PDA

View Full Version : Ревност?



Jenninka
09-12-2006, 20:32
Здравейте:)Предполагам ,че има много такива теми,но все пак..:)
Ревнувате ли половинките си?Изразявате ли го често?А как?Знам ,че не ви се иска,но понякога правите скандали,когато ревнувате(поне при мен е така)..Та,контролирате ли ревността си?Защото всички знаем,че тя пречи на една връзка.Опитвате ли се да не я показвате толкова много?Защото аз съм адски ревнива и не искам..И се чудя по какъв начин да се спра.Вярвам на приятеля си ,както на никой друг.Знам,че не би ме предал или поне ще ми каже..откровен е:)Квотот му е на душата тва му е и на устата:)Та вие как се справяте с ревността?Как я преглъщате?Защото аз искам,но все не успявам... :roll:

malka_kukla
09-12-2006, 20:35
mi vij sega,az poprincip ne sum revniva,no puk i moje bi gadjeto mi poznava mnogo malko momi4eta zatova ne sum revniva.ina4e toi opredeleno me revnuva,nqma kak da ne go pravi,vse pak u4a v u4ili6te s mnogo mom4eta i opredeleno se karame 4esto za tova.nqma na4in da se izbegne revnostta pri polojenie 4e ima lubov.puk i predpolagam znae6 4e ako edin 4ovek revnuva,zna4i obi4a.

jadna_za_lubov
09-12-2006, 20:35
typata revnost vinagi provalq nestata ....i peri men e taka :?

Jenninka
09-12-2006, 20:38
typata revnost vinagi provalq nestata ....i peri men e taka :?

пх да..и аз за тва питам.знам че когато се обичат 2ма,има любов.но все пак има ли начин да не я "натрапваш" и това да не проваля отношенията ти с дадения човек..?щот от едно известно време съм нетърпима,сама се усещам ,че ставам досадна и гадна

emociika:)
09-12-2006, 20:44
Хмм...познато. Само че при мен не е голям проблем, щото и той ме ревнува, даже повече, така че ме разбира. И винаги когато ревнувам му казвам и той прави всичко възможно да не ми дава поводи, както и аз.
Как да го преодолееш? Щом му имаш доверие няма страшно. Щом не се съмняваш в него, значи не се притеснявай излишно. Когато стане пак така си кажи, че така вредиш както на себе си, така и на връзката ви и че няма смисъл. А ако стане нещо, ще разбереш и тогава явно не си е заслужавал. С тази ревност няма да му попречиш да направи каквото и да е било, най-много да го предизвикаш.

Jenninka
09-12-2006, 21:03
Хмм...познато. Само че при мен не е голям проблем, щото и той ме ревнува, даже повече, така че ме разбира. И винаги когато ревнувам му казвам и той прави всичко възможно да не ми дава поводи, както и аз.
Как да го преодолееш? Щом му имаш доверие няма страшно. Щом не се съмняваш в него, значи не се притеснявай излишно. Когато стане пак така си кажи, че така вредиш както на себе си, така и на връзката ви и че няма смисъл. А ако стане нещо, ще разбереш и тогава явно не си е заслужавал. С тази ревност няма да му попречиш да направи каквото и да е било, най-много да го предизвикаш.

Всичко това ми е ясно.Кофтито е че не се контролирам достатъчно в такива ситуации.Пробвала съм даже и да броя(колкото и тъпо да звучи),за да не кажа нещо,за което ще съжалявам след това.Щот като си помисля как той може да е с някоя друга и ми се преобръща всичко.Но трябва май постоянно да си припомням,че тва би го предизвикало и да навредя на връзката ни.Трябва си.Ше се уча май...Само да не избие тва в един момент.

koalka
09-12-2006, 21:05
Това е доста глупаво да вдигаш скандали заради ревността,особено ако и нямаш причина.Аз не ревнувам много,много приятеля си.В умерени граници,но това е нормално все пак го обичам.Ревността в повечето случаи пречи на връзката и я разваля.Не е готино постоянно да ти вдигат скандали за щяло и нещяло.Опитай се да го преодолееш и още по-малко,че нямаш причина да му вдигаш скандали,защото се замисли как той се чувства,когато ти правиш така.

kobrichka
09-12-2006, 21:48
Все едно ме описваш мене,аз признавам си :oops:че съм много ревнива затова ти съчувствам,но честно казано няма как да пренебрегнеш това чувство,аз съм на принципа че моето си е мое и никои няма право да го пипа.няма начин да пренебрегнеш това чувство просто трябва да го криеш

