PDA

View Full Version : За Нормалното и Ненормалното



rosskata
09-08-2006, 10:08
Четох преди малко една тема за гейовете... И освен че много се изнервих, ми направи впечатление колко свободно боравят тийновете с понятията "нормално" и "ненормално". Не знам, но никога не съм била в състояние да определя кое е "нормално" и кое не. Просто хората са прекалено различни, за да бъдат поставяни в такива категории. В смисъл- ти смяташ, че хомосексуалността е нещо ненормално. Защо? Защото ти не си такъв, или защото комшиите ти казват, че това е така, или защото някога си чул по телевизията. Има и много други примери - "Не е нормално деца на 11 да говорят за секс " , "Не е нормално да ходиш с циганин" "Не е нормално на 20 да не си близвал алкохол" , и какво ли още не...

Въпросът ми е- Когато казвате какво е нормално и какво не, какви са ви критериите? Сравнение със себе си, общественото мнение(образуващо се от сравнения със себе си на най- ограничените хора в едно общество), или какво?? :-k

Communist
09-08-2006, 10:11
Да не започваме отново тема за хомосексуализмът.
Всеки нормално уважаващ себе си човек знае истината за него... :x

drawers
09-08-2006, 10:12
За нормално човек мисли това, което той прави.
Ненормално - всичко останало.

rosskata
09-08-2006, 10:15
За нормално човек мисли това, което той прави.
Ненормално - всичко останало.


А според теб това правилно ли е?

Експлоитед, а ако твоето мнение се различава от "общорпиетото"?

Communist
09-08-2006, 10:16
така е...
комунист=педераст :lol:
:-s това обида ли е?

marina star
09-08-2006, 10:20
istinata spored men e 4e mn malko teenageri imat sobstveno mnenie kakto ti sam spodeli pove4eto se vliqem ot ob6toprietite normi ili ot tova kakvo sme 4uli i videli.specialno za geiovete nikoi ,ama nikoi nqma pravo da osajda koito i da e bilo drug kamoli da precenq koe e pravilno ili ne i to po prostata pri4ina 4e nai malkoto koeto e 4e prosto nqmame dostata4no opit i ne mojem da govorim za opredeleni jiteiski situacii bez dori da sme gi prejiveli(primer:ubedena sam 4e 1/2 ot tezi koito otgovarqt na opredelena tema ili problem izob6to si nqmat halhaber za kvo govorqt ama trqbva da sa kompetentni po vsqka tema)
moeto mnenie e 4e vsi4ko tova za koeto i avtora i az pi6em e za vnimanie smisal 4e vseki edin teen gleda malko ili mn da se iztakne i da bade zabelqzan zatova si vre nosa kadeto ne mu e rabota :? :?

olive_oil
09-08-2006, 10:23
човека,който е пуснал е прав,с изключение на това "не е нормално да се први секс на 11 години"
Наистина не е нормално от физична гледнаточка,морала...В интернет няма такова понятие

rosskata
09-08-2006, 10:27
човека,който е пуснал е прав,с изключение на това "не е нормално да се први секс на 11 години"
Наистина не е нормално от физична гледнаточка,морала...В интернет няма такова понятие

:smt018 За правене на секс на 11 години не съм писала нищо. Ставаше въпрос 11 годишни да ГОВОРЯТ за секс. Малка разлика.

Експлоитед, ако за теб и приятелите ти примерно е напълно нормално да ходите на концерти и да се блъскате из погото, а за общественото мнение не е значи, че общественото мнение може да си го завре отзад и всичко е въпрос на гледна точка. Тъпото е че малко хора го разбират... :smt012

Морала също е въпрос на гледна точка- в Афганистан ако намигна на някой мъж, аз съм най- долното неморално създание и като нищо ще ме убият с камъни...Така че понятието морал също е страшно относително и индивидуално.

rosskata
09-08-2006, 10:49
:? Ами ако под "обществено мнение" се разбира мнението на най- задръстените малки хорица над 40... Аз съм част от обществото, но моето мнение е различно от на бай Драгой, който е също от това общество.
Не съм съгласна въобще за това "обществено мнение". Няма такова нещо като общоприета гледна точка. Именно затова се дразня някой като почне да обяснява кое било нормално и кое не, позовавайки се на "общественото мнение" :smt013

siXt_senSe
09-08-2006, 11:06
Абе я зарежете тия "обществени мнения","болшинства" и "нормално и ненормално".Не разбрахте ли,че винаги ще се намери кой да ви критикува винаги и от време на време да ви гледа така :shock: защото не сте направили като другите.Живейте си живота за себе си,ко ви пука за другите

