PDA

View Full Version : какво според вас си струва да се учи?



slan4evo_momi4e
09-08-2006, 14:32
Здравейте,
Аз сега ще съм 12 клас и на пролет ще кандидатствам....всичко е супер, само че аз много се колебая какво да уча...незнам кое наистина си заслужава да бъде учено и ужасно много ме е страх да не сбъркам в избора си....Затова реших да питам вас....какво според вас си струва да се учи...какво бихте учили вие или дори какво учите?

Slave4You
09-08-2006, 14:34
ми аз съм едва 8 клас но винаги съм искала да следвам право като порасна.но зависи в какво си добра все пак.Математика?Езици?...Спор ед мен днешно време най-добре е да се следва...право или медицина :)

teenage_drama_queen
09-08-2006, 14:39
az sam re6ila da u4a arhitektura,tva mi e cel ot dosta godili (sega sam 9ti klas), tova spored men e mnogo pe4eliv6a profesiq no e trudno i trqbva da ima6 talant za taq rabora kakto i za vsi4ko de i vse pak si zavisi ot teb, kakvo te interesuva, v kakvo si dobra :-k

09-08-2006, 14:40
spored men sega e vremeto na kompiytrite i trqbva da se izy4avat po ysileno, ne samo krajoci i dr. glyposti :)

Slave4You
09-08-2006, 14:44
az sam re6ila da u4a arhitektura,tva mi e cel ot dosta godili (sega sam 9ti klas), tova spored men e mnogo pe4eliv6a profesiq no e trudno i trqbva da ima6 talant za taq rabora kakto i za vsi4ko de i vse pak si zavisi ot teb, kakvo te interesuva, v kakvo si dobra :-k
да и аз съм мислела за архитектура ама не мога да нарисувам даже един квадрат :lol: ако можеш да рисуваш хубаво следвай архителктура-доста печеливша професия :)

RoyTheReaper
09-08-2006, 14:45
ако си добра по математика - компютри. ако освен това можеш да рисуваш - архитектура.

ако си добра по езиците - някоя от екзотичните филологии в СУ. препоръчвам ти скандинавистика.

ако умееш да зубриш и си трудолюбива - медицина.

литературата ако ти върви - право. история - международни отношения.

добре ще е да уточниш какво ти е интересно и в какво си добра. само не ти препоръчвам икономиката, защото в днешно време всеки втори е икономист и конкуренцията е голяма.

бду, мислила ли си да кандидатстваш в чужбина?

wwwroot
09-08-2006, 15:06
TU - Komputyrni sistemi i tehnologii

cS_LaMeRkA
09-08-2006, 15:56
Еми сега на 15 ще съм нова заек 8-[ Попринцип от малка съм искала да се запиша в спортно у-ще да стана професионала футболистка и т.н. ама 1-н ден мама ме сецна каза "Не, да не си помисляш" и ... стана тя к'вато стана... и не защото има нещо против футбола а защото спорта е до време и в БГ няма женски футбол... еми са ще уча за фризиорка, бива ме малко...но нали за това е да се учи... за да стане нещо от мене :roll:Просто това беше 2 нещо което ме бива след футбола...пак и аз бързо съхващам :roll: .... мисля, че няма да имам голями проблеми :roll: , но това времето ще покаже! А до колкото това което ти да учиш чесно казано не знам... според мен това което ти е най-на сръце да учиш това което те влече и ти създава одоволствие като го правиш... :roll: :smt016

ProstoAz
09-08-2006, 16:06
Lake_bodom ти даде няколко възможности и показа, че всичко е според зависи - какво ти се отдава, какво те влече и т.н.
Аз живот и здраве (и ако до тогава не си променя решението) ще следвам право. :D

wwwroot
09-08-2006, 16:55
Lake_bodom ти даде няколко възможности и показа, че всичко е според зависи - какво ти се отдава, какво те влече и т.н.
Аз живот и здраве (и ако до тогава не си променя решението) ще следвам право. :D

i ako te priemat shte e super! :)

alkobalko
09-08-2006, 16:57
Най-важното е да учиш нещо, което ти харесваш. Изжери си професия, която има бъдеще и е доходоносна. Хубави са медицината, правото, архитектура, финанси, ИТ и т.н.

ProstoAz
09-08-2006, 17:00
Хех, да де...и да ме приемат (малка подробност :lol: ).

alkobalko
09-08-2006, 17:01
Хех, да де...и да ме приемат (малка подробност :lol: ).
Всички се надяваме за това. [-o<

Lorein
09-09-2006, 08:14
Ами както каза Lake_bodom, всеки втори е икономист. НО напоследък доста нашумя и правото... И двете са страхотни професии, но ако ти харесва и искаш да ги учиш, абсолютно нищо да не те бърка. А иначе на мене ми вървят езиците и ще си завърша средното образувание, знаейки немски, английски и малко испански. А оттам-нататък за висшето.... Ще видим. Но мн ми харесва и фармацевтиката... Това + езиците за мен е супер комбинация. :roll:

BeBencEto
09-09-2006, 09:10
az puk iskam da ucha ikonomika...pravo nem i trqbva...smisul purvo e mnogo trudno i vtoro ne sum se nasochila kum tova.....ikonomikata za men e nai-dobre..zanimavash si se turgoviiika ..chastni biznesi....ama edva li nie bihme mogli da te nasochim,kakvo da uchish...zashtoto vseki kazva individualno za sebe si ...a i nai-vajnoto e ti da iskash da pravish tova..

HopeLesss
09-09-2006, 11:50
И аз сега ще съм 12 клас и почвам да се готвя за изпити. Мисля да кандидатствам с литературам история и английски. Може би ще се мъча за право или международни отношения :roll:

Angel_Girl
09-09-2006, 12:39
Аз искам да следвам психология.

Bonbonenata
09-09-2006, 13:34
Зависи кои са ти силните страни. В днешно време би ти била полезна информатиката. Също така и езиците. Бих ти предложила да учиш някаква си филология, но не английски, защото тя е масова. Учи английски + още един език и ще имаш червени точки ;-) Но ги научи! Психологията също би ти била интересна. Програмистите, дизайнерите и преводачите получават доста.

SummeRLove08
09-10-2006, 00:46
Аз лично съм луда на тема химия,биология,биохимия иии всичко свързано с този предмет.Мисля да се занимавам с нещо свързано с химията,но не искам да “предричам”:) Не искам обаче финанси,икономика,право бла-бла....нещо са ми скучни тия професии:roll: 8-[

did1ls
09-12-2006, 08:37
Аз много искам да следвам медицина :)

mon4eto
09-12-2006, 15:17
Uchi si tova koeto ti xaresva a ne tova koeto te zadaljavat :D

MiRaCuLiXbb
09-12-2006, 15:22
Аз много искам да следвам медицина :)
Кой клас си?
А за авторката на темата, естествено, че не можем нито да те насочим, камо ли да ти кажем какво да следваш. Сама трябва да прецениш кое ще ти подхожда и ще го учиш с интерес.

amigo
09-13-2006, 10:42
li4no bih iskal da kamdidatsvam v tehni4eskiq s matematika za da imam vis6e i sled tva da se realiziram kato programist!Ba6ta mi e programist ,ima sobstvena firma,toj si e 6ef,mislq 4e pri nego 6e mi po lesno!Estestveno ezik 6e mi trea za da moga da probvam i v 4uzbina!

did1ls
09-22-2006, 12:27
Аз много искам да следвам медицина :)
Кой клас си?
А за авторката на темата, естествено, че не можем нито да те насочим, камо ли да ти кажем какво да следваш. Сама трябва да прецениш кое ще ти подхожда и ще го учиш с интерес.
8 клас съм,а ти?

S_T_E_V_E
09-22-2006, 19:04
ХАх малко ми е смешен тоя въпрос както като питаш децата какви ще станат като потастнат :).... и тъй де както и да важното е да те влече да ти е лесно да го учиш и просто ако не ти харесва къкъв е смисъла. Аз ще следвам с Химия

InHell
09-22-2006, 19:32
Следвай това което те влече, но и нещо с което можеш да се реализираш в чужбина.(счетоводство и право просто отпадат)
Относно информатика и КСТ - ами не трябва да си толкова добър по математика - грешно е схващането, че информатиката е само математика. Имам такива колеги и нали се сещате, че не могат една елементарна програма да си напишат. Общо взето ти трябва отлично логическо мислене и от време на време абстрактна гледна точка.

OPEL
09-22-2006, 19:45
На мен ми се ще да уча медицина или психология, защото лудите и болните никога не свършат. Също ми се иска нещо с ПС-та.

MiRaCuLiXbb
09-22-2006, 19:46
Аз много искам да следвам медицина :)
Кой клас си?
А за авторката на темата, естествено, че не можем нито да те насочим, камо ли да ти кажем какво да следваш. Сама трябва да прецениш кое ще ти подхожда и ще го учиш с интерес.
8 клас съм,а ти?
Аз съм студент вече. :) Е имаш време. Към началото на 11-ти клас ако започнеш подготовката мисля, че ще се справиш без проблем.

fti4ka
09-22-2006, 20:41
може ли да си станала жена на 18 години вече и да не знаеш още какво искаш да правиш с живота си???