но не и всички.

LilAngel
09-11-2006, 08:01
ами ест., че си мисля всякфи откачени работи :mrgreen: даже най-голямото ми желание още от малка е очите ми да виждат абсолютно всичко (знаем, че това което виждаме не е всичко, също така образите които виждаме са обърнати :smt016 оптика - 7ми клас :wink: )