Ziezi
09-08-2006, 11:13
Четох преди малко една тема за гейовете... И освен че много се изнервих, ми направи впечатление колко свободно боравят тийновете с понятията "нормално" и "ненормално". Не знам, но никога не съм била в състояние да определя кое е "нормално" и кое не. Просто хората са прекалено различни, за да бъдат поставяни в такива категории. В смисъл- ти смяташ, че хомосексуалността е нещо ненормално. Защо? Защото ти не си такъв, или защото комшиите ти казват, че това е така, или защото някога си чул по телевизията. Има и много други примери - "Не е нормално деца на 11 да говорят за секс " , "Не е нормално да ходиш с циганин" "Не е нормално на 20 да не си близвал алкохол" , и какво ли още не...

Въпросът ми е- Когато казвате какво е нормално и какво не, какви са ви критериите? Сравнение със себе си, общественото мнение(образуващо се от сравнения със себе си на най- ограничените хора в едно общество), или какво?? :-k
Най-ненормалното нещо е да правиш секс с индивид от твоя пол!Нещо повече,тва е болестно състояние!Природата за тва е създала два пола,ако си педераст ти нарушаваш законите на природата!
Защо да не е нормално да се говори за секс на 11?
Не е нормално да ходиш с циганин,просто здравият разум ти забранява!
Съвсем нормално си е на 20 да не си близвал алкохол...
И какво не му е нормалното да въртиш пого на концерт на Бранник примерно?

Ziezi
09-08-2006, 11:39
ненормално е да те има на клип на песен на Бранник, а като отидеш на концерт и всички да искат да ти счупят главата...


твоята гледна точка си е твоя- това не прави мнението ти емпирично и всеобхватно и точно това се опитва да обясни роската...

примерно твоите расови, верски или етнически предрасъдъци са типични за определен вид хора, но за други са просто ненормални...

За Бранник теб ли визираш?
Моето мнение май се споделя от огромната част от хората тук...

RedChil
09-08-2006, 11:47
О,това за нормалното и ненормалното е адски относително. Както се казва - различни хора,различни идеали.За един може да е ненормално да
седне и да прочете една книга,а нормално - да блъска гюбеци на някоя маса.За други е обратното.
В тази работа не трябва да се намесва общественото мнение.В днешно време 99% от обществото смята,че примерно е ненормално да си правиш косата на гребен,както каза експлойдеттийн.Това обаче не може да направи този 1% ненормални,защото този процент е твърде различен от останалите.

Болшевик
09-08-2006, 11:51
Слава на общественото мнение - истинския крепител на социализма =D>

Ziezi
09-08-2006, 11:56
едно време всички са споделяли мнението, че Земята е плоска и слънцето се върти около нея, но една лъжа повторена много пъти няма да стане истина...
Ако трябва да изтребняваме не всички са вярвали...За мен е ненормално да ходиш с циганин,щото квото и да го правиш той пак си е циганин,но тва да си педераст наистина би трябвало да е ненормално за всички!Това е болестно състояние,което трябва да се изкорени!

Psycho Realm
09-08-2006, 12:06
едно време всички са споделяли мнението, че Земята е плоска и слънцето се върти около нея, но една лъжа повторена много пъти няма да стане истина...
Ако трябва да изтребняваме не всички са вярвали...За мен е ненормално да ходиш с циганин,щото квото и да го правиш той пак си е циганин,но тва да си педераст наистина би трябвало да е ненормално за всички!Това е болестно състояние,което трябва да се изкорени!
=D>
Сега ще се намери някой, който да каже, че всеки имал право на избор и педалите били хора, или пък как да ходиш с циганин било нормално, и мангалите били пичове. Е да, ама не.

Ziezi
09-08-2006, 12:24
Ходи по гоцеделчевско ще разбереш....

Ziezi
09-08-2006, 12:58
това пак ще е пречупено през някаква местна призма на определена конфликтна ситуация...


вие просто не искате да мислите явно... и да погледнете по-далеч от носа си...
Имах предвид за яденето на свинско....

Хайде покажи ми как се мисли трезво,къде бъркам?

sherry
09-08-2006, 14:00
Аман от предрасъдаци, етикети, определения, коментари. Аре да не се критикуваме един друг и да не си търсим косурите. Всеки трябва да гледа живота си, ако живее щастливо, дори начина му на живот да е ненормален за другите, какво лошо има? Ако не пречи на тея хора, кво им дреме, мама им стара?! Всеки да гледа себе си и стига с тая злоба...

Mo6no
09-08-2006, 14:03
Какво спорите? Всичките сте големи ненормалници. :evil:

Mo6no
09-08-2006, 14:20
Ами ставай си. Никой не ти пречи. :evil:

Mo6no
09-08-2006, 14:26
Няма да съм аз, че ще вземеш да ме набиеш.

RedChil
09-08-2006, 14:27
Недей,че комунистите пак ше почнат да говорят за това "болестно състояние,което трябва да се изкорени".

Mo6no
09-08-2006, 14:29
Малееее...

УЖАС. Ти си заразен. Ще ги направиш всичките в "болестно състояние".

gestapo
09-08-2006, 14:34
В смисъл- ти смяташ, че хомосексуалността е нещо ненормално. Защо? Защото ти не си такъв, или защото комшиите ти казват, че това е така
Аз какви неща съм им намислил на "хората с различна сексуална ориентация" :twisted:

Ziezi
09-08-2006, 14:38
бе то комунист е синоним на педераст....

Значи си комунист?
Можеш ли да ми кажеш с ръка на сърцето,че наистина мислиш,че педерастите са си нормални хора?

RedChil
09-08-2006, 14:42
бе то комунист е синоним на педераст....

Значи си комунист?
Можеш ли да ми кажеш с ръка на сърцето,че наистина мислиш,че педерастите са си нормални хора?
Има огромна разлика между хомосексуалист и мазен педераст,който си завира китки в задника.
Аз лично нямам нищо против хомосексуалистите,не ми пречат.

Ziezi
09-08-2006, 15:03
бе то комунист е синоним на педераст....

Значи си комунист?
Можеш ли да ми кажеш с ръка на сърцето,че наистина мислиш,че педерастите са си нормални хора?
Има огромна разлика между хомосексуалист и мазен педераст,който си завира китки в задника.
Аз лично нямам нищо против хомосексуалистите,не ми пречат.
И ква е разликата?

skate_warrior
09-08-2006, 17:10
хаха истината е, че обществото изгражда и определя морала и неморала. Вие задълбавате темата с гейове, цигани, погота, гребени и т.н.
Ако говорим за морал, етика и достойнство - то обществото ги определя и поставя границите им.
Ако говорим за това кое е нормално и кое не - зависи от случая..например да ходиш гол по улицата е неморално, но да слушаш определена музика и да се обличаш в странен стил за повечето хора - не те прави неморален.Някой може да сметне това за ненормално, но обществото вече се дели на най-различни групи хора, с различни интереси... никой няма право да ти каже кое е ненормално и кое е след като има хора, смятащи пък че той прави нещо, неестествено според тях. Така че - разни хора-разни интереси ;)

LunaTriCk
09-08-2006, 17:58
Да кажем, че не споделям общоприетото мнение, че Азис е човек и го застрелям. И кво' ? Оправдан ли съм, според ваща теза, че всеки е нормален за свойте си разбирания ? Има неща, които могат да се правят, и неща които не могат. Повечето от тях са написани в конституцията и книги за психични болести.

skate_warrior
09-08-2006, 18:10
Да кажем, че не споделям общоприетото мнение, че Азис е човек и го застрелям. И кво' ? Оправдан ли съм, според ваща теза, че всеки е нормален за свойте си разбирания ? Има неща, които могат да се правят, и неща които не могат. Повечето от тях са написани в конституцията и книги за психични болести.Tи не правиш разлика между нормално и морално... различават се много. Това, че Азис е гей е ненормално за другите, но не и за него и всички като него.Неморално и против конституцията е да го убиеш, защото е човешко същество.

Dr. Kazimbutt
09-08-2006, 18:42
Думичката нормално "нормално" е доста разтегливо понятие. Има неща, които са нормални само за определени хора, има и такива, които не са. Но има дадена норма, която е приета от болшниството. Тя се нарича обществено мнение...

Гейовете не са нормални, не защото е такова общественото мнение, а защото наклонностите им са в разрез с природните закони.

LunaTriCk
09-08-2006, 18:49
Tи не правиш разлика между нормално и морално... различават се много.

ммм, не мисля. "нормално" казваме на улицата, а "морално" по телевизията ?

skate_warrior
09-08-2006, 19:08
Tи не правиш разлика между нормално и морално... различават се много.

ммм, не мисля. "нормално" казваме на улицата, а "морално" по телевизията ?
значението на думите "нормално" и "морално" не е напълно еднакво.. Когато потъпкваш обществения морал си "неморален", а когато даден човек или група хора не възприемат поведението ти,интересите и т.н., дори и да те смятат за "ненормален" ти с нищо не си прекрачил обществения морал, така че дори и за тях да си ненормален, това не означава, че не си морален спрямо обществото.

LunaTriCk
09-08-2006, 19:30
значението на думите "нормално" и "морално" не е напълно еднакво.. Когато потъпкваш обществения морал си "неморален", а когато даден човек или група хора не възприемат поведението ти,интересите и т.н., дори и да те смятат за "ненормален" ти с нищо не си прекрачил обществения морал, така че дори и за тях да си ненормален, това не означава, че не си морален спрямо обществото.

ако това мое поведение е например публично да си клатя половите органи? морално или ненормално е държанието ми ? съвсем спокойно мога да кажа, "ми вий не ме разбирате".

WILD__BOY
09-08-2006, 19:38
Пречувам това, което виждам през призмата на идеите и ценностите си. И така предценявам какво е нормално и ненормално. :-$ Peace!

skate_warrior
09-08-2006, 19:38
значението на думите "нормално" и "морално" не е напълно еднакво.. Когато потъпкваш обществения морал си "неморален", а когато даден човек или група хора не възприемат поведението ти,интересите и т.н., дори и да те смятат за "ненормален" ти с нищо не си прекрачил обществения морал, така че дори и за тях да си ненормален, това не означава, че не си морален спрямо обществото.

ако това мое поведение е например публично да си клатя половите органи? морално или ненормално е държанието ми ? съвсем спокойно мога да кажа, "ми вий не ме разбирате".е зависи за какво точно става въпрос.. в този случай е неморално и ненормално :)

LunaTriCk
09-08-2006, 19:47
значи стигнахме до извода, че всичко е относително :-D

skate_warrior
09-08-2006, 19:55
мда :mrgreen: :lol:

rosskata
09-08-2006, 20:51
:-D EEE, супер, най- сетне стигнахме до извода че всичко е относително :arrow: глоям напредък. Ако искаш да си клатиш половите органи, това е неморално тук, но напълно в реда на нещата в някоя африканско племе например.

По въпроса с гейовете- ми дай да избием и сакатите, и късогледите, и хората с по 4 пръста, и тези с плоско стъпало, и децата без родители, и психично болните :arrow: Нали е природна аномалия, против законите на природата :|

WILD__BOY
09-08-2006, 20:57
:-D EEE, супер, най- сетне стигнахме до извода че всичко е относително :arrow: глоям напредък. Ако искаш да си клатиш половите органи, това е неморално тук, но напълно в реда на нещата в някоя африканско племе например.

По въпроса с гейовете- ми дай да избием и сакатите, и късогледите, и хората с по 4 пръста, и тези с плоско стъпало, и децата без родители, и психично болните :arrow: Нали е природна аномалия, против законите на природата :|
Педерастията е гадна работаа когато се парадира с нея :: Виж те ме! Гей Съм! ::. Това е ... аве нагло.

teenkopele
09-08-2006, 21:06
нормално=общоприето...

Няма какво повече да добавя. :wink:

rosskata
09-08-2006, 21:12
Педерастията е гадна работаа когато се парадира с нея :: Виж те ме! Гей Съм! ::. Това е ... аве нагло.

Всяко нещо, с което се парадира, е гадно и нагло... "Аз съм рапър" "Аз съм метъл" "Аз съм чалгар" "Аз съм американец"... Значи ли това, че да си рапър, метъл или американец е гадно и отвратително по принцип?

LunaTriCk
09-08-2006, 21:15
По въпроса с гейовете- ми дай да избием и сакатите, и късогледите, и хората с по 4 пръста, и тези с плоско стъпало, и децата без родители, и психично болните :arrow: Нали е природна аномалия, против законите на природата :|

сакатите, и късогледите, и хората с по 4 пръста, и тези с плоско стъпало, и децата без родители, и психично болните не са станали такива по собствено желание. :roll:

WILD__BOY
09-08-2006, 21:15
Педерастията е гадна работаа когато се парадира с нея :: Виж те ме! Гей Съм! ::. Това е ... аве нагло.

Всяко нещо, с което се парадира, е гадно и нагло... "Аз съм рапър" "Аз съм метъл" "Аз съм чалгар" "Аз съм американец"... Значи ли това, че да си рапър, метъл или американец е гадно и отвратително по принцип?

И все пак всеки ги степенува по своя си скала. Нали?