Jenninka
09-13-2006, 07:50
Все едно ме описваш мене,аз признавам си :oops:че съм много ревнива затова ти съчувствам,но честно казано няма как да пренебрегнеш това чувство,аз съм на принципа че моето си е мое и никои няма право да го пипа.няма начин да пренебрегнеш това чувство просто трябва да го криеш

И как се крие?Аз сигурно ще бъда бомба със закъснител...:)

doky
09-13-2006, 08:03
Ааа тука вече е болната ми тема :? Аз моята приятелка я ревнувам ужасяващо неконтролируемо много.Начи попринцип мн се обичаме и тя не ми дава поводи за ревност,но незнам кво ми става на мен.Значи най-пресния пример е от вчера,значи говорехме си за един мой приятел и тя ми сподели че излежда готин,не е някав тъпанар,и аз веднага си я представих с него и щях да умра,почнах да и говоря грубо,да и викам ми отивай при него и разни ракива,абе нямам думи,психопат пълен,кат оридем на някой купон заедно,ако седне до някво момче и очите ми са на 4,винаги я следя и такива работи,като се поздрави с някав неин приятел и пак ми става кофти,постоянно си мисля нещо за което да я ревнувам,а всъщнос въобще няма за какво.Имаше само преди 2 месеца един случай,на един купон пак,ма тогава бяхме напрайли един месец,и аз отидох за малко в другата стая,а тя беше съвсем леко подпийнала и гледам,че един тежкар такъв я хвана и я замъкна в спалнята насила,и след 3 секудни се озовах там и му изпочупих мутрата общо взето,бая зор видяха да ме разтрват от него.И от тогава може би си я наглеждам невероятно много,ама тва с ревността си ебало мамата,не мога да се сдържам :(

WILD__BOY
09-13-2006, 08:17
Аз не ревнувам много, но предим когато е пияна и е далеч от мен щото тогава први глупости. Не с момчета, ама просто не може да се пази.
Иначе тя ме ревнува страшно много... и тва си е само моч вина - веднъж се разделихме ... за известно време. :? Важното е че пак сме заедно :smt007

sherry
09-13-2006, 08:58
И ние с моя се ревнуваме ужасно много. Какво да се прави - любов :D
Понякога не крия, че ревнувам, но друг път се опитвам да бъда по - силна и да си скрия емоциите. Не винаги успявам... Знам, че трябва да му имам повече доверие и да не се сърдя за глупости, но просто много си го обичам и не мога да си контролирам винаги чувствата...

L_i_z_I
09-13-2006, 20:00
ммм виж сега..ревноста не е много хубаево нещо..аз също съм доста ревнива но..какво да се прави :wink: приятеля ми също ме ревнува,но от една стрна това малко или много ми харесва защотото виждам,че има чувства кам мен и това ме рада,..Разбира се ревноста трябва да бъде в границите на нормалното иначе вече става кофти .. :wink:

Nightmare
09-13-2006, 20:18
Винаги съм се чудила как да се справя с ревността, но все не намирам начин. Това ми е болното място. Мога да избухна адски много заради това чувство. И до тук казаните неща са ми ясни, но не мога да го променя.

kotenceto__
09-14-2006, 01:58
Все се питам дали има лек срещу тая ревност?

belluci
09-14-2006, 06:30
Estestveno,4e revnvuvam 4oveka koito obi4am:'REVNOSTTA SE RAJDA S LIUBOVTA,no ne vinagi umira s neq'. I ne sum suglasna 4e revnostta susipva edna vruzka,osven ako ne e v nepremereni koli4estva.Zavisi i kak q izrazqva6,kolko 4esto.Ot vreme na vreme se 4uvstva6 dobre ako te porevnuvat ot ne6to ili ot nqkogo.Estestveno pagubno e ako e onazi boleznena revnost na 4oveka do teb koqto te kara da se zadu6ava6 vuv vruzkata vi i ti suzdava use6tane 4e toi te priema kato nqkakva sobstvenost,ve6t,igra4ka s koqto e sviknal i se strahuva nqkoi da ne mu q otkradne.Sledovatelno vsi4ko e otnositelno.Az li4no se staraq da ne demonstriram revnost za 6tqlo i ne6tqlo,su6to taka kogato q pokazvam da ne prekalqvam.

bulgarche
09-14-2006, 06:34
Ревнив съм, ако има за какво. Попринцип моите връзки се препят на доверието между нас, затова ревността е на заден план ;-)

*BurNinG^GiRl*
09-14-2006, 07:01
Еми аз съм адски ревнива и си го признавам дори даняма за кво пак си ревнувам :roll: и си правя скандали от тва но понякога ми се иска да не ревнувам но няма начин то азсъм болна от тоая болест и хич не си я прикривам то и няма и за кво да си я де ама е хубаво все пак отвреме на време :!: