PDA

View Full Version : Целта оправдава ли средствата ?



LunaTriCk
09-09-2006, 22:20
:-k

WILD__BOY
09-09-2006, 22:26
Да разбира се. Кво те накара да ни питаш? :-s

techCandy
09-09-2006, 22:27
Не.
Всичко трябва да има граници, който смята това за правилно, трябва да страда от висша форма на егоизъм и дебилен инат. Или просто дебилизъм. Радвам се, че пак пишеш тук LunaTrick :)

LunaTriCk
09-09-2006, 22:34
Не.
Всичко трябва да има граници, който смята това за правилно, трябва да страда от висша форма на егоизъм и дебилен инат. Или просто дебилизъм. Радвам се, че пак пишеш тук LunaTrick :)

Добре заварила :-D Бях малко в зимен сън... :smt015
иначе...
според мен зависи от целта.

nikol_pcd
09-10-2006, 00:14
зависи от целта зависи и от средствата!трябва да си преоцени6 приоритетите и тогава 6те разбере6 кое е по важно за теб...целта или средствата

GLeZoRanA
09-10-2006, 00:15
Зависи от целта и средствата :)

MiRaCuLiXbb
09-10-2006, 07:44
Не.
Всичко трябва да има граници, който смята това за правилно, трябва да страда от висша форма на егоизъм и дебилен инат. Или просто дебилизъм. Радвам се, че пак пишеш тук LunaTrick :)
Да
Някои неща нямат граници, който смята това за грешно, трябна да страда от висша форма на несъобразителност и идиотизъм. Или присто идиотизъм. ...
Някои цели могат да оправдаят всякакви средства.

х
09-10-2006, 08:03
da, ako si dostat14no smel! =;

YouR_PoisoN
09-10-2006, 10:22
Аз съм на мнение чецелта оправдава средствата...


особено в случаи, когато човек трябва да престъпи принципите си...
или да убие, нарани и т.н.
Ако човек трябва да убие или да нарани, смятам че това ще бъде оправдано от целта си, ако например тя е... да запази някой близък приятел или роднина жив.

exploitedteen ако някой иска да посегне на живота на приятелите и роднините ти, ти не би ли убил или поне наранил този човек?

Абсолютно всичко си има цена и ако найстина искаш да постигнеш нещо трябва да я заплатиш. От там нататък всеки преценява дали е способен на каквото и дабило.

alkobalko
09-10-2006, 10:24
аЦелта не винаги оправдава средствата. Трябва да се замислиш върху преоритетите си и своя морал. Все пак ние имаме свободата да осъществяваме мечтите си и целите си, но това не означава, че трябва да превърнем свободата в свободия.

teenkopele
09-10-2006, 10:24
Зависи от целта и от използваните средства, с които тя да бъде постигната. :wink:

YouR_PoisoN
09-10-2006, 10:57
мисля, че трябва да се направи разграничение между самозащита (запазването на някой жив) и умишлено нападение- примерно целта ти е да построиш комунизъм и за това трябва да избиеш всички инакомислещи или нещо такова...
или целта ти е да имаш много пари и да си богат и да мачкаш всичко живо, да крадеш, убиваш и т.н.
ами ако целта на някой лудо влюбен е да им някое момиче на всяка цена- дори изнасилване и убийство??

Всичко си има цена и не може една лична цел да бъде причина други да плащат тази цена...
За това съм съгласна...
обаче има някои нездравомислещи хора за който това е оправдано, тъй като за тях е най-важно те да са добре, те са на първо нясто по важност и изобщо не гледат другите и тяхното положение. За тях е важно да оправят своя живот а другите... кучета ги яли. Те градят живота си за сметка на всички останали. Такива хора има и те не премерват правилно стойността на целта си.

:-s Вече и аз незнам ко пиша, ама това е което мисля.

priti_kiti
09-10-2006, 11:01
Зависи от целта и средствата :)

LunaTriCk
09-10-2006, 11:06
ае, не можеш да направиш омлет, без да счупиш няколко яйца :wink:

YouR_PoisoN
09-10-2006, 11:11
т.е. целта не оправдава средствата в много случаи...

това твърдение трябва да се разглежда отделно във всеки един частен случай, а не да го максимизираме като постулат...
Ам... да и аз вече стигнах до този извод :-) .