PDA

View Full Version : Чели ли сте Библията ?



LunaTriCk
09-11-2006, 22:06
Ако да, какво помните от нея ? С какво ви впечатли, разочарова и т.н. Ако не, защо ?

Obitax
09-11-2006, 22:09
4el sam Bibliqta i sam zapomnil nai vajnoto ot neq

didoman
09-11-2006, 22:14
4el sum q v edna ilustrirana detska versiq na noviq zavet
zapomnih qvqvaneto na angela pred deva mariq
rajdaneto na iisus
4udoto s lazar
ili s vinoto
predatelstvoto
raspvaneto mu na krusta
ne v podrobnosti de
razo4arova me predatelstvoto na uda

WILD__BOY
09-11-2006, 22:17
Прочетете всики евангелия - и тея дето им викат еретически и тогава ще си изградите мнение за Константин "Велики" и за хората съзадли тая пропаганда - Библията. Просто идеята на християнството се прииначава.

machoka
09-11-2006, 22:19
Не чета неща, от които нямам полза.

babyunderground
09-11-2006, 22:20
спомням си навремето бях решила, че трябва да я прочета, започнах, беше скучно, но аз не се отказвах, докато един ден, дотолкова силно се отегчих, че спрях...
после в училище трябваше да четем едно от евангелията, не си спомням кое точно четох, явно и то не ме е впечатлило особено...

hamilcar
09-11-2006, 22:49
Не съм я чел. Причината е, че с глупости не се занимавам.

09-11-2006, 23:49
Ако някой нарече Библията глупост, не знам за него какво е смислено :? :lol: .
Въпроса е, че над тази книга трябва да се замислиш, а не просто да четеш нещо там, което на сичкото отгоре ти се струва тъпо, защото не можеш да разбереш смисълът му. Не случайно има тълкования на Библията... В Библията са написани най-великите истини за живота, за тези които искат да ги приемат :wink:

Amayo
09-11-2006, 23:51
Чел съм една детска дето беше 4-5 страници. Ма ми беше много скучна.

mgxpower
09-11-2006, 23:54
Ne sum za6toto ne6to ne mi ostava vreme za ni6to

SaYoNaRa
09-12-2006, 00:14
И аз не съм, а и никога не ми е идвало на ум да го правя

Novkov
09-12-2006, 05:36
Какво да съм чел?? :shock: :lol:

sladoled
09-12-2006, 06:37
Трудно е да се чете библията.Все пак това са неща, писани преди хилядолетия.Но пък тук е събрана мъдроста на света, макар и през погледа на личности, принадлежащи на древни поколения.
Предлагам да погледнете "Книга Премъдрост на Иисуса, син Сирахов".Мисля, че и днес един баща би посъветвал синовете си по същия начин.Моля, прочетете и кажете какво мислите.

machoka
09-12-2006, 06:41
Ако някой нарече Библията глупост, не знам за него какво е смислено :? :lol: .
Въпроса е, че над тази книга трябва да се замислиш, а не просто да четеш нещо там, което на сичкото отгоре ти се струва тъпо, защото не можеш да разбереш смисълът му. Не случайно има тълкования на Библията... В Библията са написани най-великите истини за живота, за тези които искат да ги приемат :wink:

Трябва сам да достигнеш до най-великите истини, и по точно до истината за самия теб. Никоя книга няма да ти помогне.

Loshotia
09-12-2006, 06:45
Не мога да разбера защо всички теми, които се появят във форума на датата изникват и тук.

Но...

Да, чела съм Библията. Но не за удоволствие, а по- скоро по принуда- просто е включена в материала по литература за 9клас. Впечатления....хммм....житейс ки истина до болка познати и без четенето на Библията. Християнството го водят за либерална религия и като цяло начин на живот, но точно думите и проповедите на апостолите си мисля, че са достатъчно доказатлество, че това не е вярно.

sladoled
09-12-2006, 07:01
Да знанията можеш да ги откриеш, мъдростта всеки си я трупа сам.Мисля, че библията помага да си трупаш мъдрост."Защото, толяма мъдрост-голямо страдание, и който трупа познание, трупа тъга."
из "Книга на Еклисиаста или Проповедника"

LilAngel
09-12-2006, 07:04
Прочетете всики евангелия - и тея дето им викат еретически и тогава ще си изградите мнение за Константин "Велики" и за хората съзадли тая пропаганда - Библията. Просто идеята на християнството се прииначава.

