PDA

View Full Version : Антидепресанти. Помогнете си.



stillteenager
09-09-2006, 00:45
Искам да ви питам знате ли някакви естествени антидепресанти? Понеже младото поколение доста се депресира за какви ли не глупости, ама направо глупости.. и да кажете нещо (в-во или дейност) което действа антидепресиращо :oops:

Psycho Realm
09-09-2006, 00:54
Искам да ви питам знате ли някакви естествени антидепресанти? Понеже младото поколение доста се депресира за какви ли не глупости, ама направо глупости.. и да кажете нещо (в-во или дейност) което действа антидепресиращо :oops:
Най-сигурният антидепресант за angry depressed teens е 9x19 mm Parabellum.

skate_warrior
09-09-2006, 00:59
xa-xa...

WILD__BOY
09-09-2006, 06:49
Golf + Car Audio от Toyaga + Basketball court

/wan`a`doo/
09-09-2006, 09:59
Тревата... хем естесвено, хем антидепресиращо :-D

kudravoto
09-09-2006, 10:00
Тревата... хем естесвено, хем антидепресиращо :-D

to4no to4no i az tova iskah da kaja

WILD__BOY
09-09-2006, 10:03
Аве спретваме си и яко боеве ;)

LunaTriCk
09-09-2006, 10:19
секс, шоколад, медитация...

HePBeH_goCagHuK
09-09-2006, 11:22
2-3 часова обиколка на града с велосипед, Доста добро за релаксация след психическо натоварване, както и дава възможност да останеш сам със себе си и вятъра. Поне при мен винаги е помагало.

In4iTu_
09-09-2006, 11:27
На мен ми помага пейката зад блока, с мп3 плеъра и голямо количество шоколад, после и малко рев от този тип --> :smt089 , после само така--> :cry: и накрая --> :mrgreen:

Briseis
09-09-2006, 13:29
Шоколад и на кафе в Арт-а и там сервитьора и съм забравила всички мъки по белия свят :-D

Bonbonenata
09-09-2006, 16:33
Танци. Винаги ме успокояват.

HePBeH_goCagHuK
09-10-2006, 16:08
Танци. Винаги ме успокояват.
Ето това е отговор който уважавам :)
Браво.

Ай сиктир на всички с тез алкохоли треви и т.н.
Кажете наистина нормални начини за изход от депресията :)

miminia
09-10-2006, 16:19
някоя хубава песничка

sladoled
09-10-2006, 16:23
Сигурно има някой с който ти е добре.Обади му се!

LilAngel
09-11-2006, 13:33
qko santimentalna i tujna muzika, qko rev ama reeeeeeeeeev i posle she se opraish she si pusnesh neshto po jivo i she si kajesh ebi mu maikata da staa kfot shte i tfa e estestveniq put na neshtata :D

alkobalko
09-11-2006, 14:22
Силна музика, як метъл, танци, тичнае, плуване и не на последно място много секс.

Juicy_Lucy
09-11-2006, 18:20
алкохол, концерти и пого 8)

и секс
а когато съм в доста сериозна депресия най-много ми помага рязането на ръчички..успокояващо е
аааа да!на мен лично ми помага и супер силната музика и 'пеенето' и в моментите,когато съм зле...

Boot
09-11-2006, 20:39
а когато съм в доста сериозна депресия най-много ми помага рязането на ръчички..успокояващо е

и красиво ;)

Swinkenhoffer
09-11-2006, 20:43
а когато съм в доста сериозна депресия най-много ми помага рязането на ръчички..успокояващо е

и красиво ;)

Рогатиъ да ви убие дано.. мръсни метъли :lol:

в последно време ми помагат The Cure и разходка, иначе лечение няма! факт! минава с времето.

и + това половината не употребявате термина "депресия" както требе. щот депресията не се оправя с песнички, тутманици и яки филмчета... още един факт!

Boot
09-11-2006, 20:54
Я се ядосай...

х
09-11-2006, 20:58
depresiqta se lekuva s lekarstva! iskai ot li4niq si lekar napravlenie za psihiqt1r! a vie ne se 6eguvaite s bolestite! te trqbva da se lejuvat, a ne da se tancuvat! :smt018

LunaTriCk
09-11-2006, 20:58
а когато съм в доста сериозна депресия най-много ми помага рязането на ръчички..успокояващо е

и красиво ;)
http://collapse.data.bg/Kamahlitude%20Smilies/bduh.gif
трябват ви бели ризи с повече от модерното дълги ръкави.

