PDA

View Full Version : просветете ме!



тедка
09-11-2006, 19:42
Здравейте,аз съм една млада майка-на 22г съм и имам мома на 1,6г. попро4етох някои от вашите теми и се замислих достааааа
Не мн отдавна и аз бях тийнейджър и мен ме вълнуваха тези неща,но нямах комп. и споделях с приятелки и най-вече с майка ми....
В началото и аз не и казах,4е вече съм спала с мом4е...но като направихме белята се ошашках яко...т.е. не забременях,но се беше скъсал презерватива и кой ти знае тогава за Постинор... но веднага щом се прибрах вкъщи споделих с майка ми и тя ми каза: Не се притеснявай,ако е станала белята,ще и се радваме!:) т.е. ако съм бременна ,ще задържа бебето.....
В този момент се замислих достаааа :-k , та аз бях само на 17г,кво бебе,кви памперси..... малиии испаднах в истерия.... но майка не ме упрекна нито веднъж...Слава Богу не бях бременна,а мом4ето с което бях-зарязах.
Сигурно се 4удите защо ви пиша всичко това :lol:
Исками се просто да осетите ,4е и аз съм била като вас и мен са ме терзаели нещата ,които терзаят и вас....и както и аз съм била тийнейджър,така и вашите родители са били.......... но като станеш родител света се обръща сякаш наобратно :shock: хи4 не съм подготвена...макар ве4е да съм на 22г,но ми се ще да ме светнете-какво да позволявам и какво не на щерка си ,когато стане на вашата възраст,4е да съм перфектната,то4на и готина майка :mrgreen:
БЛАГОДАРЯ!

cecko_boy
09-11-2006, 20:04
vij sega i ti si minala po tozi put i mislq 4e znaesh kvo trqbva da pravish za dushterq si bih ti preporu4al ot rano da govorish s neq za temata seks mom4eta i takiva raboti taka tq nqma da opita ot rano samo da vidi kvo e 4ustvoto shte si govorite za sqkakvi temi svurzani s tineijurite taka tq shte ti se doverqva kato priqtekla i si4ko shte ti spodelq i ti estestveno shte q razbirash :D

09-11-2006, 21:29
:) ti si znae6 nai-dobre kak da se durji6 s deteto si.budi kato maika si i i pokazvai,4e q razbira6 i 6te si vinagi do neq.pove4eto roditeli postoqnno se karat s decata si i se zaqjdat za 6tqlo i za ne6tqlo,a kogato se slu4i ne6to podobno,pove4eto izob6to ne gi razbirat i ne im pomagat kogato te imat nai-golqma nujda ot tova.mnogo malko roditeli sa kato tvoqta maika.prosto i ti budi takava,budi priqtelka na du6terq si i togava vsi4ko 6te e nai-lesno.ne i zabranqvai prekaleno mnogo ne6ta,no i ne i pozvolqvai da pravi kakvoto si iska 4ak.trqbva da nameri6 zlatnata sreda.a tova go moje samo edna maika. :wink:

х
09-11-2006, 21:30
ha ha ha!!! ta ti si samo nqkolko god po-golqma ot nas! a i dokato ti porasne detencetoo.... :smt017 ima vreme!

da ti e jivo i zdravo! drugoto samo 6te si doide! :::

kiteto
09-11-2006, 21:44
Бъди като майка си!!! Ако знае че ще я разбереш тя ще може да ти каже всичко , ще споделя с теб и няма да се тръшка че ще и викаш ще я накажеш ще я убиеш и куп други глупости. Научи я да ти казва всичко от малка! Така ще можеш да я напътстваш и да и помагаш през цялото време и мнооого внимавай в каква компания ще попадне !!!

sladoled
09-12-2006, 06:52
То всеки си обещава, че ще бъде приятел на детето си като порасне, ама после....Мисля, че става така, защото родителите изцяло носят отговорността за живота и съдбата на децата си, а в един момент нещата се изплъзват от контрол.Като прибавим и собствените грешки, които децата не трябва да допускат....

maybelline
09-12-2006, 17:28
Купи си "Позитивно Възпитание за тийейджъри".Там си пише какво да позволяваш и какво не и т.н.

