PDA

View Full Version : fitnes



didoman
09-08-2006, 15:57
Здравейте. Искам да попитам тези от вас, които са ходили редовно или ходят редовно на фитнес нещо. Като отидете дали тренирате всички мускулни групи, или сменяте. Примерно един път гърди и бицепс, а друг гръб и трицепс. Как е по-правилно според вас? Че съм се зарибил с един приятел да ходим три пъти седмично.

DoPye
09-08-2006, 17:16
ами никога не тринираи 2 големи мускулни групи на 1 ден не е хубаво

Nightmare
09-08-2006, 18:52
Първи ден гърди, трицепс, корем
Втори гръб, бицепс, корем
Трети Рамене, корем
Четвърти Крака, корем
Пети почивка
И така редуваш.

09-09-2006, 17:44
:) bb-team.org i gohard.org тука ще намериш всичката ти необходима информация от тренировъчни стилове и програми....та до хранене,суплементи и химия....но ако искаш конкретен отговор ще ти го дам...тои е: за начинаещи тренировъчната програма трябва да включва всички мускулни групи....и за всяка група се прави по 1,2 упражнения....
http://www.bb-team.org/training/000156.php ето влез в този линк съм ти дал директно с подходяща за теб тренировка....

DoPye
09-09-2006, 18:34
Първи ден гърди, трицепс, корем
Втори гръб, бицепс, корем
Трети Рамене, корем
Четвърти Крака, корем
Пети почивка
И така редуваш.


По добре Гърди бицепс корем
защото при дигането от лег натоварваш и трицепс като вторичен мускул

Пети почивка PS: няма почивка :D почва отначало :D


и е хубаво като ходиш на Фитнес да ходиш и на плуване

niGGa
09-09-2006, 20:25
добре де, съгласен съм че корема е по-слаба мускулна група, но да го тренира АБСОЛЮТНО всеки ден ?

MiRaCuLiXbb
09-09-2006, 20:35
Здравейте. Искам да попитам тези от вас, които са ходили редовно или ходят редовно на фитнес нещо. Като отидете дали тренирате всички мускулни групи, или сменяте. Примерно един път гърди и бицепс, а друг гръб и трицепс. Как е по-правилно според вас? Че съм се зарибил с един приятел да ходим три пъти седмично.
Първите месеци може да правиш кръгова тренировка. Тоест цяло тяло всеки път. После разделяш тялото на горна и долна част и караш още няколко месеца. След около половин година според мен си готов за истински сплит програма. Прочети туй онуй в интернет, има много информация. Знай отсега, че при бодибилдингът най-важно е храненето. Добре е да започнеш диета 1 седмица преди първата ти тренировка във фитнеса, за да може тялото ти да се подготви за новото натоварване.

DoPye
09-09-2006, 20:56
добре де, съгласен съм че корема е по-слаба мускулна група, но да го тренира АБСОЛЮТНО всеки ден ?


дам него секи ден

niGGa
09-09-2006, 21:21
добре де, съгласен съм че корема е по-слаба мускулна група, но да го тренира АБСОЛЮТНО всеки ден ?


дам него секи ден
Не съм съгласен, но както и да е.Няма да спориме.Напълно достатъчно е 2-3 пъти в седмицата да се тренира...

didoman
09-10-2006, 12:03
Благодаря на всички , които дадоха някакви мнения
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Nightmare
09-11-2006, 12:22
Първи ден гърди, трицепс, корем
Втори гръб, бицепс, корем
Трети Рамене, корем
Четвърти Крака, корем
Пети почивка
И така редуваш.


По добре Гърди бицепс корем
защото при дигането от лег натоварваш и трицепс като вторичен мускул

Пети почивка PS: няма почивка :D почва отначало :D


и е хубаво като ходиш на Фитнес да ходиш и на плуване


Няма да споря, но програмата е направена от културист и смятам, че е добра.

MiRaCuLiXbb
09-11-2006, 13:06
Не е добра, защото 4 дена не е правилно да се тренира без почивка. Професионалист може и да се справи, но за новак е изключено.

WinHater
09-11-2006, 13:48
http://fitnessmania.free.bg/ има добри програми за начинаещи тук

DaBigBadMUJU
09-11-2006, 18:10
Първи ден гърди, трицепс, корем
Втори гръб, бицепс, корем
Трети Рамене, корем
Четвърти Крака, корем
Пети почивка
И така редуваш.


По добре Гърди бицепс корем
защото при дигането от лег натоварваш и трицепс като вторичен мускул

Пети почивка PS: няма почивка :D почва отначало :D


и е хубаво като ходиш на Фитнес да ходиш и на плуване


Няма да споря, но програмата е направена от културист и смятам, че е добра.

Амм програмата е далеч от добра...и за начинаещ е напълно неудачна...ще кажеш "Еми добре ма културист я е писал" да ама този "културист" може да ти е дал собствената си програма...защото ако е културист може да си позволи такова интензивно натоварване,защото взима достатъчни суплементи,химия,а и заради самата диета може да се възстановява....а един начинаещ след един кръг ще е дроб....все пак тука става дума за 4 дена тренировка и 1 ден почивка...тоест на седмица тренираш 6 дена и 1 почиваш...а това е непосилно при такъв сплит за нормален човек..да не говорим че самия сплит е много не-добре направен...да се тренират гърди и ръце в 2 последователни дни не е за всеки..а по темата няколко поста по нагоре съм ти дал и саитовете и директен линк към една удачна за тебе тренировка....

DoPye
09-11-2006, 18:15
Първи ден гърди, трицепс, корем
Втори гръб, бицепс, корем
Трети Рамене, корем
Четвърти Крака, корем
Пети почивка
И така редуваш.


По добре Гърди бицепс корем
защото при дигането от лег натоварваш и трицепс като вторичен мускул

Пети почивка PS: няма почивка :D почва отначало :D


и е хубаво като ходиш на Фитнес да ходиш и на плуване


Няма да споря, но програмата е направена от културист и смятам, че е добра.

няма да споря ама какав е тоя културист да прави гърди и тряцепс и на другия ден гръб и биципс

Nightmare
09-12-2006, 09:17
Програмата е правена точно за начинаещи мъже и няма нищо общо с тренировката на културисти. Наистина не ми се спори. Не принуждавам никой да тренира с тази програма.

MiRaCuLiXbb
09-12-2006, 15:05
Дори да е правена за начинаещ, което не е така, то нито си дала упражненията, нито сериите, нито повторенията, нито нищо. Тоест това, което си дала, е едно нищо, което не е от полза. Освен това дори професорите в НСА не препоръчват повече от 3 дни поред, а те имат много по-сурови представи за спорта от обикновения трениращ. И кой е този културист ако мога да попитам. И за кого е написана програмата?