още по-лесно...просто гледайте документалните филмчета (те са 3 или поне аз толко успях да намеря) там го разказват точно това :wink:

LilAngel
09-12-2006, 07:06
Не чета неща, от които нямам полза.

според мен пък има полза, зависи човек на къде иска да се развива. аз се старая да се развивам и духовно, затова съм чела почти всичките 1000 и кусур страници още като малка :wink:

teenkopele
09-12-2006, 08:04
Не, не съм я чел. :wink:

х
09-12-2006, 08:08
ne! nqmala s1m jelanie... :oops: :?

®©PeTq®©
09-12-2006, 08:09
ne! nqmala s1m jelanie... :oops: :?
И аз така...

LunaTriCk
09-12-2006, 10:12
Не мога да разбера защо всички теми, които се появят във форума на датата изникват и тук.


всъщност тази тема я е имало и преди, но покрай датата се сетих пак да я пусна, понеже други хора вече са във форума, но явно мисленето не се е променило.

Psycho Realm
09-12-2006, 10:19
God hates us all.

BeBencEto
09-12-2006, 11:34
chela sum q,no ne pomnq nishto..

fake
09-12-2006, 11:39
не, няма и да я прочета...има далеч по-интересни книги, не вярвам в Бог, пък и да вярвах, нямаше да е християнския такъв

BroKeN^DreAmZ`f
09-12-2006, 15:27
няколко пъти съм я почвала, ама няква такава версия за деца де.....ама така и не я довърших :smt012

S_T_E_V_E
09-13-2006, 17:08
Не съм я чел ама мисля, че всеки трябва да я прочете. Поне на един въпрос ще може да си отговори O:)

The Goodbye Girl...
09-13-2006, 19:05
Не съм я чела, ама бих, щото все пак може пък да пише нещо интересно. Въпреки че не съм вярваща, смятам, че книгата може да се явява и нещо като размисли, а не само пропаганга, но не знам.

NiKOLAN
09-13-2006, 20:36
не, чел съм малко ама като не е на разговорен език не ми е интересна.. предпочитам да глеам филмите...

mary_jane_666
09-14-2006, 00:49
Да, ако някой иска мога да му дам линк и с Черната Библия.
А по темата -- презирам ВСИЧКО християнско, и най-вече библията.

Amayo
09-14-2006, 01:12
Да, ако някой иска мога да му дам линк и с Черната Библия.
А по темата -- презирам ВСИЧКО християнско, и най-вече библията.
Ти не беше ли спряла да влизаш тука? Знеш ли кво ни беше хубаво кат те нямаше.

mary_jane_666
09-14-2006, 01:20
Не се и съмнявам :lol: .
въобще не помня кой/коя си, но ок няма проблем :wink:
сигурна съм, че вие ме помните... :lol:

Amayo
09-14-2006, 01:22
Кой може да забрави такъв позьор кат тебе. Я кажи за черната библия...

mary_jane_666
09-14-2006, 01:26
Нека не ти тровя мозъчето с такива неща. :wink:

Swinkenhoffer
09-14-2006, 01:59
мани го Amayo

аз се интересувам :)

mary_jane_666
09-14-2006, 02:09
ЕТО ТУК (http://www.blackarts.inchaos.org/magic/Other/The%20Satanic%20Bible.htm) е цялата Черна библия, за съжеление на английски

WILD__BOY
09-14-2006, 07:58
Прочетете всики евангелия - и тея дето им викат еретически и тогава ще си изградите мнение за Константин "Велики" и за хората съзадли тая пропаганда - Библията. Просто идеята на християнството се прииначава.

още по-лесно...просто гледайте документалните филмчета (те са 3 или поне аз толко успях да намеря) там го разказват точно това :wink:

Еми може - аве има ужасно много литература за цялата пропаганда на Рим и Константинопол. Стига да се поинтересувате.

А за тея глупости с черната библия - на интересни ли се праите като се снимате по гробища и отричате всичко морално и човешко. Защото това е идеята на Християнството - да сме добри един с друг и да признаваме грешките, да ги опрощаваме и да живеем по-добре в мир.

