PDA

View Full Version : Nightwish



09-09-2006, 16:17
Kakvo mislite za tqh?
I pravilno li postypiha kato izgoniha Tajra Turunen?
Grupata e strahotna,no ne trqbva6e da q gonqt.Sega edva li 6te probiqt bez neqSpored men tova e nezamenima pevica,s strahoten glas. :) :smt060
Dear Tarja,

It`s time to choose whether the story of Nightwish ends here or whether it will still continue an undetermined period of time. We`ve been working with this creation for 9 years and we are not ready to give up yet. Nightwish is a way of life, something to live for, and we`re certain we can`t let it go.

Equally certain is the fact that we cannot go on with you and Marcelo any longer. During the last year something sad happened, which I`ve been going over in my head every single day, morning and night. Your attitude and behavior don`t go with Nightwish anymore. There are characteristics I would never have believed to see in my old dear friend.
People who don`t talk with each other for a year do not belong in the same band.

We are involved in an industry where the business-side of things is a necessary evil and something to worry about all the time. We are also a band which has always done music from the heart, because of friendship and the music itself. The mental satisfaction should always be more important than money! Nightwish is a band, it`s an emotion.
To you, unfortunately, business, money, and things that have nothing to do with those emotions have become much more important. You feel that you have sacrificed yourself and your musical career for Nightwish, rather than thinking what it has given to you.
This attitude was clearly shown to me in the two things you said to me in an airplane in Toronto: ”I don`t need Nightwish anymore.” and ”Remember, Tuomas, that I could leave this band at any time, giving you only one day`s warning in advance”.
I can`t simply write any more songs for you to sing.

You have said yourself that you are merely a ”guest musician” in Nightwish. Now that visit ends and we will continue Nightwish with a new female vocalist.
We`re sure this is an equally big relief to you as it is for us. We have all been feeling bad long enough.

You told us that no matter what, the next Nightwish album will be your last one. However, the rest of us want to continue as long as the fire burns. So there`s no sense in doing that next album with you, either.
The four of us have been going over this situation countless times and we have realized that this is the thing we want to do in life. It

Swinkenhoffer
09-09-2006, 16:34
оф...

стига вече сте мислили, че цялата група се върти около Тария. тя не пише текстовете, музиката, никва работа не върши. щом Туомас още има желание да се занимава с музика и търсят нова вокалистка - всичко е ок.

Тария е страхотна, аз аааадсскии много я харесвам и още ми е трудно да повярвам, че вече не е част от Nightwish, ама... все пак.

а иначе това е най-любимата ми група... по ред причини.

Mo6no
09-09-2006, 16:42
На Найуиш ми паресват само 6-7 песни, но не мисля, че напускането на вокалистката ще ги направи по-слаби. А и доколкото знам причинените за изгонването и, че се отделила тотално от тях. Как една група ще работи нармално след като единият член е тотално отцепен от групата.

09-09-2006, 16:49
На Найуиш ми паресват само 6-7 песни, но не мисля, че напускането на вокалистката ще ги направи по-слаби. А и доколкото знам причинените за изгонването и, че се отделила тотално от тях. Как една група ще работи нармално след като единият член е тотално отцепен от групата.
“Скъпа Таря,

Настъпи моментът, в който трябва да решиш дали историята на Nightwish ще свърши тук или ще продължи за неопределен период от време. Ние работихме в този състав цели 9 години, но все още не сме готови да се откажем. Nightwish е начин на живот, нещо, за което си заслужава да се живее и ние сме сигурни, че не можем да се разделим с него.

Също толкова сигурно е, че ние не можем да продължим с теб и Марчело повече. Пред последната година се случи нещо много тъжно, за което аз мисля ден и нощ. Твоето отношение и поведение вече няма място в Nightwish. Става дума за черти, които никога не бих повярвал, че ще видя у стар приятел. Хора, които не говорят помежду си цяла година, не принадлежат към една група.

Ние сме въвлечени в една индустрия, където бизнес-страната е необходимо зло и нещо, за което да се притесняваме през цялото време. Ние сме също така група, която винаги е създавала музиката си от сърцето, заради приятелството и заради самата музика. Удовлетворението на съзнанието винаги е било по-важно от парите! Nightwish е група, Nightwish е емоция.

За теб, за жалост, бизнесът, парите и всичко останало, което няма нищо общо с тази емоция, станаха много по-важни. Ти си изпълнена в по-голяма степен с чувството, че жертваш себе си и музикалната си кариера за Nightwish, отколкото с мисълта какво получаваш от Nightwish. Този начин на мислене аз прозрях от следните две неща, които ти ми каза в самолета за Торонто: "Аз нямам нужда от Nightwish повече" и "Запомни, Томас, мога да напусна тази група във всеки един момент, давайки ти само един ден предизвестие".

