PDA

View Full Version : помогнете ми да се разбера с нашите !



нещастиеее
09-10-2006, 19:41
Здравейте! Незнам дали това е правилния раздел за моя проблем но все пак...
Обожавам котките! Искам да си взема котенце но немога. Нашите са ПЪЛНО ПРОТИВ! всъщност не са - живеем в къща и в двора ми позволяват да гледам котка , но аз искам да е вътре в къщата! Навън просто ме е жал... квартала буквално е пълен с котараци които постоянно се бият , през зимата ще му е студено и немога да го подложа на това все пак става дума за малко коте... Имала съм 2 котки досега. Първата понеже беше вече на 5 месеца и собственичката я беше гледала само вътре та нашите се предумаха да я пуснем вкъщи. Но тя се заклещи зад камината (слава Богу камината не беше запалена) и родителите ми веднага казаха "Навън!" И зарад тях котето ми се научи да яде от контейнерите и накрая избяга. Вторият случай беше отвратителен! Имах малко котенце и естествено го гледах навън. Тогава беше още топло и на малката ми принцеса и беше добре навън... Стана много сладка и пухкава , но някой я открадна :smt010 Плаках цял месец за нея...
Сега ги навих за 2-ри хамстер но аз неискам хамстер!! и хамстерите ги обичам както кучетата, папагалите, зайчетата но най-много искам котка!! Имах вече един хамстер - е немога да се грижа за такива животинки !! Просто ме е страх че ако си взема още един ще умре и той :smt009
Кажете ми какво да направя за да убедя нашите да си взема котка вкъщи...знам че дивана е от кожа и е скъп знам че ще цапа... но все трябва да има начин да се справя с всичко това ... надявам се...
Сори че ви занимавам с моите глупости все пак ако имате идеи как да се погодя с тях без караници и да си взема котка - БЕЗКРАЙНО БЛАГОДАРЯ! [-o<

{{{MiLo_f}}}
09-10-2006, 19:51
Ами сложен въпрос и аз много искам котка, но няма начин защото майка ми е алергична...ако има такава възмогност да живее само в стаята ти може би ще се убедят :roll: или пък ако имате мазе да я държите там ... другият вариант е да кажеш на някоя приятелка да ти подари коте за рождения ден уж без да знаеш и те ще склонят :roll:

09-10-2006, 20:09
emi da kotetata sam mn sladki i az mn gi obi4am i te razbiram v t ov ot no6enie. zna4i opitai se da re6i6 problema s roditelite si po miren pyt, bez karanici, prosto im obqsni 4e ako si vzeme6 kote o6te ot malko i go obu4u6 to nqma da pravi tolko va mn beli, a i kogato ti si gotova da se griji6 za nego bi trqbvalo da nqmate ptoblemi :) dano sam pomognala

MidnightScream
09-10-2006, 20:22
emi ... nachi subirash si parichki kupuvash si nai qkoto kotence i kazvash na nqkoq tvoq fr da doide do vas i da ti go podari v edna golqma kutiq s golqma pandelka otgore est. kogato imas r.d. ili drug sluchai shte go izigraesh kakto trqbva pred vashte! a vashte ne mogat da kajat na momicheto aa zemi si podaruka nqma da e taktichno... i ti pred neq she kajesh nali shte jivee vkushti.. i te mn qsno che she kajat da da mn qsnoo... a ako kajat ne moje kaji na priqtelkata ti da kaje che taq e nz sikva poroda i trqbva da e na toplo postoqnno :D aide gotovo :))) uspehh i az mn obicham kotkite :( no i na men ne mi davat ..

sladoled
09-10-2006, 20:29
котката си е животно и си живее като такова.Не се притеснявай-естествената и среда е навън, по-скоро ние се стремим да им осигурим живот като нашия- в къща.Ама кой ги пита котките дали искат?Те обичат да ходят по варелите и да гонят мишки.Само че ние им налагаме други правила.

нещастиеее
09-10-2006, 20:37
Пробвала съм номера с подаръка и 2те ми котки бяха подаръци. Ама подаръците-котки и те живеят навън - да естествената среда но как да оставя малко коте цяла нощ срещу 4-5 охранени котарака които си пазят територията :| Може пак да опитам с подаръка - леля ми е мн печеена и винаги е насреща за такива неща -ще я питам да ги убеди ........ а за "само в моята стая " е опитах ама не ми вярват на нищо - наумили са си че котката неможе да стои вътре и това си е! Но съм сигурна че ако ги склоня един път и 2-ри ще има - така беше и с рибките , папагалите и хамстерите . Само че аз немога да се грижа за тези животни просто някак си немога да им осигуря необходимото и за това неискам да ги моря едно по едно и не си взимам такива вече ... :smt010

sladoled
09-11-2006, 06:47
При всички случаи ще трябва да разчиташ на помоща на родителите си за гледането на котето.Как ще го оставяш само докато си на училище?Това са много часове!Ще трябва да се съобразиш с мнението им!Гадно е като не искаш нещо, някой да ти го натрапи в къщата! :smt013