zoben_pitbul
09-12-2006, 19:29
От личен опит-има много забрани,които родителите налагат на децата си,но(от личен опит говоря)най-гадно става когато собствените ти родители те МРАЗЯТ защото си с човек,когото обичаш!Да кажеш на детето си,че седи като последната КУРВА(извинете за думата,но това е чистата истина)само защото е прегърнало любимия си човек!Да твърдиш,че щом синът ти обича някое момиче тя го върти на малкия си пръст...Никоя грешка не може да се сравни с тези и ако трябва да съм честен мразя родителите си,намразих ги както те ме мразиха,както баща ми ме мрази когато ми каза,че ще ме прати в сиропиталище.ВИДЯ ЛИ,К**И СИНЕ,ДОБРЕ ЛИ ТИ СТАНА КОГАТО МИ КАЗА,ЧЕ НЯМА ДА ЖИВЕЯ В НАС ВЕЧЕ?ДОБРЕ ЛИ ТИ СТАНА,КОГАТО ВИДЯ КАК СИ НАКЪЛЦАХ РЪКАТА?МРАЗЯ ВИ,МРАЗЯ ВИ И ВИНАГИ ЩЕ ВИ МРАЗЯ!

sladoled
09-12-2006, 19:34
Май ти тежи, че не искат да те приемат като личност.А защо /по какъв повод/ ти казаха, че ще те пратят в сиропиталище?

alkobalko
09-12-2006, 21:03
Ами най-важното е да и дадеш необходимото възпитанбие, за да може един ден да се нарече достоен човек. Разбирай я, говори с нея, имай и доверие и я подтиквай да споделя с теб. Научи я кое е правилно и кое не. Но никога не я упеквай и не изричай думите:"Казах ти, а ти неме послуша". Това страшно много подтиска детето и го отдалечава от теб. Вземи нещо и от майка си и имай силата да понесеш всичко в този живот. Но най-вече обичай я много и не спирай да и го казваш. Да ти е жива и здрава дъщеричката, дано да е много щастлива и обичана.

13lack_Sheep
09-15-2006, 20:21
пука ли ми дали си била като тях.... то секи глупак е като тях ... а по-добре убии шибаното си дете 6тото няма смисьл то 6те пропадне като тебе шибана МАЙКО! :twisted:

mon4eto
09-16-2006, 13:50
Pozvolqvai i tova koeto iska no da e v umereni koli4estva :mrgreen: Togava spored men tq 6te te misli za nai dobrata maika na sveta :D

Lorraine
09-17-2006, 10:40
Купи си "Позитивно Възпитание за тийейджъри".Там си пише какво да позволяваш и какво не и т.н.ей мила..от къде да я купя :?: ..трябва да й я подаря за Р.Д. :D

Ся по темата..Aleandra е много права :wink:

09-18-2006, 14:15
Здравейте,аз съм една млада майка-на 22г съм и имам мома на 1,6г. попро4етох някои от вашите теми и се замислих достааааа
Не мн отдавна и аз бях тийнейджър и мен ме вълнуваха тези неща,но нямах комп. и споделях с приятелки и най-вече с майка ми....
В началото и аз не и казах,4е вече съм спала с мом4е...но като направихме белята се ошашках яко...т.е. не забременях,но се беше скъсал презерватива и кой ти знае тогава за Постинор... но веднага щом се прибрах вкъщи споделих с майка ми и тя ми каза: Не се притеснявай,ако е станала белята,ще и се радваме!:) т.е. ако съм бременна ,ще задържа бебето.....
В този момент се замислих достаааа :-k , та аз бях само на 17г,кво бебе,кви памперси..... малиии испаднах в истерия.... но майка не ме упрекна нито веднъж...Слава Богу не бях бременна,а мом4ето с което бях-зарязах.
Сигурно се 4удите защо ви пиша всичко това :lol:
Исками се просто да осетите ,4е и аз съм била като вас и мен са ме терзаели нещата ,които терзаят и вас....и както и аз съм била тийнейджър,така и вашите родители са били.......... но като станеш родител света се обръща сякаш наобратно :shock: хи4 не съм подготвена...макар ве4е да съм на 22г,но ми се ще да ме светнете-какво да позволявам и какво не на щерка си ,когато стане на вашата възраст,4е да съм перфектната,то4на и готина майка :mrgreen:
БЛАГОДАРЯ!

pitai maika si :wink:

IKisseDAGirL
09-18-2006, 14:46
ами ние не можем да те научим как точно да възпитаваш детето си, но все пак.. съгласна съм с kiteto - дръж се така, както майка ти преди се е държала с теб, направи така, че да ти има доверие и да ти споделя :) :)

и знай, че забраненият плод е най-сладък :roll:
не казвам, че трябва да я глезиш и да й позволяваш абсолютно всичко, но поне се постарай де се почувства поне до някъде свободна да избира.. да прави това, което й доставя удоволствие (говоря за допустими неща де), не се опитвай да я поучаваш прекалено, защото няма смисъл - остави я да се учи от собствените си грешки - да, трудно е, но е по-полезно :wink:

ми.. май тва е от мен :-)
пожелавам ти успех и мн мн щастие :D