Аз просто не мога да продължа да пиша песни, които ти да пееш. Ти явно винаги си се възприемала само като гост-музикант в Nightwish. Е, гостуването ти вече свърши и ние продължаваме с нова вокалистка. Сигурни сме, че това е колкото облекчение за теб, толкова и за нас самите. Прекалено дълго се чувствахме зле. Ти ни увери, че този албум на Nightwish ще е последният за теб. Но ние останалите искаме да продължим докато огънят още гори. Затова не виждаме смисъл да започваме следващ албум с теб като вокалист. Четиримата сме поставяни в тази ситуация безброй пъти, но вече сме наясно какво искаме да правим с живота си. Това е стъпката, която трябваше да предприемем.

Миналата година в Германия ти заяви, че не желаеш да прекарваш повече от две седмици на турне. Много добре си спомням как каза да забравим за САЩ и Австралия, защото разходите са много, а печалбата малка. В няколко интервюта съм споменавал, че ако Таря напусне бандата, това ще е краят на Nightwish. Просто хората биха го възприели по този начин. Nightwish обаче е пейзажа на душата ми и аз не съм готов да сложа край заради един човек. А това е човек, който иска да се развива в друга поскока и чийто ценности не съвпадат с моите.

Знаеш, че ние никога не сме се притеснявали от факта, че не участваш в писането на песните. За 9 години ти нито един път не дойде с нас на репетиции преди да влезем в студио. Да не споменаваме факта, че винаги искаше да летиш отделно с твоя съпруг. Вярно е, обаче, че ти си неоспорима част от облика на Nightwish. Но ние приехме всичко освен твоята алчност, подценяване на феновете и нарушаване на всичките обещания. Петимата решихме, че групата ни ще е приоритет номер едно през 2004-2005 г. Но ти намери много по-важни неща, на които да се посветиш. Красноречив пример за това беше концертът в Осло, където всички билети бяха разпродадени, но ти реши, че трябва да го отменим. Приятелите, соло ангажиментите и кинопрожекциите се оказаха по-важни за теб. Това бяха думите на Марчело, които той написа в имейл, обяснявайки отказа. И това е само един от многобройните примери. Аз лично не мога да се сетя за по-лош начин на пренебрегване на феновете и показване на безочлив егоизъм.
Nightwish е начин на живот и работа за много хора. За всеки един от нас, както и за всеки фен на групата. Заедно с теб не можем повече да поддържаме подобни ангажименти.

Дълбоко в себе си не знем кой от двамата ни накара да вземем това решение. По някакъв начин Марчело те превърна от онова прекрасно момиче в дива, която вече не се държи и не пее по същия начин. Факт е, че ти беше убедена в своята незаменимост в Nightwish. Очевидно ти обвиняваш нас за стреса и нещастието, в което си изпаднала. Ти мислиш, че ние не те уважаваме и не се интересуваме от твоите чувства. Повярвай ни, ние винаги сме изпитвали огромно уважение към теб като прекрасна певица и приятелка. Много често през последните 2-3 години плановете на групата се съобразяваха с твоето емоционално състояние. Ти винаги искаше повече пари след концертите ни. Това твое отношение към парите ни разочарова най-много!

Надяваме се, че занапред ще слушаш повече сърцето си, отколкото Марчело. Културните различия в комбинация с алчност, опортюнизъм и любов е една много опасна комбинация. Не се погубвай! Това решение не е нещо, с което сме особени горди, но ти не ни остави никакъв избор. Бездната между нас е твърде широка. И решението е взето от нас четиримата, неанонимно. Вече сме изпуснали момента, в който нещата можеха да се оправят с разговори.

Всичко хубаво в живота и в кариерата ти.

Томас

Емпу Юкка Марко”

ThePainIsReaL
09-09-2006, 17:01
Таря е страхотна като глас и визия . Колкото до това дали ще има Nightwish без нея , ще има , но не знам дали ще повторят същия успех , ако не си намерят добър вокал

09-09-2006, 17:23
И да намерят,мисля ,че ще бъде по-добре да си сменят името,защото после постоянно ще бъде сравнявана новата със старата.

kimi_raikonen
09-10-2006, 09:04
оф...

стига вече сте мислили, че цялата група се върти около Тария. тя не пише текстовете, музиката, никва работа не върши. щом Туомас още има желание да се занимава с музика и търсят нова вокалистка - всичко е ок.

Тария е страхотна, аз аааадсскии много я харесвам и още ми е трудно да повярвам, че вече не е част от Nightwish, ама... все пак.

а иначе това е най-любимата ми група... по ред причини.

Съгласен.Таря определено е талантлива и едва ли следващата вокалистка на групата ще постигне толкова колкото нея , но Таря и съпруга и "Марчело (мениджър на групата)" Ламтят за пари.Особенно Таря.Освен това тя не ходи да репетира не ходи по събирания.Запоследно цялата група извън концерт е била заедно във Финландия през 2004-а.Бая далечко. Таря си го заслужи с поведението си

[B]a[N]D[i]T[k]a
09-10-2006, 09:21
Таря е страхотна като глас и визия . Колкото до това дали ще има Nightwish без нея , ще има , но не знам дали ще повторят същия успех , ако не си намерят добър вокал

подкрепям :)