[B]a[N]D[i]T[k]a
09-14-2006, 08:15
az ne sum... no imam jelanie :wink:

ааааааааааааааааа
09-14-2006, 08:48
В библията има предсказани около 7000 събития които ще станат и досега окол 4000 са се збъднали а останалите ще станат в бъдеще.
Чел съм Библията и разбрах че човек без Бог винаги е нещастен и дори да има от време на време нещо весело в живота му ако човек не го посвети на Бог то се обръща на лошо. Разбрах че Бог е любов към Бог и към ближния но не порочна любов а духовна. Разбрах че Бог е казал че който не ме е видял и е повярвал в Мене той е блажен а не този които иска да види чудо и тогава да повярва. Разбрах че Бог е казал че който изпълнява заповедите Божии като - не блудствай не прелюбодействаи не кради не убиваи, да не се прави секс преди брака и т.н. Бог ще го възнагради стократно ище в този живот а като човек умре и се е стараел да изпълнява заповедите Бог ще го спаси от ада защото този живот е кратък и минава като сън а после Бог ще съди всеки според делата му-затова да изпълняваме заповедите за да не доиде неочаквано и бързо смърта и да е вече късно да се спасим. Разбрах че Бог наказва невярващите и не изпълняващите заповедите за да ги вразуми че в този живот всичко е суета и че Бог е всичко което се пада на човек в този живот че само с Бог човек има щастие - едни от тези наказания за вразумяване на човека са депресиите, стреса , нещастията за да може човек да почувства своята немощ и да се надява на Бог а не на себе си и да не бъде горделив а да се смирява пред Божията воля. Бог е предсказал че В последните времена ще има воини, хората няма да спазват заповедите ще се пресмиват на вярните на Бог и няма да вярват в Бог че ще започнат да вярват на много лъжеучения и т.н. и само тези които останат верни на Бог и на неговите заповеди Бог ще бъде милостив към тях и ще ги спаси при второ то си пришествие което Бог е казал че ще доиде когато хората най-малко очакват и тогава горко на непокорните на Бог защото ще бъдат осъдени на вечни мъки в ада - затова да не губим време(защото според предсказанията в Библията и събитията които стават в света и с нравствеността на хората се вижда че последните времена на този свят вече настават) и докато все още не ни е стигнала смърта или не е дошло второто пришествие на Бог да се поправим и да спазваме Божийте заповеди и да Му останем верни без да се подаваме на подегравки от погиващите и скверни хора защото след това ще бъде късно за поправяне и ще бъдем хвърлени в Ада

krem4et0
09-14-2006, 09:30
Четох едно издание,което е художествен пререзказ на Библията.Страшно много ме впечатли,но нещата бяха поднесени като приказка.В крайна сметка ми беше полезно,но не получих така очакваното духовно обогатяване.Не ме научи да вярвам в Бог повече от преди това.Не ми даде път,по който да вървя.Просто ми показа,че за всяко действие има противодействие,ама то и Исак нютон казва същото.За мен вярата е вътре в човекът и ако я има 1 книга не може да я промени,а ако липсва 1 книга едва ли ще насади нужната вяра!

brain_stew
09-14-2006, 10:13
Не съм чела книгата.Стария завет обаче съм го чела.Най -обичам Ной и ковчега му!Но лично аз съм против мисълта, че Бог е създал човек и т.н.!Наистина аз вярвам че извънземните имат пръст в тая работа!Но сега няма да обяснявам собствените си виждания и убеждения за изникването на човешкия живот на земята.Само искам да напомня, че Нешънъл Джиографик имаше проучване с ДНК-а тестове и т.н. и доказаха че всъщност Адам и Ева са най-обикновени хора, които са част от някакви племена на първобитните хора.Всичко "сторено" от Бог има обяснение.Все естествено си има виждане към нещата.Единственото то Новия завет за което съм слушала е евангелието на Юда (предателят) и аз най-много в него вярвам.Само той представя Иисус като земен човек, с най-обикновени преживявания, имал любовна връзка с Мария Магдалена и изобщо всичко, което ние правим.Не вярвам в Библията-вярвам в Бог и силата на християнството!

NaDuFcHe
09-14-2006, 10:21
Samo detskata Bibliq sum chela :oops:

fti4ka
09-14-2006, 10:26
оригинала не ама някой ден ще зема да я прочета.. още не му е дошло времето.. иначе както забелязвм който я прочете и живота му се подрежда...

RoyTheReaper
09-17-2006, 13:33
не вярвам в бог, тоест твърдо съм убеден че бог не съществува и съм против всяка организирана религия. но, смятам че в библията има вложен доста смисъл и всеки може да го открие, като разбира се не я тълкува буквално. трябва да се има предвид че библията е алегория и трябва да можеш да четеш между редовете за да я разбереш. не съм я чел но смятам да го направя някой ден.