х
09-11-2006, 21:00
а когато съм в доста сериозна депресия най-много ми помага рязането на ръчички..успокояващо е

и красиво ;)

tova koeto s1m napisala v predniq si post se otnasq i za vas! :roll:

Boot
09-11-2006, 21:18
depresiqta se lekuva s lekarstva! iskai ot li4niq si lekar napravlenie za psihiqt1r! a vie ne se 6eguvaite s bolestite! te trqbva da se lejuvat, a ne da se tancuvat! :smt018
Всъщност винаги преди да те изпратят при психиатър те пращат при психолог.

LunaTriCk
09-11-2006, 21:24
depresiqta se lekuva s lekarstva! iskai ot li4niq si lekar napravlenie za psihiqt1r! a vie ne se 6eguvaite s bolestite! te trqbva da se lejuvat, a ne da se tancuvat! :smt018
Всъщност винаги преди да те изпратят при психиатър те пращат при психолог.

и как беше първият път ?

Boot
09-11-2006, 21:28
Аз ако бях ходила нямаше да съм с тоя акъл... :mrgreen:

fake
09-11-2006, 21:36
пф, пубери...не мога да повярвам с какво ще се занимавам, ако стана психолог един ден...

fake
09-11-2006, 21:48
за вас депресията е да ви изостави момчето на живота (следващата седмица вече има друго момче на живота)
извинявам се за офтопика, но
АХАХАХАХАХАХАХААAJAHHAXHAHAAAAXAAX AXAXAxAx
axAAAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXXAXAAXAXAXAXAXAJXAXXAXXAXX AXA

Boot
09-11-2006, 22:06
пф, пубери...не мога да повярвам с какво ще се занимавам, ако стана психолог един ден...
Те понеже психолозите само с "депресирани" тийнове се занимават. Има разлика между психолог и психоаналитик...

LunaTriCk
09-11-2006, 22:09
пф, пубери...не мога да повярвам с какво ще се занимавам, ако стана психолог един ден...
Те понеже психолозите само с "депресирани" тийнове се занимават. Има разлика между психолог и психоаналитик...

и психиатър. въпроса е кой колко ги различава ?

fake
09-11-2006, 22:11
пф, пубери...не мога да повярвам с какво ще се занимавам, ако стана психолог един ден...
Те понеже психолозите само с "депресирани" тийнове се занимават. Има разлика между психолог и психоаналитик...

и психиатър. въпроса е кой колко ги различава ?
ъхъ.пък тия дето си режат ръцете и го афишират по детски форуми, са си напрао за психиатър

Iru
09-11-2006, 22:47
Вярно, че има хора, които излишно много се правят на депресирани, без да си задават въпроса какво всъщност означава да си в такова състояние. Не одобрявам много такова поведение, но това е личен избор, в крайна сметка.
За т.нар. "истинска депресия" - аз от няколко месеца съм в такава. Нито ще разправям колко съм разочарована от живота, нито ще търся съчувствие. Бих искала да нямам основание да говоря това, което говоря, но за момента не е възможно. Просто разбрах какво е.
Такава депресия не е нещо, от което може да се отърве човек с индустриални количества шоколад, някой и друг филм и вдъхновяващи песни. Става дума за нещо коренно различно; интересното е, че не е нужно да ти се е случило нещо ужасно и непреодолимо, за да изпаднеш в нея. Имала съм своите проблеми, но депресията ме обхвана именно в момент, в който нямаше за какво да се притеснявам, погледнато реално.
Пиша това, защото искам да обърна внимание на факта, че "депресарите" -или каквото и друго презрително наименование да се използва за хората в депресия - не са такива по свой собствен избор. Може би онези, които парадират твърде много с мрачните си настроения, биха могли да бъдат наричани така. Но истинската депресия (като термин - клинична депресия) не е моментно мрачно състояние, не е прищявка или каприз, а нещо, което може да се случи на всеки. Обикновено се разграничава от обикновеното мрачно настроение по продължението - над 2 седмици.
Не съм ходила на психиатър/психолог и допреди няколко месеца такива въпроси не ме вълнуваха въобще. Сега гледната ми точка се измени...просто трябва да се прави разлика, според мен! Разлика между превръщащите "тъмната страна" в свой имидж и тези, които наистина имат някакъв проблем.
По темата - единственото, което ми е помагало досега, е работата. Физическа или умствена - няма значение. Разни други разсейвания или са имали краткотраен ефект, или въобще са нямали. И пак не е съвсем като преди :)

09-12-2006, 00:22
Псилицибни гъби... Доказани антидепресанти са... Кофтито е че имат и някой странични ефекти покраи антидепресивните си свойства...