PDA

View Full Version : 9 Септември



Communist
09-09-2006, 08:49
За да не ме обвинят че правя някаква пропаганда, искам само да попитам дали знаете какво е станало на тази дата :?:
П.С. Честит празник на всички наши

Mo6no
09-09-2006, 08:52
EDIT:Изтрийте ми постта

Болшевик
09-09-2006, 08:56
естествено че знам кво се е случило. Превратът който свали монархо-фашисткото правителство и установи пълна демокрация :wink:
Честито

olive_oil
09-09-2006, 08:57
честито да ни е :-({|= :-({|= :-({|=

komunist
09-09-2006, 09:23
4estito i ot men drugari 8-[ =D> =D> =D>

RoyTheReaper
09-09-2006, 09:25
това е черен ден в историята на България. началото на 45+17 години мрак.

gestapo
09-09-2006, 09:26
Хайл Хитлер! 8)
Аз не празнувам такива "празници".
Болшевиките на сапун!

WILD__BOY
09-09-2006, 09:27
това е черен ден в историята на България. началото на 45+17 години мрак.
Съгласен. Заради "великата идея" и "големите идеолози" сме на тва дередже.

Болшевик
09-09-2006, 09:31
Хайл Хитлер! 8)
Аз не празнувам такива "празници".
Болшевиките на сапун!
Ти па кво се обаждаш. Вие сте мръсните убийци :evil:

Communist
09-09-2006, 09:35
Всеки си има мнение за този ден. Наистина за 45 години много се бяха изродили нещата на края, но... :(
П.С. Болшевик, кефиш, но си съвсеем малко краен :wink:

Mo6no
09-09-2006, 09:35
Хайл Хитлер! 8)
Аз не празнувам такива "празници".
Болшевиките на сапун!
Ти па кво се обаждаш. Вие сте мръсните убийци :evil:
Айде, айде.

Нито един от хората тук виждал как убиват някого. Пък камоли да убие някого...

LunaTriCk
09-09-2006, 11:40
* 1892 - Астрономът Едуард Емерсън Барнард открива Амалтея - петият по големина естествен спътник на Юпитер.
* 1943 - В нарушение на конституцията ХХV Народно събрание избира регентство в състав: княз Кирил Преславски, професор Богдан Филов и генерал Никола Михов.
* 1944 - Втора световна война: Деветосептемврийски преврат: Войскови части, застанали на страната на Отечествения фронт овладяват ключови места в София, като по този начин извършват военен преврат, съпроводен с масово въоръжено въстание в провинцията, дело на партизани от Народоосвободителната въстаническа армия. Свалено е от власт правителството на Константин Муравиев, съставен е про-съветски кабинет на ОФ, начело с Кимон Георгиев. В продължение на много години тази дата е официален празник в Народна република България.
* 1947 - Започват денонощни излъчвания на програма "Хоризонт" на Българското национално радио.
* 1991 - Таджикистан придобива независимост от СССР.

за кое от всичките говорим :D

Psycho Realm
09-09-2006, 11:53
Хайл Хитлер! 8)
Аз не празнувам такива "празници".
Болшевиките на сапун!
Ти па кво се обаждаш. Вие сте мръсните убийци :evil:
Болшевик, все повече затвърждаваш мнението ми колко си ограничен. Вероятно е от възрастта, но дразниш изключително много. Никой не го интересува какъв комунист си, бъди така добър да престанеш във всеки пост да занимаваш хората с комунистическите си глупости, защото двамата с Communist ставате много банални. То е характерно такива пишлемета като тебе да си мислят, че са център на света, но това твоето е прекалено. :evil:

Psycho Realm
09-09-2006, 12:27
Поздрав за болшевиките по случай празника им:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/66/Reagan_and_Gorbachev_hold_discussions.jpg/300px-Reagan_and_Gorbachev_hold_discussions.jpg

miminia
09-09-2006, 13:50
http://i.data.bg/06/09/09/66659_orig.jpg malko e stari4ko ama nishto

Ziezi
09-09-2006, 14:10
Хайл Хитлер! 8)
Аз не празнувам такива "празници".
Болшевиките на сапун!

skate_warrior
09-09-2006, 14:20
След 9 септември българската армия е включена в състава на ІІІ-ти Украински фронт и дава десетки хиляди убити и ранени в каузата за разгром на хитлеризма. На България не е признат статут на съвоюваща страна...


П.П. За този ден си задайте въпроса така - венец на антифашистката борба или начало на комунистически терор?

skate_warrior
09-09-2006, 14:51
не може да е антифашистки ден, защото заменяме един фашистки режим с друг фашистки режим...ми всъщност си е точно така...

Psycho Realm
09-09-2006, 15:06
След 9 септември българската армия е включена в състава на ІІІ-ти Украински фронт и дава десетки хиляди убити и ранени в каузата за разгром на хитлеризма. На България не е признат статут на съвоюваща страна...


П.П. За този ден си задайте въпроса така - венец на антифашистката борба или начало на комунистически терор?
Българската армия стига чак до Австрия, сега познайте защо братята руснаци са наредили да спрем там?

skate_warrior
09-09-2006, 15:21
След 9 септември българската армия е включена в състава на ІІІ-ти Украински фронт и дава десетки хиляди убити и ранени в каузата за разгром на хитлеризма. На България не е признат статут на съвоюваща страна...


П.П. За този ден си задайте въпроса така - венец на антифашистката борба или начало на комунистически терор?
Българската армия стига чак до Австрия, сега познайте защо братята руснаци са наредили да спрем там?хм.. там са се водили последните сражения с нацистите...
Предполагам са го направили, за да не дадат жертви, а българите да свършат "черната работа".. Знаели са, че там ще заварят немската капитулация...

Mo6no
09-09-2006, 15:25
Русия не е ли казала, че България е губеща от Войната с цел България да плаща данъци? :-k

Psycho Realm
09-09-2006, 15:30
След 9 септември българската армия е включена в състава на ІІІ-ти Украински фронт и дава десетки хиляди убити и ранени в каузата за разгром на хитлеризма. На България не е признат статут на съвоюваща страна...


П.П. За този ден си задайте въпроса така - венец на антифашистката борба или начало на комунистически терор?
Българската армия стига чак до Австрия, сега познайте защо братята руснаци са наредили да спрем там?хм.. там са се водили последните сражения с нацистите...
Предполагам са го направили, за да не дадат жертви, а българите да свършат "черната работа".. Знаели са, че там ще заварят немската капитулация...
Е, не позна. Защото с напредването през Австрия, следва навлизане в Германия, което означава едно - край на Третия Райх. А и кой ще допусне една страна, която се бие срещу немците едва от половин година, преди това е била на страната на Оста, да извърши този голям пробив? Нали заслугите трябва да се препишат на победителите - СССР, а не губещите.

skate_warrior
09-09-2006, 15:40
Така е, не се бях сетил за това :)

LunaTriCk
09-09-2006, 17:05
http://elks.data.bg/80.jpg
http://collapse.data.bg/Kamahlitude%20Smilies/evil6.gif

bai_joran_4uka
09-09-2006, 17:09
честит празник... ехх кога мина времето на бригадирските дружинки, как пяхме и се веселяхме, а кебапчетата валяха от небето :(

SaYoNaRa
09-09-2006, 21:32
Който е гледал 10-те Най той знай